MIKRANIA HUIZEN TE ANTWERPEN UIT 'T MEENENSCHE UIT T TIELTSCHE WORDT ER GEVOETBALD OOSTUITGAVE UIT MEENEN UIT TIELT WIJ KOOPEN OUDE BOEKEN romans, cow-boy's, enz. Schrijven of zich wenden: Diksmuidesteenweg 7. Pnnnnïn-tn (Varcr R f! 9.7.4/4) "WTtkortrijk^K" UIT KORTRIJK GEEN OORLOGSWINSTBELASTING ANTWERPEN, Ommeganckstraat 58, teL 313.42 MINISTERIE van ONDERWIJS OPENSTAANDE PLAATSEN ft BELGISCHE HYPOX:'EEKMAAT SCHAPPIJ EN SPAARKAS Kapitaal en Reserven: 32.000.000 fr. Spaarkas Leeningen op vaste goederen. ARENBHRGSTR, 3 ANTY»'ERP£M 101/41 TEL. 241.87 BOEKENNIEUWS LITURGISCHE DAGKLAPPER AUGUSTUS - Oogstmaand HOOFDPIJN Slaaploosheid, Zenuwstoornis Hoofddépot Apotheker KINGET-OPSOMER, Veurne. (Verg. 051/776.) Diefstallen. Bij Gallons Romanic, Beelslioeks-Lraat 1, werden door ongekcu- deu 3oo aardappelstruiken geroofd. Toen Verhoegbe Arthur, Heirweg 33, rond 15 uur naar zijn tarweveld (Hnjr om te pikken, bemerkte hij dat er van 3 aren tarwe met een schaar de halmen afge knipt waren. Toen Demuynek Marcel, Meersch- straat 7, 's morgens rond 7.30 uur naar zijn land ying om de tarwe af te doen, zag hij dat er van 7 aren de halmen wa ren afgesneden. Bij Lecluysse Camiel, Pulkerstraat 21, werd 's morgens vastgesteld dat er van 5 aren de roggohalnien waren af gesneden. Bij De-preit-er Alberik. Lentenkker- straat -15, werden 300 struiken aardappe len geroofd. 14 Dagen geleden werden eveneens 300 struiken gestolen. Bij Vlaeminck Gustaaf, Oostroozeibe- kestraat, werden niet minder dan 45 ran ken tabak gestolen. De geburen hadden rond 2 uur 'snachts gerucht gehoord. Dc dieven waren over de haag geklommen. Een speurhond ontdekte de plaats in -een rogg-c-vcld waar ze stil gestaan hadden. Vorder leidde het spoor naar een grint weg, waar ze op hun ve-lo's gesprongen weren. Bij Vergote Gaston, Oost-roozetoeke- straat 115. werden van 150 Ame-rikaan- sche tabaksplanten de onderste bladeren afgetrokken. Verder werden ook nog 20 30 ranken tabak, die in den hof lagen, gestolen. Zekere De Grande Marcel, wonende Lenteakk-erstraat 117, stond 's nachts op rond 2 uur om te zien naar het vuur dat diende om zijn tabak te drogen. Hij stel de toen 'V-ast dat bet poortje, dat op de koer uitgeeft, open stond, doch schonk daaraan geen bijzondere aandacht. Toen bij 's morgens echter rond 6 uur bij het bennenhok kwam bemerkte hij dat er 10 wil te hennen en 1 vechters-haan verdwe nen waren. Eerliike vinder. Door Maria Parmen- tler, wonende Beelsho-ek 2, werden 3 bla den rantso-enzegels plus 24 melk ze gels gevonden. De eerlijke vindster bracht het gevondene bij de politie, waar zij aan de eigenares kon terug gegeven worden. Een prachtige daad in dezen tijd. Gesnapt. Zekere P'Hoore Odilon. Helrweg Noord 8. zag 's morgens dat twee personen bezig waren op zijn veld t-arweschoven te stelen. Den volgend-en morgen trof bij ze weer aan. Hij herken de deze personen -en legde klacht neer hij d-e politie. Er waren reeds 34 schoven verdwenen. Toen de veldwachter d-e nachtronde deed. zag hij drie personen die aan het aardappelen stelen waren op het veld van Dejaegher Gerard, Kweekstraat 2. Zij gingen op den loop toen zij hem bemerk ten. Hij sommeerde h-en te blijv-en staan, waaraan dén der drie gevolg -gaf. Het was P... K... uit In gelmunster. Hij ver klaarde -met zijn twee zoons -aardappelen te stelen, omdat zij -geen geld hadden om aardappelen te koopen aan woeker prijzen. EMELGEM. Dc Emelgrm-Ommcqana werd Zonda-r geopend, ofschoon de eigen lijke plechtigheid eerst op Dinsdag 15 Oogst gevierd wordt. Gedurende deze dagen doen honderden moeders met hun kinderen de bedevaart naar E-melgem, waar O. L. Vrouw-ter- Rust vereend wordt. O .T-. Vrouw wordt daar aanroepen tegen lastige kinderen. Deze Ommegang draagt ln den volksmond d-en elgenaardlgen naam van Peren- Ommegang-», omdat in dezen tijd de pe ren rijp zijn. We moncn derhalve gedurende de Om- me-gangsdagen eer een druk bezoek ver wachten. Burgerstand. Geboorten. - Bernard Blanckae-rt, Grcote Markt 21. - W-illy De- pro-an, We-rv-ikstr. 89. - Gi-ne-tte Pegezelle, Bruggestr. 248. - Nicole De ge ze lie. B. rog gestraat 248. - Mare Aspeslagh, Vander- ve-ldestraat 2. - Jozef De-boo, nijse-lstr. 121. - Nicole Aekou, Bruggestr. 117. - Jean-Pierre Vuylsteke, Moorse-Iestr. 19. - i'Ha-ne Beel-aort, Lammerstr. 133. - Roza Clarysse, v. Wevelgem. Huwelijksaankondigingen. - Ernest Op-l-i- nus, wever, en Bertha Versiraete, huis houdster, b. te Mean-on. - Marcel Ver- faillie, metser te Harelbeke, c-n Georgette Vand-endriesscbe, te Meenen. - André De- nee-kere, brouwersgast te Dadizele, -en Madeleine Withouck, te Meenen. - Jean Herbaut, te Rlj-sel, en Odette Coueke, te Mee-ne-n. - Henrl Lerouge, te Meen-en, en Elise Vanlancker, te Moeskro-en. Huwelijken. - Jules Noliet, s-mld, en Marie Huysentruyt, b. te Meenen. - Roger Olievier, te Wevelgem, en Julienne Le- coint-re. te Meenen. - Gaston Vrielynck en Esther Vrielynck, b. te Mee-ne-n. O'verlij-dens. - Louise Vuylste-ke, 81 Kortrijkstr. 29. - Marie-I.ouise Beuz-e- lvnck, 28 j., Bruggestr. 322. - G-e-rmai-ne Nopp-e, 22 i., v. Mo-orsele. - Henri Van- eeckhout, 78 j., Bleekerijstr. 108. Diefslallcn. Ten nadee-le van den handelaar Galloo, Rijselstraat -alhier, wer den uit zijn garage, gelegen Noordkaai, twee au-tohande-n gestolen. Mejuffer Marguerite Flnment, gehuis vest Wcrvl-kstraat. was bij een genees heer gegaan p-er flets, dat zij huiten liet staan. Wanneer zij terug huiswaarts wou was het rijwiel verdwen-on. Ten nadeele van landbouwer Maurlts Boussory, Bruggepoo-rt, werden rond de 390 kilos korenhalmen afgesneden door onbekenden. Landbouwer Ernest Gael, Iep er p-oort. stelde vast dat onbekenden 's nachts een ho-ndcrdtul aardappe-lslruiken uitgerukt hadden. Mcisic levend verbrand. De tweeja rige irène Vand-aeTe-Pogrand'e, -gehuis vest bij haar ouders, Wah-isst-raat 178, is al spelend in een pot kokend water go- vallen en is zoo deerlijk verbrand -dat zij kort daarop overleden Is. Eerlijke daad. De I-Ieer Jullen Van- I da-ele, handelsreiziger, gehuisvest Park- I straat 5 alhier, heeft een som geld -ge- j vonden en afgegeven op het kom miss a- riaat van politie. Verkeersongeval. Mevrouw Marle Varbelle. 44 jaar, gehuisvest Blee-kerij- I steeg alhier, ging de Rijselstraat over i zonder er zich van te vergewissen of de baan vrij was dan niet. M-ejuffer Chris tine M..., gehuisvest Kort-rijkst-raat, die ner flets de straat neergereden kwam, haakte de voetgangster aan, die tegen de straatsteen-en sloeg. Zij moest wegens een I diepe hoofdwonde naar een gasthuis overgebracht worden. Gevallen. Landbouwer Cyrlel Valcke, gehuisvest Kortrijkpoort, Is tijdens het vervoeren va-n zijn oogst van zijn gespan gevallen en heeft zich de knieschijf ge broken. Hij moest -naar een heelkundig gesticht ge-bracht worden. Vcrd wenen. S-ed-ert enkele dagen Is de vijfjarige knaap Ro-main paraven tier, gehuisvest Daelskruls, uit 3e ouderlijke woning verdwenen. Examens. In het examen voor de pri vate Jury der Vlaanderen voor Muziek en Voordracht bekwamen enkele onzer stadsgenoo-ten volgende onderscheiding: Juffr. Fern. Va-nassche, een eerste melding; Juffr. Glsèle Quat-anne, Odi-le Vansteenkiste, H.H. Amoin-e Eeekhout en Jacques Soenen, een eerste melding met groote onderscheiding. In den hoogeren graad bekwam JutTr. Yolande Verca-mer. den eersten prijs inet groote onderscheiding. Hartelijkste gelukwenschen aan de leer lingen en hun ouders, alsook aan hun leeraar. Heer Fred. Van Ackere, Dolfijn straat, Meenen. Zondagrust. Morgen: de Apotheek Da, KETEL AERF3. EEGEM. Burgerstand Juli 1945. Ge boorte. - Dektere Paul, z. v. Cyrlel en Al-oet Clara. Huwelijk. - De Witte Alfons. landbou wer v. PitteBn, met Oosterlinok Irma, huiswerkst-er v. Eegem. Overlijdens. - Duyck Deslderius, 80 j., 7. b. - Denewetb Romanie, 81 j., z. b., wed. v. Van Maele Henri. W'IXGEXE. Burgerstand. Huwelij ken. - Joseph Oost, onderwijzer te Poel- kapelle, met Lia Muller, onderwijzeres te Wliigene. - Ome-r Bogaert, wagenma ker te Velde-gem, met Ivona V-ande-rlln.de, landbouwster t-e Wlng-ene. Overlijdens. - Joseph Vandacle, 22 J., landbouwer, Perstalle. - Camiel Busquart, 71 j., laiKlbouw-er, eebtg. LeonJe Desehee- maeeker, Beem-e-rnstr. - Ferdinand Van- maele, 82 j., rustend landbouwer, wed. v. Maria Cloet, Beekhoek. - Gerard Wyck- buys, 25 j., werkman, overleden te Ilode- leb-en, Dultscbland. Geboorten. - Chris-tiane So ens, H-ekke. - Svlveer Schepen-s, Perstalle. - Freddy Cannoot, Seheewege. - An-ny Degraeve, St Jan. - Roger Iluys, Leenirrolenstraat. - Jacqueline Lamhrech-t, Sar-,nentsstraat. - I-ngrid V-andaele, Ro-zeneaele. - Philip Detavernier, Markt. Lafjcre school. Volledigheidshalve laten we hierna de namen volgen van de leerlingen uit d-e meisjesschool St Jozef die de eerste plaatsen bezetten. B-rae- ckevelt Anna (l° studiej.)Van Doo-rne Maria (2° s-t.); Persyn An-na (3® st.); De Blaere M.-Th. (3® -en 4®); Dopauw Rachel (4® st.); Vandevoord-e Godel-ieve (5® -st.); Muli-er Mariette (5® e-n 6®); Derijckere M.-Céc. (G« st.); Vanm-aele Jacqueline (7e st.) en Vanhulle Jaequelm-e (8® st.). Proflci-at aan -al deze jeugdige primus sen en hu-n gelukkige ouders. WAKKEN. Gesiaaqd examen. Een schitterend succes: A-ah de Normaalschool te Torho-u-t legde Luclen Verbeke, zoon van Daniël e-n Maria Decock, zijn utt- gangsexame-n voor onderwijzer met o-n- (lerseheid-ing af. Hij heha-alde de 5® plaats op 86 med-e-dl-ngers, met 83 van de punten. Wij wcnschen den flinken jon geling hartelijk proficiat. MEELEBEKE. LonenstraiTinq. CLAERIiOUT ALOIS en ZONEN, Se-ktie A. 90, Meule-beke, logenstraffen te-n stellig ste d-e gerucht-en we-lke over b-en ver spreid werden, daar -deze volledig valseb zijn, en verwittigen dat alle verdere rondstrooien van dien laster rechterlijk zal worden vervolgd. (O) Burfjcrsiand van 3 tot 10 Auqustus 1944. Geboorten. - Maurlcette Deiaere, Sta- se gems teen w-eg 19. - J e-an Sab-be, Muyai- -kendoornstraat 40. - Charlotte Fou-lon, Reepkaai 7a (v. Gullegem). - Yv-es Talp-e, Beverlaal 20. - Robert MareeJ, Loodwit-str. 38. - Paul V-ereecke, V-eldstr. 11. - Nicole Declercq, Stompaarshoek 16. - Luce-tte Devos, Doo-r-niksteenw-eg 108. Huwelijksaankondigingen. - Gustaaf De- scheemaeck-er. verver te H-eul-e, en Maria Degran-de. spinster t-e Moeskroen, voorh. -te Kort rijk. - Albert Va-ndenbroucke, 1-andwerker t-e Plttem, en Clara Lauwers, bul-swerkster te Oostroozebeke, voorh. te Kortrijk. - Valeer Verschuere, electri- ei-en 't Hooge 82, en Mireille MasseJu-s. handelaarster, Pluimstr. 59. - Robrecht Vlieghe, wever, St-Rocbuslaan 5. en Z-ul- ma Vannieuwe-nhuyze, dienstmeid, Groe- nl-ngest-raat 46. Huwelijken. - Luciaan Vand-ewalle, tim merman, leperstr. 69, en Denisa Vanden- bulcke, z. b., Vercruysse's poort 8. - Henri Verseheure, bediende, Muynken- doornstraat 23, en Jen-ny D-e-boosere, win keljuffer, Tuinwijk 12. - Marcel Vansteen kiste. paardenge-lei-der, Moorsclestr. 57, en EHsabe-th Va-ndekerckhove, dienstmeid, Tlc-nrl Nolfstr. 8. - Jozef Doogh-e, verze keringsagent, Bruggesteenw-eg 13, en Ivonna D-evarwe, z. -b., Bruggesteenw. 13. Overlijdens. - Elisa Van Ro-lleghem, 66 J., z. b., O. L. Vrouwstr. 20. - Clemenc-e Vers-tichel, 61 j., z. b., erbtv. v. Gustaaf Iserbyt, 't Ilo-qge 130. - Elodla Lafere, 75 .1., -ec-htg. v. Jean Minet, v. Kuurne. - Marie Verroken. 87 j., eebtg. v. Henrl De Boev-er, F. v. Elzaslaan 22. - Lydia V-an- fl-eleren, 14 j., Phiimstr. 121. - August Verkest, 74 j.. echtg. v. Maria Den-eckere, Stasegemstee-nweg 30. - Leonie Merlie-r, 86 j., wed. v. Re-migiu-s Jacq-ues, Zwcve- gemstraa-t 122. - Daniël Vantieghem, 19 j., vlaswe-rkor. v. Harelbeke. - Arthur Van- t-homme, 62 j., z. b., echtg. v. Hélèn-e Vantomme. Doorniksteenw-eg 174. - Rog-Ier Messiaen, 20 j., stude-nt, Ove-rl-elestr. 48. Jonqclinq bij het baden verdronken. Dinsdag d-er vorige week was d-e 21-ja rige Ro-bert Messiaen, wonende drank huis In SchinkelOv-erl-ei-e te Kortrijk, aan het baden in het kanaal Kortrijk- Bossuyt. Plots werd h-ij door krampen of doo-r -een bloedsopd-ra-ng -aangegrepen en verdween in -de diepte. E-en zijner makkers kon hem nog bovenhalen, doch werd in den arm gebeten d-oor den dren keling, zooda-t hij noodgedwongen het li chaam mo-est lossen. Slechts na 40 minu ten kon het lijk opgepikt worden. Bouwplannen. Il-et Stadsbestuur acht het nuttig -de geteist-erden te waarschu wen tegen het voorbarig opmaken van plannen voo-r het -heropbouwen van hun vernielde eigendommen. Vele woningen zullen niet kunnen -heropgebouwd worden op hetzelfde terrein. Enkele straten die nen een -ander tracé te krijgen, de be stemming van den grond is -nog niet -be paald en zelfs is een wijziging van per- ce-e-len mo-gelijk: ook d-e hoogte van de gebouwen za-1 bepaald worden. Het is nutteloos voor privaa-tbouw plannon te laten opmaken, zoolang v-erschilende za ken van stedenbouwkundigen aanleg -niet opgelost zijn. Aan de moeders. Het Kinderwelzljn Kortrijk II, vroeger -gevestigd in de Oude Vestingslraat 13, 13 overgebracht naa-r Doorni-kwijk 127. De raadplegingen zul len zooals voorheen plaats hebben van 2 tot 3 uur den Din-sdag -en -den Donderdag. \roor de qetcistcrdcn. Voor pensioe nen voor burgerlijke slachtoffers van d-en oorlog of voor bun rechthebbenden, moet men zich wenden tot den Dienst der burgerlijke slachtoffers van -den oor log, bij het Ministerie van Financiën, 43 b, Zegestraat te Brussel (per aange- teekend schrijven). Voor oorlogsschade aan roerende en onroerende goed-eren moet een aanvraag om vaststelling en schatting ingediend worden bij de Pro vinciale Commissariaten voo-r 's Lands Wederopbouw die de vereischte formu lieren zullen afleveren. Hieronder bet adres: West -Vlaanderen63, Doornik straat. Ko-rtrijk. wmm Laat U niet afschrikken door allerlei geru chten, wij verzekeren U per geschrift dat U geen belasting op oorlogswinst te betalen hebt bij aankoop van een eigendom. Zeer schoon BUBGERSHLTS, 2 verd., g-de lig'g. Antwerpen-Hoboken, 105 m2, 3 kel-d., 8 pl., koer, voorhof. Opperbeste staat van onderbond. Huurwaarde 9000 l'r. per jaar. Prijs 220.000 fr. O 1065. Goed WIIVKEL-OI'BRENGSTIIITS, gcleg. An-tvverpen-Dam, 2 verd., 4 keld., 8 pl., zold. Verhuurd 10.200 frank per jaar. Prijs 235.000 Tr. O 1634. Goed BURGERS-OPBRENG STRUIS, gd ligg. sta-d in volkrijke buurt; keld., 13 pl., water en WC. op led. verd. Gd onder- boud. Thans verhuurd 10.020 fr. per jaar. Prijs 220.000 fr. E 1504. Fel gezocht BURGERS-OPBREX'GST- I1UIS, gde ligg. te Borgerhout nabij Ge meentehuis, 2 verd. (Fru-nsch dak), 8 pl., badkamer, koer, 2 -bergplaatsen, water c-n WC. op led. verd. Huurwaarde 8400 fr. per Jaar. Prijs 295.000 fr, E 1517. MODERN BUIIGERS-OPBRENGSTIIUI.j te Deti-rne nabij Rivierenhof, 1 verd., 125 iri2, gan-sch ond-erkeld., 8 pl.ov-erd. en open •koer, bergpl., bof. Huurwaarde 10.500 fr. per jaar. Prijs 330.000 fr. C. 1671. Zeer schoon MEESTERWONING, 2 verd., ultst. ligg. Antwerpen-Zuid, nabij Mu seum, 130 m2, gevel 6 m., keld., 14 pl., badkamer, water en WC. op ied. verd. Gd onderhoud. Trapzaal in witte marnier, parketvloeren. Huurwaarde 24,000 fr. per jaar. Prijs 675.000 fr. P. 89. Deze huizen zijn minstens voor een jaar ver zekerd tegen alle oorlogsrisico. (2 min. van Middenstatie) of bij ,M. CLINCKEMAILLIE, Casselstr. 86, POPERINGE. Verg. 674/4, D-evos. - NoThert Otte. - Anna Putman. - JcLnlx T'ick St-erfgeva-l-le-n. - Emmerence Dera-edt, 61 j, - A-lfons Platteel, 83 j. - Maria Wael- kens, 68 j. Huwelijken. - Joseph Van-denbe-rghe (Deerlijk) met Maria-IIenrietta Smekens. - And,ré Boudry (BeseJare) met Mari-a- Loui-za Dewln-ter. - Ju-l-e-s Loosvolrit met Ida Vandendriossche. - Is-idoor Vande- putte met Agnes Legrand. Paardensport. T-er gelegenheid der jaarlijksche kermis w-orde-n e-r op de ren baan der Gav-erbeek drie meettngen inge richt, n-1. op Zondag 27, Dinsdag 29 en Donderdag 3t Oogst. Er wordt natuurlijk veel belangstelling verwacht. Wielersport. Op Zo-nd-ag 20 Oogst, te 15 uur, wordt aan den Wijk D-en To ren een mooie wedstrijd voor Juniors op touw ge-zet met niet minder dan 3.500 frank prijzen. De af te leggen afstand bedraagt 100 lcm. over mooie vlakke we gen. Er zijn eveneens talrijke prem-icn te winnen, Onqeval. Zekere Art-hur Hinnaert be zeerde zich erg aan den voet en moest zich door een geneesheer laten v-erzorgen. Paardenpriiskamp. De jaarlijksche rvrl O-vom- vr-or warden van zwaar trek- ras zal -dit jaar plaats hebben op Dinsdag 29 Anvustus, ie ui uur voormiddag, op het plein der Gui-do Gezellestraat. Razzia. D-ez-e weck werd -een razzia gehoude-n op -den Wi jk Ni-euwen-hove. Aan hot gehucht De Halve Maan werden een vijftal persen m-et lfjnza-ad, koeken en olie in beslag ge-nomen. Ee-n -ze-stal person-en werden dan ook hieromtrent aangehouden -en naar Kortrijk gevoerd. Teleqraafkanioor. Het telegraafkan toor is slechts toegankelijk van 7 -tot 21 uur. De aangesloten tel-ofoonahonnemen kunnen echter dag en nacht verbindin gen bekomen. Ongeval. In de Firma Vancraeynest deed zich een -erg ongeval voor. De ar beider A..., uit Zul-te, was bezig met zwa re stukken ijzer te verlade-n. toen al- p-otr-.r-ri-s Den man onder een der ijzeren platen bekneld werd en gewond over ansch li-, i lichaam. Den Tf-r Dr Sabbe, 'Hr het slachtoffer onderzocht, stelde va-st dat A... e-en bre-uk had opge-Ioopen aan de linkerbil. Het slachtoffer werd huis waarts overgebracht. ZWEVEGEM. Moordaanslag. Des •morgens werd hier -de genaamde Desme-t O'., uit St-Den-Ijs, door twee jonge kerels neergeschoten. De schurken waren met een blauwen bril gemaskerd. De revolver en de bripventasch van het slachtoffer werd-en -door de schurken gestolen. DESSELGEM. II. Ecrcmis. Een ze gen voor zijn familie. Als derde zoo-n- pHester in -het zelfde gezin mocht Eerw. Pat-er Hubert Gallens, van de Orde der Jezuïeten, ver-leden w-eek zijn plechtige E-eremis opdragen ln onze parochiekerk. Aan het altaar werd bij bijgestaan door zijn twee bro-eders, E. H. André Gallens, Onderpastoor te Reningelst, en Eerw. Pa ter Michel van de Karmelieten. Na het Evangelie werd een indrukwekkende kanselrede gehouden door een -medebroe der van d-en wij-deling. Onze beste geluk wenschen aan den nieuwen priester en zijn gezegende Familie. Vrij Leerwerkhuis, St-Beruardstg 197, Antwerpen: Leerares voor algemeene vakken en Leerares voor huishoudkun dige vakken. Beroepsschool OostmaUe: 1 weten schappelijke, 1 letterkundige Regentes; 2 Lesgeefsters alg. vakken; 1 Beroeps- leerares in confectie. Midd. Vakhuishoudschool Waregem: Lesgeef ster in huishoudkunde. Vrije Beroepsschool Beveren - Waas: Lesgeef ster in algemeene vakken. Vakschool Rumst: Beroepsleerares. Middelbare Vakschool Kontich: Twee Leeraressen in confectie; 1 Regentps in talen. Hooger Technisch Instituut Oostende: Leeraar in de natuur- en scheikunde. Middelbare Landelijke Huishoudschool te Rollegem: 2 Regentessen voor land- bouwhuishoudkunde; 1 Beroepsleerares in confectie en snit. In het Staatsblad van 6 Aug. jl. is anderzijds een bericht aan de Gemeen tebesturen verschenen inzake de aan stelling van waarnemende onderwijzers en een oproep tot de kandidaten. DEERLIJK. Overlijden. De inboor- linge Eerw. Zuster Roza, geboren Van- hemmens Alida te Deerlijk den 2 Februari 1878, in het klooster getre-den der Zusters van den H. Yincen-tius te G-lts den 8 De cember 1894 is thans ln het 50® jaar van haar kloosterleven overleden. Rif de Rochusqilde. De aloude Ro- chusgilde ls ln rouw wegens bet afster ven van baren gilde-deken Heer Jean Scherpereel, geboren in 1866 en sedert een 20-tnl jaren hoofddeken -der gilde. D-e aflijvige was ook ruim 25 jaren be waker geweest bil de aangenomen Zon dagschool voor volwassenen. De plcchtive begraving had Woensdag bil drukke belangstelling plaats. De af lijvige was tevens prefekt der O. L. Vr. Congregatie, ondervoorzitter van St Vin cent! nsgenootschapmedestichter en be stuurslid van den Boerenbond. WAREGEM. Burgerstand. Geboor ten. - Luc Vanhovo. - Frans Sa-mijn. - Maria-Rosa Dowael-e. - Bernad-elte Van Wal le. - Annie Desloovere. - Martine Het Provincial Bestuur heeft stelling genomen meteen een antwoord gevend op de vele vragen door tal van voetbal liefhebbers geuit, of er wel dit jaar evostbald zou worden. En ziehier wat et P. Cin zijn zitting van 12-8-44 besloten heeft PROVINCIALE KAMPIOENSCHAPPEN OF TORNOOIEN 1944-45 Uitgenomen C. S. B-rugeois die met eenlgë -and-er clubs van Eere-Afdee-li-ng speelt, worden de clubs van Hooger Af- d-eeling in -een-e reeks ingedeeld bestaan de uit: F. C. Brugeois, A. S. Oostende, Kortrijk Sport, Knokke F. C., V. G. Oost ende, S. C. Mee-nen, S. K. Ro-eselare, F. C. Roe-selare, Stade Kortrijk -en F. C. Izegem. De -kustploegen spelen op het terrein der bezoekers, of wel op de Brugsche plein-en, an-d-ien ze vrij zijn. D-e competitie voor 2® divisie provin ciaal zal in 2 reeksen gespeeld worden samengesteld als volgt: Reeks A: D-ee-rlijk, Waregem Sp., R. S. Waregem, Zwevegcm, Harelbeke, Stade Mo-eskroen, St-Baafs. Reeks 11: Wevelgem, C. S. Yprois, W. S. leper, F. C. Torhout, Vlamertinge, Bi- zet, Wervik, F. C. Poperi-nge. In e-en volgende zitting word-t de eind- toer definitief vastgesteld. *5c>k Zoo zullen we toch onzen voetbal- tand niet moeten uittrekken maar ho en we meteen dat het weldra... of och tenminste het laatste jaar is dat een noodcompetitie dient op touw gezet. ic Naaml. Vennootschap gesticht in 1903 Lange Nieuwstr. 40, ANTWERPEN. Private onderneming beheerd door net koninkl. besluit van 15 December 1934. Handelsreg.: Antwirpen Nr 3800. AGENTEN: Krombekc: Mevr. Wed. Denys-Verhaeghe. Beveren (IJ.): J. Tahon, Eere-Gem.-Secr. OostvlelerenMej. Yvonne Van Houtte. Meesen: G. Dehein. Meulebeke: M. Alfons Rijckaert. I'loegsteert: V. Menet, 106, rhe d'Arment. Roesbrugqe: G. Delplace, Gem.-Secretaris. Wanstcn: Pierre De Simpel, Notaris. Wervik: Le.on De-bonnet, Leiestraat 26. WeslvieterenMevr. J. Quaghebeur. Woeslen: Mevr. R. Deplnois-Berten. Dorp. Wouinen (Jonkcrshovc): Mevr. Em. Bar bier-Vercruysse, Langemarkstr. 341 a. AGENTEN GEVRAAGD. Nr 674/2. Net BURGERSI1UIS, 195 m2. Gev. 5,25 m. Ben. 4 dl. pl., waarvan 2 met parket; hof; 1® v-erd. 2 pl., voorzien van WC, WW, gas, electr. Fr. 195.000. MODERN HANDELSHUIS, 268 m2, gev. 5,80 m., inrij, 3,50 m., magazijn, 4 woonpl. Fr. 200.000. Uitstekend onderhouden sterk BUR- GERSIIUIS, l verd., 9 pl., nu ve-rh. Fr. 7.200. Fr. 250.000. Stilte straat, stevig gezellig inger. BUR GERSHUIS, 1 v-erd., alles olieverf, 129 rn2. Fr. 8.400 hu-urw. Fr. 260.000. MODERN CAFÉIIUIS, gev. 6,90 m. Ben. ing. café (2 pl.), koer, WC; 1® verd. 2 pl., koer, WC; 2® en 3® zelfde verd. Fr. 15.000 huurw. Fr. 375.000. Groot OPBRENGSTEIGENDOM, café em 3 verd., alles plain pie-d, 7,20 m. gev. Mits ko-s-ten waarde Fr. 600.000. Huurw. Fr. 24.000. Prijs 425.000. Eerste klas OPBRENGSTHUIS op buiten gewoon interessante ligging, caféhuis, 6 m. gev., 110 m2, moderne café, 2 verd. Goudmijn in normale tijd. Fr. 24.000,— huurwaarde (bail to-t 47 Fr. 14.400). Fr. 450.000. Uiterst verzorgd RURG. OPBRENGST- HITS, 2 verd. Gevel fr. steen, grooten hof, 170 m2. Gevel 5,50 m. Fr. 465.000. Stevig IIANDELS-OPRRENGSTHUIS. Gev. 6 m., 16 pl., alle pl. dooreen-gel-ijkl. Hui dige opbrengst Fr. 16.920 's jaars. Bui tengewoon -deftige -ligging. Rijkelijke buurt. Zeer aan-bevole-m. Fr. 465.000. STEVIGE IIANDELSEIGENDOM, 217 m2. Gev. 6.50 m., inrij 5 m., magazijn, bof, 3 verd. In zeer goeden staat. Fr. 475.000. RURGERS-OPBRENGSTHLTS. Groot 140 m2. Gevel 5,80 m., 2 verd. Goeden staat. Opbrengst Fr. 13.2C0. Gevel in gelen steen. Deuren in geslepen glas. Fr. 500.000. HANDELSHUIS, 222 m2. Gev. 6 m., 5 keld. Ben. 7 pl., overd. -koer, werkpl., hof, WC, WW; 1® 4 pl., bad-k., WC; 2® en 3® v-erd. hetzelfde. Uiterst goed verzorgd. Opbrengst Fr. 14.100. Gev. rooden sier- s-teen. Marm. sch. Fr. 750.000. HANDELSHUIS. 222 m2, Inrij, 3 verd. elk 5 pl., WC, WW, plain pie-d. Huurw. Fr. 24.000. Fr. 775.000. DUBREL HANDELSHUIS, op buitenge woon interessante ligging (hij M-echelsche s-tw.)11 m. gev., 190 m2; 3 verd. B%n. 2 winkels. Gscb onderk. Gevel in fran-schen steen. Fr. 30.540 huurw. Fr. 850.000. se -st»» mmm BELANGRIJK BOEK VOOR ONZE LANDBOUWERS De opbrengst v-a-n de vrucht-en werd ln de laatste 100 Jaar da-nk zij de moderne -b-e werkingsmethoden on-geveer verdub beld. De stallingen en de inrichting van hot hof zien er evenwel heden nog juist uit zooals vóór 100 jaar. Tot nu toe ontbrak het in ens land aan een degelijke documentatie op gehlc-d van stalinrichting. Thans verscheen een -hoek van architect L. DE MAESS01IALK, getiteld BOERDERIJ BOUW IN BELG1E wa-arin een uitgebreide beschrijving ge geven wordt hoe de landbouwers met goedkoo-pe middelen bun uitbating kun nen modernise eren. Het boek bevat ru-i-m 80 teekeningem, 60 foto's en de model- plannen voor een hoeve van 3, 10, 20 en 40 Ha. Dit voor onze landbouwers zoo -belang rijke werk is te verkrijgen bij d-en Boek handel Simon Stevin zennestraat 37, Brussel, door storting op postrekening 266.22, of tegen terugbetaling van 100 Fr. 4- 1 Fr. verzendingskosten. KATII. die Kristel, huwelijk wenschen a. te gaan, vragen documentatie en lijs ten aan KRISTEN HAARD Verviers: Postbus 58. Brussel: Postbus 9.34. Antwerpen: Postbus 107. (Verg. Nr 795/2). Zoekt g'iets 't huren of te koopen, Zoekt g'een meid, 'n plaat3 of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons blad. 20 ZONDAG (12* na Slnxen). liet II. Evangelie verhaalt de parabel van den toaimhar- tigten Samaritaan. Gedachte nis van den II. BERNARDUS, abt en ke-rkleoraar. Werd te Fontaines bij DIJ on ln 1090 ge- boren. in 1112 trad hij met 30 gezellen, die hij zelf ge wonnen had, 'binnen in het pas gestichte Cltoaux. si edits 3 jaar later werd hij abt en stichter van liet zoo beroemd geworden Clervaux. Berm-ar- dus behc-crschte -de 12® eeuw. Onder zijn bezieling groeide d'e Gistere lënse r - Orde (waar van de Trappisten deel uit maken) op ongewone wijze. Hij was de hervormer van het kloosterleven van zijn tij-d e-n zelf Cluny ontging zijn In vloed niet. Zoowel in als bui ten zijn abdij w-as hij een -ge zocht prediker. Zijn -groo-te godsvrucht tot het Menschge- worden Woord -e-n tot d-e II. Maagd M-aria -vormen de voor naamste -kenmerken van zijn geestelijke leer. Als wonder doener genoot hij een groote invloed op het volk dat hem als een lioilige vereerde. Hij stond in aanzien bij Paus en koningen pr-cekile de Tweede Kruistocht, deed vee-1 voor de erkenning van de -rechtmatige l'a-us Inno-ncenitlus II (U3o- 1138). Gaarne bad de heilige zich in d-e stilte van z-ij-n klooster teTU-ggetiokk-en, maar zijn -bui te-n gewone gaven van wijsheid, heiligheid en wel sprekendheid verwierven he-m zo-o'n aanzien dat de Paus hemi steeds opriep tot een actieve deelname aan -al -de belang rijke kwesties die de kris ten wereld alsdan 'beroerden. Hij stierf -in zijn abdij op 20 Aug. 1153 en werd in 1173 heilig verklaard. Hij o's de patroon tegen rh e u-ma-t is ehe pijnen en sommige veeziek ten. Gedachtenis van de octaaf. 21 MAANDAG. De TT. JO ANNA F RAN Cl SC A FREMIOT. DE CHANTAL, weduwe. Zij is een leerlinge van -den li. Franciscus van Sales en stichtte op zijn raadgevingen de Orde van de Zusters van de Visitatie (Vtisitonddn-ne-n). Na acht jaren gelukkig hu welijksleven stierf haar ge maal een plotsclingen dood. Alsdan trok ze zich terug op haar kasteel Monthilon waar ze zich volkomen aan God toewijdde tot ze in 1610 de genoemde Orde stichtte. Ze stierf in 1641 -te MouLlns. Haar l-ichaain toerust te An-n-ecy. Paus Clemens XIV maakte haar feest algemeen en stelde het op 21 Aug. Gedachtenis van de octaaf. 22 DINSDAG. Octaafdag van O. L. V. Hemelvaart. Gedachtenis van d-e 1111. TI- MOTIIEUS, I1IPPOLYTUS dh S Y M Pi [O RI AN U S, martel are n. Timotheus van Amioehiü te Rome gemarteld dn 311. H-ip- po-lytus, bisschop en marte laar, gemarteld te Ostia 225, -is niet dezelfde als de H. Hippolytus op 13 Aug. ge vierd. Symphorta-n-us, door het zwaard gedood in 180 te Autun. 23 WOENSDAG. De H. PIIILIPPDS BENITIUS, belij der. Geboren uit de edele en voorname familie der Beniti te Florentië, voleindde hij zijn hoogesehoolstikliën te Parijs. Gehoor gevend aan de -genade -trad hij als leeke- broe-der in de orde der Ser- vieten. Toen de oversten zijn -deugd en geleerdheid ontdek ten, moest -hij de H. Priester wijding ontvangen. Hij werd de 5® generaal van zijn Orde en doo-r zijn arbeid cm de dreigende opheffing ervan te voorkomen werd hij baar 2e stichter. Hij stierf -in 1295, na bee-1 zijn -leven op heldhaf tige wijze de kristelijke deugden en toijzondor de op geruimdheid en nodierigthe'id beoefend te hebben. Ge dachtenis van de vigilie van den H. B-arthO'lome-us. 24 DONDERDAG. De H. B ART HOLOM E U Sapostel en martelaar. Hij wordt alge meen vereenzelvigd met Na- thanaël, d-en vriend van den apostel Phi-li-ppus. Volgms Eus-e-bius predikte hij het evangelie in Irwlië, alsook in Armenië alwaar hij volgen de overlevering den martel dood stierf. 25 VRIJDAG. De IT. LO- DEWIJK, belijder. Zoon va-n de H. B-lanca erfde hij -dezes vroomheid. Als koning ybn Frankrijk bestuurde hij z^j-n volk met wijs-hr'd, rech-tv-;»*r- d-igheid en -goedheid. HIJ -ging tweemaal op Kruistocht naar het H. Land maar bereikte' niet veel. Tijdens den twee den kruistocht stierf hij te Tunis -in 1270 aan erge be smettelijke ziekte. Zijn dood was als zijn leven één gebed en boe-te en onderwerping aan Gods wil. 26 ZATERDAG. De H. ZFPHYRINUS, paus en mar telaar. Deze paus bestuurde -de Kerk van 198 tot 217. Ge durende zijn tamelijk lange regeering heeft bij vee-1 ge daan voor de uitbreiding der Kerk en voor d-e re-inhei-d van het geloof. Hij stierf den m Idood in 217. Zijn ge- In .ite rust in het zelfde graf als di-t van den H. Tareitius. Totaal genezen door In alle Apotheken.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1944 | | pagina 7