Uit ’t Tieltsche I Uit ’t Kortrijksche xeg aan aen Notaris dat hij Uwe Venditie in DE POPERINGENAAR meet zetten, dan zijt ge ineens zeker dat gansch de streek ze kennen zal. i Uit }t Meenensché I xiviucix wuiuou up cuuuag ox vxr.iuuri, I Uit ’t Izegemsche Roeselaarsche c ToüakslEaQrta UIT TIELT UIT ROESELARE UIT IZEGEM UIT KORTRIJK OPENSTAANDE PLAATSEN DE PO ERINGENA A R biedt de grootste waarborg dat deze .met sukses verlcopen zal. DAVIDSFONDS fiejüept&n Voord&z£/itg<L Fabrieken Dr. A. OETKZR N.V. - 9-11 Grosna:eef BRUSSEL 1 t.. UIT MEENEN B unnn iki slapeloosheid, f rcvWVa IJN, ZENUWSTOOMI8 R TOTAAL GENEZEN DOOR GewestbondRoeselare-Tielt. UIT TER HAND TE KOOP kretaris om. 70. 71. fGrcóte Marktde Havcnmuziekmet VOOR UWE ZETELS EN MATRASSEN en bijzonderheid van lederwerken D. CaHewaert-Vermandere, Guido Gezellelaan 108, ONS DORP - MEENEN. C2 j„ .at. Adam Maalvergunningen. Woensdagvoormiddag zullen tnaalvergun ningen afgeleverd wos-aen voor deze die meer dan 50 aren verbouwen. Donderdagvoormid- dag voor deze die min dam 50 aren verbou wen. voor pe- dcze' perioden tot en met tot en met 78. Welgelegen WERKMANSBUIS met 11 a. 80 ca. grond te Meenen, leper- poort. Inl.: Kortrijkstraat Nr 325, Meenen. piAMGQ Te koop: verscheidene schoo- 1 iniiuj ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21. TIELT. Verg. R. C. 6SG/24. botsing tusschen de vrachtauto, gevoerd door Gomar Vandoyse uit Zwevegem en de fletster D’Hondt Suzanne uit Kortrijk. Deze' laatste werd met verwondingen en kneuzingen over gansch het lichaam op genomen en naar het stedelijk gasthuis overgebracht. FIETSENWAL8 Dina Gabriel, gehuisvest te Lauwe, had haar fiets enkele oogenblikken tegen een gevel, nevens de Sarma, Rijselstraat, laten staan. Een onbekende heeft hier van gebruik gemaakt om haar fiets te stelen. Gerard Oplinus. gehuisvest Moes- kroenstraat 480, stapte omstreeks 7 uur ’s avonds af aan de herberg Ypriana leperstraat. Toen hij kort daarna buiten kwam was zijn fiets verdwenen. TIJDENS EEN TWIST KWETST EEN MAN ZIJN VROUW De 43-jarige Georges Vanackere, her bergier, gehuisvest Rijselstraat 135, kreeg het plots aan den stok met zijn vrouw, terwijl hij bezig was met een uithang bord te verwijderen. De man werd zoo kwaad dat hij op zeker cogenblik zijn vrouw met een schroevendraaier zes ste ken toebracht en zich daarna gevangen ging geven bij de Rijkswacht. De vrouw, wier toestand ernstig maar niet levens gevaarlijk is, werd in een heelkundig ge sticht cpgenomen. De man werd in de ge vangenis te Kortrijk opgesloten. EEN AANHOUDING Wij hebben enkels weken geleden me degedeeld dat een onbekend gebleven meisje door een zekere kerel lastig geval len werd. De man, zekere Jan Salden, gehuisvest te Lint (Limburg), cirkusar- tist, beweerde niets af te weten. Nu heeft de politie het meisje in kwestie ontdekt en zij heeft verklaard dat Salden zich aan haar wou vergrijpen. De man werd thans aangehouden. Ach. Ghekiere, Noordstraat 188. Alb. Sinnesael, Consciencïstr. 6. _VandcwaJle, Groote Markt 2S. Groote Markt 26. FIETSDIEF AANGEHOUDEN De zcon van Georges Vanhoplinus, spoorwegbediende, gehuisvest Zandput- straat 89, te Meenen, was bij valavond per fiets naar de leperstraat gereden, waar hij in de kruidenierszaak Deschep- per het een en ander moest aankoopen. Hij liet zijn fiets buiten staan, doch had de voorzorg genomen er een ketting en een hangslot aan te hangen en aldus te verzekeren. Teen hij kort nadien terug naar huis wou, stelde hij vast dat zijn rijwiel verdwenen was. Hij stelde er de politie van op de hoogte en de vermoe dens vielen op zekere Gaston Sinnaeve, woonachtig Ezelbrugstraat 44, te Meenen. Deze werd aan een streng onderheor on derworpen. Tijdens het onderhoor viel Sinnaeve door de xnand en bekende niet één, maar reeds vier fietsen gestolen te hebben en een ander te hebben gevonden. Tijdens een huiszoeking bij hem ten huize uitgevoerd werd een radiotoestel, eigendom der stad Meenen, en welke maanden geleden gestolen werd, eveneens ontdekt. Hij verklaarde als verontschul diging dit toestel van een soldaat gekre gen te hebben. De kerel werd naar Kort rijk overgebracht en ter beschikking ge steld van he_t Parket, maar tot eenieders verwondering liet den onderzoeksrechter den kerel terug op vrije voeten. Den kerel in kwestie kan aldus opnieuw beginnen. Vindingrijke geldafperser. Tegenwoordig wordt er van alles ge daan om aan eeld te komen. Zekere Olle- i vier Prosper,, vlasfakteur, wonende Korte- markstraat te Lichtervclde, had hierop een vindingrijk en probaat middeltje ge vonden. Hij ging bij de landbouwers het vlas schatten, met wien hij probeerde een komplot te smeden, het vlas minder te schatten dan er werkelijk was en dat hij dan van het overige gedeelte 25 ct. het kilo zou bekomen. Het ongeluk wilde nu dat niet alle land bouwers zich hieraan zouden laten beet nemen. Een landbouwer deed hiervan in ken l'.ij de rijkswacht. Die kerel zal na tuurlijk met het gerecht af te rekenen hebben. Onrechtvaardig geld gedijt niet. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondiging. de Timary van den Berghe de Binckom, bediende te Brussel, met Christiane Burggravin dé Jonghe d’Ardoye, z. b. te Ardooie. Huwelijken. Vanden Berghe Mauri ce, landbouwer, met Baert Augusta, huis- werkster. Demuynck Albert, landbou wer te Kachtem, met Provoost Maria, landbouwster. Lehoucke Camille, been- houwersgast te Heule, met Claus Marie- José, botinnenstekster. Geboorten. Detailleur Yvette, d. v. Georges en. Delacy Blanche, Lichtervel- destraat. Labeeuw Monique, d. v. Ali- dor en Herman Maria, Lichterveldestraat. Claerhout Bernice, d. v. Palmer en Dobbels Angèle, Véld. Overlijden. Vercarre Juliana. 79 ,1.. z. b.. echtg. v. Medard Semetier, Hemel- straat. Aangeslagen. Een onbekende reed met zijn velo te Beitem langs de baan. Toen hij de politie bemerkte, wierp hij het pak dat hij ver voerde, van zijn velo en vluchtte snel weg. Het pak bleek 45 kilo tabak te bevatten. WESTROOZEBEKE Rijwielen gestolen. De echtelingen Silveer Engels uit Sta- den, deden een uitstapje naar de. Vijf- wegen cn brachten een bezoek aan Kamiel Bouteligier. Hun rijwielen plaat sten zij op den koer. Stoutmoedige die ven zijn op den achteruit binnengeslopen en hebben er de beide fietsen alsmede de pels van mevrouw Engels gestolen. De rijkswacht stelde een onderzoek in. De daders konden niet ontdekt werden. Ook in het nr 61 der Rochuslaan, kregen de bewoners ’t ongewenscht be zoek van inbrekers, die allerlei kleeding- stukken en eetwaren roofden. Fietser gewond. Aan den heek van den Gensteenweg en jül. Liebaertlaan, kwam het tot een Aangeslagen. Aan de Wijk Het Lindeke werd een fietser tot staan gebracht die een grooten zak vervoerde. De inhoud bleek uit 24 kilo tabak te bestaan, die toebeheerde aan een zekeren Rooze Maurice uit Roe- selare, Zijn vrachtje w<rd aangeslagen. GITS Burgerstand. Geboorten. Vandcnberghe Monika, d. v. Camiel en Margriet Huyghe. Huwelijk. Marcel Willem, bediende te Rceselare, met Paula Goedgebeur. Overlijdens. Devolder Sidonie, 76 j„ echtg. Fené Delater. Dereu Irma, 53 j., echter. Remi Devulder. Varken gekeeld en gestolen. Zondag zijn laffe schurken in den stal gedrongen van den kleingebruiker Firmin Vandevyvere, wonende Diksmuidestraat, en hebben er zijn <enig varken dat onge veer 150 kilo woog en dat- hij toekomende week ging slachten, afgemaakt en mee genomen. De rijkswacht stelde een onder zoek ’in. LICHTERVELDE Burgiarstand. Geboorten. Erik Lyn, z. v. Leon en Bertha Verhaege. Dênise Baert, d. v. Leo en Magdalena Caen, Botsing. Op hst kruispunt hij de Dcrpsplaats had dezer dagen een botsing plaats, die gélukkig zonder persoonlijke ongelukken afliep. Een autotractor met sloopwagen, bestuurd door Vanbastelare Raymond uit Evergèm, kwam uit de richting Oostroo- zebekë gereden. Uit de richting Kortrijk kwam cic autocamior.étte, bestuurd door Minal Maurits uit Herzeeuw. Juist op het kruispunt van de Dorpsplaats kwam het tot een botsing, die gelukkig slechts stof felijke schade veroorzaakte. Tabakdlefstal. Bij Remi Vanwallegh'm, landbouwer, wonende in de Bollewerpstraat, werden door onbekenden 'n 100-tal ranken droge tabak gestolen. KACHTEM Poging tot inbraak. Maandagnamiddag heeft een onbeken de getracht in te breken bij zekeren Dé- siré Van Hove, landbouwer, wonende in de Rumbekestraat. De dief meende zeker dat alle bewoners cp het land aan hét werk waren. De dochter was echter we gens ziekte thuis gebleven. De dief kwam per velo. kroon door het keldervenster in den kelder. De dochter hoorde wel ge rucht en meende dat het de kat was. Ten slotte ging zij eer.s zien. Teen zij de kel derdeur opende vluchtte de kerel naar buiten en reed snel op zijn velo weg. De dochter kon hem niet vereenzelvigen. Diefstal. Zekere Vanackere Omer, wonende in den Oosthoek, had zijn tabak in een bij gebouw op een hoop liggen. Dezer dagen kwam hij op een morgen tot de ontdek king dat alles verdwenen was. Nog een aanrijding. Aan de Sint-Janspocrt had een botsing plaats tusschen de vrachtauto bestuurd door Cyriel Libeert en de fietser Lagae Karei uit Ingelmunster. De wielrijder liep enkele onbeduidende kneuzingen op. De fiets kreeg zware averij. Verdacht overlijden. Een jong meisje uit Helkijn, werkzaam als meid te Kortrijk, overleed alhier in een kliniek in verdachte omstandigheden. Het Parket van Kortrijk dat cp de hoog te werd gebracht van den gezondheids toestand van het meisje, bracht een be zoek aan haar bed. De ongelukkige kon enkele bijzonderheden verstrekken nopens de oorzaken vna haar toestand. Tengevol ge van deze verklaringen werd een vroedvrouw uit Spiere aangehouden. Het onderzoek gaat verder. TENTOONSTELLINGEN In galerie «Ars», van 24 Oct. tot 5 Nov.. Staf Stientjés, kunstschilder uit Tiegem. In dezelfde zaal. E. de. Lcutchincky, uit Brussel (kinderportretten en bloemen). Van 24 tot 31 Cct.. in de kleine zaal van den Stadsschouwburg, A. Carroen uit Brugge. Openingsuren van het kerkhof. Zaterdag 30 Okt., van 13 tot 17 u.; Zon dag 31 Okt., van 8 tot 17.30 u.; Maandag 1 Nov., v. 3 tot 17-30 u.; Dinsdag 2 Nov., van 8 tot 17.30. ona 17.30 u. moeten alle kaarsen op het kerkhof gedooid worden. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Develtere Guido, z. v. René en Vinckier Irena. Verslype Ro land, z: v. André <:n Van Laeken Maria. Vandaele Annie» d. v. Arthur en Van- tomme Margaretha. Cornetce Gaspar, z. v. Emiel en Vandaele Irma. Vanbra- bant Anita, d. v. Georges en Vanlaeken Aurelia. Mijngheer Yolandc, d. v. Jo zef en Capelle Godelieve. Forret Ro land en Emmanuel, z. v. Leon en Maria Mol. Overlijdens. Lippenoo Emiel, 69 j. Vanthuyne Henri. 72 j. Geneeskundige Dienst. De geneeskundigs Disast zal waarge nomen worden op Zondag 31 Oktober,. straat 30. tel. Rceselare 50.04. Ds apotheek Jozsf Degryze, Bruggestr. 44, is enkel open tof 12 uur 's middags. Maal vergunningen. De maalvergunningen zullen uitgereikt worden op Woensdag 3 November, van 2 tot 4 uur namiddag. sn een doelmatig gebruik van de beschikbare voedingsmiddelen, dat vergt onze tijd. Ook het bakken van koeken, taarten en kleinge bak moet aangepast worden bij de gewijzigde tijdsomstandighe den. Tal van goede en nuttige wenken geeft U het prospectus dat U desgevraagd koste- o loos bekomt vanwege de DEERLIJK Aanrijding. Aan den hoek der René Déclercqstraat is de wielrijder Degloire in aanrijding ge komen met de huurkoets Bchez die juist de straa» inieed. De fietser die een stoot op de borst kreeg stuikte ten gronde, ter wijl een der paarden in het voorwiel trapte, zcoa.at de fiets ernstig beschadigd werd. Pat- «e AAJiAuiaic, met naaister te Oostnieuw- producentén van min dan 50 aren, tel kens van 9 tot 12 uur voormiddag. Brand. In den namiddag is brand ontstaan in de tabaksdrogerij van René Vandenhende, wonende Wijk «Abeele». Door het vuur werden 200 kilo's tabak vernield. KUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Herman Rafaël, z. v. An dreas en Vanhecke Magdalena. Bock- soen Annie, d. v. Leopold en Temperman Clara. Overlijdens. Buyse Leonia, 66 j„ wed. v. Verstraete Constantijn. Vanmoer- kerke Maria. 77 j., echtg. Debrauwer Pe trus. Olivier Maria. 54 j., echtg. Gobien Valeer. Lanssens Emilia, 72 j., wed. v. Bossuyt Achiel. Huwelijken. Raddé Gustaf, schilder te Beveren-bij-Roeselare. met Vlaminck Paula, z. b. Olivier Wilfried, handelaar te Roèselare, met Leyn Maria-Loulsa, z. b. Huwelijksafkondiging. Vermeersch Urbaan, schrijnwerker te Izegem, met Verstraete Adronia, dienstmeid. Velodiefstal. Zekere Ollevier Leon, wonende in de Kwadestraat alhier, plaatste ’s avonds om 7 uur zijn velo voor enkele minuten tegen den gevel van de Café,« De Statie Toen hij weer buitenkwam, 'was zijn velo ver dwenen. Bij een Roeselare- 15.000 ciga JEEN KWAJONGENSSTREEK Maandagavond kwam men tot de ont dekking, dat in de St-Amandskerk alle koorden van de gordijnen warén afgesne den. Dit moet gebeurd zijn na de school en men veronderstelt, dat men de schul digen moet zoeken onder de schooljon gens, die de koorden gebruiken bij hun topspel. De politie stelt een onderzoek in. HET 75-JARIG JUBELFEEST DER EERW. PATERS REDEMPTORISTEN TE ROESELARE Op 30 October 1368 kwamen de eerste Paters Redemptoristen naar Roeselare en zoo vieren we a. s. Zondag het 75-jarig bestaan. Wegens de tijdsomstandigheden werd aan dit feest niet veel ruchtbaar heid gegeven en wordt het meer in intie- xnen kring gevierd. Het volgende feestprogramma werd op gesteld: Zondag 31 Oktober, om 9 uur plechtige H. Mis voor de overleden en levende wel doeners. opgedragen door den Z. E. P. .Vercouter, Provinciate Overste. Zondag 7 Nov., om 10 uur, plechtige H. Mis met Pontificale assistentie van Z. H. Exc. Mgr. Lamiroy. Om 5.30 uur plech tig Lof met feestpredikatie door den Z. E. H. Kan. Quaghebeur, Deken van Roes: fare. Van Zondag 31 Oct. tot Zondag 7 Nov. wordt er in het klooster een tentoonstel ling gehouden, betreffende de geschiede nis der stichting, en verschillende werken der Paters in verband met de drie gestichte Congregaties, retraiten, pers enz. Op de Zon- en Féést dagen is deze ten toonstelling voor het publiek toeganke lijk van 10 tot 12 uur en van 3 tot 5.30 uur. Op de werkdagen van 9 tot 12 cn INGELMUNSTER Diefstal. I Zékere Taillie Alberik, vlasharidelaar, wonende Stationstraat te Ocstroozebeke, plaatste zijn velo tegen café St Joris in de Brugstraat alhier. Toen hij na 20 minuten weer buitenkwam, was zijn velo verdwenén. Enkele dagen later berichtte landbouwer Ide Cyriel de politie dat in den sloot rondom zijn hof een velo lag. Bij nader onderzoek bleek, dat de wielen verdwenen waren en dat de rest vol maakt overeenstemde met den gestolen velo van Alberik Taillie. Diefstal mei valsche sleutels. Dezer dagén werd een belangrijke dief stal gepleegd bij Merhei- Constant, wc- Bourgeois nende Genstraat 17, alhier. Het gebeurde na ^terv’1' ’s avonds rond 9 uur, dat er niemand thuis was. Met behulp van valsche sleu tels heeft een onbekende zich toegang verschatt tot de woning. De schuiriaae van den winkel liet hij cnaangercerd. Hij trok de buffetkast’ open, trok er wat wit goed uit en liet dat liggen, blijkbaar om den indruk te verwekken dat de diefstal door e:n vreemde gepleegd was. Daarna is hij regelrecht, naar de slaapkamer ge gaan en heeft daar uit een saccoche, dat langs den lavabo hing, de som gestolen van 78.110 fr. Uit een doosje hééft hij vervolgens alle gouden en zilveren voor werpen gestolen die daar in lagen, o. a. een zilveren manshorloge, een gouden ze gelring, een gouden dameshorloge, een gouden damesknopring enz. De dief ging met veel 'overleg te werk. Van te voren sneed hij de electrische geleiding door, opCxl de'winkelbel niet zou gaan. In verband met deze zaak dééd de po litie enkele huiszoekingen, waarbij be wezen werd dat deze.menschen niets mét de zaak te maken hadden. Reeks inbraken. Des nachts zijn onbekende schurken langs achter in drie werkmanswoningen van het gehucht Hooghebinnenge- drengén en hebben er kleedingstukken, eetwaren en allerlei voorwerpen ont vreemd. Bij H. De Pauw, trambediende, cp ’t gehucht Hcoghezijn onbekenden 's nachts langs achter in de woning bin- nengedrcr.gen en hebben er geld, klee dingstukken, eetwaren, rantacenzegels, enz., ontvreemd. Bij den Hr Vanderzwalm, Wolven- straat. bezochten de kerels den wijnkel der en namen er verscheidene fiesschen mede, Bij den Hr Knockaert, timmerman, Sint-Denijsstraat, waren de dieven ook binnengedrongén langs achter, doch wer den op de vlucht gedreven door een ze ker gerucht. De inbrekers hadden het hier waarschijnlijk gemunt op de pakken en kisten met allerlei voorwerpen, toebe- hoorende aan de geteisterden van deze straat die alles aldaar hadden onderge bracht. man, echtg. Romanie Poelvoorde, Raaks- ke. Eerw. Zuster Elisa (Leonie De- scheemaecker)85 j., rustend onderwijze res. kloosterzuster, geb. te Ruddervoorde, Wildenburg. Edmond Declercq, 71 j., landbouwer, echtg. Maria Pochet, Diepe- Geboorten. Cecilia Sap, St-Elooi. Noël Vanderstraeten, St-Jan. Aurele De Bruyne, Beer. Godelieve Vaniaere, P. Termotestr. Theresa Kindt, Pasto rijstraat. Frisona David, St-Elooi. Overlijden. In den gezagenden ouderdom van 91 Jaar Is te Wildenburg, in het klooster der Dienst maagden van Maria, overleden, de Eerw. Zuster Maria-Elisa. Onder de deelneming van vele parochianen, die aldus hun dank wil den betoonm om het degelijk onderwijs bij haar genoten, werd haar stoffelijk overschot Maandag te Wildenburg ter aarde besteld. Ze is gestorven in het 70» jaar van haar professie, en was afkomstig van Rudder- voorde. WAKKEN Kunst. In de zaal van het Gemeentehuis houden twee kunstschilders van de Waregemsche school, Leon Beel cn Juul Bossuyt. een ten toonstelling van hun beste werken, van 30 Oktober tót en met 7 November. Ingang vrij. Warm aanbevolen. Oktobersport. De beginnelingen die koersten in de M.m- delstraat vertrokken niet 18. Hier is de orde der aankomst: 1. Vanbrabant N. (Zweve- gem); 2. Geldhof A.; 3. Dierkens M.: 4. Van Feere H-; 5. Fourneau G.: 6. Mehuyze M-: 7. Van Coppernolle A.; 8. Vanbetsbrugge C.; 9. Martin M. Bloedige veets. De burentwist op den Molenkouter waar van we vóór enkele weken gewaagden Is nog verre van bijgelegd. Als weerwraak voor de herhaalde verwoestingen door hem aange richt werd J. D. in zijn huis aangevallen door de gebroeders M. Deze waren gewapend met vorken en rieken en 't duurde'niet lang of er werden bloedige slagen toegebracht. Daar er nu tastbare bewijzen en getuigen aan de hand waren, werd een regelmatig onderzoek ingesteld en het geding in de handen van het gerecht gegeven. - De tabakskaarten zijn geldig volgende maanden: April Mei Juni Juli Elke kaart omvat rioden van vier maanden; loopen over de December Januar Februari Maart 2. - - - onder a) 3 zegels A: Al, A3 tb den loop van de eerste maand b) 3 zegels B: Bl, B2 en E den loop van de tweede maand c) 3 zege’s C: Cl. C2 cn C den loop van de derde maand d) 3 zegels D: Dl, D2 en D*>. saam,- den loop van- de vierde maand der periode; e) 1 zegel SA; - f) 1 zegel SB; - g) 1 ze gel SC: - h) 1 zegel SD. waarvan de gebeur- ïljke waarde op elk oogenbljk der period» door het Hoofd van het Ministerie van Eko- nomlsche Zaken kan bepaald worden. De mannelijke personen die 18 jaar wor den. worden eveneens rechthebbenden op een tabakskaart. Wie van den In tot den 15n van een maand 18 jaar wordt heeft recht op het tabaksrantsoen voor zelfd» maand. Wie echter na den 15n 18 Jaar wordt krijgt eerst recht op het rantsoen van d» volgende maand. Zoo hij nog niet In het bezit kan gesteld worden van de tabaks kaart welke om de vier maanden zal ver strekt worden, zal de nieuwe rechthebbend» een aantal speciale zegels krijgen voor d» maanden voor dewelke hij nóg geen kaart kon verkrijgen. -io>- GEMEENTE EL VERDING E De plaats van Gemeentesecretaris is te begeven. Voorwaarden: 1. Belg zijn. 2. Van goed gedrag, leven cn zeden. 3. Burgerlijke en Politieke rechten hebben. I. Mot Ingeschreven zijn In het Jodenregl.ster. 5. Voldaan hebben aan de wetten op de militie. 6. Minstens 21 Jaar en hoogstens 35 Jaar zijn, •10 .laar voor de begunstigden der wetten van 1919-1921 en 10-11-19-19. 7. De gemeente bewonen bij de Indiensttreding. 8. Verbod bljbedlenlngen of handel te drijven zelfs rloor tusschcnpcrsonen. 9. Zich onderwerpen aan een bckwaamhelds- liroef. Wettelljke wedde. De aanvragen moeten bij aanbevolen schrij ven en onder gesloten omslag gestuurd wor den aan den Heer Burgemeester te Elyerdlnge, ten laatste vóór 2 November 1913, vergezel:! van geboorteakte en bewijsstukken. De Burgemeester, A. DESMADItYL. -<0»- GEMEENTE BOEZINGE Openstaande plaats van Veldwachter. Het Kollege van Burgemeester en Schepenen dcc gemeente Boezinge brengt ter openbare kennis dat alhier een plaats van veldwachter te begeven Is. al GESTELDE VOOIIWAARDEN: 1) Belg zijn. 2) Van goed gedrag en zéden zijn. 31 Ouderdom: minstens 21 en hoogstens 30 jaar oud zijn, op 10 November 19-13. Le wet van 3-8-19 cn 21-7-21 en bet besluit van 10-11- 12 op het voorkeurrecht zijn van toepas sing. •1) Gestalte: minstens 1m68. 5> Niet ingeschreven zijn in liet jodenreglster. 6) De gemeente bewonen 1 maand na de In diensttreding. 7) Wettelljke wedde. 8) In het bezit zijn van het getuigschrift afge leverd door het Ministerie van Btnncnland- sche Zaken en Volksgezondheid waaruit blijkt dat de kandidaat in het voorgeschre- veii examen geslaagd l.j. b> PLEEGVORMEN: De eigenhandig door de kandidaten geschre ven aanvragen, gericht tot den Heer Burge meester te Boezinge, moeten bij aangeteekend schrijven overgemaakt worden, en hem be steld vóór 10 November 1913, met bijvoeging van volgende stukken: a) Uittreksel uit de geboorteakte. b) Bewijs van nationaliteit en goed gedrag en zeden. c) Bewijs van niet Inschrijving In het joden register. d) Eensluidend verklaard afschrift van het getuigschrift waaruit blijkt dat de kan didaat in het voorgeschreven toegangs- examen geslaagd’ Is. e) Gebeurlljk, bewijzen van voorkeurrecht. f) Voor de gehuwden, de getuigschriften vermeld onder letters B en U voor hun echtgenoote. Boezinge den 21 Oktober 1013. Namens het Kofieglc: Dé Secretaris, De Burgemeester, A. LEPERCQUE. R. DE THIBAULT DE BOESINGHE. KLEINE ZAKEN worden grooter door reklaam cn goeie waar. Wilt ook Gij uw zaak doen groeien adverteer in <Dö ropcringeiwjf g BIJ een zeer omvangrijken omzendbrief verschenen In het Staatsblad van 27 Okto ber jl. wordt een verdere regelinj getroffea Inzake de uitreiking van de tabakskaarten en de verdere verdeeling van de tabakspro- dukten. Dsze omzendbrief bevat hoofdzakeltjk In. structles voor de gemeentediensten en do tabakhandelaars. Wat voor den verbruiker van belang 1» zijn volgende bepalingen: In princiep worden de tabakskaarten In hun «eheel uitsluitend afceleverd tusschen den 15 November cn den 31 December, tus schen den 15 Maart en den 30 Anrll en tu»- schen den 15 Juni en den 31 Juli. ZIJ wor den uitgereikt aan de personen die houder zijn van de fiche 50 1 - Van 3 tot 6 uur. BOTSING Bij valavond had er op het grondgebied van Beveren, op den Brugge steenweg, over Wynendaele Café een botsing plaats, die nog wonderlijk goed afliep. Zekere Ver- beke Frans, autovoerdér van de Firma Talpe uit Kortsmark, was bezig langs den •jveg herstellingen te doen aan zijn auto- Voertuig. Met zijn verlichting was hij ge heel in regél. Plotseling werd hij langs achter aangereden door het autovoertuig van Dewandelel Ramon, wonende Markt 17, Torhout. Er waren geen persoonlijke ongelukkén te betreuren en alles beperk te zich tot stoffelijke schade. TOONEELLEVEN IN ROESELARE 1. Op Zondag 30 October komt het gezelschap Frank Schoup naar Roeselare met de operette van Nico Dostal De AlomgeliefdeHet is de beste operette, die tot nu toe door het populaire Schoup- gezelschap te Roeselare zal worden opge- voerd. 2. Op Vrijdag 5 Nov. krijgen we te Roeselare de Stadsopera van Gent dï6 de wereldberoemde operette Paganinivan Franz Lehar zal opvoeren. Kaarten van 10 tot 30 fr. De locatie is reeds open. 3. Op Dinsdag 9 Nov. zal het Ant- Wérpsch Jeugdtheater voor de schoolkin deren opvoeren het wonderschoon sprook jesspel Hans en GrietjeNaar wij ver nemen hebben reeds verschillend.’' scholen hun deelname toegezegd. Ingangsprijs: 5 fr. 4. Op Zondag 7 Nov. zullen we De Lustige Vriendenvan Iztgem in Roe selare’ aan het werk zien met Kinderen van ons Volkvan Antoon Gooien. Plaatsbespreking bij den concierge van Patria en ook bij den Bestuurder J. Ba bylon. tel. 208. De locatie is reeds open. 5. Op Zondag 14 Nov. zal te Roese lare cpgevoerd worden Het wederzijds Huwelijksbedrog Hef is een bekend lei— BURGERSTAND Geboorten. Aflette Baert, d. v. Al bert en Elisabeth Reynvoet. 'Len^eledestr. 89. Guy Dejan, z. v. Raphael en Marie Gheysen, Statiestr. 13. Robrecht Toe bat. z. v. Gustaf en Ivonne Lapsire, Beyaerdstr. 58. Christiane Werbrouck, d. v. Julius en Rachel Lecoutere, Oude ïeperstr. 27. Martijn Buyck. z. v. Aimé en Clara Vanhaverbeke, Ardooie. Chris tiane Jcnckheere. d. v. André en Maria Duchateau, Vijfwegenstr. 47. Edith Standaert. d. v. Desiderius en Judith De- wulf, Marktstr. 7. Maria Perneel. d. v. Michel en Augusta Vansteenkiste, Vliet- manstraat 5. Eddy Vergote, z. v. Ju- liaan en Godelieve Raedt. Ardooiestr. 33. Overlijdens. Henricus Lacomte, 75 j., schoenmaker, echtg. Lebnia Claeys, Tieït. Camiel Toebat. 73 j.. z. b., echtg; Elisa D’hont. Roeselarestr. 375. Mvriapi De- bisschon. 9 m.. d. v. Maurice én Marie- Louis.?' Desmedt, Nederweg 2. T.eopoldüs Tvtgat. 61 i„,.z. b.. ongein. Gentstr. 79. Silvia'Missiaen, 55 j„ huish., echtg. Jo seph Balcaën, Ommegangstr. 16. Huwelijk. Maurits Frere, v. Kachtem, en Raymonda Priem, v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Blomme Al bert. v. Izegem. met Antonia Degryse. v. Ardooie. Joseph D’Hondt met Alice Vanderheeren, b. v. Izegem. Albert Vandaele met Lucienne De Baets. b. v. Iz?gem. Urbain Vermeersch, v. Ize gem, piet Adronia Verstraete. v. Rumbe- ke. Roger Vanzieleghem met Alice De nys. v. Izegem. André Descheemaeker, v. Izegem, met Blanche Bossuyt, v. Ben delede. ZDNDAGDIENST DER APOTHEKERS Zondag 31 October, dienst van Apothe ker Hr WYFFELS, Marktstraat. Maandag 1 November (Alterheiligen) dienst van Apotheker Hr Florent LALE- MANf, Groote Markt. DE FILMPROGRAMMA’S DER WEEK Zaterdag 30 en Zondag 31 October, Maandag (Allerheiligen) 1 en Dinsdag 2 November. Cinema «Patria», Groote Markt; de bekende filmvedette Jer.ny Jugo in «Veel Lawaai om Nixi Cinema PlazaKruisstraat: de merkwaardige avonturenfilm Karavane met Isa Pola. Cinema Palace Vlaamsche fiilm Jefke Bruynickx. CIRKUSTONDEURS Deze gekende cirk, op rendreis in West- Vlaatideren, heeft ook zijn tenten opge- slageti op de Groote Markt alhier. Vanaf heden Zaterdag 30 Oct., eiken avond vertooning te 19.30 uur. Namiddag- vertooning op Zondag. 31 Oct., te 15 uur. Kaarten cp voorhand aan wagen nr 6. CHRISTUS KONING-VIERING Zondag 31 October heeft alhier de jaar- lijksche grootsche Christus Koning-vie- ring plaats. Morgen Zondag, te 7 uur, de Algemeene Communiemis; te 10 uur Plechtige Hoog mis; te 16.30 uur, in St-Hiloniuskerk, de grootsche slot-plechtigheid met sermoen cn plechtige volkshulde aan het Koning schap van Christus over de familie. Uit- dteling van gedenkprentjes. GOUDEN BRUILOFTSVIERING Een blijde feeststemming heerschte er Maandag 11. in de volkrijke buurt van 't Klein Meenen» te Izegem, ter gele genheid van de Gouden Bruiloft der ech telingen Alois Devos en Maria Ver meersch. De man werd geboren te Ardooie op 1’4’ April 1867; zijn echtgenoote zag het levenslicht te Izegem den 3 April 1869. Zii traden in het huwelijk te Izegem den 23 September 1893. Dé’ Heer zegende hun echtverbintenis met 10 kinderen, 2 jon gens en 8 meisjes. Op vandaag stoeien reeds 19 kleinkinderen rond hunne geluk kige en geliefde grootouders. Het’ feestkomiteil, voor de gelegenheid samengesteld, had gezorgd voor een waardige viering van deze heuglijke ge beurtenis. Te 9 uur werd dcor Z. E. Heer Pastoor Van Caopel, in de parochiale kerk van Sint Tilo, een plechtige Dank mis opgedragen. Deze werd bijgewoond, benevens door de jubilarissen zelf en de leden van hét feestkomiteit, door een overtairijke schaar familieleden, vrienden en g’eburen van de feestelingen. Na de H. Mis werden de- gevierden in een koets, overladen met bloemtuilen, vervolgens ten stadhuize gevoerd. Daar werden ze op hartclijke wijze verwelkomd, begroet en gelukgewenscht door den Heer Burgemeester Depoorter. In naam van het Stadsbestuur ovérhandigde hij hun het gebruikelijk geschenk. ’s Middags werden de gelukkige echte lingen vergast cp een goed en smakelijk fcéstmaal, hun aangeboden door het feestkomiteit, in de herberg Het Lust hof De verdere dag verliep op een even gezellige manier, vol gemoedelijke Vlaam sche feestvreugde. De Poperingenaarwenscht aan de brave oudjes nog menige gelukkige jaren samen in vréde en gezondheid. DAVIDSFONDS De aangekondigde voordracht, door E. door Dokter Leo AMERY, Diksmuide- i Dicfte. De genaamde Vansteenkiste Guillaume die zich op uen wijk Droogte met zijn woonwagen vestigde, v :rd er van onder het voertuig zijn fiets gestolen. SINT-LODEWIJK Inbeslagneming. Veldbrigadier Dewitte, bijgestaan door veldpolitie, heeft bij den genaamde Verl... eene o_liepers in beslag genomen. Eveneens werd ér eene hoeveelheid tabak en pud ding poeder ontdekt, dewelke aan smok kelaars zou toebehooren. WARE GEM Burgerstand. Geboorten. Martine Bouckaert. Maurice Balcaen. - Nicole Beelprez. Maurice Hals’oerghe. Jozef- Vanoesche. Paul D’Haene, Erna Verhaegfie. Sterfgevallen. Arthur Vanwijmelbeke, 53 j. Alois Baert, 68 j. Huwelijken. Jules Naessens en Helena Depraetere. Marcel Decabooter en Maria Vanpcucke. André Archie en Albertine Vlndevogel Maurice Balcaen en Bertha Vaernewijck. Georges Desmet en Allee Dejaeghere, Brand. Woensdagavond, rond 21 uur, werd de ge meente plots opgeschrikt door het loeien eter sirene. Het ganschs dorp was verlicht door een lellen brand, uitgebroken op ’t station alhier. Een der gegareerde vlaswagens was in brand geraakt. De plaatselijke brandweer spoedig ter plaatse slaagde erin de andere wagens met vlas beladen te vrijwaren. De oorzaak is niet gekend maar naar alle waar schijnlijkheid is kwaadwilligheid In ’t spel. Mooie Attractie. Op Zondag 31 Oktober en op Maandag 1 en Dinsdag 2 November (Allerheiligen en Allerzielen) komt cirkus Caprialhier op de groote Markt voorstellingen en mooie at tracties geven. Telken namiddag vertooning te 3 uur en avondvoorstelling te 7 uur. Daar het reeds lang geleden is dat te Waregem een cirkus op bezoek kwam, zal da belang stelling zeker groot zijn. g IN ALLE APOTHEEKEN D Hoofddép. Apotii. KINGET-OPSOMER. Veurne - BURGERSTAND van 21 tot 28 Oktober 1943. Geboorten. Victor Decaluwe, Sint- Denijsstraat 28. Erwin Leleu, Doornik- steer-weg 25. Jeannine Demeyere. De Smet 'de Naeyerlaan 93. Laurette Van- tomme, Hazelaarstr. 9. André Dhuy- vetter. Reepkaai 7a (v. Harelbeke). Polydore Coussément, Van Dycklaan 29. Godelieva Vandcorne, Reepkaai 7a (v. Sint-Denijs). Viviane Vergote. Plein 53. Jacques Bruynooghe, St-Rochus- laan 2. Eric Tollens, Budastr. 30 (v. Ooigem). Francine Vandendriessche, Budastr. 30 (v. Lauwe). Jacqués Ver- moere. Budastr. 30 (v. Desselgem). Jacques Dedeken, Budastr. 30 iv. Ware gem). Thierry Coppens, Oudenaarde- steenweg 113a. Frans Gieters. Boude- wijn Negenlaan 1. Mare Hubrecht, Locfstr. 43 (v. Wevelgem). Kristin Vandeginste, Simon Stevinstr. 14. Jac ques Vangaver, Loofstr. 43 (v. Harelbe ke). Toussaint Vantieghem, Budastr. 50. Margriét Dewitte, Loofstr. 43 (v. Lauwe). Ives Demeulemeester. Budastr. 30 (v. Harelbeke). John. Vermeulen, Reepkaai 7a (v. Harelbeke). Blanca Rigole, Loofstr. .43 (v. Zwévegem). Jean Deschamps. Hugo Verriestlaan 86. Luc Opbrouck. Budastr. 30 (v. Harelbeke). Eddy Bayart, Loofstr, 43 (v. Helkijn). Huwelijksaankondigingen. Charles ni>r-?ois, wever te Bissegem, en Germa- na Tervisch. dienstmeid te Moorsele, voorh. te Kortrijk. André Michels, kleermaker te Harelbeke, en Annaïse Chiers. z. b., Heilige Geeststr. 15. Sïau- rice Vierstraete. handelaar, Zwevegemitr. 46. en Emiliana Mouton, z. b.. Boud. Ne genlaan 36. Armand Quévry, wever. Loodwitste. 47, en Denise Vercruysse, z. b., Meenenstr. 52. Roger Meersch, meubil- maker te Kuurne, en Anna Vermeulen, dienstmeid, Rcterijstr. 109. Camille De- vckter. aardewerker. Overleiestr. 79, en Martha Morreel, speelster. Overleiestr. 79. Rogier Lebon, fabriekwerker. Groe- ningebeluik 13. en Denise Parmentier, naaister, Sionstr. 13. André Cardoen, bediende te Gullegem, en Maria Bogaert, naaister. Walle 192. Huwelijken. Constant Braekevelt, timmerman te Marke, en Laura Varden Eede. Bruyningstr. 15. Antoon Malfait, bediende. Lange Steenstr. 25, en Luciana Hollemaert, bediende, St-Janstraat 19. Overlijdens. Julien Chapelle, 93 j„ wed. v. Emma Delcrge, Rijselstr. 61. Frederic Vercaemere, 42 j.. fabriekwerker, echt?', v. Eugenie Vandenbogaerde. van Harelbeke. Maurits Van Lerberghe. 58 j.. schrijnwerker, echtg. v. Z’oë Delaere, Sint-Denijsstr. 45. Lecnia Lotthior. <75 j., z. b.. echtg. v. August Demets. Sint- Jansta. 4. Paul Gadeyne. 2 j.. F. Van Elzasjaan 79. Alphonse Ruyssen, 85 j.. advokaat, wed. v. Sidonie Bocdt. Casino- claafs 6. Camiel Vaerewynck, 52 j., houtbewerker, Kapucijnenstr. 12. Al bert Sultiau. 50 j.. wever, echtg. v. Clara Claeys. Koeikcp 5. Hortense Delaere, 78 j., Pottelberg 1. Roland Callens. 12 j„ v. Bavikhove. Maria De Wael, 67 j.. wed. v. Theophiel Goedhuys. Wagenma- kersstraat 53. Arthur Buyze, 71 j., echtg. v. Maria Minne, St-Rochuslaan 13. Pharaildis De Deurwaerder, 74 j., wed. v. Jósephus Devricndt, H. Beyaertstr. 7. Hortensia Delbaere, 88 j., wed. v. Vic tor Hölsberghe, Voorstr. 48. BUREEL VAN DEN BURGERSTAND Op Maandag aanstaande (Allerheili gen) zal het bureel van den Burgerlijken Stand toegankelijk zijn van 9 tot 11 u., uitsluitelijk voor de aangiften van ge boorten en sterfgevallen. VAN ALLES WAT De deken der advokaten- plcitbezorgers overleden. Alhier overleed op 85-jarigen leefitdj de Hr Alfons Renyssen, advckaat-pleit- bezorger, geboren te Mesncn den 6 Oogst 1858. De aflijvige was oud-schepen, oud- voorzitter en lid van de Kommissie van Openbaren Onderstand. Hij was Bidder in de Leopoldsorde en Officier in de Kroonarde. NOG DE KERNVOORDRACHTEN Het Gewestbestuur van. Roeselare-Tielt mag er zich volkomen over verheugen, dat de eerste kernvoordrachten over Huwelijk. Familieleven en Kinderzegenzoo degelijk zijn, en waarlijk in den smaak vallen bij alle trouwe Davidsfondsleden. - Zondag werd deze puike reeks te Dadl- zcle met een heerlijken Ouderavond beslo ten. De feestzaal van «Ons Huis» liep nok- vol met belangstellende vaders en moeders. De geestdriftige aanspraak van de Heer R. Braeckevelt sloeg diep m. en de jeugd van Dadizele verzorgde een fijn programma. ’t Is op Zondag 7 November, te 3 uur, dat de Ouderavond doorgaat te St-Elools- Winkel. De Gewestsekretaris R. Braeckevelt uit Wlngene zal de ouders toespreken en den Ouderavond verder leiden. Op Allerzielen wordt te Oostroozebeke de reeks puike avonden besloten met den Ouderavond door 't Gewest op touw gezet. Daar ook zal M. Braeckevelt spreken over «Omgaan met Kinderen», 't Feest begint te 3 uur. in de groote zaal. Wat later zullen deze voordrachten, van meer crnstlgen aard, ook te Ooigem en te Roeselare doorgaan. De afdeelingen die een afwachtende houding hebben aangenomen, kunnen nog geriefd geraken, langs den Heer Gewestse- VOLKSSOEI’. Vanaf de maand November kunnen de gesteunrten de volkssoep naar keu ze al'halen in een der volgende plaatsen: 1) Rumbekestraat 22; 21 Kattenstraat: 3) Sint- Hubreehlstraat; 4: Alfons Carllerstraat; 5) Mandeldrecf. SPORT IN ROESELARE Bij F. C. Roeselare. Dq verwachtingen voor verleden Zondag wgren zeer verdeeld, doel: de moesten helden over naar een overwinning van do Stade- mannen van Kortrijk. Club heeft zich echler kranig gehouden en verdiend gewonnen. De eerste 17 minuten voerden de spanning ten top. .Niet minder clan 5 doelpunten In t7 minu ien. dat kan tellen. Mestenen nam weer twee doelpunten voor zijn rekening. Stade Kortrijk spcelcli voor zijn supporters een tamelijk ‘ontgoochelend spel. Er zat weinig of geen verband in het elftal, vooral niet In de voorhoede, waarin Verbanck overigens goed werk leverde, doch geen steun ontving van zijn medespelers. Over liet algemeen werd er te lang gesukkeki. zoodal de verdediging gelegenheid kroeg o:n In tc grijpen. liet, kort samenspel werd lot in het oneindige doorgc-, voord. We hadden inderdaad van de Stadistcn Iels helers verwacht. In de voorlinie van do Club hebben we vooral cie Ne'cnetiaar Dcneckcre bewonderd. Deze speler Is buitengewoon beweeglijk en aktiéf. Uebry speelde zijn laatsten wedstrijd alvorens naar het buitenland te vertrekken. We krijgen nu in de voorhoede niet minder dan vier Mcensche Spehrs, i:l. Deneckerc. Ge- zello. Dilhaye en Ost.vn. Te samen met schut ter Mesliaeu vermin zij een zeer sterke voor hoede, die het tegen <le beste elftallen kan opuemen. De toekomst zal dit bewijzen, club beschikt momenteel over een sterk elf tal cn wij verkozen zondag’ het spel van de club verre bo.cn dat van Sladc Kortrijk. Bij Sportkring Roeselare. Sportkring speelde Zondag te izegem en deze wedstrijd loklc natuurlijk een massa volk. Roeselare speelde weer zijn gewoon doorlas- tencl spel, snel cn besluitvaardig; dat dit het meest productief :s, blijkt uit het cljl'er-resul- taat. Oostende gal' ci-hter goed kamp en zijn teehniek stond somvv ‘ten een tikje booger, zoodat ze in do eerste T.eiit wel een tegenpmit verdiend, hadden, doch dit werd verhinderd door het meesierlijk doelwachtcicn van God- deris. die verbijsterende staaltjes van doel- waclitersehap uii.haalde. Twee van de drie doelpunten werden genet dcor den linksbui tenspeler Degryse. waaruit wederom blijkt dat liet goede vleugelspel doorgaans <lcn door slag geeft. Dit moge nogmaals een vingerwij zing zijn voor de mliLlenlinie. Eu zoo staat Sportkring weer aan den spits van tie rangscliiklsmg'. Zal het deze plaats kunnen behoüdcir.’ Zondag doen onze jongens de gevaarlijke verplaatsing naar l Halle. Dat zal geen kinderspel zijn, upgepasj dus, Sport- kringers: Niels aan het fru’val overlaleu. STADEN Burgerstand. Geboorten. Roose Marcella, d. v. André en Vanhèule Yvonne, Luccasstr. Demeu- lenaere Gisella, d. v. Remi en Stevsrlinck Magdalena, Guido Gezelleplein. Overlijdens. Vyiickier Maria. C2 j., echtg. v. Depoorter Alfons, Statiestraat. Deconinck Palmyra, 66 j., echtg. v. Adam Emiel, Statiestraat. Huwelijk. Couterman Antoine, bedien de v. Kontich, en Blontrock Isabella v. Staden. STAD VEURNE Het College van Burgemeester en Schepenen der sta 1 Veurne maakt bekend dat TWEE PLAATSEN VAN GEWOON HULPAGENT te begeven zijn. De aanvragen moeten gezonden worden M* don Hoer Burgemeester der stad Veurne vóéf 5 November 1943. Veurne, den 19 October 1013. Namens hot College: On Bevel: De Burgemeestor-VonrzItteF, De Secretaris. A. TRYPSTEEN. I. DE BURCHGRAEVE. -«O»---- GEMEENTE OOSTDUINKERKE Een plaats van TIJDELIJKE GF.MEENTEBK- DIEN'DE is te begeven, voor een bepaalde* termijn. Voorwaarden: De kandidaten mngen van het-mannelijk of van het vrouwelijk geslacht z.ijn. Belgisch» nationaliteit. Goed gedrag cn zeden. Niet In geschreven zijn in het Jodenreglster. Bekwaamhcldsproef af te loggen (Middelbar» studiën van den lageron graad). Ontslag van de bekwaamheidsproef voor diegenen dte hoogere middelbare studies deden. Ouderdom 18 jaar op 1-10-43, hoogstens 8» jaar op zelfden datum (verlengd met 5 Jaar voor^de. begunstigden van de wet van 3-9-19, Voorkeurrecht betreffende oudstrijders en gelljkgestelden 1911-18 en voor de personen bedoeld bij het besluit van 10-11-4-.’. Einde dienst: bij mogelijkheid voor don ti tularis zijn functie terug aan te vallen of bij definitieve onmogelijkheid voor den lltulacta nog dienst te doen. Drie maand proefterrhijn. Basisvergoeding 12.000 fr. per jaar. Geen bijberoepen noch nevenbetrekkingen. Aanvragen moeten tegen 3 November 1913 's' middags in handen van den burgemeester zijn (aangeteekend op te sturen). op verzoek worden de voorwaarden «la cxlenso opgeslunrd. Namens het Schepencollege: De Secretaris. De Burgemeester, J. VANDENPHIESSCHE. H. LOOSES. -«O»- STAD DIKSMUIDE Een plaats van MANNELIJKE OF VROUWE LIJKE BEDIENDE is tc begeven bij den dienst vaii het Gemeentesecrctariaat. Voorwaarden: 1. Belg zijn en van goed gedrag cn zeden. 2. Niet Ingeschreven zijn In liet jodenregister. 3. Oudcrom: 18 tot 30 jaar, verlengd met 5 Jaar voor de begunstigden. i. Drager of draagster zijn van een diploma van middelbare studiën of gelijkaardig, alsmede grondige kennis van machlen- schrift. 5. Indiensttreding onmfddellik na de benoe ming’. c>. Werkuren: 48 uren per week. 7. Wedde: 11.000 fr. 4- 40 vcrhonglng. 8. De. kandidaatstellingen moeten bij aangetee kend schrijven en voorzien van de noodlge bewijsstukken gericht worden aan den Heer Burgemeester, te Diksmuide tot en met 10-11-1913. De omslag moet de melding dragen: Kandidaatstelling dienst secre- 1 pi <i'i t Diksmuide, den 20 Oktober 1913. o. B. De Secretaris, De Burgemeester, E. VERLINDE. M. MAEKEI.BEIiU. Brutale diefstal. Bij Remi Wallaeys. wonende Wijk El- zentandrongen dieven bij nacht bin nen in de stallingen en hebben er een heerenrijwiel en een damesfiets gestoten. De rijkswacht stelde een onderzoek in. Maalvergunningen. De maal vergunningen voor de maand November worden afgeleverd op de vol-, gende dagenVrijdag 5 Nov. voor de pro ducenten van meer dan 50 aren, en op Zaterdag 6 en Maandag 8 Nov. voor de H. Lommez, is Zondag II. doorgegaan voor een bomvolle zaal. Het onderwerp: Cor sica. het land der bandietenwerd be handeld o» een boeiende manier, in een levendige en schilderachtige taal. Aandacht: De voor Zondag 14 Novem ber aangekondigde voordracht van den Heer yermandere, zal doorgaan op Zen dag 7 'Novemtér a. s. DIEFSTALLEN Bij de Weduwe Rommel, Krekel straat. winkelierster in schoeisels en klompen, werd 500 fr. gestolen uit de lade van dén winkéltoög. Er lagen vermoedens oo een klient. "Klacht werd ingediend bij de politie. Het ingestelde onderzoek le verde echter geen positieve resultaten op. Bij landbouwer Hilaire Demeulena- re, Meistraat, kwamen 's nachts ook die ven op bezoek. 200 Kgr. gedroogde tabak werden er ontvreemd dcor enbekende da ders. Een hceveclheid planken hout werd gestolen van c’e wagons van een scede- rentrein ter gcederenstatie van Izegem. Vermoedens wogen op zekers M. C. van Lendeïede. De ïzégemsche Rijkswacht werd verwittigd en stélde een onderzoek in. Een huiszoeking werd gedaan bil bo venvermelde persoon, alwaar de gestolen darken ontdekt werden. Proces-vcrbaal werd opgemaakt. DOOS WAGEN OVERHEDEN Het meisje Duyvejonck Rachel, 10 jaar oud, woonachtig te Lendeïede. was op den derden wag:n van een gespan ge kropen. Door een ongelukkige beweging viel het kind er af cn werd overreden. Met een gebroken, linker been en een groote wonde aan een der armen, werd het onvoorzichtig meisje opgeraapt en ter verpleging naar de kliniek te Ij?gsm over gebracht. WINGENE Burgerstand. Huwelijken. Maurits Verhaeghe, landbouwer te Zwevezele, met Maria Beeusaért, landbouwster te Wingene. Omer Vandenheede, slachter te Wlngene, met Marie-José Delamaiieure, z. b. te Zwevezele. Overlijdens. Henri Plets, 64 j., werk- KUNSTNIEUWS Op 31 Oktober en 7 November wordt In de zaal «Middenstand», leperstraat, een groot tooneelfeest gegeven. De welbekende iooneelmaatschappil «lever en Eendracht» uit stad voert op- «HET VERLEDEN SPREEKT», een aandoénlijk familiedrama in 4 bedrijven. Een verzorgde en ultgelezene rolbezetting ver zekert een groote bijval. De algemeene lei ding is van Marcel Poot. Alwle zich de vertooningen herinnert van Mama’s Kind «Een die niet geteld, wordt», «Moppie», enz., zal deze kans ook niet laten voorbij gaan. Kaarten aan 8, 6 en 5 fr. In het lo kaal. Aandacht! Men begint te 4.30 u. zeer stipt. Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. tsrkundig stuk en als zoodanig reeds ver dient het onze warme aanbeveling. 6. Op Zaterdag 30 October, om 7 uur. groot Arbeid- en Vreugdefeestvoor onze arbeidersfamilies en alle belangstel lenden. in de Feestzaal Patria. Verschil lende eerste rangskur.stenaars zullen hun medewerking verleenen. Algemeene ifi- gangsprijs 5 fr. WIES MOENS SPRAK TE ROESELARE Zondag 24 Oct. werd de eerste voor dracht van de reeks Dosfelvoordrachten ie Roeselare gehouden. Wies Moens sprak over het onderwerp: Wij zijn een volk In klare duidelijk.? taal verklaarde spre ker de inhoud en beteekenls van het be grip Volk Het volkskarakter, de per soonlijkheid, Is het wezen van het volk. TORNOOI LIEFHEBBERS ACCORDEONISTEN Door hét Unie-Departement Arbeid en Vreugdewordt in het komende winter seizoen een interprovinciaal tornooi inge richt voor liefhebbers-accordeonisten van alle categoriën. De schiftingswédstrijden zullen plaats hebben te Kortrijk, Gent en Mechelen. De eindkamp onder de Vlaamsche en Waalsche provincies te Brussel. Belanghebbenden kunnen zich wenden tot het Unie-Departement Arbeid en Vreugde, Fontainasnlaats 9, Brussel, of tot de Gewestelijke Bureelen van de Unie. TENTOONSTELLING Op het oogenblik stelt Kunstschilder Amaat Van eleven zijn laatste werken ten toon in de zaal Cloet, H. Horriestraat. De tentoonstelling blijft open tot Vrijdag 5 Nov. en is alle dagen open van 10.30 tot 12.30 uur en van 15 tot 18 uur. BERICHTEN VAN DE RIJKSWACHT Zekere Demeycr Camiel vervoerde langs de baan 6 pakken van 50 doosjes cigaretten, ieder 20 cigaretten bevattende. Alles werd aangeslagen. De chauffeur en begeleider van Eoe- te Gerard, handelaar Westlaan 301, reden op de baan Brussel-Charleroi aan onge veer 30 km. per uur. In hun camion lag een autowiel. dat onderweg uit den wa gen gestolen moet zijn, want bij aankomst was het verdwenen. DIENST DER BEGRAAFPLAATS Alle kruisen of gctlenkteekenen, die ge plaatst zijn op niet vergunden grond op gra ven van: Volwassen personen gestorven vóór 1 Jan. 1933 en kinderen gestorven vóór 1 Jan. 1936 moeten van het stedelijk kerkhof worden weggenomen. De aanvragen moeten schrifte lijk gedaan worden en gericht tot den agent Samoy. aangestelde der begraafplaats, of op zijn bureel iiigevnlit worden. Deze aanvragen moeien den g-raad van verwantschap met den overledene vermelden en ingediend worden vanaf 1 Nov. tot 1 Pee. Na onderzoek zal een bemaehtlgfng tot weg neming worden nltgereikt cn de wcghaling zal moeten uitgevoerd worden vóór 1 Jan. 1944. De voorwerpen waarvoor geen hemachtlglng tot wegnam» werd «ongevraagd of toegestaan. zullen door de zorgen van het. Stadsbestuur worden weggenomen zonder dat nog Iemand er cellis re<*ht op kan doen gelden. De Burgemeester: H. J. DEMOEN’. BERICHTEN VAN WINTERHULP KLEEDERBEDEELING. 111 de maand No vember zuilen de volgende kleerenbcdcclbi- gen gehouden worden voor de bonders van de groene kaarten o. O. en <Ic rose kaarten Win terhulp X cn XX. fn de Rumbekestraat 22, telkens ’s namiddags van 2 tot 4 uur."' Woensdag’ :i Noven voor straat 59. Donderdag 4 Nov. t’i de stralen 53 tot en met 58 en 60. Woensdag 10 Nov., stralen Gl tot en met Woensdag’ 17 Nov.,' straten Donderdag 18 Nov., Woensdag 21 Nov., r - SCHO(>LSÓEÏ>TÏ(:KF?niiN. BURGERSTAND Huwelijksafkondiging. André Van Huylenbrouck, bediende te Tielt, en Elza Deriemaecker, z. b. te Ruiselede. Gefcoorten. Paul Wildemauwe, z. v. Alphonse en Malvina Van de Vyvere, Brugstraat 30, Zwevézele. Walter Van- poucke, z. v. Roger en Simonne Cousse- ment. Molenkouter. Wakken. Willy Deleersnyder, z. v. Robert en Marie Bie- buyck, Tieltstraat, Oesélgem. Godelieve Vaniaere. d. v. Omer en Bertha Lagrain, Pastorijstraat, Wlngene. Rolande De- mev, d. v. Jules en Maria Van der Vennet, Zufdwijk, Ruiselede. Monique Callens, d. v. Leon en Elisa De Baecker, Dorp 48, Schuiferskapelle. Christiane Wyck- standt. d. v. Cyriel en Adrienne Vandae le. Oude Tieltstraat, Ruiselede. Roland Spiessëns, z. v. Walter en Alice Blondeel, 7’ Wijk 55. Beatrice Demeyur, d. v. Gabriel en Esther Herman, Oosthoek, Wakken. Joost Vanhecke, z. v. Geor ges en Gabrielle De Keyser, Aalterstraat, Ruiselede. Overlijdens. Henri Laccmte. 75 j., echtg. Claeys Leonie. 9’ Wijk Kortrijkstr. Arène Verl-ïye, 8 j., z. v. Maurice en Maria Hellebuyck, Lakestraat 79. Augustus September Oktober November. 16 zegels, waar» A2 en A3, geldla In 1 der periode; B2 en B3, geldig in 1 der periode; C2 en C3. geldla In 1 der periode; D2 en D3. geldig In Donderdag 11 Nov., straten 71 Woensdag- 17 Nov., straten 75 -- straten 79 tot en met 85. vvoensoag rl Nov., straten 86 tot en met 87. Donderdag 95 Noy„ straten 88 tot en met 95. --K... —X.LL'. Do schoolsocp- rtw 55 tlcketten zullen in <ie bureelen van Winter- iQT.h’hAii'nmi- bulp worden uitgereikt: Maandag 1.5. Dinsdag’ 16- Woensdag 17 en Donderdag’ 18 November. vv, BruoSe- volkssoei’. Vanaf de maand November BURGERSTAND van 21 tot 28 Oktober 1943. HuioelijknafRondiaingen. Michiel tyn. landbouwwerker te Roeselare. Yvonne Vanhove, ii»au»ver «c kerke. Corneel Everaert, metaalbewerker te Terhagen, met Yvonns Lagrange, dienst meid te Roeselare, wed. v. Rogier Rondelez. Huwelijken. Alfons Margodt, bakker, met Henriette Debruyne, naaister, beiden te Roeselare. Maurits Willems, ijzergieters- ga-s’,met Maria-Loulsa Depil, spinster, bel den te Roeselare. Hendrik Vanden Broeck, leurder, met Rosette Gouwy, z. b., beiden te Roeselare.'Camiel Rogge, aardewerker te Roeselare. met Maria Devolder, spinster te Oostnieuwkerke Geboorten. Jozef Vandevyvere, z. v. Gerc'-’d en Magdalena Huyghe (v. Oostnieuw kerke). Gilbert Dejonckheere. z. v. Al berik en Maria D’hulste, Runibekestw. 41. Freddy Degryse, z. v. Cyriel en Elisa Caste- leyn, Mandellaan 200. Luciaan Werniers, z. v. Albert en Maria easier (v. Lictitervel- de). Arlette Terrin ,d. v. Albert en Mar griet Vanhaelewyn, Ardooiestw. 136. Ro- sina F'ararsijn, d. v. Albert en Elisabeth Thys, Groote Basslnstr. 7. lAbert Cousse- meht, z. v. Jozef en Maria Declercq, Hoog- ledeStw. 195. AndTé Hillewaere, z. v. Rene en Maria Vanzieleghem, Noordstr. 153. Gerda Samyn. Molenstr. 25. Jozef Aer- noudt, z. v. Maurits en Henriette Olivier, Langebrugstr. 12. Maria Vansteenkiste, d. v. Cyriel en Rachel Dejonghe, Moorslede- steenweg 124. - Anneke Manhaeve, d. v. Jerccm'en Maria Vanneste (v, Beveren). Michiel Breemersch, z. v. Leo cn Elisabeth Lenoir. Munlciestr. 16. Walter Deweerdt, z. v. Juul en Julia Phlypo (v. Rumbeke). Jozef Huyghebaert. z. v. Michiel en Maria Bruneel, Vlerwegstr. 102.. Lutgarde De- keyser. d. v. Reimond en Glsèle Dhcnt, Sta- tiedreef 113. Gilbert» Vandersyppe. d. v. Gilbert en Maria Wilmart Cv. Staden) René Vandecasteele, z. v. Albert en Floren tine Koorevaar (v. Rumbeke). Guldo Marchand, z, v. Pieter en Martha Lelieui' (v. Ardooie). Sterfgevallen. Margareta Meeuws, 2 m.. d. v, Silvester en Godelieve Verhelle, Sint- Elooistr. 21. Maria Andries, 52 j., z. b.. echtg. Edward Deswarte. Bruggestw. 152. Luciaan Werniers, 2 d.. z. v. Albert en Maria Casier (v. Lichtervelde)Hendrik Van nest?. 80 j., z. b., wed. v. Silvia. Comntclaer en Paulina Banneel, Hoogledest’ Achiel Vanhaverbeke, 43 .1.. r echt-, v. Maria Vandekerckhove, steenweg 153. -Maria Wybo, 1 m.. d. v. Gereed «n Allee Demeulenaere (v. Ardooie). Rogier Verschelde, 8 d., Meenenheirweg 114. Jean-Pierre Verhellen. 7 weken, z. v. Valeer en Martha Vanneste. Batavialaan 73. Camiel Vereecke. 42 j., landbouwer, echtg. v. Augusta Devriendt (v. Lichtervelde). Maria'Reyserhove. 30 j., echtg. v. Michiel Supeene (v. Moorslede). GENEESKUNDIGEN DIENST’ op Zondag 31 Oktober 1943. DOKTDRSDIENSTEN H. Dl’ Declerck Willlem, St-Hubertstr. H. Dr Pattyn Jozef, H. Horriestraat 2. APO 1 HEEKDIENST Heer. Tyberghein N., Ooststraat 22. cn Allerheiligen 1 November 1943. DOK x ERSDIENSTEN H. Dr Ach. H. Dl’ APOTHEEKDIENST: Heer Fr. V._ NACHTDIENST: Heer FT. Vandewalle, TAX DrENöTEN: H. G. Verstraete, Hof v.’t Hennekan 48. TAXIVOERDERS DER WEEK H. Camiel Yssers, Herdersstraat 98. H. Odiel Ide-VercruysseSt-Michlelsstr. 25. H. Nestor Wouters, Spanjestraat 98. IN BESLAG GENOMEN Bij een huiszoeking bij zekere Devos Georges, werkzaam in de melkerij te Moorslede, vond men op zolder 2000 kilo tarwe. Devcs beweerde dat deze tarwe dooi- onbekenden per camion gebracht werd en niet aan hem tceb: hoorde. Dit liedje vond echter geen gehoor en alles werd in beslag genomen. Men vond ook sporen van tarwe in de melkerij. Het on derzoek wordt verder voortgezei. TREINCONTROLE '.controle over het traject werden 200 kilo tabak <n n in beslag' genomen. S3

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 2