I Ycrschilligc Tydiugeii. De Kommissie gelast met de inrigting der feesten welke zullen plaets hebben tydens het officieel bezoek door M. At.foxsYamieypeekehooji, Minister van Binnenlandsche Zaken, te Yperen, vastgesteld op Zondag 10" Oogst aenstaende, heeft de eer bet publiek bekend te maken dat er ter dezer gelegenheid een Banket, door de ingezetenen der stad, acn dezen Imogen ambtenaer zal aengeboden worden. Dit Banket zal plaets hebben op Zondag 10 Oogst, ten 4 ure namiddag. De persoonen der stad die begeeren aen deze betooging deel te nemen, worden verzocht de lyst van inschryving te teekenen welke van Maendag 28" tot Donderdag 51 July medebe- grepen, in bet sekretariaet dezer stad zal be rustende zyn. Na verloop van dit laetsle datum, zullen geene inschryvingen meer aenvaerd wordenook zal de lyst gesloten worden zoodra dezelve 125 in- schryvers telt. ZoneïagS", ten G lire's morgens, pryskamp voor blinde vinken op het Minne-Plein, 's Middags, concert in den hof door 'tmuziek van het 110 regement. 's Namiddags, handboog- schieting, op het groot plein, uitgegeven door het konin&iyke gild van St. Sebastiaen. Kampstryd voor Trabolspel, zie onze 4e bladz. Ten G ure en half, in stadstooneelzael, groot Concert gegeven door M. Devvulf, met medehulp van Mejuffer Vroonen, MM. Fischer, Dubois en Putzeys. I?$a©aB4Ïag 4", 's middags, Concert in den hof door bet Muziek der Pompiers. Ten 5 ure, kaertspel op de Esplanade. Ten G ure, luisterryke Tooneelvertooningopstadsschouwburg doordeRhetorika-Maetschappy de vlacmsche ster. Ten 8 ure, groot bal, gegeven door het koninglyke gild van S' Sebastiaen, in haer lokael. 5", 's middags, concert in den hof door het 11° regement. Ten 5 ure, schieting met de blaespyp, door de maelschappy het zuide, Rysselstraet n° 129. Ten 5 ure, opvaert van eenen Luchtbal, zie onze 4° bladz. Ten 7 ure, groot Veldfeest, gegeven door de Maetschappy la concorde buiten de Meenenpoort. "Wocassjlag 6", 's middags, concert in den bof door het Muziek der Pompiers. Ten 5 ure, schartje-knip op 't Zaelhof. De opbrengst van het Concert, die Dinsdag laetst door het muziek van het 11e linie-regement te Dixmude gegeven wérd, ten voordeele der gentsche fabriekwerkers, beloopt tot de som van 740 franken. Hel schoon Weder, waermede het feest werd begunstigd, had een talryk en voortrcffelyk gezel schap naer den hof-Border gelokt. Men is het eens om te be kennen dat de uitvoering der stukken niets te wenschen heeft overgelaten ook zyn de heer burgmeester met nog andere leden :van den raed, den heer muziekmeester lleimburger gaen gelukwenschen en hebben hem, uit erkentenis, eene zeer schoone vergulde herrinnerings-medailje geschonken, tevens den wensch uitende dit uitgelezen muziekkorps in Dixmude terug te zien. Dit Brugge schryft men onder andere het volgende A propos van kongressen, kan ik u het een en het ander melden nopens dat welke hier binnen twee maenden de ver tegenwoordigers van het gerstenleven in Noord- en Zuid- Nederland zal vereenigen. Zooals het blykt uit de redevoering door den heer gouverneur Vrambout, hy de opening des pro vinciale zitting uitgesproken, hebben eenaental letterkundigen reeds' den oproep der inrigtings kommissie beantwoord, door dc belofte aen de werkzaamheden van het kongres te zullen deel nemen. Laet er my byvoegen dat het ons zal gegeven zyn er de verdienstelykste onder dc nederlandsche schryvers en redenaers te liooren, als daerzyn, onder anderen,den grooten dichter Beets, de heeren Jonckbloet, de Vries, Van Oosterzee, Snieders, enz. Of alles zal in het werk gesteld worden om den kongres-leden hun verblyf in Brugge te veraengenamen, hoeft ge niet te vragen, wanneer ge weet, dat de heer Vrambout er zvne zaek van maekt. Men spreekt van den Noorderbroeders een onthael voor te bereiden, welk alles zal overtreffen wat in ons land in dien aerd tc zien is. Inrigting van eenen stoet-monstre, waerin al de Brugsche Maetschappyen, zonder uitzondering,zullen voor komen met lninne prachtige hedendaegsche banieren, naest lninne middeneeuwsche wapenschilden en andere herrinnerin- gen, watertogt naerDamme ter bezoeking van Van Maerlant's beeld, kolossael banket gelyk er slechts in het epikuriaensch Westvlaenderen gehouden worden, versiering der straten op zyn Brugsch dit is genoeg gezegd), koncerten, hals en gala- tooneelvertooningen, ziedaer eeriige der punten van het puit programma door den heer Vrambout uitgedacht. Al de Noord-Nederlandsche gasten zullen door devoornnme ingezetenen geherbergd worden. Vooraleer uiteen te gaen heeft de Provinciale Raed Zaterdag eene toelaeg van 5000 fr. gestemd om de feestelykheden te helpen opluisteren. De inrigtings kommissie rekent op dezelfde goedwillendheid van de stedelyke regering en den Staet. De bestendige deputatie des provincialen raeds van Bra- band, heeft den kerkraed vanUccle bemagligd om een proces in te spannen, teneinde de ontgraving te eischen der stoffelyke overblyfsels van wylen den kolonel De Moor, die op het ge deelte des kerkhofs begraven zyn geworden. - Een olieslager te Overmeire heeft onlangs eene wedding gedaen dalhy 200 kilos aerdappels per dendermondsche roede zou leveren. Men is met dry getuigen ter plaets gegaen en men heeft in t midden van een stuk eene roede uigedaen waer men er lot groote verwondering 2G0 kilos bekwam. In de departementen der Gironde en Eot-en-Garonne Frankryk), is er 500 hectaren bosch afgebrand. Men schat de schade op 250,000 fr. Men weet niet of de verwoedheid zich voortzet, met hét virus der wonden van persoonen die door verwoedde honden gebeten zyn, uil te zuigen. Eenige dagen geleden, heeft een student in geneeskunde in het hospitael te Algiers, dit punt* willen oplossen met de wonden uit te zuigen van eene vrouw die door eenen kwaden hond gebeten was. Zulke opofferingen verdienen aengehaeld te worden - De brand die te Constantinopelen den 7 dezer zooveel schade gedaen heeft, strekte zich een kwartier uers in de breedte en nog verder in de lengde uit. Door dit rampgeval zyn 2000 huizen afgebrand. 15 a 20 duizend menschen zyn hierdoor zonder verschuiling 1 Het vuer heeft begonnen by eenen suikerbakker en door den grooten wind en 'de brand stoffen die het op zyn weg ontmoette, werd het met eene aller grootste snelheid voortgedreven. Men schryft uit Durbuy, den 19 July Dezen die zyne glazen breekt.... verrykl zich Ziehier hoe onder de ver- schillige middelen om zich jegens zyne schuldeischers te vol doen, is er een welke het burgerwetboek niet voorzien heeft en die door een boer uit Ardencn ontdekt is. Deze hoer, tot over de ooren in de schulden, wist sedert lang niet meer waer zyn hoofd wenden om door zyne schuldeischers in rust gelaten te zyn, toen eindelyk de deurwaerder met de kluivers in zyne wooning drongen. De arme duivel, zich op het punt ziende zyn geringen huisraed ontnomen te worden, roept woedend uit: Dit zult gy ten minsten in beslag niet nemen en ter zelfder tyd neemt hy een stok en slaet zyn ouderwetschen spiegel wel in duizend stukken maer door het breken van den spiegel ontsnapt cr zich een ware regen van gouden louis De deurwaarder, op dit zigt, wordt geheel beleefd jegens den hoer die zich verhaest deze schat op te rapen en zyne schuldeischers te voldoen.

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 2