Verschillige ïydingen. Woensdag voormiddag heeft de eere-parade op de groote markt plaets gehad. De twee bataillons, muziek voorop, hebben verschillige krygsbewegingen uitgevoerd; degenerael scheen geheel te vrede over deze monstering. Een schoon weder heeft dien wapenschouw bevoordeehgd. 's Anderdaegs nuchtend is hv met het Konvooi verlroKRen. De jaerly.Ksche Prysitamp voor Vette Vee heeft Woensdag 16 April, alhier plaets gehad. De Landbouw-Maetschappy, onder het voorzitterschap van M. Carton, Distrii;t-Koinmis- saris, heeft 1 ;i medailjen, geldpremien en eene groote hoeveel heid landbouwers-gereedschap te winnen gesteld. Deze oproep heeft veel Kampers uitgelokt; in lang was de merkt zoo wel niet voorzien geweest. Del spyt ons dat de plaets onlbrecivt om de namen der overwinnaren aen te halen. Men is bezig met onzen Beijaerd geheel en al in het nieuw te stellen.'Dry nieuwe Klokken vervullen de gaping- welke sedert zoo lang in ons Klokkenspel bestond. Voor- taen zal de wekkering ten minsten door den vreemdeling mogen gehoord worden. Men zegt dat het muziek der uer, halve uer, kwaert en half kwaert, jaerlyks zal veranderd worden; op dezen voet zal ons Carillon den vperling verlustigen in plaets van hem, door altyd hetzelfde te laten hooren, te vervelen. Onze stad, welke veel schoonheden bevat en dikwyls de bewondering van den vreemden opwekt, is tegenwoordig in bezit van eene zeldzaemheid waeraen weinige inwooners acht geven en welke nochtans de aendacht verdientwy willen spreken van den yperschen Monitor Sedert eenige weken stond er by onze schoone Ilalle een zeldzaem kunsttuig, waerin men ypersche koekjes, Broeders genaemd, bakte. Maer de ware bestemming- van dit aerdig tuig is tot 1111 toe nog niet gekend, want dagelyks voegde men er nieuwe afdeelingen aen, zoodanig dat wy vreesden, indien hel nog eenige weken zoo voort- duerde, hetzelve zich welhaest tot aen het bureel van policie zou uitgestrekt hebben Dit machten is eindelyk verdwenen, en niemand is er kwaed om, want uit dit yzeren gebouw, van twee schou wen voorzien, dampte en stoomde het sotns zoodanig dat er eklips aen den voorgevel der ilai was. Minister Chazal heeft een omzendbrief aen alle voorname oversten gestuerd, ten einde in de steden waer er een militair muziek bestaet, een Concert te geven ten voouleele der arme werklieden der stad Gent, zoo hard beproefd met den krizis door den oorlog van Noord-Amerika veroorzaekt. De heeren officieren van ons garnizoen, hebben dadelyk alles in het werk gesteld om tot (lit doel te komen. De Yper- lingen hebben die heeren daerin met hunne gewone liefdadig heid ter hulp gekomen, zoo dal reeds het Muziekael Feest den tweeden Paeschdag, in Stadsschouwburg zal plaets hebben. Geen twyfel of de Damen zullen met hare aengename tegen woordigheid dit menschlievend werk opluisteren. Men weet dat de lotelingen der klas van 1862 zich moeten begeven, in den beginne der toekomende maend, elk naer de hoofdplaets hunner provincie, om van daer, hunne verschil lende regimenten aengewezen zynde, naer hunne depots af- gestuerd te worden. Na dat zy daer hunne kleeding en eejuipe- mentsukken zullen ontvangen hebben, moeten zy zich seffens naer het Kamp van Beverloo begeven. Het Kamp begint van !b tot 20 Mei aenstaende. L'-Kolonel Gillet is aengewezen om 't onderwys der rekruiten te bewaken. De Policie van Jemeppe met de Gendarmerie van Seraing hebben verscheidene Duitschers aengehouden, betigt van valsche munt te slagen. Zy zvn op heetedaed genomen. Ten hunnen huize heeft men gevonden verschillige valsche vyffrankstukken van Louis- Philippe, tweefrankenniunt en eene groote hoeveelheid nickel- geld van 20 centimen. Het was-sedert verscheidene dagen dat men veel valsch geld aentrof, voornamelyk 2 frankstnkken. Het is M. C. Franckinet van Jemeppe die eerst de woonst dier valsche munters ontdekt heeft met eene vrouw, die een valsch 2 frankstuk bv hem had uitgegeven, te doen achtervolgen. Deze kwaeddoeners weigerden open te doen, lerwyl zy poogden hunne misdadige werktuigen te verbrandenmaer zy hebben er niet in geluktde wel heeft de hand ge legd op verscheidene vormen, smeltklompen en eenig valsch zilver geld. De aengehoudene zyn met acht2 mannen, 2 vrouwen en 4 kinderen, die nu te Luik vast zitten. Den 12 dezer is het Paleis, voor de Tentoonstelling van Londen bestemd, byna de prooi der vlammen geworden eene spark van eene lamp heeft het vuer aen eenige voor werpen, door Pruissen toegezonden, medegedeeld. Men heeft zich met veel moeite meester van het vernielend element gemaekt. Het Paleis met deszelfs inhoudende produkten, zyn verzekerd tegen 37 I/2 millioen fr. Genaemden J.-B. Cristiaens, zyn verblyf houdende te Reckem, voor 20 jaren onder het bewaek der policie, had sedert eenige weken zyn verblyf, zonder oorlof, ver laten; toen den 4 April laetst, de policie van Loven hem op heete daed betrapte hy was bezig met klee- dingvoorwerpen te stelen. Aengehouden en ondervraagd door den Kommissaris van policie over zyn bestaen en het gebruik van zvnen tvd, heeft hy gekend de dader te zyn der twee dieften met braek, onlangs te Loven gepleegd, ten nadeele der genaemde vrouwe Bosnians en weduwe Devadder. Reeds waren er, ter gelegenheid dezer laetste dieft?, vervolgen ingerigt tegen eenen inwooner, wacr- van de onschuld 1111 klaerlyk uilschynt. Maendag laetst, 14 April, is er te Heestert eene groote hofstede door de vlammen ten gronde vernield2 stieren 86 schapen en al het koorn zyn er in gebrand, niets meer dan de muren staen regt. Een koeiwachter, die de hofstede over twee weken uit eigen wil, verlaten had, heeft zich in de handen der policie als dader van dit schelmstuk overgegeven. De hofstede, toebehooremle acn Mev. W" Barreel te Meenen, is, met de vruchten Ie samen, verzekerd tpo-cn 80,000 franken. u Sedert lang heeft men van den moorder Jud niet meer gehoord. Men verneemt door den Observateur uit Algiers, het volgende Als men geloof mag geven aen het verhael van eenen inwooner van "Fort-Napoleon, zou Jud aldaer dry dagen in eene afspanning geherbergd hebben. Een minotier van Algiers zich in Kabylie bevindende tydens het stampen der olyven, een vreemdeling in eene herberg ziende, die zoo wel gelykende was aen de photographic van Jud, gaf er zyn gedacht van te kennen aen verscheidene planters, De onbekende zich het voorwerp ziende van de algemeené aendacht, verdween in eenen zykamerzich daer tot op zyn hemd ontkleeden, de venster openen en ten bergenwaerds op verdwynen was hel werk eens oogenblyks. Nauwkeurige najagingen zyn door den opperbevelhebber voorgeschreven maer blvven tot nu toe zonder wenschelyken uitslag. M. de Hamel, kolonel by het TVurtenberps le°'er komt eene uitvinding te doen waeraen vele geen "rJuof zullen geven tot aireede zy verdere onderriglingen zullen hebben. Deze uitvinding is niet min bestemd om het edelste dier na den mensch, wel te verstaen), geheel en al van kante e stellen. Een mekaniek peerd, die al de hoedanigheden bezit van een levende, is hetgeen tegenwoordig te Stuttgard in eene brochuer aengekondigd is. Gevoelig aen den toom en aen alle bewegingen van den ridder, kan men er gebruik van maken gelyk van een

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 2