MIKRANIA uit 't meenensche' NIEUWS UIT 'T BINNENLAND RANTSOENEERING IEPERSCHE KANT! UIT 'T ROESELAARSCHE GRÓÓTÊ KAPÏTALEN UIT 'T IZEGEMSCHE VREESELIJK ONGEVAL TE POPERINGE HMAfwwywwwwvwwwii MOEDER VAN 10 KINDEREN Knaapje te Roeselare onder kar het hoofdje verbrijzeld. DOODGEBRAND TE IEPER Haar kleederen vatten vuur toen zij het vuur aanwakkerde met petroleum. Maandagvoormiddag. 17 Juli 1.1., vond 8 uur; beging Tresy Malvlna, echtge- noote Vandenbllcke Georges, 36 jaar oud, en er wonende in de Lindendreef, de onvoorzichtigheid het vuur van ha ren kachel aan te wakkeren met petro leum. Het vuur sloeg in de petroleum- kan, deze ontplofte en de kleederen der vrouw stonden in een oogwenk in vuur. Op het hulpgeroep van het slachtoffer kwamen geburen en voorbijgangers toe- fesneld die erin gelukten de' brandende leed eren der vrouw uit te dooven. Het slachtoffer, dat verschrikkelijk verbrand was over het gansche lichaam, werd haastig naar het O. L. Vrouwhospitaal overgebracht. Niettegenstaande de beste zorgen is Tresy Malvina aldaar overle den tegen middernacht daaropvolgend. Het slachtoffer laat een man met tien kinderen, waarvan het oudste 16 jaar en het jongste slechts enkele maanden oud is. na. Twee kinderen door auto gedood. Zaterdagnamiddag jl. was de 5-jarige Martial Lahaye, zoontje van Heer Ad- vokaat en Mevrouw Hilaire Lahaye-Van- houtte, uit leper, dat hier op bezoek was bij zijn grootmoeder, aan het spe len met een karretje op het hofplein gelegen vóór de woning der Brouwerij «Het Zwijnland», Abeëlesteenweg. Mee hem speelden de 13-jarige Camiel Ceu- leer, zoontje van He.er en Vrouw Hector Oeuleer-Verhaeghe, wonende nabij het «Zwijnland», en een kleine Ferla. Camiel Ceuleer stond in de tramen Tan het karretje, de kleine Lahaye zat erop, wijl de kleine Ferla voerder speel de, achteraan het kleine voertuig. Rond 16.45 uur wilden de kleinen Jjlots de baan oversteken, doch, zoo ulst de baan opgekomen of daar kwam een auto aangebold, uit de richting der stad, gevoerd door den eigenaar ervan, Heer Laire Albert, eierhandelaar, cle Stuersstraat, Zeper. De autovoerder poogde de kinderen te mijden en zwenkte naar links maar iHets baatte en het wagentje met de kinderen werden door den auto gegre pen. De kleine M&rtial werd zwaar op de straatsteenen geslingerd en liep hier bij e?n zware schedelbreuk op. De auto was inmiddels aan de lin kerzijde der baan tegen den gevel van het huis Papegaey terechtgekomen en kwam ten slotte tot staan op den rech terkant der baan. De kleine Ceuleer was door den auto medegesleept geworden en bleef levenloos liggen langs het huis Papegaey, op den slag gedood wegens schedelbreuk. Aan den vermelden huis gevel had de auto ook nog een aldaar 6taanden velo deerlijk toegetakeld. De derde kleine, Ferla, was door den »uto niet geraakt en bleef ongedeerd. De kleine Lahaye werd onmiddellijk opgenomen en de beste zorgen werden hem toegediend. Niets baatte evenwel en in den laten avond gaf de arme kleine den geest. De Rijkswacht stelde het onderzoek tn. Het Parket van leper stapte ter plaatse ef. Woensdag werd de kleine Ceuleer en Donderdag zijn speelgenootje, Martial Lahaye, te Poperinge onder grooten toe loop van volk ten grave gedragen. Aan de diepgetroffen Families Lahaye «n Ceuleer biedt De Poperingenaar ^^^nmge^h^stelijke^rouwge^^nin^ GEWAPENDE OVERVAL TE ROESELARE Twee leden van de hulpfeldgendar- merie kwamen, langs de vaart van Roe selare. Gekomen bij de Kachtembrug ontmoetten zij drie jonge kerels, die wat eigenaardig deden. De hulpfeldgen- darm, die voorop reed, sprong van zijn yelo en vroeg de kerels om hun pas poort. Een der drie stak zijn hand in den binnenzak, doch in plaats van zijn paspoort toonde hij een revolver. Hij wilde schieten, doch het schot ging niet af, zoodatde aangevallene gelegenheid kreeg om te duikelen. Daarop "werden er verschillende schoten gelost. De eer ste hulpfeldgendarm kreeg een schot in den dij, de tweede een in de heup, den arm en in den voet. Daarop sloegen de kerels op de vlucht. Een toevallige oog getuige verstond het echter zoo niet. Deze pakte zijn revolver en schoot een der kerels in 'de long. De twee anderen lieten hun velo's in. den steek en vlucht ten weg over het land naar de baan Roeselare-Izegem. Daar dwongen zij twee velorijders onder bedreiging van hun revolvers de velo's af te geven, waarna ze in de richting Izegem ver dwenen; De twee hulpfeldgendarmes en de gekwetste bandiet werden naar de kliniek van Roeselare overgevoerd. van 20 Juli tot 18 Augustus 1944 een 250 gr. per dag 100 gr. p. maand 100 gr. p. maand 100 gr. p. maand 250 gr. p. maand. 1 kg. p. maand 20 gr. per dag 600 gr. p. maand 600 gr. p. maand 450 gr. p. maand 360 gr. p. maand 300 gr. per dag 1 Brood 2 Gebrande Gerst en Chicorei 3 Margarine 4 Boter 6 Suiker 10 Vleesch 12 Naar keus: a) Confituur b) Kunsthonig c) Gékonf. vrucht d) Suikergoed 20 Aardappelen N.B.Verd.gr is voorzien tegen zegels Nr 1, 125 gram deegwaren en 200 gram peperkoek. Van, de ontvangen zegelbladen is voor dezen termijn slechts de helft der zegels geldig, deze welke den datum 20-<-44 dragen. Zegel Nr 2 is geldig zoo voor gebrande gerst als voor chicorei. Er zijn nog slechts 6 vleeschzegels welke ieder een waarde hebben van 100 gr. vleesch Voor confituur is het aantal zegels ook teruggebracht op 3, wijl het rantsoen hetzelfde is gebleven. Smeerkaas is niet meer voorzien. LOTERIJ WINTERHULP NEGENDE SCHIJF Super groot lot: Twee Millioen. Twaalf groote loten van 100.000 fr. 20 loten van 40.000 fr. 20 loten van 20.000 fr. 80 loten van 10.000 fr. 200 loten van 5.000 fr. 800 loten van 1.000 fr. 40.000 loten van 100 fr. Het biljet: 50 fr. Het vijfde: 11 fr. Laat WINTERHULP uit alle geschillen. Uw doel weze HELPEN. Vrijdagnamiddag 14 Juli Jl., om streeks 16 uur, is er op den Diksmui- desteenweg te Roeselare een vreeselijk ongeluk gebeurd, dat aan een 10-jari- gen knaap het leven kostte. Daar reden iwee karren, verbonden door een dis selboom. De kleine Erik Swaenepoei, een zeer levenslustige en speelsche knaap, was op den disselboom geklau terd, zonder dat de voerman het zag. Hij moet toen van den disselboom af gevallen zijn en een zwaren slag gekre- gen hebben op het hoofd. Andere kin deren maakten den voerman opmerk zaam op het ongeluk, dat niet ver van de ouderlijke woning plaats had. Het knaapje werd opgenomen en naar huis gedragen. Dr Vandenberghe was dade lijk ter plaatse en stelde vast, dat de schedel totaal verbrijzeld was. Zonder tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd, heeft het arme slachtoffer nog 'n half uur geleefd. De droefheid der ouders, vooral van zijn tweelingszusje, was on beschrijfelijk. TREKKINGEN Verwoeste Gewesten 1922 250.000 Frank: Reeks 75836 Nr 7. 10.000 Frank- Reeks 62331 Nr 1, Reeks 75836 Nr'2. Zonder premie: Reeks 64431, Verwoeste Gewesten 1921 1.000.000 Frank; Reeks 98979 Nr 6. De andere nummers van zelfde reeks zijn uitbetaalbaar met 250 frank. Lotenleening 193."» Trekki-np van Dinsdag 18 Juli 1914, Reeks 299.100 wint 50.000 frank. 18 Loten winnen 25.000 frank: 116539 109708 257945 133388 315525 161440 192065 271942 153481 365552 206362 259307 330534 226581 237694 358819 376688 272912 WINTERHULP SOLIDARITE1TSBONS MET LOTEN Juni - Uitgifte 1944. TREKKING: MAANDAG 31 JULI.; De officieele trekkingslijst wordt koste loos toegezonden op aanvraag aan de Loterij Winterhulp, 56 Gulden Viies- laan, JBrusseL (V. 342/1.) BANDITISME IN ONS LAND Te La Louvièrs werden in het sta tion kolenplunderaars door een patroslje verrast. Deze opende het vuur en drie dieven werden gedood wijl 15 tenderen zwaar gewond werden. Tusschen houtplunderaars en gen- darmes werd in het station van Piéton een vuurgevecht geleverd waarbij een dief gedood werd en twee gendarmes i licht gewond. Te Loncin werd langs de baan een wielrijder doodgeschoten. Te Bouillon werd een apotheker ver- moord Te Wilsele werd een 30-jarige juffer door een onbekende neergekogèld Te Esnew werden drie moordslagen gepleegd waarbij slechts een der slacht offers zwaar getroffen werd. Te Dour werden roovers betrapt door rijkswachters. De bandieten vuurden echter op de gendarmes en een dezer werd gedood o Voor de Rechtbank te Brussel wer den een bandiet en medeplichtigen, be schuldigd van moord en roof, ter dood j veroordeeld. Twee andere werden ver oordeeld tot 15 jaar dwangarbeid. Te Hasselt werd een rechter in zijn j woning door drie bandieten vermoord. Te Rijkhoven werd een technisch1 kontroleur met revolverschoten ver-1 moord door onbekende kerels. Te Sars la Bruyère werd het lijk gevonden van een 'beenhouwer uit de stad die sedert 4 Juli was ontvoerd. Te Harchies werden twee vrouwen1 vermoord Te Brussel werd de zoon van den journalist Paul Buscart welke verbon den is aan Le Soirvermoord. Te Dinant stonden een aantal ban- J dieten voor de rechtbank terecht we- gens een groot aantal roofovervallen. Zes der bandieten werden tot levenslangen i dwangarbeid veroordeeldverscheidene andere tot mindere maar toch zware i dwangarbeid- en gevangenisstraffen. Te Herent werd een belastingsont-1 vanger van 150.000 fr. beroofd. 8 Te Brussel wisten valsche politie- ambtenaren 2 millioen buit te maken. 8 Te Rixensart werd de brigadekom- mandant der rijkswacht vermoord, e Te St-Lambrechts-Woluwe werden de oud-burgemeester en zijn echtgenootej in hun woning overvallen en in htm kelder neergekogeldDe man werd zwaar gewond, de vrouw op slag gedood. 8 Te Anthines, Erqusnnes, La Eouve- i rie, Jumet, Ans, Mont-sur-Marchlenne, werden eveneens moorden gepleegd. Twee vrouwen in klaarlichten 1 dag vermoord te Roeselare. Zaterdagnamiddag, 15 Juli Jl., werd Roeselare weer in opschudding gebracht door den moord op twee weerlooze vrouwen. In de Verbrandhofstraat, een: eenigszins afgelegen straat, woont de; familie Maes-Vcrmeersch. Het was om- streeks 11.30 uur in den voormiddag. Vrouw Maes was thuis met haar 15- j jarige dochter en haar 9-jarig zoontje. Plotseling kwamen vier kerels binnen en begonnen te schieten. De moeder j werd in het hoofd getroffen. De dochter, poogde nog te vluchten, doch werd in een zijkamer achterhaald en eveneens dwars door het hoofd geschoten. Het zoontje wist echter door de achterdeur] te ontsnappen en zocht zijn toevlucht bij de geburen. Toen deze Ringen kij ken, waren de kerels verdwenen en de beide vrouwen lagen dood op den vloer. De vacier werkt óp het oogenblik in het buitenland. De twee lijken werden naar de kliniek op den Brucgesteenweg ver-1 voerd. Deze laffe moord verwekte heel] wat ontroering in de streek. HEIMATSTUDIE IN VERZEKENS! Over 't kussen buigen vrouwtjes. Klotsen, botsen, hupp'len. sllng'ren, Went'len, kent'len korte boutjes, Door hun beenderige ving'ren! Twaalf uur slaat Sint-Maartenstoren. Middageten en wat sussen! Boutjes optassen! Daarvoren, Spelden en de schaar op 't kussen. D'Angelus komt avond klingen!... En nog immer, wijl ze zingen, Maken d'Oudjes mooie dingen: Vlaamsche kant van dTeperlingen! Bcselare 1914. GEO. HOOFDPIJN Slaapioosheid, Zenuwstoorais Totaal genezen door In alle Apotheken. lloofddépot Apotheker KINGET-OPSOMER, Veurne, (Verg. 051 776.) UIT ROESELARE Burgerstand sin 13 lol 20 Juli 195 5. Huwelijksafkondigingen. - Albert Nae.--- sens, schoenmaker te Izegem, met Elodia Deswarte, schoenfa b ri e k w e r ks te r te Roe selare. - Albert Regry.se, handelsbediende te Roeselare, met Margarcta Yanlerbcr- ghe, modisle te Zonnebeke. Hu wclijkcn. - I'anl ■Vandenhroncke, houthandelaar te Kimme, met Yolande Van Lauwe. z. b. te Roeselare. - Valeer Iluyse, slachter, met Silvia Muller, lieen- homvster, b. te Roeselare. - Valeer Azou, stationwerker, met Gerarda Mattan, dienstmeid, b. te Roeselare. - Karei Bou- drez, voddenkoopman, met Marie-Jeamie Coene, stopster, b. te Roeselare. Geboorlen. - Jackie Alleman, z. v. Jo zef en Renise Vandewynckele, Gjtsstr. 131. - Willem I.annoo, z. v. Robcrt en Klisabeih Vcrcruys.se, Ff-F.looistr. 7. - Paul Willaert, z. v. Jozef en Irma Tan- ghc, Z11verbergs.tr. 6te. - Eiie Siniobin, z. v. Philomaln en Albertina Goegebeur, Kleinebrnnnestr. te. - Jackie Heyman, z. v. Leonnrd en Maria Vlersfracte, Gltsstr. 5. - Dirk Sclioekaert, z. v. Gustaf en Pau la Deolereq, Moorslede. - Rita Demuynck, d. v. Jozef en Marietté Devos, Ardooie. - Georges Depruytére, z. v. Georges en tvonna Hoornaèrt, Groenestr. 37. - Hen drik Dekens, z. v. Sylvaln-Gaston en Ma ria Dewaene, Groote Markt 21. - Miebiel Huyghe, z. v. Juni en Margriet Goossens, Gltsstr. 12Ca. - Freddy Vandermeerseb, z. v. Jitul eri Flza Vandenbuleke, Mandei- dreef 71. - Blly Victor, z. v. Andries en Martha Verpotte, Bevcrenstcenweg 1320. - Frik Caytan, z. v. Edmond en Maria Gaytant, Mandellaan 130. - Marie I.ybeer, d. v. Miehtcl en Maria Fonek, I.andbouw- slraat 38. - Jenny Deekn yn, d. v. Leon en Elodia Gaytant, Diksmuidesteemveg 125k. - Franeine Degryse. d. v. Juliaan en Maria Vanryekeghein. Vlerwegstr. 115. - Gilbert Clauvv, z. v. Albert en Lydia Ec- •clerck. Houthulst. Overlljdens. - Roger Vandenbroueko, 23 .1.. rirukkerspasf, eebtg. v. Maria Gry- monprez, v. Izegem. - 'Tik Kwaenepoel, i., z. v. .Tuvil en tTnilia Varnbc selaere, Riksmiiidesteenweg 272. - Maria Lannoy, 2 m.. <l. v. Bogcr en Zulrna Debouverie, Rehaerne«tr. 7. - Martha Vandermeerseb, 41 j.. b., echlg. v. Gabrlël Maes, Ver brandhofstraat 23c. - .Toanna Maes, 15 V> .1.. d. v. Gabriël en Martha Vandermeorscn, Verbrandhofstr. 23e. - ydle Borphman, 55 j.. herbergierster, wed. v. Camiel Ver- haeghe, Noorrtstr. 43. - Maürits Maes, 46 i., brouwersgast, eebtg. v. Magdalena Tanghe, St-Jozefstr. 57. Zondaqrust. Op Zondag 23 Juli 1911 apotheekdienst Heer GRYSPEERDT, Diks- muidesteenweg 16. Taxidienst voor II.II. Dokters. ITeer Odiel Ide-Vercruysse, St-Micliielstraat. Taxidiensten voor liet publiek in de week. Heer Nestor Wauters, Spanje- straat 98; - Heer Gustaaf Verstraete, Hof van 't Henncken 48; - Heer Camiel Ys- sers, Herdersstraat 18. IJolsinfT. Bij het gevaarlijk kruispunt Beverenstraat-Ardooicstecnweg reden er een camion en een moto beiden in de richting van Ardooie. Plotseling sloeg de camion de richting in naar de Beveren steenweg. Re moto botste op den ca mion. Gelukkig kwamen er geen per soonlijke ongekikken voor. de moto was sierk gehavend. Diefstal. Bij Wenbrouek Oscar, die een aardappelveld beeft liggen in de Gitsebe straat, werden 500 struiken aard appelen gestolen. Bij Brion Charles, die een veld heeft liggen In de Abeelenstraat, werden een aantal kooien gestolen. Eerlijke vinder. Demecsler Andrê, Wallenstraat alhier, verloor zijn porie- feüille, waarin een belangrijke geldsom. 1 ïi zijn portefeuille stak ook zijn adres. Een eerlijke vinder bracht alles terug aan den eigenaar. Deze-eerlijke daad verdient vermeld te worden. Winterhulp. Op Dinsdag 25 Juli wor den de volkssoepkaarteu voor de maand Augustus vernieuwd. Op. dien dag zijn de bureelen van Winterhulp open van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Bij De VriendschapZooals de nieesten wel zullen weten, viert dit jaar de letterkundige verecniging De Vriend schap te Roeselare, baar honderdjarig bestaan. Wegens de tijdsomstandigheden zullen geen grootsclie feestelijkheden plaats hebben. Wij vernemen nu, dal er binnen korten tijd oen tentoonstelling zul georganiseerd worden, waarop de ont wikkeling en den bloei en werking van De Vriendschap schematisch door To to's en stukken uit de archieven zullen worden voorgesteld. Dit 'belooft dus een interessante tentoonstelling te wor den. Voor de flrëvacucerdcn. De twee eer ste en dringendste opgaven voor ons be stuur waren: Zooveel mogelijk den nood te lenigen van onze geëvaeueerden en hen datgene te bezorgen waarop zij rerht hadden. Thans zijn we stevig georgani seerd. A'elen hebben bet nut en de nood zakelijkheid van onzen Rond ingezien en hebben zich daarom aangesloten. De twee boven aangehaalde opgaven zullen steeds onze eerste zorg blijven uitmaken. Doch daar is nog meer. We zuJlen ook bet gezelschapsleven trachten te bevorderen door het inrich ten van gezellige samenkomsten. Daarom bfleggen wij op 20 Oogst een gezellige bijeenkomst in ons lokaal. Daar zullen mooie en nuttige prijzen verloot worden. Een moppentapper zal een lach op de lippen tooveren. Ook i* bet comiteit druk in de weer om de omliggende gemeenten te bewerken. In iedere gemeente moeten wij iemand hebben, die voor onze men seben zorgt. Zoo werd verleden Zondag Ardooie bezocht. Op Zondag 30 Juli gaat er een vergadering door ie Izegem in de zaal van het Oud Stadhuis, Konrnmafkt. Deze vergadering geldt voor alle geëva eueerden van Izegem, Kachtem, Slnt- Eloois-Winkel. Ingelmunster, Eedegem en Dadizele. Anderen zijn natuurlijk ook welkom. Daar zullen alle evacuatJepro- blemen toegelicht worden; de mogelijk heden zullen onderzocht worden: de doeleinden, die het comiteit nastreeft, zullen uitgelegd worden. Alle belanghebbenden worden verwacht. Boiaarilooneert. Zondag 23 .Tuil zal stadsbeiaardier Heer Gerard Mariehal, 's namiddags te 4 uur, een beiaardeon- cert geven, beslaande uit oude N'cder- landsche volksliederen en liederen van Mozart, Peter Benoit en Delibes. Zevende zoon (inboren. Bij JozeT Willaert-Tanghe, Zilverbergstraat 64, Roe selare, werd een zevende zoon geboren. Hij ontving den naam van Paul. ünze narlclijke gelukwenschen. Ongeluk. Dinsdag 18 Juli was de 12- jarige Franeine De Boot, geëvacueerde uit Nieuwnmnster, met haar kameraad jes aan bet spelen in den tuin van den Heer Alfons Vancoillie, Hugo Verriest- straat alhier. De kinderen vermaakten zich zoodanig, dat ze onvoorzichtig wer den. De kleine Franeine klom al spelend in een boom en viel er uit. Zij kwam juist op baar hoolti terecht. Bewusteloos werd zij binnengedragen. Een bijgeroe pen geneesheer constateerde een hersen schudding. Het slachtoffertje werd ter verdere verpleging naar de kliniek van liet H. Hart, Me-eneristcenweg overge bracht. Haar toestand is bevredigend. Koos van der Kaay steil ten loon. Op dit oogenblik exposeert beeldhouwer Koos van der Kaav In de zaai Cloet, H. Horrtestraat, Roeselare. Reeds de eerste dag van deze merk waardige tentoonstelling werd een schit terend succes. Koos van der Kaay mogen we gerust rangschikken onder onze al lerbeste beeldhouwers in Vlaanderen. Deze tentoonstelling zal voorzeker on der de kunstliefhebbers een massale bc- langstelling lukken. STAREN'. Burgerstand, Geboorte. - Mynghcer Annle, ,<J. v. Georges ei) J.a- père Maria-Mngdalona, O'mmegangsir. 5i. Sterfgevallen. - Leroi Emma-Maria, 73 j.. wed. v. Vanbaverbeke' Jsldoriiis, Fr. Vancolenstr. - Dereumaux Aehlel, 62 j. 10 m., eebtg. v. Hansbout Lucic, Groote Velrlslr. 4. Huwelijksafkondiging. - Debaere Al bert, beenhouwer v. Sta den, met De Landsheer Amandina, z. b. te Aloorsel tOost-Vlaanderen). Kierinleverlng. Maandag 24 Juli, veer» tiendaagsche eierinlevering zooals ge woonte bij Odiel Beeckaert. Onderscheiding. We vernemen met genoegen dat de Heer Steelant André, met groote onderscheiding geslaagd Is in de eindproef voor licentiaat in de op voedkunde en natuurlijke wetenschap pen, aan de Rijksuniversiteit te Gënt. Onze beste gelukwenscbcn. Ongeval. Soencn Roger, zoon van .1 nloswonende Roesclarestraat, was \Tij- dag 11. met nog ©enige zijner makkers aan 't schommelen. Zooals zulke bengels meestal zijn wilden ze eenige circustoe- ren uithalen, terwijl al met cenS gezegde Soenen door een verkeerde beweging in de ketting gegrepen werd en zijn linker arm erg bezeerde. Dr Tfilers, onniiddcl- li'k ontboden, achtte het dringend noo- dig hem naar de kliniek te Roeselare te doen overbrengen. De jongen zal langen tüd de school niet meer kunnen bijwo nen. Wij gunnen Roger een spoedig her stel. Ganibolling. Op Zondag 23 ff uil is er prijsbolling ter herberg Re - Mispelaar- eik bij Gaston Crombez; 150 fr. prijzen zijn hieraan verbonden; 2 maal 5 fr. zijn gegeven vóór 't meeste getal gaaien. Iedereen is welkom. Opgepast. Er gaat bijna geen dag voorbij of er komen klachten op bet po- litiebnreel binnen van kleine lieden die een geringe hoving rondom de dorp plaats hebben en die er 't een en 't an der in gestolen worden, 't Is .meestal op de vroege aardappelen dat de dieven het gemunt hebben. Men steelt zoo maar juist bij de kleine menschen alsof deze ook niets te kort hebben. Döt zal eii riioet een einde nemen. De plaatselijke politie is biervan op de hoogte en verwaarloosd niets om deze oneerlijke lieden de ver diende straf te doen oploopen. Wij waar schuwen dus diegenen die zieh hieraan olichtlg maken er zich in. 't vervolg var. te onthouden, om door de politie niet ges snapt te worden. HOOGLEDE. Inbrengen der oude- >e-_ q cis. Machtigingen worden gegeven voor Hooglede op Woensdag 26 Juli, voormiddag van A tot R, van 9 tot 11 u., en van 2 tot 4 u. voor S tot Z. Inge schreven zegels voor Hooglede op Don derdag 27 Juli, voormiddag van 9 tot lt uur. Uien (lag zullen er geen machttgln- K "i i 'rivcn winnen. 1 jof Sint Jvzc' Donderdag 27 Juli, 's namiddags van 1.30 tot 4 uur. bij Wed. Dewulf. Inbrengen der zegels nr l en nr 10 van de periode 20-7-44 en van 19-8-41 vuor Hooglede. Op Maandag voormiddag 24 Ju li. op bureel 5, van 9 tot 11 uur, moeten al de producenten van broodgraan de zegels nr 1 van de twee maanden bin nenbrengen, alsook de houders van een hulsslaehting moeten de zegels nr 10 binnen -brengen voor de twee maanden op Donderdag 27 Juli 's namiddags. Het zelfde voor St. Jozef van 1.30 tot 4 uur bij Wed. Dewulf. GITS. Bevoorrading. Woensdag 26 Juli, van 8.30 tot 11 uur, binnenbrengen voor de kruideniers der zegels 20-6-44 en bijzondere zegels type l. Diefstal. Bij Buyck Jerome, landbou wer, Driewegenstraat, werd er overnacht in bet varkenshok ingebroken en een varken van 160 kgr. argemaakt. 't Vleesch werd meegenomen en de ingewanden ble ven ter plaats liggen. Eeh onderzoek werd ingesteld. BE VEREN'-Roeselare. Burgerstand. Geboorten. - Devriendt Monique, statie straat. - Soenen Willy, Gitsstr. - Lievens Wil'ly/Onledegoed. Overlijden. - Leeraknecht Maria, 32 j., Oniedegoed. Huwelijken. - Tetit Jacques met Pattyn Martha. - Decoene André niet Hoornaert Maria. Diefstal. Bij de Kinders Stragier, wo nende Roeselareslraat, werden 600 kilo aardappelen gestolen. Bericht. Op 12 Oogst z. s. Is het Re- veren's ommegang. Ter oorzake der tijds omstandigheden, zal dit feest zich beper ken tot kerkelijke plechtigheden. Geen barakken of tenten worden öp de Marktplaats toegelaten. Het is ten streng ste verboden in de drankhuizen muziek te maken. Alle herbergen moeten inge volge de politieverordening van den Heer Gouverneur van 30-6-44 om 10 uur des avonds gesloten zijn en de bevolking mag zich na 10.30 uur 's avonds niet meer op straat ophouden. ARDOOIE. Diefstallen. Bij Meeuws Alberik, Mgr Roelensstraat, werden 150 kilo aardappelen gestolen. Bij Wallaeys Ce»ar, Sektie E 108, werden 100 struiken uitgekapt. Bij Vandenbergbe Alex, Wijk De Knok, werden 125 struiken uitgedaan. Zondagvoormiddag tusschen 9 en 11 uur zijn onbekende dieven op het kool zaadveld van Vaaneeckhouite. onier. Wijk «De Weeze gekomen en hebben daar ongeveer 75 kilo koolzaad op het veld uitgeslagen en meegenomen. Twist. Zekere V... A... en L... V. ■beiden uit Ardooie, hadden wat te diep in bet glaasje gekeken en kregen het met elkaar aan den stok. Er werd ge slagen, gestampt e:i gekrabd met bet ge volg, dat beiden aardig waren toegeta keld. V... A... mocht 's narhts zijn roes op het politiebureel uitslapen. Tegen belden werd proces-verbaal opgemaakt. RUMBEKE. Diefstallen. De aard- appeldlerstallen in onze gemeente zijn werkelijk een plaag geworden. Aldus werden deës week geroofd: Bij Tuyttens Jan, Pofaardesiraat, 150(1 struiken; bij Pelle Victor, Kazand, 300 struiken; bij Verstraete Allard, Kwadeslraat, lbo strui ken; bij Depuydt Jules, Kwadcstraat, 1000 struiken. De groote hoeveelheid, die gestolen wordt, doet vermoeden dat men hier met een bende te doen heeft. LEDEGE.U. Diefstal. Bij J. Samijn, 8t-Pieterstr., werd reeds voor den vierden keer een bezoek gebracht aan zijn aard appelvelden. In totaal werden er al meer dan 800 kilo gestolen. Ecremis. Op Zondag 16 Juli werd te Leuven onze dorpsgenoot, de E. P. André Vanilaele, zoon van Heer Cyrici Vandaele en Mevr. Emma Denoir, door Mgr. Cuve- ller C. S. S. R. tot priester gewijd. De jeugdige priester zal op Zondag 23 Juli, om 10 uur, zijn plechtige Eeremi§ lezen in onze parochiekerk. Het gelegenbeidsserinoen zaT gepredikt worden door den Z. E. P. Debuf, Re demptorist. OOSTNTEI WKERKE. Varken gesto len en geslacht. Zaterdagnacht, werd er bij 'de Wed. Ricnard Mestiaen een varken van ongeveer 85 kilo uit den stal gehaald en ongeveer 50 in. van het hof tn een wegelke gesiaoht en meegenomfrn. Diefstal. Bij Lapëre Alldor, Gemeen- hof 385, werden 100 struiken aardappelen beschikbaar voor deelname Han- delsulthreldlng. oprichting; Geld- leentng op handteekeri; Hypotheken, Altijd PACHTHOEVEN te huur, zon der of met overname; ook te koop. Schrijven: V. NOITL, Jzegemstr. 243, RUM BEK E. (Verg. Nr 101/2ISL UIT IZEGEM Burgerstand. -- Geboorten. - Frans Var- rrwae're., z. v. Albert en Klisa Willaert, slabbaerdstr. 44d. - Cecile Dcpestde, d. v. Gérant en .loarina Doeli.y, Koririjk. - Monique Stragier, d. v. Vaxeiit-ijn en Ma ria Bek©, TJnnepotstr. 75. - Rita Rosseel, d. v. Leon en Luciana •Parnientier, Slab- haerdstraat tol. - Luc Hoorhaërt, z. v. Itafaël en Marie-I.outse Denijs Meenenstr. 135b. - Romanie Mcrtens, d. v. Iicnrl eti Maria De Smedt, Gent. Overlljdens. - Elz.a Snauwaert, 40 J. liuisli., echlg. v. Charles Verhlést, Men- leheke. - Conrardus Brulez, 82 j., h,, wed. v. Virglnic Devos, Roeselarestr. 329. - Roger Vandenbroucke, 23 j., drukkers- gast, eebtg, v. Maria Grymonprez, Kou- tersiraat 5. - Maria ITossuyt, 48 J., huis werkster, ongch., Roeselarestr. 293. Huwelijken. - Alberle Sinnaeve, v. Runi- beke, met Slmonnc Vynckler, v. Izegem. - René Vanacker met Paula Samyn, b. v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. - Tbeophane Demuynck, v. Fontalrre-Valmont, met Maria Vanrlendrlessche, v. Izegem. - Mau- rice Verschèyre met Godelleve Scynaeve, b. v. Izegem. - Marcel Maerfens, v. Ize gem, niet Marie-Loutse Vermant, v. St- F.loois-Winkel. - Albert N'aessens, v. Ize gem, met Elodia Deswarte, v. Roeselare. Zondngrust. Morgen Zondag 23 Juli, van 8 lot 12 uur en van 2 tot 7 Uur, is van wacht: Apotheker MIchcl VERKAM- ME. TtooseJiiresiraat 38. Verkeersongeval. Een wagen met paarden bespannen en geleld door 'Camhl Verthë, wonende Mandelstraat 63, kwam de vaartbrilg over gereden, in de rich ting der N'oordkaab De wielrijdster Maria Vanderbeeren uit Ingelmunster, Oost- roozebekestraal 85, alhoewel afgespron- gen van haar iijwiel om doortocht te lak ten aan hel gespan, werd echter gevat en omvergereden. Haar. rijwiel werd erg beschadigd. Zelf aan het rechterbeen ge kwetst nioest ze naar liaar woiilng wor den teruggevoerd. Ee.n koslelooze Koepoklnenling zal plaals hebben in de lokalen van K.inder- welzijn. Kruisstraat, op Vrijdag 28 Juli a. si, van 2 V> 'ut 4 uur. Vaeanlleploln Zonnoweelde. Gedu rende Augustus zullen een beperkt aan tal meisjes, tusschen 6 en lf Jaar oud, in het Vaeantierdein Zoimeweelde. kasteel Ter Wallen. Kórtrljkstraat, Izegem, kun nen opgenomen worden. inschrijvlne-en bij de Bestuurster,' Kort- rljkstraat, of in liet Kabinet van den Burgemeeste.% van 11 tot 12 uur. Eindexamen. Heer André DécoeK,' zoon van Heer Séboor-Inspecteur Achtcl Decoek, beeft met onderscheiding zijn eindexamen afgelegd tot het Roktoraat in de Genees-, Heel- en Verloskunde, aan dg Hoogeschool te Leuven. Onze hartelijkste gelukwenscbcn. Velddleven aan liet werk. Bij Remi Berghman, Jan Breydelstraat 21, weixlen 60 struiken balfvroege, en ten nadecle van Emerlc Deconinek, landbouwer, Raai-, panderstraat 48, 'n 80-tal struiken aard appelen gestolen. Van 400 sehoown afgepikte gerst, staan de op een partij land in de Manegem- straat. en toebehoorende aan landbou wer Camiel Spruytte, Meenensteenweg 7, werden de aren afgesneden en meegeno men. Ook bij landbouwer Rem! Deeaigny, Haai'panderstraat 27. werden door veld- sclniiimers 70 struiken balfvroege aard appelen gerooid, en gestolen. Fietsen gestolen. N'iet minder dan 4 rijwielen werden alb'cr gestolen in de laatste aclit dagen. André Provoost, wonende Kórtrljk straat, werd zijn fiets gestolen aan het huis van Alfons Debrabandcre, aardap pelhandelaar, Vandcn Bogaerdelaan 25. Lydia Perneel, Baronstraai 4, dc bare aan het postgebouw. Maria Demallly, wonende Sint-Eloois- Winkel, Izegeinstraat 4, baar rijwiel ge stolen aan de Apotheek Wyffels. Robert Verstraete, Roesclarestraat 391, geraakte zelfs zijn fiets kwijt dat hii in de gangen van het Gildenhuis had. gestéld, terwijl hij in de kerk van het il. Hart de H. Mis ging bijwonen. .Oppassen weze de boodschap! INGELMUNSTER. Aangeslagen. De Veldwachter op dienstronde, ontdekte bit M... C..., tn de Meulebekestraat, 1(8 pakjes eigaretten die niet voorzien waren van fiscale bandjes. Ze werden aange slagen. Diefstallen. Deconinek Odiel, Lentc- akkerstraat 3, bad voor zijn huis een wasebketcl staan, gevuld met regenwater. Toen hij liern dezer dagen wilde gebrul-' ken om de wasch te koken, was cle ke tel verdwenen. Bij Yerbrke Germain, Lenteakker- straat 2. werden 20 kilo sjalotten gesto len. Bovendien hadden de dieven gepro beerd om in het konijnenhok le geraken. Ofschoon het 's avonds te voren goed ge sloten was, stond het 's morgens op een spleet open. Ook Degr.vter Florent, wonende in de Zwanenstraat, kreeg bezoek van die ven. Hij had 3 aren rood© eerstelingen geplant, 's Morgens zag hij dat ongeveer de helft gestolen werd. Rondom het veld stonden erwten. Over den geheelon om trek van het veld. ter breedte van 2 me ter, werden alle erwten afgedaan. BIJ Verstraete Arthur, wonende In de Bruggestraat 133, werden 100 kilo aardappelen gestolen. Een veelbelovende knaap. Alfons Meerliaeghe, lenrhandelaar, wonende te Koririjk. Fubrickkaaiplaats 16, legde, vci- geilde klacht neer: Uit zijn magazijn hij de Meenenpoort te Koririjk weixlen ge stolen: Een zwart manscostuum, een bleek-groon rostum, een grijze vest, een •zwarte paidessus en een paar zwarte botten. Deze kleeren waren geborgen in een kleerkast, waar de sleutel opstak. Hij sliep zelf In bet magazijn, dat niet gesloten was, dorh het was omringd door ijzeren tralies van 2,50 m. hoogte. Hij had vermoedens tegen een zekeren V... A... uit ingelmunster. Hij had genoemd© kleeren bij hem gekocht, doch hij zou ze komen terug halen tegen ruiling van een tandem. Hij was echter niet weergekeerd. De polltic werd verwittigd en deze om derhoordc V... A..., die al spoedig be kende. Reeds vroeger had hij zich schul dig geiTiaakt aan diefstal van zwijnen- vleesrh ten nadecle van zijn moeder. Bo vendien had hij door misbruik van ver trouwen een vrouw uit Rumbeke 7000 fr. afgetroggeld. Dc knaap Is nog maar 17 Jaar oud. KACHTEM. Diefslnl. Rij Svvaene- pocl Mawrice, wonende Recelaerehoek 183. werden een 300-ial struiken aard appelen gestolen. Goed nfgeloopcn. Dezer dagen kwam het op de Vaartbrug tot een botsing tus schen twee wielrijders, nl. lleml Vande- vyvere en llafaël Houthoofd, beiden woonachtig te Kachtem. Gelukkig be paalde zich alles bij stoffelijke schade. Dc velo van Vandevyvere was totaal ont- UIT MEENEN Burgerstand. - Geboorten. - Mittcnaere Christiane, Koninklijke Prinsslr 49. - Ber- naert Clatide, v. Lauwe. - Verschooro A'huie, v. Wevelgem. - Gooderls Jan, v. Geluwe. - Vannèste Etienne, l'ont iS'euf- stl'aat 4. - Hosteels Magna, Rljselstr. 1S7. ("Huwelijksafkondigingen. - vaji i.ocy Gerard, Onderwijsstr. 15, en Verschaeve Haehel, onderwijsstr. 15. - Noliet Jules, Bruggesti'. 198, en Huysentruyt .Marie, Bruggestraat 179. Sterfgevallen. - Flaveau Yvonne, 6t L, Bnsbeekstr. 14. - Quartler Jeroom. 75 Leegweg 25. - Warlop Martha, 4.5 J., RliO- ACHtraat 58.' - Vcrfalllic Elisc, 77 j., Rij- 1 selotr'aat 7a. J i

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1944 | | pagina 6