Mikrania Uit 't Roeselaarsche Uit *t Izegemsche Uit 't Kortrijksche Wanneer de rheuniaiiek 0 nijpt... SNÏJLEERGANG Waarom uw voelen pijR doen als het weder verandert UIT PLOEGSTEERT nUUriirlJn, zenuwstoornis Gewrichtsrheu- matiek en jicht LANDBOUWERS, WEET U? WIELRIJDEN UIT ROESELARE BURGER STAND van 13 tot 20 April 1944. Huwelijksafkondigingen. Maurits Soen, -.n-dewerker te Oostnieuwkerkemet Yvonne Splessens, dienstmeid te Roeselare. Camiel Piovoost, fabriekwerker te Rekkem, met Martha Vanthuyne, z. b. te Roeselare. Roger Costenoble, landbouwer te Roeselare, met Antoinette Brygo. landb. te Zandvoor de (leper), wed. v. Conrard Snaet. Huwelijken. Albert Mlssinne, manden maker te Beveren-biJ-Roeselare, met Joanna Before, spinneriewerkster te Roeselare. Fomi Soete, mekanieker te Rumbeke, met Maria Deceuninck, landbouwster te Roese lare. Joseph Chielens, fabriekwerker te Roeselare,- met Paula Clinckemaillle, z. b. ie Roeselare (voorh. te Ledegem). Hector Demeuiemoestere, magazijnier, met Martha Cottéle. dienstmeid, belden te Roeselare. René Debeuckelaerekerkbediende, met Ma ria-Louisa Naert, dienstmeid, belden te Roe selare. Cyriel Verholle, vlasbewerker te Moorslede, niet Magdalena Raets, naaister te Roeselare. Achiel De Muelenaere, bak ker te Roeselare, met Laura Vanwalleghem, z. b. te Roeselare (voorh. te Oostende). Gerard Willemyns, badlnrichtcr, met Clara Vanrobays. z, b., beiden te Roeselare. Geboorten. Cecilia Vandekerckhove, d. V. Karei en Louisa De Meester, Ooststr. 15. Jeannine Verstraete, d. v. Alfons en Joanna Naert, Groenestr. 93. Georgette Lernknegt, d. v. Alfons en Emilia Samyn, Heropbouwstr. 84. Freddy Demeyere, z. v. André en Irène Vermeersch. Bruggestw. 146. Christina Dupont, d. v. Rachael en Laura Lletaert (v. Meulebeke). Alberta Baute, d. v. Alfons en Martha Develter (v. Poelka- pelle). Maria-Th. Bouckenooghed. v. Gustaf en Margareta Rpmmelaere, Ardooie- steenweg 160. Raymond Van Moerkercke, z. v. Victor en Maria Pattyn, St-Hubert- straat 76. Rosette Maddelein, d. v. Ca miel en Bertha Debruyne (v. Houthulst) Luc Scherpereel, z. v. Valeer en Elisabeth Vermeulen, Popellerstr. 159. Germain Le- sage, z. v. Odiel en Paula Vlnckier (v. Oost- nieuwkerke). Maria-Th. Vinckier, d. v. Gerard en Maria Geldhof (v. Ledegem). Willy Vangampelaere, z. v. Lucien <Si Celina Cappelle, wlchelenstr. 16. Maria-Joanna Vanhoorne, d. v. Roger en Suzanna Deser- ranno. Vijfwegenstr. 14. Willy Craeynest, Z. v. Albert en Martha Wyffels (v. Ledegem). Hubert Meeuws, z. v. Laurent en Yvonna de Broe, Leenstr. 13. Monique Aerbeydt, d. v. Robert en Magdalena Kindt, Zuldmo- lenstr. 107, Willy Rapicault, z. v. Henrl en Clementina Vangeenberghe (v. ledegem). Andréa Busschaert, d. v. Michel en Mar tha Lepoudre (v. Hooglede). Christina Muilier, d. v .Maurits en Yvonna Deruytter (v. Rumbeke). Maria Baute, d. v. Mau rits en Marcella Vanoverberghe (V. Passchen- dale). Maria Debruyne, d. v. Evarist en Simonna Demets, Moststr. 8. Hannelore Muylle, d. V. Frans en Andréa Lobbestael, Motestr. 52. Rudy Parmentier, z. v. Adel- son en Yvonna Bruynooghe (v. Be veren). Erik Joye. z. v. Juliaan en Irma Crabbe (v. Oostnieuwkerke)Eddy Caenepeel, z. v. Omer en Elisa Huyghebaert, Landbouwstr. 7. Christiana Seurinck, d. v. Omer en Mar tha Carette (v. Gits)Raymond Van- hecke, z. v. Eugeen en Yvonna Geklere, Kattenstr. 229. Werner Raes, z. v. Geor ges en Paula Eggermont (v. Ledegem). Anita Vanheerawynghels, d. v. Oscar en Yvonna Vandecaveye, Olmenstr. 15. Fi-ed- dy Denduyver, z. v. Arseen en Alice Dekock, (van Handzame). Sterfgevallen. Rosette Maddelein, 2 d., d. v. Camiel en Bertha Debruyne (v. Hout- hults). Magdalena Gallon, 23 J., klooster zuster, Rodenbachstr. 14. Georges Van hoorne, 2 J., z. v. Juul en Juliana Verbeke (v. Poelkapelle). Guido Tanghe, 2 m., z. V. Jozef en Adriana Decuypere fv. Lede gem). Aloïs Samyn, 68 j., herbergier, wed. V. Celina Vanoutryve, Kattenstr. 47. Karei Pattyn, 41 J., landwerker, ongeh. (v. Sta- den). Hector Defour, 55 landw., echtg. v. Maria Vercoutere (v. Hooglede). Maria Baute, 2 d., d. v. Maurits e'n Marcella Van overberghe (v. Passchendale). APOTHEF.KDIENST op Zondag 23 April 1944. Heer Apotheker Deltour, Ooststraat 118. TAXIDIENST VOOR DOKTERS Heer Camiel Yssers, Herdersstraat 96. TAXIVOERDERS DER WEEK H. Odile Ide, St-Michielstraat 26. H. Nestor Wauters, Spanjestraat 96. H. Gust. Verstraete, Hof v. 't Henneken 48. ONGELUK Dezer dagen had er op het kermisterrein bij de Statie te Roeselare een vreeselijk on- geïuk plaats. Op het verhoog langs den kant Van den auto-skooter stonden veel kijklus- tigen, waaronder ook de 8-jarige V. L. uit Roeselare. Waarschijnlijk tengevolge van een duw of stoot, kwam het kind in de arena terecht juist op het oogenbllk dat een der auto's tegen den rand botste met het on gelukkig gevolg, dat de rechtervoet bekneld geraakte tusschen den auto en het verhoog. Het voetje werd bijna geheel verbrijzeld. Het slachtoffertje werd naar de kliniek over gebracht. Men vreest dat de voet zal moeten afgezet worden. VELODIEFSTAL Zekere V. F. uit Roeselare plaatste zijn ■yslo voor enkele oogenblikken tegen de poort van het gasthof «De Beurs». Toen hij na 'n S-tal minuten weer buiten kwam was zijn velo verdwenen. SCHOOLVERZUIM Het is wel opvallend, dat in dezen tijd het schoolverzuim in zoo'n sterke mate toe neemt. In sommige gevallen is dit te wijten aan de omstandigheid, dat de vader afwe zig is en de moeder het noodige overwicht mist om dit te beletten. In andere gevallen moeten we de oorzaak elders zoeken. Som mige ouders ontzien zich niet hun kinderen in plaats van naar school, uit te zenden om te bedelen bij de boerenhoeven. In den regel zijn het toch niet dezen, die er dage lijks op durven uitgaan om te bedelen, ille het meest tekort komen. Hoe verklaarc men anders, dat dezelfde kinderen regelmatig ijs- room en gebakjes kunnen koopen? Er 1* echter nog een derde oorzaak en dat ls erger. Er zijn ook ouders, die hun kinderen ge bruiken om te smokkelen. Zoo kan men in het smokkeltre'.ntje naar Meenen vaak kinderen aantreden, die twee tot drt-#.iaal per dag de reis naar Meenen maken met een hoeveelheid cichorei en daar tamelijk grof geld mee verdienen. Denken er de ouders wel eens aan, wat er In de toekomst Van hun kinderen zal geworden KANSSPELEN De kwaal van de kansspelen blijkt hog steeds voort te woekeren. Verschillende over tredingen werden dan ook de laatste dagen vastgesteld. Zoo werd er een zekere V., Wo nende lil de Watervalstraat, gesnapt, terwill hij het anker en zonnespelspeelde in «Café Sport», Kortrijkstraat, Ardooie. Er werden ongeveer 1500 fr. in beslag genomen plus een hoeveelheid sterken drank. Ook werd er door de rijkswacht van Roe- «elare een inval gedaan in «Café De Zwaan», te Gits. Hier werd een zekere W., vodden koopman uit Roeselare betrapt, terwijl er 900 fr. in beslag genomen werden. In dezelfde café werd er ook een zekere Achiel Ch., uit Gits, gesnapt, die bezig was met het anker en zonnespel DIEFSTALLEN BIJ zekere Noppe André, landbouwer, wo nende te Gits, Roeselarestraat 65, hebben onbekenden een varken uit het hok gehaald, ter plaatse geslacht en meegenomen. Zij lieten de ingewanden en de pooten liggen. BIJ Declerck André, wonende te Hooglede, Beverenstraat 33, hebben onbekenden de kans gezien om twee varkens van ongeveer 70 kilo uit het hok te halen en ze op 75 m. van het kot verwijderd te slachten. De vrouw hoorde gerucht en blies alarm, waar op de dieven twee revolverschoten in haar richting losten zonder haar te raken. Toen de geburen kwamen toegeloopen, vluchtten de dieven weg, zonder hun bult te kunnen meenemen. HET GOEDKOOP SPIJSHUIS Op Maandag 17 April werd er bij den Overweg op den Meenensteenweg het eerste bijhuls geopend van het Goedkoop Spijshuis te Roeselare. Dit bij-huis is gevestigd ln de café «De Kijkuiten dient als een proef otn te zien of cr hl andere stadswijken nog meerdere bijhuizen zouden gesticht moeten worden. Deze proef ls bulten alle verwachting ge daagd. Rèeds vanaf den eersten dag telde dit bij- - m iü d!4 1.30 uur 's namiddags. Ieder aangesloten tooneelgroep is verplicht ten minste twee algevaardigden te sturen naar Iedere gewes telijke vergadering. Daarna, te 16 uur, wordt er ln Patrla t> opgevoerd DRIEKONINGENAVOND van Shakespeare, door het keurgezelschap Het Masker» uit Antwerpen. Deze uitvoering lal het hoogtepunt vormen van het tooneelsel- zoen 1943-'44. 23 April wordt Inderdaad een schitterenden hoogdag voor onze be drijvige tooneelwereldPrijzen der plaatsen: 25, 20. 15 en 10 frank. A Op Zondag 23 April wordt er in de Schouwburg Patriaeen Noord-Afrlka- avond ingericht. Door film en voordracht zal ons hét mysterie van den Islam verdui delijkt worden. Als spreker zal dien avond ontreden de E. P. Huys. van de Witte Paters- Missionarissen van Afrika. Het begint lm 7.30 uur. De lokatie ls slechts ojien op den dag der vertooning van 11 tot 13 uur, ln het gasthof «Patria», Gr. Markt, Roeselare. LICHAMELIJKE OPVOEDING IN DE STADSSCHOLEN Het zoo pas geëindigde voetbaltornool voor de hoogste klassen der gemeentescholen |;af het volgende klassement: 1. School O. L. Vr.-straat 9 nun ten. 2. School Arsenaal 8 punten. 3. School Bruggesteenweg 1 punt. Nu is de tijd dér zomersborten aangebro ken en er zal dan ook een begin gemaakt worden met volley-bal, handbal en lichte athletlek. Daarbij zal er een grondig onder richt gegeven wórden in het. zwemmen. Deze flinke lichamelijke vorming, die aan on-»s schoolkinderen gegeven zal worden, zal stellig niet zonder goede resultaten blijven. SPORT IN HET ROESELAARSCHE Bij F. C. Roeselare. Het hnoge scorecijfer, waarmeê Club Zondag op (lanshoren wist'te winnen, 'loet vermoeden dat Ganshoren te zwak presteerde. Het tegen deel is echter waar. De bezoekers gaven zich ten voll» tot de laatste, minuut. De voorhoede was echter maar flauwtjes en we liehben in totaal slechts 'n 5-tal goede schoten kunnen noteeren. Het begin was al tamelijk sensationeel. Da vid green den bal mis, doch Denecker was op zijn post en kon een zeker doelpunt voorko men. Dit. was een zweepslag voor bet Club- eirtal. Aanval op aanval wprd ondernomen. De voorzetten van Rebry en Manhaeve, die Van- haverbrko zeer goed verving, waren bijzonder gevaarlük. Delhave had reeds enkele pogingc gewaagd, doeli zooals gewoonlijk kende hij geen geluk. -En het deed ons daimm des te meer -genoegen, toen hij aan de 31" min. z'n eerste prachtig dnelnnnt lukte en er in het geheel 4 op zijn aktlef nam. Na de rust was het maar een flauwe vertoo ning. Club teerde op zltn voorsprong-en voor een verandering vervielen ze nog eens in bet korte drib-belspel. Het waren Delbaye en Milliter, die bet meest op den voorgrond traden. We bopen dat Chib zoo verstandig zal zijn om Zondag uit te pak ken met een breed vleugelspel, directe over zetten zonder te pingelen. Dan kan er Zondag gewonnen worden. We willen het niet verdui ken. dat de Clublongens Zondag voor een zeer gevaarlllke verplaatsing staan. Doch ln het v-nrrit.i-ht van hst kampioenschap zullen 4Ij zich dubb«l Inspannen. Racing Ocri' kan voet ballen: we -hebben nog cm aangename herin nering bewaard aan den prachtlgen wedstrijd, die zé hier op het Clubterrein gespeeld hebben. We wenscben de Clubjongens goed succes en hopen op een zegevierende terugkeer. Hon derden Roeselaarsche snortmaon -n zullen met ongeduld wachten op den uitslag. Bij Sportkring Roeselare. Sportkring presteerde Zondag te Edtngen maar flauwtjes, en verloor verdiend met 3—0. De Sportkrlngers gelukten er zelfs niet ln dé eer te redden. In de voorhoede ontbraken De- eru en ostyn. die vervangen werlen door Illl- llau en Van-giedegem. Er zat niet het minste verband ln de ploeg en over het algemeen werd er tamelijk lusteloos g. spetld. Alleen Dubois en Degryse maakten hierop een gun stige uitzondering. Ze deden al het mogelijke ohi ten minste één tegviipiinr te maken, doch zij ondervonden te weinig steun van de m-ld- denlinle. In deze omstandigheden kreeg Roe selare tegen de stevige achterhoede van Edln- gen geen kans op succes. We willen hopen, dat Sportkring zich in de twee resteerende wedstrijden zal herpakken om dit seizoen ecvol te kunnen eindigen. UIT IZEGEM huls ongeveer 300 ingeschrevenen. In bijhuis worden dezelfde eetmalen verstrekt als ln het Goedkoop Spijshuis aan de Statie. Daar echter kan het ter plaatse genuttigd worden, doch ln het bijhuis moet het yoor- loopig worden afgehaald. Het wordt echter zoodanig warm opgediend, dat het nog ge- ruimen tijd warm kan gehouden worden, zocdat de klienten een groote besparing heb ben aan kolen en tijd. De rantsoenen zijn groot genoeg, zoodat men in huisgezinnen met kleine kinderen nog over kan houden voor 's avonds. Ieder een spreekt met veel lof over de spijzen, daar ze goedkoop zijn en smakelijk worden toebereid. In het Goedkoop Spijshuis aan de Statie zijn ongeveer 100 ingeschrevenen, zoodat er ln totaal reeds door ongeveer 400 menschen van deze inrichting gebruik gemaak 1 wordt BIJ de Inschrijving moeten zegels afgeleverd worden voor 27 dagen, terwijl op voorhand voor 6 dagen betaald wordt. Voor het bllhuis zijn de inschrijvingen nu stop gezet tot het begin van de volgende zegel- periode. Voor het Goedkoop Spijshuis aan de Statie kan men echter nog dagelijks In schrijven. tooneelkroniek Zondag 23 April wordt het voor onze stad op tooneelgebled een ware hoogdag. Door het A.T.C., Bestuur Gewest Roeselare-Tielt, zal er op dien dag een algemeene vergade ring en een tooneélvertooning worden Inge richt. Da vergadering heeft plaats fia de bovenzaal van het Stadhuis en begint om STADEN Burgerstand. Geboorte. Vandenbulcke Freddy, z. v. Albert en Assez Magdalena. Huwelijksafkondiging. Vankeersch- bilck Albert, spoorwegwerkman v. Eesen, met Van Insberghe Alice, arbeidster v. Staden. Huwelijk. Verslyppe Albert, landwer ker, met Sabbe Elza, huiswerkster, b. v. Staden. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Vermeulen Lena, d. v. Oktaaf en Virginie Van Compernoll-e. Andrea Busschaert, d. v. Michel en Mar tha Lepoudre. Huwelijksafkondigingen. Veile Pros per, tuinbouwwerker te Kortemark, met De-vulder Elisabeth, naaister. Foliebout Adrien, beenhouwer te Zarren, mee Mat- tens Martha, z. b. Degryze Marcel, jockey, met Maertens Adronie, huiswerk ster te Torhout. Overlijdens. Demeulenaere Gilbert, 6 nr., z. v. Leon en De>preitere Paula. Boone Noël, 3 m., z. v. Gerard en Agnes Vanmeehelen. Geneeskundig® Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 23 April gansch den dag waargenomen worden door Dokter Leopold Vandenbrou- cke, Diksmuidestr. 30, tel. Roeselare 50.20. De Apotheek Jozef Degryze, Brugge- straat 55 ls enkel open tot 12 uur, Kabaretfeest. Op Zondag 23 April, te 17.30 uur, in de feestzaal Sint Quirinus, Bruggestraat, heeft een groot kabaretfe-est plaats waar aan het Hoogleedsch Kabare'tgezelschap Albatros zijn medewerking verleend. Toe gangsprijzen 10 en 7 frank. GITS Burgerstand. Geboorten. Vantieghem Denise, d. v. André' en Elvira Vandenberghe. Reelens Roger z. v. Oktaaf en Willa Devos. Overlijden. Vandenberghe André, 12 j„ 7. v. Maurice en Godelieve So-ete. Huwelijk. Juliaan D-fbaecke, land- werker te Lichtervelde, met Maria Deceu- ninck, z. b. Huwelijksafkondigingen. Walther Fernande, glasbewerker te Brugge, met Alixia Ramon, z. b. Adhemar Adam, kleermaker te Torhout, met Lia Vandaele, z. b. te Gits. Varken sdieven. Dinsdagnacht werd er bij landbouwer Noppe André, wonende Roeselarestraat te Gits, een varken van 180 k-rr. door dieven uit het hok gehaald, geslacht en meegeno men. De ingewanden en de oooten werden achtergelaten. De Rijkswacht van Roese lare stelde een onderzoek in. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Rosa Cosman, d. v. Mau rits en Bertha Vaneoillie, Liliane Baert, d. v. Roger en Georgette Dhulster. Li- liane Ketels, d. v. Hector en Germana Roelens. Huwelijk. Maurice Demuynck met Paula Dyzers. Overlijdens. Cyriel Vandenberghe, 67 j., wed. Adelaide Fieuw. Inge Ber- trem, 1 j. 4 m. Camiel Volke, 74 j. 5 m., wed. Maria Vandoorne, ech'tg. Ida Tant. BEVEREN-Roeselare Burgerstand. Geboorten. Kindt Gabriel, z, v. Victor en Decoene Alice. De Tom D:dier, z. v. Frans en Leys Mireille. Parmentier Ru dy, z. v. Adelson er. Bruynooghe Ivonne. Huwelijken. Vanneste Marcel met Vanclooster Paula. Decoene Paul met Devolder Godelieve. Vancienririessrhe Jozef met Carpentier Gabrielle. Baert Michel met Vanantwerpen Margaretha. Missine Albert met Lefere Jeanne, Stra- gier André met Callens Jeanne. Van- gheluwe Hector met Muylaert Marie-José. ARDOOIE Burgerstand. Geboorten. Feys Daniël, z. v. Maurice en Desmet Paula, Wijk De Gayaard. Vandenberghe André, z. v. Alidor en Ar- teel Magdalena, Leegestraat. Overlijdens. Vandenbussche Charles- Louis, 74 j., winkelier, echtg. v. Cauwelier Eugenie, Kortrijkstr. Vervisch Maria, 1 j. 6 m., d. v. René en Priem Zulma, Wijk De Sterre. Huwelijksafkondiging. Catteeuw Jo zef, paardengeleider, met Ducoiombier Clothilde, spoelster te Roeselare, Huwelijken. Versohetse Omer, land bouwer te Meulebeke, met Persoon Valerie, landbouwster, De Winter Albert, tech nisch ingenieur te Mortsel-Antwerpen, met Vandenberghe Coleta, regentes. Debrauwere Michel, oudneidshandelaar te Roeselare, met Delarue Ar.na, z. b. RUMBEKE Aangeslagen. De politie ontmoette dezer dagen oen onbekends in de Izegemstraat, die een zwaar pak op zijn velo vervoerde. Zoodra hij de politie in de gaten kreeg, wierp hij het pak weg en vluchtte in de richting van Izegem. Het pak bleek 25 kilo Ameri- kaansche tabak in bladen te bevatten. Bij de Wed. Casier te Beitem werd huiszoeking gedaan naar tabak. Er werd echter geen tabak gevonden, doch het spoor leidde naar een zekeren Seynnaeve, wonende in de Kortewagenstraat te Bel t-em, waar 500 kilo tabak verborgen waren. De tabak werd aangeslagen. Tooneel. De tooneeluitvoering van de Rumbeek- sche pompiers heeft Zondag een reuzen- W Zie vervolg hiernevens. BURGERSTAND Geboorten. Jacques Verheyen, z, v. Maurice en Lia Naert, Noordkaai 4. Cyrilla Vermaut, d. v. Cyriel (overleden) en Agnes Debal, Roeselarestr. 219. Os wald Duck, z. v. Leon en Alida Vaneoillie, Meenenstr. 101. Marc Maes, z. v. Arthur en Marguerite Christiaens, Wakken. Maria Sabbe. d. v. Achiel en Honorina Vancompernolle, Gullegem. Christiane Dscru, d. v. Valerius en Magdalena Ver maut, St-Antoniusstr. 10a. Jenny Azou, d. v. Gerard en Agnes Verscheure, Droo- gen Jan 34. Fernand Coopman, z. v. Gilbert en Rachelle Ocsterlynck, Kort rijkstraat 219. Georgette Deprauw, d. v. Roger en Marcella Corteville, Emelgetn- straat 2. Denise Zoete, d. v. Jozef en Maria Masscheleyn, Rumbeke. Lutgar- de Boucherie, d. v. Gérard en Bertha Vandenbroucke, Rumbeke. Carlos De- baeckere, z. v. Henri en Marguerite Croes, Belleyuestr. 39. Greta Deblauwe, d. v. René en Julienne Bardoel, Princessestr. 105. Monique Degezelle, d. v. Henri en Godelieve Deplae, Molenweg 9a. Annie Blancke, d. v. Maurice en Zulma De Bie, Tinne'potstr. 39. Overlijdens. Maurice Laridon, 37 j., handelaar, echtg. v. Julienne Bie-bauw, Koornmarkt 23. Henri Demuynck, 19 j., borstelmaker, z. v. Jules en Philomena Vandewaetere, Ameyestr. 73. Jacqueli ne Van den Berghe. 8 j., scholierster, d. v. Cyriel en Euphrasia Dewachter, Kach- tem. Maria Drubbels, 51 j„ huish.,. echtg. v. Remi Capelle, Oekenestr. 16. Maria Decock, 83 j., z. b„ wed. v. Joan nes Sabbe, Roeselarestr. 43. Marie Oli vier, 80 j., huish., echtg. v. Camille Cou- denys, Dw-'ersstraat 9. Huwelijken. André Vankeirsbilck v. Lendelede, met Paula Callens v. Izegem. Maurice Brabant met Gabrielle Allos- serie, b. v. Izegem. Nestor Vroman met Germana Maes, b. v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Gilbrecht Verfay.lie en Ivona De Baets, b. v. Izegem. Julien Brabant met Albertina Acx, b. v. Izegem. Robert Depuydt met Mariet- te Hoütekier, b. v. Izegem. Aloys Himpe met Blanche Ghysbrecht, b. v. Izegem. Jules Steen v. Izegem, met Simonne Veys v. Bavikhove. Maurice Decaigny v. Ize gem. met Madeleine Dheygers v. Oostroo- zebeke. ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS Op Zondag 23 April is van dienst van 8 tot 12 en van 2 tot 7 uur: Hr Apotheker Florent LALEMAN, Groote Markt, MELK GESTOLEN Ten nadeele van Claerbout Bertha, landbouwster, wonende Geitestraat 14, werd een melkkruik gestolen, inhoudende 20 liter melk. Deze kruik stond een hon derdtal meter van de hoeve, langs den weg geplaatst, ten einde opgeladen te worden door den melkvoerder der misl- kerij, DE LUSTIGE VRIENDEN AAN DE EER Naar we vernemen heeft onze wakkere stedelijke tooneKlmaatschappij De Lus tige Vriendenzich ten zeerste onder scheiden in het Tornooi der Alg. Tooneel- centrale. In Juni a. s. vangt de eindronde van dezen tooneelwe-dstrijd aan. Nog drie maatschappijen werden door de Jury aan geduid om daarin mee te kampen: «Po gen uit Waregem, Volkswredeling uit Roeselare en «De Lustige Vrienden», t.t.z. de drie bestgeklasseerden van de eerste ronde. Wij wenschen onze stadsgenooten ge luk en... verder succes. GOUDEN BRUILOFT De forav-e echtelingen LeoRaedt en Silvie D'smet, wonende Sint-Antonius- straat 18, hebben het geluk gehad hun gouden -bruiloft te vieren. Ze huwden te Iae-geim op 5 April 1894. Leo Raedt werd geboren op 16 April 1873 en Silvie Desmet bp 25 Maart 1871. Hun echtverbintenis werd gezegend met 13 kinderen, waarvan er nog 4 in leven zijn. Er zijn 10 klein- kindérs. Deze heugelijke gebeurtenis werd ge vierd in intiemen familiekring, daar men, gezien de benarde tijdsomstandigheden, van alle openbare feestvkring had afge zien, AUTOBOTSING Op het kruispunt van de banen Izegem- Ardsoie en Kachtem-Emelgem, aan de Vijf wegen, had er «en hevige botsing plaats tusschen een vrachtauto met aan hangwagen, bestuurd door De-coninck Maurits. baanarbeider, wonende Langestr. 3 te Avelgem, en de auto van Vsïgote Oscar, wonende Reimond Tollenaerestraat te Staden. De botsing was geweldig en de vrachtauto kwam terecht tsgen de wo ning van Terryn Kamiel, en beukte er den muur der keuken in. Vrouw Ameye Julia, welke er de stoof aan 't reinigen was, w-rrd nogal erg gekwetst aan beide beenen door de stukken steen en hout. De b:ide autos waren erg beschadigd. De plaatselijke po litie deed het noodige onderzoek. FIETSPLAAT GESTOLEN Germain K-:steloot, wonende in de Lin destraat 35 alhier, werd de plaat van zijn fiets gestolen. Klacht werd ingediend bij de stedelijke politie. EEN GROOTE SOM GELD GESTOLEN Bij Jules D-esmedt, vlashandelaar, Boschmokns, hebben onbekende dieven een som van 300.000 fr. gestolen. Wij ho pen toekomende week daarover nadere inlichtingen te kunnen geven. IZEGEMSCII SPORTNIEUWS Voetbal. F. C. l'opcrinqe 2—(1 F. C. Izenem. Goede belangstelling: voor een prachtlgen wedstrijd. De eerste twintig minuten was roperinge, met wind-voordeel spelende, de meerdere. Ze lukten dan ook verdiend het eerste doelpunt. Izegem wist weldra het spel in evenwicht te brengen en Verstraete wist den gelijkmaker te netten. Nog vóór de rust aanbrak wist dezelfde speler nog tweemaal te doelen en den stand op 1-3 te brengen ten voordeele van Izegem. Na de herneming speelden onze mannen met whKlvoordeel en waren dan ook de meest aan vallende partij. Langs Callens werd het weldra 1-4. Weinig iater maakte Verstraete er 1-5 van, terwill Callens een hoekschop rechtstreeks Mn nenzond. waardoor de bordjes 1-6 wezen. Ize gein vertoonde een r-iacbtlg samenspel en leefde fehlji-baar op zijn voorsprong, zoodat de mannen der hoppf.-tuck er dankbaar ge bruik van maakten oin hun tweede doelpunt te netten (2-6). l>eze stand blijft verder onge- wdjzigd tot am bet e nde. De ellfers 2-6 zijn een sprekend bewijs van de meerderheid onzer Jongens. Hun overwin ning is ver.d en 1. l-orlwain-r Dwoidere van Club Izegem was uitstekend bmnen de palen en deze wedstrijd kan, volgens veler oordeel, de schoonste wedst-ujd van zijn leven genoemd worden. Zondag a. s., te 2 uur, komt F. C. brugge met een Eerste Afdeelln-roloog, volledig, be halve één speler die wegens z'ckle moet vit- vangen worden. D-is een éénIgo gelegenheid voor de voetballiefhebbers ont een pi-achtigen wedstrijd toll te wonen. INGELMUNSTER Burgerstand. Geboorten. Vanmellae-rts Paul, Roose straat 33. Vankeirsbilcx Gabri-tl, Ize gemstraat 7. Pannecoucke Roland, Lijs burgstraat 53. Deceunhtck Jeannette, Sta'ti-qnlaats 36. Vanneste Norbert, Oostroozebekestr. 141, Cra-eymeersch Kath'öijn, Kortrijkstr. Cnudöe André, Brugeestr. 171. Duhamel Jacques, Gra- vinnëstraat 7. Overlijdens. Desplenter G:orges, Nij verheidstraat. Vanneste Norbert, Oos't-_ roozebekestraat 141. Muylle Henriette, Kortrijkstr. Himpe Odette, Oostrooze- bekestraa't 12. Verloren. Fraeyman Gustaaf, wonende Rozen straat 31, Ingelmunster, verloor zijn brie- ventasch, inhoudende 1900 fr. in geld plus een eejnzelvigheidskaart op zijn naam. Het verlies moet gebeurd zijn tusschen ziin woning en de Koornmarkt te Izegem. De eerlijke vinder wordt verzocht het verlo rene "terug te brengen bij den eigenaar of op het politiebureel. Diefstal van velo. Zekere Deveire Andrea, wonende Sint- Amandstraat 11, Ocstroozebeke, plaatste haar velo op de bergplaats van de herberg De Kriekte Ingelmunster. Toen zij naar huis wilde terugkeeren, kwam zij tot de ontdekking dat haar velo verdwenen was. Daags daarna werd hij teruggevon den in de Lamm-ekensknokstraat, doch de twee wielen, de bel en het zadel waren verdwenen. Onwettig vervoer van een geslacht zwijn. Terwijl de veldwachters op baanronde waren, ontmoetten zij een zekeren Accou Triphon uit Hulste, wiens handelwijze verdacht voorkwam. Zij keken scherper toe en ontdekten in de Walburg-straat een triporteur, die gevoerd werd door een ze keren Roger Buysse uit Hulste, wonende in de Kasteelstraat. De triporteur werd onderzocht en men vond een geslacht zwijn. De veldwachters verzochten den voerder met den triporteur naar 't politie bureel te rijden. Onderweg kwam hen Remi Baeckelandt achterop gereden,die hen vroeg een andere straat in té rijden, de zaak t.s laten rusten en daarvoc? 5000 frank drinkgeld te aanvaarden. De veld wachters weigerden dit en vervolgden hun weg haar het politiebureel. Het zwijn werd overgemaakt aan de marktleiding en de trinorteur in beslag genomen. Baeckelandt bekende wel drinkgeld aangeboden te hebben, doch dat het 5000 fr. waren, ont kende hij. Haartje-pluk. Zekere Margaretha Houthaeve gaf haar dochtertje een boterham. Haar echtgenoot was hierover zoo verbolgen, dat hij zijn vrouw een -bos hoofdhaar uitrukte en zijn 3-jarig dochtertje met een wandelstok een slag op het hoofd toebracht, zoodat het redeliik zwaar gekneusd werd aan den linkerslaap. Vrouw Houthaeve, wonende Krekel straat alhier, l-egde klacht neer tegen haar man Robert, die reeds vroeger wegens slagen werd veroordeeld. Hij piepte er tusschen uit. De hulpagenten ontmoetten een zekeren André Vanste-enkiste uit Lendelede met zijn moto, fcrwijl zijn papieren niet in orde waren. Hij werd verzocht mee naar het bureel te gaan, doch daarin had hij geen lust. Terwijl de hulpagenten den moto in de schuur van een aanpak nd huis zetten, vluchtte hij weg m-et den velo van een der agenten, 's Anderendaags werd hij in zijn woning opgezocht en ver zocht den gestolen velo terug te brengen, hetgeen hii dan ook deed. De moto werd in beslag genomtn. P' tal met inbraak. Verhaest Georges, wonende Krekel straat alhier, kreeg 's nachts bezoek van dieven. Toen hij 's morgens opstond en naar het waschhuis ging, bemerkte hij dat de deur openstond en dat er steen- brokken op den vloer lagen. Bij nader onderzoek bleek ciat er 3 velo's, 8 paar schoenen en een par Ei i waschgoed gesto len waren. De dieven heten geen spoor na. Aangeslagen. De oolitic bracht dezer dagen een be zoek bi.i Vand:rzaxtden André, wonende in de Ketenstraat alhier, die er van ver dacht werd op redelijke groote schaal han del te drijven in tabak. In de schuur werden 171 kilo tabak in bladen aange troffen, terwijl hij volgens de officieele bescheiden slechts 3 x 16 kilo in zijn bezit mocht hebben. Het overige werd in beslag genomen. Naderhand bleek, dat ook deze bescheid-en niet in orde waren. De fiscus onderzoekt de zaak verder. Diefstal. Cailewaert Je*-oom, wonende Oostroo- zebek-rstraat 157, stelde Dinsdagmorgen vast dat er uit zijn hok 12 konijnen ge- stol'n vrrs-i. Het hek was niet gesloten. UIT TIELT UIT MEENEN TOONEEL VERTOONING De Kon. Tooneelmaatschappij lever en Eendracht», de bedrijvigste tooneel- veretniging van Meenen, dit seizoen al thans, sluit haar tooneelseizoeri af met de opvoering van het blijspel Het Kwel duivel t je in 3 bedrijven van Otto Hiir- ting, en wel op Zondag 23 April, in de feestzaal van het Middenstandshuis. De algemeene leiding is in handen van Mar cel Poot. Gordijn om 5 uur zeer stipt. Kaarten aan 8, 6 en 5 fr. op voorhand te bekomen in he.t lokaal. MELKBEDEELÏNG Wegens een kortstondige vermindering van afgeroomde melk, moet de verdeeling van de flot een kleine wijziging onder gaan; voor deze week kan men niet meer dan 1 liter voor twee personen beko men. Onnoodig de venters en zuivelwin- keliers lastig te vallen. VROUWENWERKEN DEVLAG Door de DeVlag-Vrouwenwerken wor den wekeJijks kursussen ingericht over bastelen, pantoffelmaken, bakken, enz. Die lessen worden telkens den Wo:nsdag- avond te 19.30 uur' gegeven in de DeVlag- haar-d, Bruggestraat 39, en kunnen door gelijk welke vrouw gevolgd worden. De vrouwen en bijzonderlijk de jonge meisjes kunnen daar veel teeren. SPORTNIEUWS KODFftAL. De wedstrijd Politic Meenen Stadsbediend-en Moeskroen voor korfbal, welke op liet terrein van het College plaats vond was een succes, niet zoozeer in wat aangaat publieke belangstelling, maar ui zake snel. De polltie-Meenen die met 28 tegen 42 ver loor, is een beginnelingen-ploeg, terwijl er bij Moeskroen drie element",! optraden die het kampioenschap van Frankrijk wonnen. Tijdens de eerste spe-uhurt was Meenen IIIJBIBIES9HBBBBIVBBIBBBSBBJB8B succes beleefd. We mogen hier wel spe ciaal Jef Ramaut, die de hoofdrol speelde, vermelden. Zondag 23 April wordt om 4 uur Het vijfde wiel aan den wagen nogmaals op gevoerd. Men zorge intijds voor zijn kaar ten. OOSTNIEUWKERKE Eercmis. Eerw. Heer Alberic Dejonghe, priester gewijd op Beloken Paschen, droeg op hij bijgestaan door E. H. Behaeghel, on derpastoor, en door E. H. Dejonghe, bewa ker aan 't College van Poperinge. Een treffende kanselrede werd uitge sproken door E. H. Gerard Feryn, onder pastoor te Westroozebeke. De Mis werd oijgewoond door familieleden en veel pa rochianen. Den jeugdigen prie^er werden van alle zijden veelvuldige h-.,.venscnen aangebracht. overklast want <lo uitslag gaf toen 8-18: na de rust herpakte Meenen zich -goed. De eerstkomende weken zal een wedstrijd M-eenen-HalewlJn Ingericht worden, en onze politiemannen zullen van de ondecv nding te ze opdeden goed geofd'k maken om tie man nen van Halewijn ln inm huil'let en wel licht te overwinnen. BOKSEN. Zondag 23 April, tl) 3.30 uur, hoeft er in het Bokspalels, Kortrijkstraat, een boks- meetlng niaats. De vulgende kampen staf a op h»t program ma: 8x3 min.: BALLOY, 62 kg., Meenen, tegen VERLAKT, 02 kg., Brussel. Voor het ofTlcieel kampioenschap van België half-zwaargewichten, liefhebbers, over 3x3 min.: GILBERTO. 77 kg., Meenen, tegen CHAR LES, 77 kg., Brussel. Halve finale kampioenschap West-Vlaanderen over 4 x 2 inin.AiiGUSTlN, 77 kg., Meenen, tegen VANHEK, 76 kg., Izegem. Verder liefhebbers over 4x2 min.: VER- HAMME, 55 kg.. Meenen, tegen SOENEN, 55 kg., Izegem. WILLY, 67 kg., Meenen, tegen WALLAERT, 67 kg., Izegem. - DEI.VAL, 62 k-g., Meenen, tegen DEBUE. 62 kg,, Izegem. Do prijzen zijn: 50, 40, 25 en 15 fr. SPORT DOOR DE UNIE. Door de linie van Hand- en Geestesarbeders wordt op Zondag 30 April een sportfee.it Ingericht on het Astti.l- plein, waarop volgende takken zullen betwist worden als volley-ban, koor (trekken, kogel- stootcn, 80 meter snelheid voor de eategorlën jongeren en onderen, hoogspringen en ver springen. Werden gevraagd hunne deelname te geven: politie, brandweer, V. L. V., Gazelen, fapello gebroeders en Laminolrs de Thlmeon. STAD MEENEN BURGERSTAND Huwelijksafkondigingen. Georges Lootens, koopman te Schuiferskapelle, en Maria Minne, Brugstr. 129. André Van Maele, mekanieker. 1" Wijk 28, en Maria Vanbr'abant, huiswerkster te Oostrooze- bek-e. Achilles De Vooght, hovenier, 4° Wijk, en Denise Wittouck, z. b. te Kuurne. Huwelijken. Achiel Vandevoorde, kleermaker te Ruiselede, en Elza Heytens, stikster te Tielt. Gerard Marreel en Clotildis Artesoone, landbouwers te Tielt. Eügène Goeminne, wever, en Elza Bou- ckaert, handelaarster, b. te Tielt. Geor ges Bekaert, ijzerenwegwerker te Pittem, en Martha Coene, z. b. te Tiel't. Oscar T'Joen, bakker, en Maria Minne, brei ster, b. te Tielt. Alfred Malliet, te Kuur ne, en Paula Dobbels, z. b. te Tielt. Geboorten. Denise Lauwers, d. v. Ge rard en Godelieve Lauwers, 5" Wijk 190. Yvette Debo, d. v. Frans en Magdalena Soenens, Meulebeke. Bernice De Witte, d. v. René en Marcella Vandierendonck, 9" Wijk 546. Rita Capnelle. d. v. Mauri ce en Paula Degryse, Pittem. Marié- Josephe Vanbruwaene, d. v. Henri en Maria Pauwels, Schuiferskapelle. Joris Matton, z. v. Omer en Maria Martens, Dentergem. Overlijdens. Emma Damman, 81 j„ wed. De Blauwe Charles. 4" Wijk Haan- hoek. Jerome Olivier, 39 j., echts-. Vier- straete Bertha, Meulebeke. Pauline Die- rickx. 90 j., wed. Mestdagh Ivo, Kromwal 11-13, APOTHEKERSDIENST Op Zondag 23 April wordt de dienst waargenomen door Heer Apotheker DE KETTÈLAERE, Nieuwe Statiestraat, Tielt. PIANOS Te ko°P: verscheidene schoo- l irAlvne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Voordeelige prijzen, 10 j. waarborg. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. - Tel. 84. Verg. R. C. 666/24. WINGENE Burgerstand. Huwelijken. Albert Dedeyne, land bouwer te Waardamme, met Hilda Ver- haeghe, landbouwster, Wildenburg. Raymond Lanzweert, aannemer te Sinte- Kruis, met Maria Baert, z. b. te Wingene. Geboorten. Jacques Vanwanseele, Bruggestr. Frans Vandekerckhove, H. Sacramentstb. Cyrilla Uytte-nhove, Scheëwege. Noël Naessens, Ondank. Rita Devooght, Beer. Overlijdens. Maria Denolf, 38 j., huishoudster, echtg. Jules Deboot, Wulf- hoek. Ghiselle Vancauwenberghe, 14 d., St Jan, WINGENE Davidsfondsnieuws. Ook de bloeiende Davidsfondsafdee- ling Wingene deed in 1944 meê aan den jaarliijksch'cn opstelprijskamp, uitgeschre ven door het Hoofdbestuur. Zoo ras Wer den de namen bekend gemaakt der twee Wingensche laureaten: het zijn: Bogaert Germain, 89,33 p. on 100, «n Van Craey- meersch Marie, 90 p. op 100. Van harte proficiat aan de beide laureaten, hun ouders en het onderwijzend personeel. Het ledenaantal stijgt nog gaande weg. 't Aantal leden A is gekomen op 592 bij 494 in 1943. Wie 't 600" lid aanbrengt, krijgt een speciaal premieboek. Men kan ten allen tijde inteekenen bij dhr Remi Braeckevelt, sekretaris der plaatselijke afdeeling. Jubilarissen. In 't klooster der Dienstmaagden van Maria had Maandag een kleine feestvie ring plaats, bij gelegenheid van de hul diging van vier jubilarissen, die reeds 50 jaar ln 't Wingensch klooster leven en werken, ten bate van ons dierbaar Winge ne. Het zijn de Eerw. Zusters Martha, Rosa, Felicitas en Dorothea. Te 7.30 uur werd door Z. E. H. Ach. Six, Pastoor en Bestuurder van 't klooster, een plechtige dankmis gecelebreerd in de ka- nel van S'te Anna. Heel wat parochie nen hebben er aan gehouden daar aanwezig te zijn, om hun sympathie en dank te too- nen tegenover ons klooster, dat hier zoo veel goeds sticht. Lang leven de eerwaar de jubilarissen! WAKKEN Burgerstand. Geboorten. Gertrude Verhamme, d. v. Michel en Louisa Demeulemeester. Ni cole Minjauw, d. v. Albert en Adrienne Neyrinck. Huwelijk. Cyriel Dullaert v. Zelzate, met" Yvonne Saele-ns v. Wakken. OESELGEM Tooneel. Op Zondag 23 en Zondag 30 April, tel kens te 6 uur, opvoering door Tooneel- kring «Opgang» van «Bil Heer Onkel», spel van ernst en boert in 3 bedrijven door Jac. Ballings. Kaarten te bekomen bij Gemeentrsekretaris Lisabeth. MEULEBEKE Burgerstand van 1 tot 15 April 1944. Geboorten. Jacqueline Vanstaen, d. v. André en Maria Soetaeri. Willy Al- goet, z. v. Adiel en Madeleine Linclau. Elfrida Devlaeminck, d. v. André en Ma ria Verschatse. Lucien Debouwer, z. v. Gentiel en Zulma Vanhoutte. Rosa Monserez, d. v. Gerard en Germaine Ver- velghe. Carlos Verheye, z. v. Albert en Maria Wille. Mariette Demeyere, d. v. Gerard en Lia Vaneenooghe. Henriette Vanhaeverbeke, d. v. Camiel en Margriet Verhelst. Jeanne Romel, d. v. Camiel en Margriet Verhulst. Overlijdens. Wed. Henri Defoordt- Viricke. Maurice Verbrugghe (Blanken- berge) Oostroozebekestraat. Leonie Ot- tevaere, Marktstraat. Ernest Neyrinck, Tielstraat. Huwelijksbeloften. Robert Germon- prez en Albertine Vermeersch, Oostrooze- beke. René Soenens, Hulste, en Alber tine Verbrugghe. Daniël Beckaert, Ize gem, en Andrea Vierstraete. Michel H-r er naert-, Gullegem, en Paula Damman v. Gullegem, woonachtig te Meulebeke. UIT KORTRIJK OP DE GROOTE MARKT Veertiendaagsche Attractie vanaf Zaterdag 15 April tot Maandag 24 April 1944 met de AUTO-SCOOTER van S. Bossuwe ten bate van de geteisterden van kortrijk. Alle Meenenaars en vreemdelingen zullen bouw van schuilplaatsen In zitting van het Kofiege van Burge meester en Schepenen van 13 April II., werden de H.H. aannemers De Groeve Frans en Van Troye Marcel, aanbesceders verklaard voor het bouwen van 11 schuil- nlaats-en in de dichtst bevolkte kwartieren der stad. De vier groote schuilplaatsen zullen gebouwd worden op: Veemarkt, St- Amapdsplaats, Casinoplaats. De zeven an dere op: Noordstraac (aan Gasgestieht), Dam, Vanneste's reke, Parklaan, Leeuw van Vlaanderenlaan. Markesteenweg (aan Magóalenakerkhof) en Groe-ningestraat. De groote schuilplaatsen zullen een on derkomen verschaffen aan een honderdtal personen en de kleinere aan een zestigtal personen. KINDERWELZIJN De lokalen werden ook gedeeltelijk be schadigd bij het bombardement van 26 Maart. Hit bestuur van bovengenoemd werk deelt aan de ingeschrevenen mede dat de werking van Kinderwelzijn zal kunnen hervat worden vanaf Dinsdag 2 M-:i, PRIE STERWIJDING Onze stadsgenoot Hr Daniël Loncke, zoon van Hr en Mevr. Achiel Loncke, wo nende Kerkstraat 9, heeft op Zondag 16 April in de kerk van het Groot Seminarie te Brugge, de Héilige Priesterwijding ont vangen uit de handen van Mgr Lamiroy. De plechtige Eeremis werd opgedragen op Dinsdag 18 April, in de Dekanale kerk van St Martinus, te 10.30 urn-. Hartelijks gelukwenschen. EERVOL ONTSLAG Met ingang van Zaterdag 1 April is de Hr Cooman, schouwburgbestuurder, als zoodanig afgetreden. HET ZEVENDE SYMFONISCH KONCERT Op Zaterdag 22 April heeft in de feest zaal van het Kon. Muziekkonservatorium, o. 1. v. Hr Toussaint-De Sutter, Bestuur der, het zevende en voorlaatste symfo nisch koncert Plaats (reeks 1943-1944). Op het programma werken van Brahms (symfonie N. 1), Haydn (Concerto voor Cello), Wagner (Die Meistersinger von Nürnberg)-Ouverture. Het koncert vangt aan te 15.30 uur. KLINIEK SINT-MAARTEN (Naamlooze Vennootschap) Gewon-e vierigaderinig op ZONDAG 7 MEI 1944, «n 9 uur, ten sociale zetel, Vlamingstraat 29, Kortrijk. DAGORDE: 1. Verslag van Beheerraad -an Toezieners- 2. Goedkeuring balans winst- en verliesrekening; - 3. Ontheffing aan beheerders en toezieners; - 4. Ver schil lige. Neerlegging der titels ten minsten vijf dagen vóór de vergadering, ten sociale zetel. TOONEELKRONIEK 't SchuttershofDe vroolijke Vogelhandelaar Ray Platei keert terug in 't SchuttershofDeze mooie en to tale nieuwe operette gaat door in den Stadsschouwburg op 30 April, te 14.45 u. Locatie open eiken dag van 10 tot 12.30 u. Prijzen: 10 tot 40 fr. Jeugdtheater. Het tooneelspel De Betooverde Klokken dat moest doorgaan op 8 April werd verdaagd tot 6 Miri. Op voeringen te 2 en te 5 uur. Nog enkele plaatsen zijn beschikbaar. Jacob van ArteveldeDeze bui tengewone opvoering door K. N. S. Ant werpen, gaat door op 4 Mei. De lokatie is open. DEERLIJK Zevend® zoon. In het gezin der echtgenooten Vander- haeghen Julianus - Desmet Rafaëlle, on derscheidenlijk 31 j. en 35 j., is Zaterdag jl. een zevende zoon geboren. De oudste zoon der eerste 6 kinderen is 16 jaar en het jongste ervan telt amper 14 maanden. Het gemeetebestuur heeft hiervan, met h-et oog op de doopplechtigheid, het ko ninklijk hof telegrafisch kennis gegeven. Het is te hopen dat Z. M. de Koning het peterschap zal aanvaarden en zijn plaats vervanger bij de plechtigheid aanduiden. Deze Bïldzame gebeurtenis, die zich hier op de gemeente sedert 1899 niet meer heeft voorgedaan, zal ter gelegenheid der doop plechtigheid in het gemeentelijk gulden eereb'oek ingeschreven worden. Werkongeval. De 17-jarige schrijnwerkersgast Jos. Ameye, in dienst bij de Gebr. Detremme- rie, is op ztker oogenblik uitgegleden, waarbij de jongeling het knoezelgewrich't ontwricht werd en deswege geneeskundige zorgen behoefde. Gestolen fiets tierug. De fiets die ten nadeele van Mevr. Ver- cruysse-Kemsek-s uit de afgesloten inrij poort van de meubelfabriek gestolen werd, is onttakeld en onder meer ontdaan van de gummibanden, in de Pontstraat terug gevonden geworden. YÏCHTE Brand. In een woonvertrek van het kasteel van Hr L. Verhaeghe is onverhoeds brand ont staan door het vuurvatten van een ven stergordijn, waarbii de heele vensterbe- kleeding en enkele voorwerpen die op den vensterbank lagen, vernield geworden. De stoffelijke schade, door verzekering, ge dekt, wordt op"2.500 fr. geraamd. HULSTE Plechtige Eeremis. De parochiaan E. P. Jaak Seynaeve, van de Orde der Witte Paters van Afrika, die onlangs te Heverlee ücor Mgr. Carton de Wiart tot priester gewijd werd, he ut hi-ir te 10.30 u. in bijwezen van een tal rijke schaar parochianen, niet het gebrui kelijk liturgisch ceremoniaal, zijne plech tige Eeremis opgedragen. Aan hel. Evan gelie werd door Z. E. P. Reginald Endriatis ■:en treffend gelegenheidssermo:n gepre dikt. dames - juffers: Wilt U vlug en goed kunnen Snijden? Volgt onze speciale - per briefwisseling. - Vraagt heden nog onze mooi gekleurde programma van 20 bladzijden tegeoi terugbetaling van 15 frank, welke U zullen terugbetaald worden bij het volgen der eerste les. snij- en naaischool nouveauté - ieper. Vergunning Nr 261/21 Wat te doen om Uw pijnlijke voeten te verlichten De bloedsomloop laat te wenschen over wanneer de temperatuur veranckrt. D» door vermoeidheid verwekte glftstoffeu hoopen zich in de spieren op. Uw ekster- oogen worden weer wakker en steken. Uw enkels zwellen op, uw schoenen knellen U. Om U van die pijnen te bevrijden, ont dadelijk een gevoel van welbehagen te krijgen, moet ge vandaag nog "het vol gende doen: doe een handvol Saltraten Rodell in water (dit moet en mooie melk achtige tint krijgen). Steek er uw arme voeten in. Dit bad, dat rijk is aan zouten van de -beroemdste warm waterbronnen en aan zuurstof in wording, verdrijft rike pijn als bij tooverslag. Geen brandend gevoel, geen jeuk meer. Het opgefrischte bloed voert de door een tragen bloedsom loop ongehoopte afvalstoffen mee en de opzwelling verdwijnt. Nu kunt ge acht uur lang staan zonder de minste pijn. Vergeet niet dat, om uw voeten weer te maken als nieuw, er niets zoo goed is als een bad met Saltraten Rodell. (Verg. R. C. 051/311.) IBBBBBBBBBBBBBBBBBBHBBBBBIBB DERTIG JAAR VERKOOPER VAN «DE POPERINGENAAR» HEER GUSTAAF FEBURE Onze vriend Gustaaf Fébure, oud 55 jaar, en venter van De Poperingenaar is thans dertig jaren lang verkooper van ons weekblad. Dertig jaren getrouwen ar beid om ons woord iedere week naar onz# lezers te dragen. Rust nocih vermoeidheid bestaat voor hem. Immer is hij op de baan; hevige zomerhitte; Siberische koude trotseert hij, wind en sneeuw, hagel en regen weerhou den h-:m niet. Staftje draagt getrouw zijn weekblad tot in de kleinste hoekjes van PI oegsteert en Meesen. Wie de kilometers zou willen berekenen die hij aldus afgelegd heeft zou tot een aardig sommetje komen en onzen vriend met de beroemste globe-trotters mogen gelijk stellen. Dat wil nu niet zeggen dat zijn reizen amen en uit is. Dertig jaar dienst is wel lang maar toch voelt zich Gustaaf nog de kloeke man, net alsof hij pas aan zijn taak begon. Alle lezers uit den omtrek van ons blad feliciteeren hem van ganscher harte en wenschen hem nog vele jaren -even ge- zond en moedig met zijn gazetten te kun» nen begroeten. Dat is ook onze innige wensch. DE REDACTIE. 1 UBBI IH t Nouveauté WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Paula Ducatteeuw. Ri ta Vanhoutte. Simonne Vandenbogaer- de. Sterfgevallen. Ivo Deleersnyder, 68 j. Achiel Crommelynck, 63 j. Huwelijken. Gerard Dierick met Euphrasi-?: Himpe. Gilbert Peers met Anna Devos. Maurice Devos met Go delieve Vanneste. Joris Gistelink met Albertine Debaere (St-Denijs). Mauri ce Halsberghe nut Clara Vandenberghe (Heirweg). Albert Saveyn met Gode lieve Dewaele. De nieuwe treinregeling. Tm gerieve onzer talrijke lezers geven we hier de nieuwe uurregeling der trei nen sedert een paar dagen in voege: Vertrek uit Wareg-rm naar Kortrijk: 8.22, 9.48, 18.09 en 19.38 uur. Naar Gent: 6.27, 9.57, 13.57, 17.38 en 21.16 uur. Op te merken valt dat alle treinen ook op Zon- en feestdagen rijden. De treinen (autobus) naar Ingelmunster en Tielt zijn voorloopig afgeschaft. Verhangen. De genaamde Achiel Crommelynck, bij genaamd Pietie wonende Molenstraat, werd op d-e zolderkamer zijner woning verhangen gevonden. Een bijgeroepen ge neesheer kon slechts den dood vaststellen. Sedert g-iruimen tijd gaf den ongelukkige teekens van zinsverbijstering. FIRMA LEON SENNESAEL-VANDERGHOTE, Gareelmakerij - Bachen MEENENSTW. 62 IEPER, belast zich met het maken en vermaken van alle slag van bastleren, alsook voor autoikappen, voituxekappen, kussens en bekleeding. - Verzorgd werk. - Voordee lige prijzen. (Verg. aangevr.) (A) //Mm Maandag 11. in de parochiekerk zijn dit initiatief steunen en dit werk van plechtige Eeremis op. Aan het altaar werd. solidariteit en liefdadigheid steunen. UnnRilPI IW SLAPELOOSHEID, TOTAAL CENEZEN DOOR IN ALLE APOTHEEKEN Hoofddép. Apoth. KIN3ET-0PS0MER Veurre k neem Uw toevlucht tot ASPRO Hij zal U meer dan een verlichting bréngen, hij zal U van uw pijnen ontlasten. ASPRO verdrijft de rheuma- tiek omdat hij de oorzaak zelf van de pijn bestrijdt. Indien de oorzaak microbisch is, ASPRO doodt de microben. In dit geval verjaagt hij letterlijk de pijn uit uw organisme. v ASPRO vermoeit noch het hart, noch dtt nieren, noch de maag Mevrouw M. L. te W„ schrijft op 25-1-40: «He leed sedert vele jaren too hevig aan rheuma- tiek en jicht in de knie- tewrichten, dat ik van tijd tot tijd een stole moest gebruiken. Na het gebruik van enkele Tri- 'néral ovale tabletten ton ik 's nachts reeds weer slaptn en thans -.ijn, na enkele maan den, de pijnen geheel verdwenen. Alhoewel ik 62 jaaar ben en 106 kilo weeg, loop ik weer als vroeger. Bij rhrumatiek, Ischias, Jicht, spil, verkoud heid, flrlep, zenuw- e» hoordpljn helpen da doel)redende Trlnéral ovale tabletten. ZIJ heb ben geen schadelijken Invloed op hart, maag of darmen. Neem onmiddellijk de proef: Pe orl- glneele verpakking van 20 tabletten kost slechts 12,50 fr. GIJ vindt ze bij Uw apotheker of bij het Sanlta-Ageiltschap, Sllac N. V. Loulza-laan 261 Brussel. Verg. 051/422. IBBBBBBRBBBBBBflBBBBBBBBEHHIB dat U bij ons KUI KENS kur-t bekomen aan de officieel vast gestelde prijzen; dat deze KUIKENS allen van bloedor-der- zochte dieren en gese lecteerde afstamming zijn: dat dit voor U be te; kent minder kos ten. minder sterfte, MEER en GROOTER EIEREN. Bestelt -.e daarom in de moderne BROE- DERIJ en erkend SELECTIE-BEDRIJF 25 van LEON VERHAEGHE, Tel. Meenen 318. GELUWE. (Verg. 526/39.) tBBBlBBSBSSBBBBBBQSBaSSlIlBI' UITSLAGEN VAN KOERSEN TE l'OELK VPELLE. - li- ïilinclln-gen, 18 ve> trekkers: 1. Minne .Maurice, Langrniark, 45 km. In l u. 20 min.2. Carreln, op 5 1.; it. Bekaert, op 20 sec.; <i. Yercnivse, op so sec.; 4. Lefevre, op 1 min. 15; 6. neltombe, op 1 mill. 30; 7. Vandecasteele; 8. Cracye; 9. Jonrkeere «o» AANGEKONDIGDE KOERSEN BERGKRITERIUM EN NIJVEIIHEIDSPRIJS TE DEERLIJK ZONDAG 30 APRIL zal alweer een hoogdag zijn ln de wielersport. De Sportieve Veree- niging Deerlijk richt het Bergkriterium van Vlaanderen lil geldende voor het wegkam- pioenschap van België en voor liet Itegelma- tlgheldskriterliim der Seniors. De wegwijzer ls als volgt vastgesteld: Deerlijk, Kortrijk, Meenen, leper, Poperinge, Zwartenberg, Boo- denberg, I-oker, Nieuwkerke. Komen, Meenen, KortrJlk. Heerlijk, Rerchem, KwaremOnt, Ronse, Oudenaarde, Edelare, -Nedeitorakel, llonse, Kwaremont, Deerlijk, in totaal 200 km., waar voor er 20.000 rr. prijzen voorzien zijn. Na het vertrek der renners wordt hier door de «Sportieve Vereenlglng» een koers Inge richt voor Juniors, gezegd Nljverheldsprljs", mits 3000 fr.. over een afstand van 80 km. KRITERIUM VAN MIDDEN VLAANDEREN Het sportieve HOOGLEDE vlagt op KERMIS- DINS-DAG 9 MEI 1911: Kriterinm van M-Mden Vlaanderen voor beroepsrenneis, Ingericht door Sportkring Hooglede. 10.000 Fr. prijzen en 2.000 fr. premlën. Afstand 120 km. of 30 maal de omloop van de. kom der gemeente. Wegwij zer: Dorpsplaats, ieperstraat, Kondngsstraat, Roeselarestraat, Beverenstraat, Bruggestraat, Aankomst aan het gemeentehuis. Inschrij ving te sturen tegen 30 April aan I-ouls Meer- seman. Ieperstraat te Hooglede. Den dog der koers zelf ter Café St Se-basllaan hij de Gez. Verfalllle, Roeselarestraat. Afrit te 11.30 u. aan - Klokke Roeland on de. Marktplaats. Aan de renners d-lc den zelfden dag niet huiswaarts kunnen koeren wordt kosteloos eet- en slaap gelegenheid verschaft. STAD IEPER. Op DONDERDAG 27 April 1944, om 14.30 uur stipt, wegwed strijd voor Juniors 2" Groote Prijs D' Beurs ln-gerleht door de Supportersclub - do Beurs» met medewerking van Sport-Eelic over een afstand van 90 km.; 3.000 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 600 fr. en palm, 501), W. 300 250, 200, 150, 100, 100 4 x 75 en i x 50 fr- Daarbij nog talrijke prachtige premlën. Wegwijzer: 3 MAAL: Meenenstraat, I'otyze, St Jan, Bruggesteenweg, Dlksmuklesteemveg. Boezingc, Elverdln-ge, Brlelen. Klverdlnge, BHelerr. Oude Vourncstraat, Dlksmuldésleen- weg, DtksmiiRlcstraat, Markt, Meenenstraat; en verder nog 3 MAAI,: Meenenstraat, I'olyze. 3 Jan. Bruggesteenweg, Diksmuidesteénwff- Oude Veurnestraat, V-eurnesteenwég, Malou- laan, G. de Stuersstraat, Boterstraat, Markt en Meenenstraat. Vertrek en aankomst: Café «De Beurs»- Meenenstraat, bij Honoré D'Hondt. Rugnum mers om 13 uur hij Th-co Tanghe. Café «D? CharenteMeenenstraat. Prljsultdeellng hu Pol Hoflaek, café De MeenenpoortMeeneP" straat. Inschrijvingen t-e stniren aan den U" Albert Verheye, Mcecnstraat 29, leper. I'OELKVPEI.LE. ZONDAG 10 APIHL. VOO' Beginnelingen; 500 fr. (130, 110, 90, 7", 50, 3"- 20 fr.). Inschrijving t-c 2 u. !n «De Train* - statio JONKERSIIOVE. - ZONDAG 23 APRII-, vooj beginnelingen; 1000 fr. Inschrijving to 2 na bil M. Vangheluwc. Aanzet te 3 u. bij P. D6 Gracve. I. ANGEMARK-MADOWA. Op ZONDAG April, voor beginnelingen; 80 km.; 750 fr. pril' zen als volgt verdeeld: 130 fr. en palm. ll« 100 90 80 70 60 50 30, 15 en 15 fr.: alsook uw lal van premlën. Inschrijving hij Vandedr!escl>s C>rlel071 2 uur. LANCEMAHK. - Op ZONDAG 7 MEI, V0«' alle -beginnelingen; 1.000 fr. prijzen en pre irilfin: op zeer goede hetonhancn. InschrlJUM vanaf 3 uur. LANCEMAHK. - Op MAANDAG 8 MEI iW' voor alle beginnelingen; 1.000 fr. prijzen e'i premlën; op bctonbanen. Inschrijving van" 3 uur. LANCEMAHK. - Op ZONDAG 14 MEI iMj» voor allo Langemarknaren boven de 25 jaren- met toerlstenvelo; 86 ton. op goede baan; frank prijzen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1944 | | pagina 6