Kunst- en Letternieuws. Officiële Akten. SESS20g22ES vocht van campechehout, dat zooveel gebruikt wordt 0111 te verwen, in hoogen graed de hoedanigheid bezit 0111 den stank der meest verrotte wonden weg te nemen, en de etterverzame ling te beletten. Er zyn met het grootste welslagen proeven met dit vocht genomen in gevallen van kanker en verrotting, die het als by tooverslag deed verdwynen. Dergelyke proeven zyn genomen om het vuer te beletten, dat ontstaet ten gevolge van afzettingen, verwondingen enz., en dat lot hiertoe de wan hoop der heelmeesters uitmaekte. Men leest in den Memorial de Vaucluse Te Sergues heeft er dezc-r laelste dagen een buitengewoon voorval plaets gehad, die niet kan missen de aendacht der ge neeskunde op te wekken. Een zesjarig meisje is op 21 Junv overleden zy had cenige dagen vóór haren doodeene groote rups door de neusgaten uit geworpen Men verondersteld dat zy eenige eijeren dier beesten zal opgesnoven hebben al rieken aen eenen roozentuil. Volgens de beoordeeling van de mannen der kunst, die geroepen zyn ge weest 0111 dit ongelukkig kind te bezorgen, zouden er nog ver- schillige dezer dieren in zyn hoofd bestaen. Om geheel van dit buitengewoon voorval overtuigd te zyn, is de rups te Montpellier aen een nauwkeurig onderzoek onder worpen. Indien het hierboven aengehaeld voorval bevestigd wordt door de byeengeroepene geneesheeren, zal het eene groote les zyn voor deze die aen bloemen rieken waeropdegekorvene dieren hun verblvf nemen. De feesten die over twee jaren, ter eere van Jakob van Maer- lant, te Damme plaets hadden, zullen dit jaer een niet min feestelyken tegenhanger hebben. Den 8 .September toekomende zal er te Brugge een kongres van nederlandsche letterkunde geopend worden. De schry- vers die hetzelve zullen bywoonen, zyn reeds in groot getal, en zullen over belangryke punten te redetwisten hebben. Men zal verscheidene feesten ter dier gelegenheid geven, om den kunstenaren bet verblvf in de schoone stad, midden der oudheidskundige overblyfselen van :t aloude Brugge, zoo aen- genaem mogelyk te maken. M. de Minister van Binnenlandsche Zaken herinnert dat er by koninglyk besluit van 26 September I860, een pryskamp is uitgeschreven voor cenc geschiedenis der oiule nationale vergaderingen in België, sedert de regering van Philips- den-Goede. Hel werk mag in het Vlaemsch geschreven zyn, en moet een boekdeel in 8" van ten minsten 300 bladz. beslaen en vóór I January 1863 in het departement van binnenlandsche zaken gezonden worden. De prys bestaet in eene som van 5000 franken. Een koninglyk besluit van 23 Juny 1862, staet de vol gende hulpsommen toe aen de hiernagenaemde gemeente be sturen en besturende kommissiën: 7,000 fr. aen de besturende kommissie van den beurtweg van Meessen door Ploegsteert naer Armentiers, om in deonkosten, voor het leggen van dezen weg, mede te helpen 6,000 fr. aen de best. komm. van den weg leidende van Stavele langs den eenen kant naer de kassei van Jloogstade naer Rousbrugge en langs den anderen kant naer den beurtweg van Poperinghe naer Oostvleteren, om mede te helpen in de betaling te doen tot het leggen van dezen weg; 6,000 fr. aen de gemeente besturen van Elverdinghe en 1 lamertinghe, tot het leggen der kassyde op den beurtweg die deze gemeenten te samen bindt; 6,000 fr. aen de gem. best. van Crombeke en Poperinghe, voor het kassyden van den beurtweg die deze gemeenten vereenigd 6,000 fr. aen liet gem. best. van Rousbrugge-IIaringhe, voor het kassyden van den weg die deze gemeente aen Crombeke bindt; 3,000 fr. aen de gemeente besturen van Elverdinghe en Boesinghe, voor het kassyden van den beurtweg die deze gemeenten aen een bindt; 3,000 fr. aen de gem. best. van Meessen en Nieuw- kerke, voor hetkassyden van den beurtweg die deze gemeenten vereenigd782 fr. aen de best, konnn. van den keiweg van Houthem naer Comen, om het aendeel van den Staet, in de on kosten tol het volmaken van dezen weg, te vervullen. De jongelingen die zich zouden willen laten inschryven in staets-landbouwschool voor 1862-63, zyn verzocht zich op te geven by den bestuerder van het gesticht, te Gembloux, vóór 13 Augustus aenstaende, mits een bewysschrift van den bestuerder van het gesticht waer zy laetst hunne studiën ge- daen hebben, en voorzien van hunnen kestenbrief. MESGEblSGEU. LIEVER. Als alle bergen waren goud En alle waetren wyn, Dan wou ik nog, myn lieveken, Veel liever by u zyn. Want al het goud, hoe hoog geschat, Hoe glanzend, schittrend hoog, Is slof, by 't licht dat my bestraelt Van uit uw lonkend oog. Want al de wyn, hoe hoog geroemd Door 't gansche wereldrond, Is water, by het geen ik smaek Op uwen zoeten mond. DE LOF DES WYNS. Wat drank of nat komt meer te pas als wyn Want van het leven tot den dood Gebruikt men meest in allen nood Den wyn, den wyn, den wyn. Zoohaest een kind ter wereld komt, "t is wyn Want wyn en water is het zap Dat men doet in den eersten pap, Den wyn, enz. Zoohaest 't kanon victorie schiet, 't is wyn Komt er een prins of souveryn, Men schenkt aen hem den eerewyn, Den wyn, enz. De oude man houdt zyne kracht met wyn Want is het in 't beginsel wyn, Het mag ook wel het einde zyn Den wyn, enz. Laet ons te zamen vrolyk zyn met wyn, En wenschen dat wy allegaér Hem mogen drinken menig jaer, Den wyn, den wyn, den wyn. BVRGERSTAM) van S2 tot 2S Jnny IS©». GEBOORTEN *IannelYk geslacht 6, j tg zamcn g Vrouwelyk 2, HUWELYKEN 1Decadt, Bruno, roedsmilter, cn Sinave, Demetria, zonder beroep. 2. Angillis, Lodewyk, opzichter der zeebaden te Ostende, en Hosten, Ilortentia, naeister. STERFGEVALLEN Claerebout, Carolus, 36 jaren, werk man, echtgenoot van Maria Versavel, St. Jakobs by 1 peren.-- 2. Tasseel, Joannes, 45 jaren, plafonneur, echtgenoot van Ursula Rosoor, Meenenstraet. 5. Bulckaen, Henricus, 22 j. soldaet by het 10 regement voetvolk, overleden te Mechelen. ■n Mannelyk geslacht Beneden de 7 MnEN,VrouW(Jlyku )d_ te zamen I LEVENLOOZE. Mannelyk geslacht 0 Vrouwelvk id. 1 te zamen 1.

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 3