Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Mynheer ALPONS VANDENPEEREBOÖM, Stads nieuws. EERSTE JAER. ZONDAG 10 OOGST 1862. N° 20. Gecne twyfelachtigheid bestael er nog over de verzameling, door Garibaldi, van een korps vry- willigers, ten einde eenen aenslag tegen Rome te wagen. Eene proclamatie, door Vikloor-Emannel uit gegeven, meest gerigt tegen generael Garibaldi, heeft grooten indruk te Turin en in "de kamers der volksvertegenwoordigers gemackt. In Zwitserland is men nog altyd woelig over de woorden die in de Italiaensehe Kamers gesproken geweest zyn nopens de anneksie van het kanton van den Tessin. Het is te vreezen dat den oorlog tusschen Mon tenegro en Turkyen, in plaets van op te houden, met nog meer woede zal voortgezet worden. Denemerken, Zweden en Noordwegen voegen zichtesamenom,in geval, den vyand te verstooten. De zaek der kanongietery van Luik is effende regtbank heeft het gelyk langs den kant van den Minister van Oorlog gelaten. Het Belgisch Senaet, na met 56 stemmen tegen i en 5 onthoudingen, het wets-ontwerp der af te stane yzeren wegen aenveerd te hebben, heeft zich bezig gehouden met het algemeen ontwerp van openbare werken door het geheelelanduiltevoeren. DE TOEKOMST, De Brieven voorde redaktie, de boeken om in ons bladje geplaetst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, DixmiscSc- »tpBct, 26, toegestuerd worden. INSCHRYVING Voor Yperen, per trimester, fr. 4 -00per jaer, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prys met verhooging van het port. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; De Plakrrieven en andere Berigten, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlyving gratis. Alle inschryver, voor één jaer, heeft regt drymael een berigt van zes regels, zyn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlyven. OFFICIEEL BEZOEK VAN Minister van Binnenlandsclie Zaken, BIAAENf DE STAD ÏPEREIV. Heden Zondag, 10 Oogst 18G2, omtrent middag, verwelko ming, aen de statie des yzerenwegs, door de stadsoverheden aen M. den Minister gedaen. Een luisterryke stoet zal den heer Minister van de statie naer de Groote Markt geleiden. Deze stoet zal beslaen uitEen peloton van 16 gendarmen te peerd; de Gemeente-School met Muziek; de Knechtjes Weeze-School met Muziek; het Leerwerkhuis; het Oude Mannen-Gesticht (Nazareth); id. (Begyn-llof); de Leerlingen der Akademie van teeken- bouw- en schilderkunst; de Lagere School, Staets Middelbare-School en Stads-Kollegiede Trabohnaetschappy extra-muros; de Trabohnaetschappy de Eendragl; de maet- schappy Rhetorika de Kunst is ons Vermaek de maetschappv Rhetorika de Vlaemsche Ster; het koninglyke gild van Sint- Sebastiaenhet Muziek der Pompiers; de Burgervvagt; de Stads-Overhedende halve battery Kanonniers. Het korps der Sapeur-Pompiers zal de haeg vormen. Op de Markt gekomen zynde, zal de plegtigheid van het leggen van den eersten steen des Nieuwwerks plaets hebben. Korts daerna zal 't portret van den Minister als vorige Burgmeester van Yperen, ingehuldig d worden. Na deze plegtigheid begint degene der behandiging van :l portret van M. Alfons Vandenpeereboom, als Minister, door zyne medeburgers uit genegenheid en achting hem op gedragen. Ten o ure, ontvangst der verschillige overheden. Ten 4 ure Banket. Ten 9 ure 's avonds, algemeene verlichting alsook groot Bal in de groote zael der Hal. Maendag 1 ln, plegtige vergadering van de sociëteit van Oudheid-Geschicd-en Letterkunde van Yperen en van het oude Westvlaenderen, onder het voorzitterschap van den Minister van Binnenlandsclie Zaken, 's Avonds, prachtig Bal door het koninglyke gild van St. Sebastiaen, aen M. den Minister, zyn hoofdman, aengeboden. Einsdag 12", plegtig bezoek van M. den Minister naer het koningiyk gesticht van Meessen, waervan hy voorzitter is. 's Avonds groot Bal in 't zomer lokael der Concorde. Het schoon weder heeft geheel den tyd onze kermis be gunstigd. Van Zondag morgend ten 6 ure kondigde stads- beijaerd de begonnene feest aen, het drykleurig en andere vlaggen wapperden byna aen alle voorgevels der huizen; de stad hadeen feest uitzicht. Het middag Concertin den publieken hof werd vereerd met een talryk en uitgelezen gezelschap. Ten 1 1 /2 ure begon het Trabolfeestop de Esplanade vormde zich de stoet, samengesteld uit de volgende Maetschappyen Belle, Dickebusch, Langemarck, Merckem, Moorseele, Moor slede, Rousselaere, Staden, Vlamertinghe, Vlamertinghe(exer citie plein), Waesten, Wcrvyck (Belgie), Wervyck (Frankryk) Yperen (Fonteine), Yperen (Sle Anna). Het Muziek der stads school was aen het hoofd des stoets. Na de voornaemste straten der stad doorkruist te hebben, begaf de stoet zich naer de Leet

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1