Uit ’t Kortrijkscne i 1 Uit ’t Roeselaarsche I Uit t Meenensche 118=^“’ I Uit }t Izegemsche 5't Tieltsche i. G/2NSTAANDE PLAATSE! UIT IZEGEM DAVIDSFONDS UIT ROESELARE UIT KORTRIJK UIT TIELT eerst» graat» <ara> -- - t i: UIT MEENEN fietsdiefstallen van de er."”? f--— -- en vlucht-) f aardstikjers; “i j.ÓlO 1 prijzen. aBaaafflassnfflsafflsa’sasaBSSsaEsii OPENSTAANDE PLAATSEN SSaDOBaaE!E3@SS9Q3Q3ESaaB3BX3» Hevige zenuwpijnen x-----„.s HET davidsfonds 1 MnnETDPÏIN SLAPELOOSHEID, B ZENUWSTOORNIS l Cï’ EENTH MEULEBEKE GewestbondRoeselare-Tielt. NATTELIN. IH-CdSTEH. ■i- Verg. 051/422 r Groots Markt: met Heli Fin- op de militie. - 35 Jaar zijn, jaar voor de begiinsttgden der wetten De plaats van Gemeentesecretaris is te begeven. Voorwaarden.- Laat WINTERHULP uit alle ge- schillen. - Uw doel weze HELPEN. KOOLSKAMP Tram rijdt een herbergskeuken binnen. Bij het binnen komen van het dorp - botste een vrachtauto op een goederen tram die uit de richting van Ardooie de straatweg overstak. Dq tram ontspoorde Emiel Mourice, gehuisvest te Gelu- veld, leperstraat 25. was naar Meenen- gekomen om er bij August Michiels, velo- handelaar, St-Jansmolenstraat, een fiets band ai te halen. Tot zijn schade moest hij vaststellen dat het steeds gevaarlijk is zijn rijwiel onbewaakt buiten te laten staan, want toen hij kort nadat hij dan werkwinkel binnengegaan was. terug bui ten kwam, was zijn fiets verdwenen. Camtel Vanneste, gehuisvest Vau- banstraat, moest naar het Stadhuis om er zaken af te handelen. Hij liet zijn rij wiel in de groote poort van het stadhuis staan. Kort daarop stelde hij er de ver dwijning van vast’. VOOR UWE ZETELS EN MATRASSEN en bijzonderheid van lederwerken D. Callewaert-Venriandere, Guido Gezellelaan 108, ONS DORP - MEENEN. 1 mist en de duisternis, met volle geweld I achter op den wagen botste. Hot voorste gedeelte van den auto werd volledig in gedrukt. De drie inzittenden, de bestuur der Maurice Deleu, Vandenbroucke Ka- miel en Deywel Arthur, allen uit Veurne, liepen zware verwondingen op en moesten naar het stedelijke ziekenhuis, Maria’s Rustoordte Roeselare, worden overge bracht met een Roode Kruisauto nadat Dr Vandenbroucke uit Hooglede de ge kwetsten de eerste hulp geboden had. Vooral Deywel Arthur, die het rechter been brak is er erg aan toe. Winterhulppoppenspel. Winterhulp richt op Zondag 24 Oktober in de gemeentelijke feestzaal een poppen- speldag in. Begin te 5 uur. De opbrengst kömt ten goede aan Winterhulp. Burgerstand. Geboorten. Bostoen Dena, d. v. Mau rice en Vandevyvere Martha. Deprei- tere Nicole, d. v. Gustaf en Angela De poorter. Overlijdens. Vanmechelen Francis, 88 jaar, wed. v. Melanie Declerck. De- ïanoy Jozef, 1 maand. In overtreding gevondian. Bij Depoorter Leon, wonende Hoog straat, werd een tabakkerfmachine in volle werking aangetroffen. Zij werd in beslag genomen, plus ongeveer 6 kgr. tabak. GITS Burgerstand. Geboorte. Ramboer Gilbert, z. v. Gerard en Maria Vandewalle. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Monique Ghysaert, d. v. Gustaf en Urbanie Lattré. Michel Gryaert, z. v. Gustaf en Urbanie Lattrez. Overleden. Philomena Bogaert, 82 j., wed. v. Jules Delbeke. Jozef Dedeur- waerder, 46 j., echtg. v. Marie Van Coillie. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondiging. Blomme Al bert, schoensnijder te Izegem, met De- gryse Antoine, dienstmeid, voorh. te Lich- tervelde. Geboorten. Popelier Brigitta. d. v. Jozef en Alliet Margareta, Bergmolen. Windels Idiana, d. v. Maurits en Wybo Maria, Statiestraat. Dagheldere Kar los, z. v. Roger en Vandecapelle Zulma, Kortrljkstraat. Ghyselinck Maurice, z.v. Victor en Driessens Maria, Witte Kave. Overlijden. E. H. Baelde, 84 j., rus tend pastoor, klooster H. K., Brugstraat. Vruchtbare huiszoekingen. Te Ardooie werd in de Watervalstraat in ’n 5-tal huisgezinnen huiszoeking ge daan. In twee huizen werd in totaal on geveer 50 kilo tabak in beslag genomen, die bestemd was voor het maken van ci- garetten ofwel bestemd was voer den sluikhandel. Diefstal. De vlashandelaars Huyghe Jules en Mi chel, wonende Meiboomstraat 201, hebben ’s nachts bezoek gehad van dieven. Rond twee uur ’s nachts werd Michel gewekt door een ongewoon gerucht. Hij stond cp om te zien wat er scheelde. Hij vond de deur van de schuur en het bijgebouw open, ofschoon ze ’s avonds te voren ge sloten waren. De sluiting was losge schroefd. Weldra ontdekte hij dat ef ge stolen was, nl. 80 l;ilo droge tabaksblade ren, 200 kilo gezwingeld vlas, 5 gewichten en 2 rijwielen. De omtrek werd nog afge zocht. doch er was geen spoor van de dieven te vinden. 's Morgens werden de kaders van de rijwielen teruggevonden een eind van de hceve verwijderd, doch de binnen- en buitenbanden, de dynamo’s, pompen, enz. waren verdwenen. Wel werd door de Rijkswacht hier en daar bij verdachten e:n huiszoeking gedaan, doch er werden geen bewijzen gevonden. DIAMOQ Te koop: verscheidene schoo- 1 iriiiViJ ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. Verg. R. C. CSS/24. INGELMUNSTER Burgerstand. Geboorten. Goeminne Sylvère, Bol- lewerpstraat 71. Dewulf Guido, Kort- rijkstraat. Delodder Rika, Meulebeke- straat 45. De Bel Jean, Kortrijkstr. Vandenabeele Gerard, z.v. Raymond en Helena Vanhaverbeke. Raes Jacques, Lenteakkerstraat 38. Overlijdens. Vanparys Virginie, Kre kelstraat 58. Vanbruwaene Emma, Gentstr. 14. Denvs Willy, Krekelstr. 26. Soenens Gustaaf. Oostrcozebekestr. 153. Huwelijken. Vandendriessche Mau rits met Rachelle Monteyne. b. v. Ingel- munster. Lonoke Albert met Baert Paula, b. v. Ingelmunster. Huwelijksbeloften. Tyvaert Achiel met Deckmvn Margar'tha. b. v. Insel- munster. Vandekerckhoven Albert v. In gelmunster, met Blanche Enghien, v. Ize gem. Een woesteling. Zekere Melsens Jules, wonende Kweek- straat 7, aangesteld jachtwachter van Graaf De Mont Blanc, ontmoette op het land de genaamde Ottevaere Camiel uit Ingelmunster. Deze riep: «Ben jij de nieuwe jachtwachter? waarop Melsens bevestigend antwoordde. Daarop trok Ot tevaere zijn mes en sloeg er Melsens ver scheidene keeren mee o» het hoofd, zoo- dat hij nog al aardig tcegétakeld werd. Melsens legde klacht neer bij de politie. Diefstal. Door onbekenden werd er bij Neerinck Victor, wonende in de Oostroozebeke- straat, 35 kilo drogen tabak gestolen. -Er werd klacht neergelegd bij de politie. KACHTEM Diefstal. Desmedt Evarist had een groot aantal ranken tabak hangen cp stellingen in de weide. On zekeren morgen bleken er niet minder dan 148 gestolen te zijn. Bij na der onderzoek ontdekte men de voetspo ren van vier personen; deze liepen echter dood op den grintweg. Een ingesteld on derzoek leverde geen resultaat op. Mislukte overval. ’s Morgens, rond 9.30 uur, bood zich een onbekende, die een bleeke kiel droeg, aan het winket van het postkantoor. On der bedreiging van zijn revolver eischte hij van den postmeester dat deze de deur van het kantoor zou openen. Geen vol doening krijgende wilde hij dat het geld hem zou overhandigd worden. Intus- schen was een van de briefdragers het kantoor buitengewipt. De revolverheid dit ziende, sprong buiten en vluchtte in allerijl met zijn fiets. De politie stelde een onderzoekin. OESELGEM Sport. De eerste groote derby-wedstrijd van het voetbalseizoen, tusschen Oeselgem en St-Baafs-Vijve, werd gewonnen met 0-1 door de bezoekers. Dezen streden gelijk leeuwen om de kopmannen te overmees teren en de doelwachter Roger Vanden- bossche wist dan ook na hard werk zijn netten vrij te houden, ’t Was een span nende wedstrijd voor een overgroote me nigte volk. Morgen Zondag spelen ons mannen te gen F. C. Izegem op eigen terrein. Maandag krijgen we ter gelegenheid Winterhu'j. Door het Ijverig plaatselijk comité wordt de werking onverminderd voortgezet. De school- en volkssoep smaakt naar.,, den ketel, de melk is welgekomen, de kolen werden in de afgeloopen week bedeeld. Jammer dat de gesteunden niet aan wat meer kleederen kunnen geraken. Wie gif ten in natura wil doen zooals oude kleederen, aardappelen of andere groen ten kan deze steeds bij den Heer Se- kretaris van Winterhulp aanmelden. WAKKEN Ongeval. Al spelend viel Jeannine, het 8-jarig dochtertje van Julien Goethals-Vansteen- kiste, van een hoogte van 2 meter bij de Mandelbrug en brak het rechter scheen been. BURGERSTAND Geboorten. Lutgarde Vander Oug- straete, d. v. Marcel en Yvonne Witte- vrongel, Bruggestr. 47. Erna Janssens, d. v. Alfons êh Yvonne Hellebuyck, 9’ Wijk 680a. Willy Van de Vyvere, z. v. Homerius en Cyrilla Vandaele, Schuifers- kanelle, Veld. Hildegarde Verhelst, d. v. Arthur en Maria Fockaert, Kromwal 24. Yvan Bulcaen. z. v. Albert en Alice Duyck, Dentergem. Statiestr. 40. The resia Kindt, d. v. Remi en Paula Persyn, Wingene, Pastorijstraat. Paul Vanlaere, z. v. Michael en Hilda Vervaeke, Zweve- zele, Jooststraat 37. Overlijdens. Oscar Verbrugge, 56 J., ongeh., St-Michiclstraat Edmond De- clercq, 71 j., echtg. Lochet Maria,- Win- gene. Henri Vande Putte, 72 j., echtg. Van Steenhuyse Elodie, Brugstraat 133. bouwer R. Desmet, Klein? Brandstraat, stolen de dieven een 50-tal kgr. tabak. Bij Vermeiren J. drongen dieven op de hoeve en stolen er een 40-tal kgr. tabaksbladeren. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Jozef Van Colbergh. Jacques Debouserie. Sterfgevallen. Jan Lauwers, 83 j. Wed. Adolf Verbauwhede, 71 j. Huwelijken. Camiel Gony v. Neu- ville-en-Condroz met Martha Moens. Achiel Vandeputte met Maria Van Praet. José Dekeukeleire met Georgette De vos. Rafaël Mierlier met Elisabeth Vaernewijck. Leon Tjampens met Ju lia Pannecoucke. André Archie met Albertine Vindevogel. Maurice Bal- caen met Bertha Vaernewijck. Juul Naessens met Hélène Depraeter. Mau rice Vandemeulebroucke v. Heestert met Germaine Vandenabeele. Maurits De- cabouter met Margriet Van Poucke. Tooneelseizoen. Het tooneelseizoen 1943-44 wordt door den Rederijkerskring Kunst en Een dracht geopend op Zondag 24 Oktober, te 2.30 uur en te 7 uur( alsook derde ver- tooning op Maandag 25 Oktober te 6.30 uur) met het machtig drama «De Stroom- van Max Halbe. In de hoofdrol Mevr. Nini Logman. Ook de medewerking der actrice Anna Vandenbosch is verzekerd. Kaarten voor de drie opvoeringen, alsook voor het gansche seizoen zijn verkrijg baar ten lokale. Stationstr. 82, Waregem. Ongeval. De genaamde Medard De Meulemeester, wonende te Vichte, deed met zijn rijwiel in de Vennestraat zulk een ergen val dat hij in bewusteloozen toestand werd opgenomen. Den bijgeroepen geneesheer stelde een breuk vast aan den schouder en liet het slachtoffer naar een heelkun dig gesticht te Kortrijk overbrengen. Erge vat De 78-jarige Alfons Depestele deed op den koer zijner woning zulk een ergen. val dat hij een breuk opliep aan het rechterbeen en door den geneesheer dien de verzorgd te worden. Het slachtoffer werd naar de kliniek overgebracht. BELLEGEM Stoutmoedige inbraak. Dieven, zijn des nachts ingebroken in de woning van den Heer Eric Depaepe, bankbediende, wonende Nieuwstraat. De bewoners hoorden niet het minste gerucht en zoo kenden de inbrekers heel het be- nedenvloers doorzoeken en alle kasten en laden openen. De dieven hebben dan ook tal van kleederen, schoenen, allerlei mond voorraad en geld buitgemaakt. De inbre kers moeten vermoedelijk goed met de ligging der woning bekend zijn. 'srvingsreserve. Het College van Burgemeester en Schepenen van do gemeente Meulebeko beei’l, In zinnig van 21) September 194tt, besloten over Ie gaan tot een aanwerving van reserve hulpkracht!:.), clio ten gepasten tijde zullen aangewend wor den voor het tiitvoeren van gelegenheids- of tljdelljke opdrachten. Zoowel vrouwelijke alt mannelijke kandidaten komen In aunnierkhm. ZIJ zullen aan de volgende vcerwaarilen die nen te voldoen: 1. Belg zijn en van goed gedrag en zeden. 2. Minstens den vollen ouderdom van 17 jaar op 1 Oktober tuis bereikt hebben. De wet van 1919-1921 en het besluit van 10 November 1912 zijn van toepassing. 3. Minstens getuigschrift van volledig lager middelbaar onderwijs bezitten. Van degenen die geen getuigschrift bezitten zal een be- kwaamheldSproef afgenotnen worden. 4. C.oede gezondheid genieten. Vooraleer In dienst te treden zal men lichamelijk onder zocht worden door een geneesheer daartoe aan le wijzen door het gemeentebestuur. 5. Een uurloon van 5 fr. of voor dienstpres- tatles van zekeren duur een Jaarwedde van 12.000 fr. wordt aan volwaardige bedienden toegekend. De aanvragen vergezeld van de verelschte bewijsstukken (ulilceksel uit geboorteakte, be wijs van nationaliteit, getuigschrift van goed gedrag en zeden, bewijs van niet Inschrijving In het jodenregister, studiegetuigschrift, be wijsstukken van gebeurlijk voorkeurrecht, en de mannelijke kandidaten bovendien het infll- llegetuigschrlft), moeten >uin<|eteekend tdege- koinen zijn bij den Heer Burgemeester vóór 27 Oktober 1913. Het Inschrijven op de rarigsclilkkingsrol ver leent gceii aanspraak op vaste aanstelling voor bepaalden duur In de administratieve leaders. Op last: De Sekretaris. I'c Biir'-emeester, H. MATTEI.1?.. l>i:Ci>STlJi. daar de zaal voor deze prachtige operette beslist te klein zal zijn. Op Dinsdag 9 November krijgen we voor het eerst een speciale uitvoering voor de schoolkinderen. Het Jeugd theater van Antwerpen zal namelijk opvoeren het be kende sprookje «HANS EN GRIETJE». De Burgerlijke Oorlogsverminkten. Op Zondag 21 October openen de Burger lijke Oorlogsverminkten het tooneelseizoen met de opvoering van het lustig zangspel «HOTEL DO-RE-MI-FA-SOL», van F. Foutry. Er wordt maar één enkele uitvoering gege ven, n.l. om 16.30 uur, in de schouwburg zaal PatriaGezien de prachtige uitvoe ringen van het vorige tooneelseizoen, zal het ook ditmaal weer een uitverkochte zaal zijn. Kaarten te bekomen in ’t café «Het Spaansch Bierhuis, Span-jestraat 72. Frank Schoup komt weer naar Roeselare. Dat het Operettengezelschap Fr. Schoup in Roeselare buitengewoon populair is. be wijzen telkens de volledig uitverkochte zalen. Op Zondag 30 Oct. komt Frank Schoup met 40 uitvoerders naar onze stad met de nieuwe schlager-operette van den beroemden Nico Dostal DE ALOMGELIEFDEHet is het beste en mooiste werk, dat door dit gezel schap reeds werd opgevoerd. De locatie is reeds open. Groot Arbeid- en Vreugde-Feest. Op Zaterdag 30 October wordt er om 7 uur, in de feestzaal «Patria», een grootsch Arbeid- en Vreugde-Fcest aangeboden aan onze arbeldersfamilie. Het programma is zeer gevarieerd. De locatie is open vanaf Maandag 25 October, lederen voormiddag van 9 tot 12 uur, op het Gewestelijk Bureel der Unie, Hugo Verrieststraat 8, Roeselare. Algemeens ingangsprijs 5 fr. Verwachtingen DE KERNVOORDRACHTEN Onverminderd en beslist zet onze ak- tleve gewestbond zijn deugdelijke werking door. De organisatie der kernvoordrach- ten, hoewel geen kleinigheid, loopt vlot van stapel: de onderwerpen staan aan, en de sprekers vallen geweldig mee. De af- deelingen. die er niet aan meedoen, kun nen er maar spijtig om zijn; dat ze deze heerlijke reeks van vier flinke avonden moeten missen. Te Emelgem en te Kools- kamp, waar Maandag den Ouderavond met groot sukses doorging, ligt alles reeds achter den rug. Te Dadizele wordt Zondag 24 Oct., te 7 uur, in Ons Huisde kroon op het werk gezet Een Ouderavond onder leiding van den Heer Gewestsekretaris R. Braecseveldt, uit Wingene. Den 28 October spreekt E. P. Desi- eferatus, uit Tielt, te Gits over Het Hu welijk en het Woord der Pausen Te St-Eloois-Winkel gaat de Ouder avond bspaald door op Zondag 7 Nov., te 3 uur, en belooft iets bijzonders te zijn. Op 23 October, te 7.30 uur, houdt M. André Demedts te Oostroozebeke zijn suksesvoordracht over Kinderzegen m VlaanderenNiemand ontbreke! Te Wingene gaat de derde voor dracht van de reeks door op Woensdag 27 .October, te 7 uur, in het Chr. Volks huis: «Kinderzegen», door A. Demedts. Alle Davidsfondsers worden dringend aangezet deze heerlijke avonden trouw te volgrn. STADEN Burgerstand. Geboorten. Perdu Norbert, z. v. Ca miel en Vanraes Anna, Houthulststr. Vande candelaere Gilbert, z. v. Henri en Honraet Martha. Kasteelstr. Cool Erik, z. v. Henri en Pecceu Martha, Kasteelstr. Vanparys Maurice, z. v. Achiel en Mas- schelein Alice, Dammaertstraat. Sterfgeval. Debrabander Edmond, 79 j., echtg. v. Adam Sidonie, Statiestraat. Huwelijksafkondiging; Vandecande- laere Julien, landwerker, en Crombez Ra chel, huishoudster, b. v. Staden. Ongeval. Zondagmorgen was vrouw Boons Am- broos op de voute bezig haar gereed te maken oni naar de Mis te gaan. Zooals men tegenwoordig maar zelden meer aan treft, was de kelder die onder de voute was, toegelegd met een platte deur. Ter wijl hoog<rgencemde vrouw zich nu aan ’t klaarmaken was, moet de dochter in de kelder geweest zijn en vergeten hebben de valdeur toe te leggen. De vrouw, haas tig zijnde, kwam naar de deur, gansch on achtzaam en plofte als een steen in de kelder. De huisgenooten oogenblikkelijk hulp biedend, troffen haar aan met een gapende wonde aan het voorhoofd. Dokter Goethals, seffens ontboden, constateerde, dat de wonde geen erge gevolgen zou heb ben. De vrouw kan tet heden nog de bei de armen niet bewegen, t Kon erger zijn. Een oogenblik onoplettendheid zou soms droevige gevolgen na zich slepen. Wij wenschen moeder Boor.e een speedig her stel. en reed in volle vaart tegen den gevel van de herberg De Klokke, die instortte. Daarmede stond de lokomotief in de keu ken, waar zich gelukkig niemand bevond zoodat er buiten den stoker die enkele schrammen opliep, geen andere personen gewond werden. PITTEM Vrachtwagen botst op trein. In den namiddag, omstreeks 2.15 uur, is een vrachtwagen van den H. A. Ver- sluys, reederij te Maldegem, bij het bin nenrijden van de gemeente Pittem, in volle snelheid door de sluitboomen van den overweg heen op den trein gereden die juist het station uit de richting van Ardooie binnen liep. De auto, waarvan de bestuurder en zijn gezel slechts licht werden gewond, was deerlijk gehavend. L. G. WINGENE Davidsfonds. De kernvoordrachten over Huwelijk en Kinderzegenvallen geweldig in den smaak. De inzet door Z. E. H. Van Rijcke- gem was effenaf heerlijk, en lokte min stens 140 personen. Woensdag sprak Z. E. H. Dewitte klaar en met kennis van za ken, over Het Huwelijk en het woord der PausenDe opkomst was weerom zeer bevredigend en met gespannen aan dacht werd zijn flink betoog gevolgd. Wel niemand zal nummer drié: Kinder zegen in Vlaanderen door M. André De medts, letterkundige uit Waregem, willen missen, ’t Is te doen op Woensdag 27 October, te .7 uur, in het Chr. Volkshuis. De deelnemers gelieven hun kaart ter afstempeling made te brengen en goed op tijd te komen. Roeselaarsche Volksconcerten. Ds Roeselaarsche 'Volksconcerten verwach ten waarschijnlijk In de maand November het prachtige tooneelwerk «SCHOPPENAAS», met Jan Cammans in de hoofdrol. De eerste opera van dit seizoen zal in de maand December gespeeld worden. We kun nen ons dus iedere maand aan een operette of een operat verwachten, afgewlsseld met een eerste rangs tooneelwerk. WINTERHULP Kolenbedeeling. De gesteunden, die bij Winterhulp-Kolen- handel zijn ingeschreven, doch niet aan het gasnet verbonden zijn, moeten zich, ten einde te kunnen genieten van da bijkomen de kolenbedeeling, laten Inschrijven tegen betaling op het bureel van de Alfons Carller- straat.'Dit moet geschieden tusschen 25 en 28 October a. s. Op bedoelde dagen zal het bureel ook in den namiddag open blijven tot 4 uur. Het vastgestelde kolenrantsoen zal ver hoogd worden met 100 kilo spriet per gezin. De verschillende kolenhandelaars zullen ge durende de week van 1 tot 6 November 100 kgr. kolen als voorschot aan huis be stellen evenals de 100 kilo spriet. Kleederbedeeling. Op Woensdag 20 en Donderdag 21 Octo ber heeft de kleederbedeeling plaats voor de gesteunden van de volgende straten; Op Woensdag 20 October voor de straten 31 en 32; - Op Donderdag 21 October voor de straten 33 tot en met 37. De bedeeling geschiedt in het kleercnma- gazijn-Wlnterhuip. Rumbekestraat 22, tel kens in den namiddag van 2 tot 4 uur. Dc Nationale Collecte. De 4» Nationale Collecte voor Winter hulp zal te Roeselare gehouden worden tij dens de week van 23 rot 30 October en op 1 en 2 November. Deze Collecte staat in het teeken der steenkolenbedeeling aan de ar men. Wij hopen, dat de Heereh Collectanten van het Plaatselijk Comité en van het Be schermend Comité bij de bevolking van Roeselare een even gul onthaal zullen vin den als in Mei 1.1. BELANGWEKKENDE VOORDRACHT In den loop van dezen Winter zullen ook in onze stad de Lodewijk Dosfel-voordrach- ten plaats vinden. De eerste voordracht zal plaats grijpen op Zondag 24 October, ’s voor- middags om 10 u., in de bovenzaal van het Stadhuis, De.spreker is Wiens Moens over het onderwerp: Wij zijn een volk. FILMVERTOONING Op Woensdag 27 October wordt in de Cinema Oud Roeselare de superfilm «JONKVROUW VON BARNHEDnafgerold. Deze film werd gemaakt naar het beroemde tooneelwerk van G. E. Lessing. De voorstel ling begint om 8 uur. Iedereen is welkom. BURGERSTAND van 14 tot 21 Oktober 1943. Geboorten. Jan Coussenient, Buda- straat 30 (v. Beveign-Kortrijk). Mar tine Sagaert, Beekstr. 87a. Henny God- daer, Beheerstr. 60. Cecile Vancoppe- nolle, Loofstr, 43 (v. Harelbeke). Anna Vlieghe, Condédreef 7. Mare Vanovert- veldt, Sint-Denijstraat 139a. Frans Blauwblomme, Sinte Anne 25a. Marie- Jeanne Brodeur, Budastr. 30 (v. Kuurne). Ghislain Opbrouck, Reepkaai 7a (v. Harelbeke). Christiane Duquesnoy, Re-ipkaai 7a (v. Desselgem). Betty De Clercq, Elisabethlaan 36. Marie Over- bergh. Budastr. 30 (v. Oostroozebeke). Marie Vanpoucke, Reepkaai 7a (v. Kuur ne). John Neirynck, Sint-Denijsstr. 119. Elisabeth Coene, Bofrderijstr. 30. Etienne Vermoere, Budastr. 30 (v. Deerlijk). Claudette Vercruysse, Reep kaai 7a (v. Harelbeke). Nicole Beel- prez, Budastr. 30 (v. Waregem). Pau lette Cnudde. Budastr. (v. Harelbeke). Huwelijksaankondigingen. Arthur Porteman, werktuigkundige, Boerderijstr. 6, en Irêne Baert, z. b. te Dottenijs. Daniël Buyck, decoratieschilder te Croix (Noord-Frankrijk), en Lucie Ballet, ver koopster te Flers-lez-Lille. Gerard D’Hoóghe, vlaswerker te Kortrijk, en Maria Carlu, herbergierster te Hulste. Arthur Hendrickx, ziekenverpleger, Sion- straat 15, en Ginette Dewerdt. z. b. te Saint-Omer (Frankrijk). Remi Laeke- man, letterzetter te Lokeren, en Dina Planckaert, kleermaakster, Kapelstr. 38. Jaak Vandoorne, textielscheikundige, Passionistenlaan 59, en Hendrika Hespel, naaister, Walle 58. Michel Debaets, autostuurder te Kuurne, en Aline Van Acker, spinster, Oudenaardesttenweg 277. Huwelijken. Charles Verpoort, z. b„ Wandëlingstr. 70, en Julia De Bel. Lek ker béetstraat 13. Octave Byttebier, bierhandelaar te Zwevegem, en Horten sia Vanden Broucke, z. b., Molenstr. 5a. Maurits Vandenbroucke. steenkapper Izegemstr. 25. en Margaretha Egels, naaister. Bruggesteenwég 53. Overlijdens, Pierre Jacques, 9 j., Re- collettenstraat 70. Roger Demuynck, 8 d.. v. Heule. Arsène Sagaert, 52 j., biervoerder, echtg. v. Clara Huysentruyt, Watcrmolenstr. Maria Vanmoen, 79 j.. St-Janstr. 4. Delombaerde Michiel, 39 j., wever, echtg. v. Bertha Vandeginste, v. Moen. .Henri Vanhoutte, 83 j.. wed. v. Malvina Rorsse, Voorstr. 43. Elvira Vandenberghe, 20 j., dienstmeid. Dam 11. Emeric Allemeersch. 49 j., staatsgepen- si neerde, echtg. v. Andrea Gorret, Aal- bekesfrenweg 20. - Alnhonse. Schoutte- tens, 75 j., echtg. v. Eugenie Mulleman, Parkstr. 3. Irma Vandenbroucke. 70 j„ kloosterlinge, S.t-Janstr. 4. Virginie Porte, 77 j., wed. v. Alphonse Acke, Voor straat 48. WACHTDIENST APOTHEEK De wachtdienst voor apothekers zal tij- genomen wo~d<n d'-'-". outhoo, Gevat. Zekere Verbeke Jozef, landbouwer, werd aangehouden wegens het vervaardigen van boter, die minder dan 82 vetstof fen bevatte. Mevrouw M. L„ te P., k schrijft cp 27-3-40: «Ik leed 15 jaar lang aan hevige zenuwpijnen scheuten en trekken in alle gewrichten. Na het gebruik van enk: Ie Tri- néral ovale tabletten was ik van mijn ze nuwpijnen bevrijd. Ik s kan iedereen de Tri- $néral ovale tabletten /ten zeerste aanbevelen; zij zijn doeltreffend en hoafdpijn, rlicumatlek, jicht, Palace», Groote Markt: De Onbekende van Cubaeen Spaansclw film. VOORDRACHT OVER CORSICA Op uitnoodiging van het Davidsfonds komt de Weleerw. Heer Dr. J. Lommez uit Brugge ons vertellen over zijn reis dooi’ het eiland Corsica. Projectie van een 150-tal mooie en door dén spreker zelf ongenomen Lëica-kleurfotö’s zal de ze interessante en leerrijke voordracht opluisteren. Het is te doen Zondag 24 Okt., te 16.30 uur, in de zaal van het Col lege en er wordt veel volk verwacht. Voor de leden van het Davidsfonds en hun huisgenooten is de toegang vrij; ook niet- leden zijn wilkom maar betalen 2 frank aan den ingang der zaal. Het is een eeni- ge gelegenheid om het thans midden de actueele gebeurtenissen liggende Eiland der Bandieten» nader te leeren kennen. MAN DOOR SLAG VAN EEN PAARD ZWAAR. GEKWETST Na beëindiging van zijn dagtaak span de de paardengeleider Marcel Vermaut, wonende Kerselarendreef, te Oekene, in dienst van Jules Desmet, vlashandelaar. wijk Boschmolens, alhier, zijn paard uit en leidde het naar de weide. Op een. on verwacht oogenblik gaf het trekdier zijn geleider een gewéldigen, stamp op het onderlijf. Deze, zwaar getroffen, viel kreunend ten gronde. Ooggetuigen van het géval kwamen toegesnéld en droegen den ongelukkige naar zijn woning. Een bijgeroepen geneesheer oordeelde echter dab het noodzakelijk was den zwaar ge kwetste man naar de kliniek te Izegem te doen ov.irbrengen. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Diefstal. Door onbekenden werden ’s nachts bij Robert Jozef, wonende in de Koeistraat, 3 konijnen gestolen die buiten onder een afdak zaten. OEKENE Tabak gestolen. Ten nadeele van Ghekiere Jules, wo nende Plaatsmolenstraat 185, werden 100 ranken tabak gastolen. De dieven werden ontdekt. Het waren: Coussement Gustaaf, wonende 2» Wijk 89 Rumbeke, en Bou- merez Jules, wonende Sektie A 121, Oekene. Belden bekenden den diefstal ge pleegd te hebben. LEDEGEM Brand. Om 9.30 uur 's avonds brak er plotse ling -brand uit in de opslagplaats van stroo bij Brcyne Camiel, wonende Dadi- zelestraat alhier. De brandweer van Ge- luwe werd opgebeld, doch men moest ook nog beroep doen oo de brandweer van Me:n?n. Met vereende krachten werd de vuurzee bestreden en men wis; den brand tot de opslagplaats te beperken. Er gin gen echter 30.000 kilo gedörscht stroo verloren. MOORSLEDE Winterhulp. Bedoeling van schoenen. Dit zal ge- schiedcn eiken eersten Donderdag der maard, ’s namiddags van 2 tot 4 uur. Bedeeling van kteeren. Elkeen zal hiervoor pei- post verwittigd werden. Het is dus onnoodig zich aan te bieden. Bedeeling melkticketten. Deze bedee- ling geschiedt eiken eersten Woensdag der maand. Na dien dag worden geen melk ticketten meer uitgereikt. Tconeelgilde Kunst na Arbeid De opvoering van den laatsten kabaret- avond, waarmee het derde tooneelseizoen werd ingezet, is weer uitgegreeid tot een prachtprestatie van tooneelli-'fhebbers- kunst. Kunst na Arbeidontziet noch last noch moeite cm in deze moeilijke tijden ens volk enkele uren van gezond vermaak te verschaffen en meteen te lee ren genieten van de hcogere waarden van liet tooneelleven. Reeds kwamen ver schillende aanvragen binnen uit de ge meenten uit den omtrek tot het geven van eënzelfden kabaretavor.d. Als de tijdsomstandigheden het tcela- ten, zal «Kunst na Arbeid» na Nieuw jaar waarschijnlijk voor het voetlicht treden met een fijn blijspel. OOSTNIEUWKERKË 2 koeien gestolen. Zekere Kindt Petrus stelde ’s morgens vast dat er 2 koeien uit zijn stal gestolen waren. Hij diende klacht in bij de Rijks wacht. BURGERSTAND Geboorten. Vandenbulcke Frans, z. v. Modest en Dewitte Martha, Oostrooze beke. Naert Hedwige, d. v. Leon en Vanhaezebrouck Albertina, Stuivenberg- straat 69a. Vandromme Herwig, z. v. Gerard en Vaemewyck Martha, Amsye- straat 24. Maelfait Roland, z. v. Syl- vèrë en De Pourcq Anna, Hulste. Van Haverbeke Gerda, d. v. Renatus en De- groote Paula, Mandelstr. 45. Geldhof Guido, z. v. André en Viaene Jeanne, Meenensteenweg 78. Wynant Ivan, z. v. Joseph en Goddeeris Elisabeth, Hugo Verriêststr. 28. Kerckhof Roger, z. v. Julien en Desloovere Maria, Ingelmunster. Declercq Lena, d. v. Albert en Dejon- ghe Maria, Princessestr. 200. Ghekiere Luc, z. v. Achiel en Blomme Anna, Roe- selarestraat 71. Warnez Joseph, z. v. Remi en Maresceau Ivonne, Oude leper straat 5. Overlijdens. Vanhaverbeke André, 20 .1., schoenmaker, z. v. Julien en Rommel Irma, Emelgemstr. 5. Devoldere Fili- cia, 77 j., z. b.. ongeh., Kerkplaats 4. Deraedt Marie, 75 j., z. b., ongeh., Emel- gemplaats 12. Vandenabeele Margareta, 24 j„ huishoudster, echtg. Vanluchene Omer. Oostroozebeke. Vandenbei^.e Theönhile, 89 j., z. b„ wed. Thyvaert Ma rie, Gentstr. 79. Vandecapelle Ludovl- ca. 86 j.. z. b.. wed. Vandecapelle Augus tus,Kachtemstraat 3. Huwelijken. Degheldere Georges, v. Ardooie, met Deschaek Andréa, v. Izegem. Romel Gerard met Lefevere Marie- Louisé, b. v. Izegem. Huwelijksafkondiging. Vandekerck- hove Albert, v. Ingelmunster, met Enghien Blanche, v. Izsgem. ZONDAGDIENST Morgen Zondag. 24 Oktober, wordt de apothekersdienst in onze stad waargeno men door Apotheker Hr Roger VIEREN. Dam. Open van 8 tot 12 uur en van 2 tot 7 uur. De andere dagen der week zijn ALLE apotheken open van 8.30 tot 12 uur en van 1.30 tot 7 uur. DE FILMPROGRAMMA’S DER WEEK Zaterdag 23, Zondag 24, Maandag 25 en Dinsdag 26 Oktober. Cinema Patria Hooren, zien en zwijgen kenzêjler in de hoofdrol. Cinema Plaza Kruisstraat: «Mij zal je trouwenmet Erwald Balser en Heli Finkenzeller. Cinema - I Estrellitta Castro in RUMBEKE Burgerstand. Geboorte. Verhaeghe Paul, z. v. Da niël én Devreeze Helena. Overlijden, Nuytter.s Camiel, 73 j„ echtg. v. Bal Louisa. Huwelijk. Degryse Prosper, arbeider te Roeselare, metVerhelle Maria, naaister. Huwelijksafkondigingen. Godeeris Joris, paard;ngeleider, met Verbeke Cy rilla, z. b. te Moorslede. Verkindere Rogier, fabriekwerker, met Jelyt Marie, fabriekwerkster te Roeselare. Dicancq Camiel, handelaar, met Ceule Zoë, z. b. te Meulebeke. Desmet Geeraard, met Verstraete Maria, dienstm. te Oekene. Houthoofd Jozef, handelsreiziger, met Lefevere Leona, leurster te Roeselare. Belangrijke tabakdiefstal. Corneillie Camiel, wonende 10» Wijk, had in zijn koestal de opbrengst van 3025 tabaksplanten hangen. De koestal kon niet gesloten worden en op zekeren mor gen was alles verdwenen. f. Belg zijn. 2. Van goed gedrag-, leven en zeden. 3. Burgerlijke en Politieke rechten hebben. ■I. Met ingeschreven zijn in bet jodein-ei-,Isler. 5. Voldaan hebben aan Cc wellen 6. Minstens 21 jaar en hoogstens jaar voer de beiiinisiigd. van 1919-1924 en 1')-tl-l'JL. 7. De gemeente bewonen bij de. indiensttreding-. 8. Verbod bijbedienlngen f handel le drijven zelfs door tnssclienpersoncn. 9. Ziel, onderwerpen aan ecu be'iwaainhelds- proef. Wettelijke wedde. De aanvragen moeten bij aanbevolen schrij ven en onder gesloten omslag gestuurd wor den aan den Heer Burgemeester te lllver<litige, ten laatste vóór 2 Novet'nbei’ I.H3, vergezeld van geboorteakte en bewlj-snikken. Le Bnwmcesler, DESMAldtYL. -«o»-- GEMEENTE BOEZINGE Openstaande plaats van Veldwachter. Het Kollege van Bnrgeim est.-r- eu Schepenen der gemeente Boezingc brengt ter opeuliar» kennis dat alhier een plaats van veldwachter tc begeven is. a' GESTELDE VOOBWA A1UU A 1) Belg zijn. 2) Van goed gedrag- en zeilen zijn. 3) Ouderdom: minstens 21 en hoogstens 3') Jaar oud zijn, cp it) November 19W. l.e wet van 3- 8-19 en 21-7-24 en liet, besluit van 19-11- 4- 2 cp het voorkeurrecht zijn van toepas sing-. 4) Gestalte: minstens 1n:68. 5) Met ingeschreven zijn In het Jodruregister. 6) De gemeente bewonen 1 maai.d na de in diensttreding. 7) Wettelijke wedde. 8) In het bezit zfjn van het eetuigsrhrtft afge- levord door liet Ministerie van Blnnenlanil- si-be Zaken en A'olksg'czondheid waaruit blijkt dat. de kandidaat in het voorgeselire- veii examen geslaagd is. b) PLEEGVOBMEM De eigenhandig door de kandidaten geschre ven aanvragen, gericht tot den lieer Burge meester tc Boezingc. moeten bij aangetoekend schrijven overgemaakt worden, en hem be steld vóór ui November 1943, met bijvoeging van volgende stukken: a) Uittreksel uit de geboorteakte. b) Bewijs van nationaliteit en goed gedrag cn zeden. c) Bewijs van niet Inschrijving- in het joden- register. d) Eensluidend verklaard afschrift van liet getuigschrift waaruit blijkt dat de kan didaat in het voorgeschreven loegangs- exarnen geslaagd Is. e' Gebenrlijk, bewijzen van voorkeurrecht. f) Voor de gehuwden, de getuigschriften vermeld onder letters B en C voor hun echtgenoote. Boezingo den 21 Oktober 1943. Namens liet Kollegle: BIJ bevel, De Secretaris, De Burgemeester A. LEPEHdQUE. BURGERSTAND Geboorten. Vanhalst Paul, v. Wevel- gem. Dendauw Ginette, Leopoldstr. 12-6. Vandenberghe Paul, Kortrijkstr. 141. Huwelijksafkondigingen. -Vandeca- veye Alfons, Groote Markt 46, en Van- caestir Marcella. Rijselstr. 83b. Lust Robert, Bruggestraat 140, en Dujardin Denise. Nieuwstraat 7. Sterfgevallen. Dhalluin Jeanne, Rij- selstraat 47. Vanruymbeke Camiel, Oostkaai 29. Isietaer Germaine, Kort- rijkpoort 43. Slambrouck Stefanie, 70 j., ■'fblkslaan 300. Nevejans Maria, 77 j., Donkerstr. 20. Wallaeys René, Leeg- weg 72. Van Exe Julienne. 31 j., Espla- nadestr. 28. yerbrugge Emilie, 68 j Huizen Demey 2. Deprez Allo;, 26 j., Dadizelestr. 43. Ramond Anna, 85 Volkslaan 300. Gcdderis Marie, 71 Zonnestraal 89. DAVIDSFONDS Op Donderdag 14 Okt. 1943 hield het Davidsfonds zijn eerste vergadering van het nieuwe winterseizoen. De opkomst van leden en niet-leden was buitenge woon. Nog nooit was er zooveel volk ge weest. De E. H. A. Gheysen. godsdienst- leeraar aan de Staatsmiddelbare School, hield een prachtige voordracht over Meénen in het verleden». —«Donderdag 23 Oktober, te 7.30 uur, in het Middenstandshuis, leperstraat, voor dracht met muziekuitvoering door den Heer A. Vermander, Schoolbestuurder te Hooglede, Leeraar aan de Muziekakade- mie te Roeselare, over Beethoven en zijn Vlaamsche afkomst Wie verleden jaar den Heer Vermander hoorde spreken en spelen, bij zijn voor dracht Hoe leeren wij klassieke muziek beluisteren cn genieten», komt zeker nu weer, en brengt vrienden en liefhebbers mee. Het wordt een heerlijke muziek avond. Inkomgeld: leden 2 fr.: niet-leden 4 fr. HET BESTUUR. STAD DiKSMUIDE Een plaats van TI.1DEI.I.JKE viiGPWEl.IJKK BEblUMiE is te begeven bij tien dienst van het Secretariaat. Voorw aarden: 1. Belg zijn en van goed gedrag en zeden; 2. Niet ingeschreven zijn in het Jo<>enrcgister; 3. Ouderdom: IS tot 30 jaar, verlengd mei 5 jaar voor de begunstigden: 4. Draagster zijn van een diploma van middel bare studiën of gelijkaardig, alsmede grondige kennis van mai-hienschrift: 5. Indiensttreding onmfddellijk na de benoe ming: 6. Werkuren: 48 uren per week: 7. Wedde: 11.000 fr. 40 verhooglng; 8. De kandidaatstellingen moeten bij aaugetee- kenct schrijven en voorzien van de noodiga bewijsstukken gericht worden aan den ilr Burgemeester te Diksmuiili' en tot en met 28-10-1943. I e omslag moet de melding dra gen: «Kandidaatstelling dienst Secretari aat Diksmulde, i’en 13 Oktober 1943. Namens liet Colleg-e: o. B.: Te Secretaris, De Burgemeester, E. VEBLINDE. M. MAEKEI.BEltll. --O--- STAD VEURNE Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Veurne maakt bekeinl dat TWEE PLAATSEN VAN GEWOON HULPAGENT te begeven zijn. De aanvragen moeten gezonden worden aan den Heer Burgemeester der stad Veurne vóór 5 November 1913. Veurne, den 19 October 19'3. Namens het College: Op Bevel: L'e Biirgcmeesler-Voorzttter, ne Secretaris, A. THYPSTEEN. J. DE BUBC1IGRAEVE. ---40»-- GEMEENTE ELVEEDINGE UNIE VAN HAND- EN .GEESTESARBEIDERS D? Unie der Hand- en GeèstesarbeidéTS heeft hier ter stede sinds eenigen tijd een Hulpbureel, gelegen Nederweg 3, geopend. Aan alle belanghebbenden wordt hierme de bericht dat dit bureel open is, eiken werkdag van 9 tot 12 uur en van. 2 tot 6 uur. Er is e itij d een gelastigde van de Unie ter beschikking van .eiken bezoeker voor alle inlichtingen en tusschenkom- sten voor kwesties var. loon, gezinsver goedingen, werkongevallen, verlof, pen- pe wac£^[en^ v^r anotiükeli“zal tij- T» 4 5 i dens de week van 24 tot 30 Oktober waai-- j EEN OPIIEFMA'l 1 WEEST De deklamatiewedstrijd voor de eerste maal ingericht, is een ware veropenba- ring geweest, en groeide- uit tot een kunstgebeuren van fijn gehalte. De beste voordrachtkunstenaars van de verschil lende onderwijsinrichtingen, hebben eer lijk gewedijverd, en brachten voor het publiek een keur van Nederlandsche ge dichten ten gehoore. De jury stond voor een moeilijke opgave, en bepaalde zich dan ook tot de uitroeping van de drie beste voordrachten, terwijl de overige mededingers allen ex-aequo werden ge rangschikt. Allen ontvingen een prijs in boeten. Ter afwisseling werden onder lei ding van Jozef Bèrteele een paar gëkehde liederen gezongen, en een drietal nkuwe, gcciHDoneerd door onzen stadsgenoot Ar thur 'Vermeulen, aangeleerd. MUTATIE IN DE CONTROLEDIENSTEN De Hr Cardoen, gewesthoofd van de Controlediensten te Kortrijk, werd in de zelfde hoedanigheid overgeolaatst naar Meenen. De Hr D'nuydt. komende uit Moeskroen, neemt zijn plaats in te Kcrt- rijk. sioenen, enz. Iedereen is er welkom en wordt er geholpen. OPVOERING VAN «DE TSAREWITSCH» Het operettë-gezelschap Ganda uit Gent komt ons op Zondag 24 Oktober, te 14.30 uur en te 19 uur, in de Feestzaal GildenhuisKruisstraat, de gekende operette van Bela Jenbach en Heinz Rei chert De Tsarewitschopvoeren. De muziek is van Franz Lehar. Baletten door het dansstudio Lily Demunter. Het or kest staat onder leiding van Charles Wessaert. Onder de voornaamste mede werkers hebben we Cora Devos, sopraan, Lon Ryckaert, soubrette; in de hoofdrol Oscar Moerman, tenor van de Kon. Stadsopera te Genii, Frank Volk, baryton, Albert Roelant, Roger Savove. De nrijzen der plaatsen zijn: 20,50 fr., 45.50 fr.. 10,50 fr. en 7.50 fr. De kaarten zijn te bekomen aan den ingang der zaal. BEVORDERINGEN IN ONS POLITIEKORPS Ingevolge de laatste besluiten betreffen de de inrichting van de politiekorpsen hadden hier ter stede de volgende bevor deringen plaats: 1. Poiitie-inspecteur Gilbert Vanrobaeys werd benoemd tot inspecteur 1“ klas. 2. De ag^snteji Camiel Mestdagh, M1-. chel Cools eh Michel Oosterlinck wer den bevorderd tot Hoofdbrigadier. 3. De agenten Arthur, Croes, Cyriel Seynhaeve en Odiel Vannieuwenhuyze werden bevorderd tot Brigadier 1’ klas. 4. De agent Victor Plattee-uw tot Bri gadier 2» klas. 5. De agenten Hector Maes, Georges Tytgat en Hector Seghers tot hoofdagent. 6. De agenten Alberic De-jonghe en An- dré Windels tot agent 1’ klas. IZEGEMSCH SPORTNIEUWS F. C. Izegem 11 Deerlijk Sp. Ditmaal hebben onze mannen liet slechts tot een gelijk spel kunnen 'brengen, wat voor Deerlijk zeer kansrijk was. Izegem. was be paald minder op dreef dan in de voorgaande matchen. Alhoewel de meest aanvallende partij hadden ze echter met veel onkans af te rekenen. Heeds aan de 10» min. schoot Laevens van Deerlijk, van uit een hoek binnen (0-1). Doel wachter Decock weet, weinig daarna, prach tig in te grijpen op schieten van Callens. Even later vindt ook Windels den kooltjesman op de goede plaats. Deerlijk weet af en toe een gevaarlijken aanval op te bouwen. Aan dc 42» min. zendt Windels goed in en Callens net onweerstaanbaar den gelijkmaker met een pracb.tlgen kopstoot (1-1). Rust. Gedurende bet eerste kwartuur na de her neming was Izegem volop in de meerderheid en Deerlijk moest zich op verdediging terug trekken. Daarna kwam het spel meer open en verliep meestal midden het plein tot aan het einde, zonder dat één der ploegen nog kon doelen. De uitslag kan belde ploegen bevre digen. BIJ Izegem was Debackere de groote uitblinker, terwijl bij Deerlijk de doelwach ter Décoctr en achterspeler Laevens schitte rend speelden. goedkoop. BIJ zenuw- cn hoofdptjn, rlicumatlek, jicht, ischias, spil, verkoudheid en flriep helpen de doeltreffende Trinéral ovale tabletten. Zij heb ben geen schadelijken Invloed op hart, maag of darmen. Neem onmlddellljk de proef! De origineels verpakking van 20 tabletten kost slechts 12,50 fr. Gij vindt ze bfj Uw apotheker ot bij het Sanita-Agentschap, Silac N. V. Loulza-Iaan 261 Brussel. Allerhande berichten. MAALVEP.GUNMNGEN. Dc maalvergun- nlngen voor deze die aren land bebouwen (corporatieleden) zullen at’gelevei'd worden Dinsdag 20 Okt.. van fl tot 12 uiir. De kleine verbouwers, dus (legenc lie minder dan 50 aren bebouwen, gelieven hun maalverg’iinnlng af te halen op. woensdag 27 okt.. zelfde uur. AAN DE WINKELIERS: Er wordt aan <ic winkeliers verzocht hum:c zegels in tc bren gen van de loopende periode op Vrijdag 29 Okt.. alsook de bijzegels (letter G). Na dezen datum zullen in ruil dezer zegels geen mach tigingen meer afgeleveril worden. TABAKKAAHTEN. Nos- altijd zijn er recht hebbenden die hun tabakkaart niet al’haalrten. Voor'de laatste maal heri'inoren wij de achter blijvers dat ze nog tijd liehben dit te (loon tol Woensdag 27 okt. Na dezen datum zullen ze verbeurd verklaard worden. BERICHT. De dienst ucr i’avitailleerlng (bovenzaal) Is den Zaterdag voor niemand toe gankelijk. RANTSOENEERTNGSZEG1T.S. Degene die Dinsdag laatst hunne rantsyeneerlngzegels niet afgehaald hebben voer ile maand November, moeten zich aanmclden op de ravllatllcerings- zaal op Maandag 25 okt.. ven 10 tot 12 uur. Bij mogcliiksche niet kennisneming zijn er ver scheidene gezinnen achterwege gebleven. Vl-'.UGI NMNG CIHCOnEintiOGERS. Dc ver bouwers van chicoreiworiels moeten hunne totale productie (uitgezonderd een gcbeurllj- ke voorafneniing van hoogstens 2 t. h. voor zandwinning) afleveren aan een drooger van zijn of aanpalcnde gemoei’.to van (ten oogst 19t3 bij een van de hieronderverinclde chico- reidrogers: Deleu Tiieopliiol. üostnieu.kerkc- straat: Desmedt Kenó, I.uccasstraatViaenc Cyriel. Veldstraat. en Viaene Victor. Hout- hnlststraat. Dit voor de gemeente Staden. MEJ.KZEGELS. Dc melkzegels van de maand Oktober moeten ingébracht worden op '25 en 26 Okt.. bij tien Secretaris tan dc N. I.. V. C.. ten gcmeenlclmize. Later dan deze (la tmus zullen *e niet meer aangenomen worden. HOOGLEDE Geneeskundige dienst. De gsnseskundige dienst zal cp Zondag 24 Oktober gansen. den dag door waar genomen werden deer Leopold Vanden- broucks, Diksmuidestraat 10, tel. Rcsse- lare 50.20. D? apotheek Jozef Degrijze, Bruggen straat 44, is enkel open tet 12 u. ’s mid dags. Geheime tabaksnijderij ontdekt. De kontrooldiensten en de accijnsbe dienden uit Roeselare hadden werkelijk geen goed oog in het denken en doen van Leon Depoorter uit de Diksmuidestraat. De man rookte verschrikkelijk veel fijn gesneden tabak en ook zijn vrienden paf ten smakelijk van het zelfde predukt. De kontroleurs en de accijnzen die ook wel eens een goeie sigaret of pijp lusten brachten Leon een bezoek en ontdekten er een mechanische tabaksnijderij met dynamo en een hoopje gesneden tabak. Men nam het boeltje in beslag en Leon zal wel een tijdje verplicht zijn zijn roo- kerseksperimenten wat in te toornen. Erg verkeersongeval. Vrijdagavond, omstreeks 19.30 u., kwam de voerman Aurelius Knockaert, uit Bo- vekerke, met paard en wagen, die toebe hoorde aan de steenbakkerij Ampe-Baert. te Hooglede, langs de baan Róeselare- Sleyhaeghe gereden. Toen aan de wijk Vergeldemolen een auto, i.iisieid door den BURGERSTAND van 14 tot 21 Oktober 1943. Huwelijksafkondigingen. Houthoofd Joseph, handelsreiziger te Rumbeke. met Leona Lefevere, leurster te Roeselare. Roger Verkindere, fabriekwerker te Rum beke. met Maria-Elisabeth Jelyt. maga- zijnwerkster te Roeselare. Julien Ver helst, likeurhandelaar. nut Augusta Gruy- aert. herbergierster, b. te Roeselare. Andries Pype. staatsbediende te Roesela- me; Cecilia Ingelbeen, z. b. te Dadi zele. Claude Auzière, muziekant te Nimes (Gard) Frankrijk, met Lisa Mey- froot. spinneriewerkster te Roeselare. - Eenoni Bekaert, autog:leider, met Elodie Driessens, z. b., b. te Roeselare. Gtbcorten. Goedele Maertens, d. v. i:dries en Gabriella Vercruysse, Spanje- sti'PPt 86. Christel Dedier, d. v. Justin e i Georgette Swaenenoel, Moorsledesteen- weg 157. Jonny Willems, z. v. Richard 1 ci Fernanda Depil, Zuidmolenstr. 106. José Degraeve. z. v. Amédée en Esther Sturteweren. Hugo Verrieststr. 99. Gu drun Verhelst. d. v. Paul en Elisabeth Seaux. Kasteelstr. 86. Gisela Demeu- lenaere. d. v. Remi en Magdalena Stever- linek. Staden. Antoinette Claevs. d. v. Pieter en Joanna Maes. Rumfeekesteen- weg 11. Kathleen Seynaeve. d. v. Ca miel en Margriet Boxy. J. Mahieustr. 37. Erik en Roger Verschelde. Meenenheer- weg 114. Freddv Vandeputte, z. v. Fran' en Marcella Cloet, St-Josephstr. 41. Liliane Hostens. d. v. Frans en Gode- lieve Desmet. Moorslede. Roland en Emmanuel Forret, z. v. Leo en Maria Mol. Hooglede. Erik Ketels, z. v. Albert en Margareta Vandenweghe, Meenensteen- weg 190. Géry Dierckens, z. v. Flori- mond en Bertha Deschacht, Weveriestr. 14. Ludwina Gardin. d. v. Alois en Nera Vereecke, Meenensteenweg 33. Sterfgevallen. Julia Vyaüne, 74 j.. z. b.. wed. Karel-Louis Deman. Doorgang- straat 1. Raphael Vanwalleghem. 8 j„ z. v. Achiel en Susanna Deveeuw. Beve- ren. Rosa Peeters. 9 j., d. v. Arthur en - Alice Spriet. Spanjestr. 123. Lucia Ouvrien. 76 j.. z. b.. echte. Emiel Denys. Meiboomlaan 12. Godelieve Esptel. 13 j., d. v. Leon en Helena Desmet, Ardooie- wegel 126. GENEESKUNDIGEN DIENST cp Zondag 24 Oktober 1943. DOKTERSDIENSTEN Hr Dr Paul Vanden Berghe, Rijselstr. Hi' Dr Willy Hostens, Ardcoiesteenw. 22. TAXIDIENSTEN: Hr Nestor Wauters, Spanjestraat 98. TAXIVOERDERS DER WEEK van 25 tot 30 Oktober 1943. Hr G. Verstraete, Hof v. ’t Henneken 48. Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 98. Hr Od. Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. HIJ WILDE HET ER EENS VAN NEMEN Dezer dagen werd een agent van Rce- selare door een onbekende aangesproken, die hem verschillende eigenaardige vra gen stelde. Ds kerel deed zoo zonderling, da; de agent den politiecommissaris ver wittigde. Deze gaf bevel den kerel bij hem te brengen. Hij werd door den politie commissaris ondervraagd en bekende ge fantaseerd te hebben, waarna ntsn hem weer liet loopen. D: zelfde agent vernam ’s avonds te Pittem, waar hij woonachtig is. dat die kerel daar bij familie over nacht had en tot dank een gouden hals snoer gestolen had. Het bleek een zekere V. R. uit Gent te zijn. Spoedig was hij in Roeselare teruggevonden. Hij had het halssnoer bij een juwelier verkocht en deze had niet de voorzorg genomen naar zijn eenzelvigheidskaart te vragen. De oobrengst van het snoer had hij in enkele bekende cafe's der stad opgemaakt, zoodat hij geen geld meer over had om zijn hotelkosten te betalen. De kerel werd aan het gerecht overgeleverd. POGING TOT INBRAAK Dinsdagavond rond 7.15 uur hoorde een alleenwonende vrouw op den Diksmuide- steenweg gerucht aan de achterdeur. Zij ging voorzichtig kijken en bemerkte twee kerels, die het poortje van de koer had den opengebroken om langs de achterdeur in huis te geraken. De vrouw vluchtte langs de voordeur naar buiten en riep om hulp bij de geburen. Toen d? kerels dit hoorden, sloegen zij op de vlucht. Wegens de duisternis kon men geen spoor meer van hen vinden. POGING TOT MOORD •’s Nachts, om 12.15 uur, werd er ge klopt op de deur van Depoovere Albrecht,' xvonenae in de Reeperstraat, Izegem. De vrouw ging eens zien, wie er geklopt had. Het was een zekere Gustaaf Vanlerber- ghe, wonende Diksmuidesteenweg, Rcése- lare. Blijkbaar had deze te veel gedron ken. Zoodra de vrouw de deur geopend had, stak hij met een open mes naar haar hoofd. Gelukkig kon zij den stesk ontwijken. Daarop stak Vanlerberghe een tweede maal en raakte de vrouw in den rechter bovenarm. De wonde was vrij ernstig en de getroffen vrouw verloor veel bloed, zoodat er vlug een dokter bijgeroe pen moest worden. Dr Baert verleende haar de eerste hulp. Zoodra de vrouw getroffen was, begon zij om hulp te roepen, waarop haar man kwam aangesneld. Er ontspon zich nu een verwoed, gevecht. Depoovere ontnam den woesteling het open mes, deed het dicht en begon daarmee het hoofd te bewerken van oen aanrander. Deze kreeg het zco kwaad, dat hij op de vlucht sloeg. De rijkswacht werd verwittigd en deze ver wittigde op haar beurt de rijkswacht van Roeselare. Deze trof Vanlerberghe in zijn woning aan, doch hij was zoo deerlijk toegetakeld en zijn hoofd was zoodanig gezwollen, dat men hem voorloopig niet mee kon nemen. Hij schijnt daar een be nauwd kwartiertje beleefd te hebben. BEVOORRADINGSDIENST De nieuwe kaarten en zegels voor af geroomde melk voor de 43« periode zul len op de volgende dagen uitgereikt wor den: Maandag 23 Oct., voor de straten 1 tot en met 47; - Dinsdag 26 Oct., voor de straten 48 tot en met 90; - Woens dag 27 Oct., voor de straten 91 tot en met 138: - Donderdag 28 Oct., voor de straten 139 tot en met 183. Telkens alleen den namiddag van 14 tot 17 uur. KONIJNEN GESTOLEN Bij Deschout Maur., wonende Brugge- steenweg 257, Roeselare, werden ’s nachts 7 konijnen gestolen. De dieven waren, langs een anderen hof binnengekomen. IN BESLAG GENOMEN Op de tramstatie van de Buurtspoor wegen te Roeselare werden 1500 kilo ha ver in beslag genomen, die zonder ver- voerbewijs vervoerd werden en bestemd waren voor Gent. Tegelijkertijd werd een partij tarwe, groot 3.247 kilo, verzegeld. Ook de tarwe was bestemd voor Gent. AARDAPPELEN GESTOLEN Bij Dewulf Robert, wonende Vijfwegen- straat 224, werden döor onbekenden 300 struiken aardappelen uitgetrokken. Tooneelleven Roeselaarsche Volksconcerten. Op Vrijdag 5 November komt de Kon. Neder!. Schouwburg van Gent naar onze stad voor de uitvoering van PAGANINI van Frans Lehar. Daar er maar één enkele uitvoering gegeven wordt, raden wij ieder een aag intijds voor aijn kaarten te aorgea. f /N ALLE APOTHEEKRN D°W 5 Hoofddép. Apoth. KINGET-OPSODÏER Veurne DEERLIJK Diefstallen. Des nachts drongen er dieven in de afhankelijkheid der woning van Daniël Vanhee, Statiestraat, en stolen er een viertal vetgemeste konijnen. Bij Peers J., Harelbekestraat, werden er een 12-tal kgr. tabaksbladeren gestolen. Ten nadeele van den landbouwer R. Callens, Tapuitstraat, stolen de dieven eene hoeveelheid tabak die nog te velde lag. Bij den landbouwer C. Vercruysse. Geeststraat: werden ër een 90-tal kgr. tabaksbladeren gestolen. Eveneens ten nadeele vaii den land- VOOR DE GETEISTERDEN Op Maandag 25 Okt. zal een openbare demons tratie-verkoopnamiddag g< houden worden op de Groote Markt, tijdens de beursuren, (van 14 tot 18 uur). De orga nisatie gaat door onder toezicht van de Bedrij'fsgrcepeerinq Markt-, Straat- en FoorhandélHcófdgroepeering Klein handel en met de welwillende én be- langlooze medewerking van gespeciali seerde standwerkers. De gansche op brengst van dezen verkoop wordt afge dragen. uitsluitend ten bate van de ge- teist?rden onzer stad. Het gaat hier om een prachtige lofwaardige daad van soli dariteit die, meenen wij, algemeen zal op prijs gesteld worden. Wij verwachten dan ook van het Kortrijksche publiek een tal rijke opkomst en een onberekende mede werking tot steun van zijn geteisterde medeburgers. Od Zondag 31 Oktober zal door de Philatelic Club Brugge in haar lokaal BelfortGroote Markt alhier, te 10 u. voormiddag, een postzegelverkcoping bij opbod plaats hebben. De integrale som zal aan het plaatselijk comité voor steun aan de geteisterden gestort worden. TOONEELLEVEN De Lustige WeduweZondag 24 Oktober gaat de allerlaatste voorstelling dooi- van de beroemde spektakel-operette van F. Lehar. Hansje en Grietje Op Donderdag 28 Oktober komt het Jeugdtheater Ant werpen ons vergasten op het mooie sprookje van Grimm «Hansje <n Griet je». Aanvang te 14.30 uur. De Neef uit het Oosien Eindelijk komt weer een opera naar Kortrijk. Op Vrijdag 29 Oktober komt de Kon. Stads opera van Gent met De Neef uit het Oosten», de beroemde operette van Ed. Kunecke. Kalender der vertconingen. Zie hier de kalender van de vertooningen te Kortrijk. 21. Okt. K. N. S. Antwer pen; 23 Okt. Jeugdtheater Antwerpen; 29 Okt. K. S. Opera Gent; 9 Nov. Ballet- avond Volkstheater Brussel; 18 Nov. K. N. S. Antwerpen; 25 Nov. Jeugdtheater Antwerpen; 28 Nov. «De Wonderdokter Volkstheater Brussel: 3. Dec. K. S. Opera Gent: 16 Dec. K. N. S. Antwerpen; 29 Dec. K, S. Opera Gent. VERLOREN Grijze lederen handschoen, Zondag 3 Oktober jl. bij avond te Metnen, vanaf leperstraat langs Markt tot Bruggestraat. Mits goede belooning terug te bezorgen bij Vandenbulcke. leperstraat 99, Meeïien. COIFFEUR vraagt bekwame leerjongen of halve gast voor heerensalon. Damescoiffime kan bij geleerd worden. Aanbieden bij Soc- taert, coiffeur. Kortrljkstraat 22, Meenen. BIJ DE «DEVLAG» Dc laatste Kameraadschapsavónd wplkc door de DeVlag Ingericlit werd, genoot een onge kende bijval. Benevens de spreekbeurt van den cetleider was er gezorgd geworden voor een orkest die er de stemming inbracllt; dan stip pen wij aan dat dc jonge tooneelafdeellng voor haar eerste optreden enkele goede sketchen en zelfs volksdansen, die goed in den smaak violen, ten beste gaf. Daarna was cr voor een verrassing gezorgd geworden. Wit kunnen het verklappen dat er van mi reeds gezorgd wordt, voor het Klaasfeest der kliKlers van dc DeVIagleden.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 2