Politiscli oYerzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politiscli overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAER. ZONDAG 6 JULY 1862. N° IS. M. Theocharis, minister van binienlandschc zaken van Griekenlandis van eene geraekt- hcid overvallen. Eene kommissie is ingerigt tot het overzien der kiezings- en gemeente-wetten. l)e burger- wagt zal 172,000 mannen sterk zyn. Den 2 dezer zyn te Madrid de kamers der volksvertegenwoordigers gesloten. Geen nieuws van Belgrade, maer droevige tydingen uit Ruissen en indien ze waer zyn moet het aldaer schrikkelyk wezen. Binnen het land zetten de brandstichters hunne vernielingen voort: men zegt dat Cronstad, het groot wapen-magazyn van Ruissen, met zyne overgroole kazeernen en zyne onmeetbare sclieeps- houwory, geheel in vuer stact. Men zegt nog dat groot-hertog Konslanlyn nacr Warschouw niet kunnen vertrekken is, omdat hel winter paleis te S' Petersburgdoor de opstandelingen omzet is. Dit laetste heeft weinig waerschyn- lykheid van echt le zynmaer in, deze tyden is alles mogelyk. Generael Luders is ontslagen van zyn hoofd bevelhebberschap en van luitenant des keizers in Polen. De aenslag laelst tegen hem gepleegd had gcenc politische inzichten. Zyne kwelsuer is niet gevaerlyk. Volgens tydingen uit Rome, is hel stellig dat M. de Lavalette door den franschen keizer ge last is aen den Paus bekend le maken dat hy hem altyd het bezit van Rome en deszelfs velden goedhouden zal. Pius IX heeft te kiezen tusschen eene enkele byeenkomst der gezanten van den II. Stoel, Italië en Frankryk, of wel een kongres ran al de krislene mogendheden. Generael Durando, minister van oorlog van Italië, is ambassadeur le S4 Petersburg benoemd. De Belgische Kamers zyn lot 15 July op geschorst, ten einde aen de midden-seksie den tyd te laten hun verslag over de laetste dag orders le doen drukken en rond le sturen. DE TOEKOMST, De Brieven voorde redaktie, de boeken om in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, S»ixmu<lc- Ktpaet, «6, toegestuerd worden. r INSCIIRYVING Voor Yperen, per trimester, fr. 1-00; perjaer, fr. 4-00, voorop te betalen. Buiten stad, zelfde prys met verhooging van het port BEKENDMAKINGEN 12 een time 11 den drukregel; De Plakihueven en andere Berigten, ten Lureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlyving gratis. Alle inschryver, voor één jaer, heeft regt drymael een berigt van zes regels, zyn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlyven. Dynsdag namiddag ten 4 1 /2 ure, was het feest in onze stad: ons korps Pompiers, met deszelfs Muziek, deed zyne triomphale intrede, terug komende van de feesten van Byssel, alwaer het eenige welverdiende lauweren was gaen plukken. De heer Majoor-Kommandant derburgerwagtmethet korps officieren en een peloton wagten, waren met opregte genegen heid toegesneld om hunne medeburgers te gaen verwelkomen. De maetschappy de Vlaemsche Ster, wetende dat hare plaets overal is waer er volksbetoogingen bestaen, was insgelyks met haer vaendel en 11 harer leden in den stoet te bemerken. In stad gekomen zynde gingen zy al spelen door de Ryssel- straet, Groote Markt, Dixmudestraet, Houtmarktstraet, Boc- singhstraet, Leet, Boterstraet, Temgelstraet, Vleeschhouwer- straet, naer hun lokael het Hof van S' Sebastiaen, alwaer den wyn van eer geschonken werd aen de heeren die aen den verwelkomstoet deel genomen hadden. Ziehier nu de pryzen door onze Pompiers te Ryssel behaeld Be eenige prys van kleeding, een gouden Eermetaci ter weerde van 100 franken. De tweede prys voor muziekoefening voor stedenvani" rang, een gouden Eermetael ter weerde van 4 50 franken en eene som van 400 fr. in geld. Be tweede prys in de schyfschieting, gewonnen door den brigadier Leond Dekeitninck, 12 zilveren Servicien. Be 4 V' prys der schyfschietinggewonnen door den sapeur- pompier Jac. Thieuw, 6 zilveren kolfylepels. Daerenboven nog 2 zilveren Gedenk-Metalen. Ziedaer ten minsten de vertegenwoordigheid van Yperen door onze Pompiers goed aen den dag gelegd, en wy meenen hier onzen dank te moeten betuigen aen deze die door hunne kunde zoowel de goede faem hunner geboorte stad by den vreemde hebben weten te doen waerderen. Het Muziek der Burgerwagt van Doornyk heeft de 1' pry* bi komen, maer ook, volgens dat men zegt zou de dezelve al de beste solisten der regementen, daér in garnizoen, in leening'

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1