l'olitisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politiseli overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAER. ZONDAG 18 MEI 1862. N° 8. De wel welke de spacnsche kamers komt te aenveerden ten einde de Schuld van 1823 te voldoen, wordt in nominale aktien der be krachtigde schuld door het gouvernement voor cene som van 190,913,561 ryks-daelders uit gegeven. Marokko is onrustig de twee stammen Rhiara en Beni-lïassen zyn in vollen opstand. Juarez heeft begonnen met eenige vol doeningen te geven, de Fransch-Spaenschen hebben reeds beraedslagingen genomen, waer- van de uitslag nog niet gekend is. Maer de twee bezetting-legérs verstaen zich niet al te goed en generael Prim wilde er op 13 dezer reeds van af trekken. Nieuw-Orléans is in de magt der Noorder lingen gevallen; dit voorval doet groolc hoop voeden dat de oorlog in de Staten van Noord- Amerika welhaest een einde zal nemen. China is in vollen weg tot herschaping. Een keizer]vk dekreet komt te verschynen wacrin er aengekondigd is dat het chineesch gouver nement voortaen op het stelsel der volksver tegenwoordiging zal gevestigd worden. De duifsche nieuwsbladeren zyn vol acn- merkingen nopens de kiezingen van Pruissen het schynt dat niet één minister of vriend van 'l ministerie gekozen is geweest Wat de féodale gezintheid acngaet, dezelve wordt maer meer door acht of tien leden on dersteund. Prins Napoleon is, by zync aenkomst te Napels, door de menigte met opgetogenheid begroet geweest, men hoopt dat de ontknoo ping der Roomsche zaek in deze reizc ligt. De koning van Portugael heeft aen de Kamers van zyn land zyn huwelyk met prinses Maria- Pia van Italië, vyfde dochter van Viktoor- Emanuel, bekend gemaekt. De Kamers der Volksvertegenwoordigers van Belgie hebben, met 51 stemmen tegen 20 en 6 onthoudingen, het voorstel van ankwest, strekkende het afbreken der anlwerpschc Cita dellen, verworpen. liet gevaer wacrin onzen welbeminden Ko ning zich bevondt, is grootendeels verdwenen. De hoop is in aller herten teruggekomen. Moge Belgie nog lang het zoete van zen vader!yk bestier genieten De Brieven voorde redaktie, de boeken 0111 in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Uixmndc- Mtriict, 26, toeges tuerd worden. I ASCII RYVING Voor Yperen, per trimester, fr. 1-00; perjaer, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prys met verhooging van bet port. BEKENDMAKINGEN 12 centime» den drukregel; Be Plakbrieven en andere Beiugten, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlyving gratis. Alle inschryver, voor één jaer, beeft regt drymael een berigt van zes regels, zyn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlyven. DG TOEKOMST Be prys van liet menagiebrood, gemaekt met zuiver tarwe meel, is gesteld, voor de week van den 11 tot 18 Mei, aen 27 centimen per kilogram. Hetzelfde brood, bestemd voor uitdeelingen door de Lief dadigheids-Gestichten van brooden van 50 centimen, zal moeten 1 kilogram en lo looden wegen. Vrydag morgend laetst is alhier begraven geweest den heer Martinus-Cornelius Legraverand, ridder van het orde van Leopold, gemeente-raedslieer, oud bewaerder der hypotheken;

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1