Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAAR. ZONDAG li SEPTEMBER 1862. N° 2o. Van de twee wonden welke Garibaldi Ie Aspro- monte ontvangen heeft, is eene gevaarlyk. deze van den regten voel. De geneesheer M. Riboli. in een brief aan M. Bargoni, bestuurder van het dagblad Dirilto geschreven, drukt de hoop uit van de generaal het leven te kunnen redden, zonder nochtans.geheel!ijk de hekelachtige staat van den gekwetsten te kannen verduiken. De Italia Milliard zegt dat het leger te As- promonte 5 dooden en 2h gekwetsten geleld heeft; onder de laatste waren 5 oversten. De Garihaldianen tellen 20 gekwetsten en het getal dooden is niet gekend. Er is niets besloten jegens het proces van Garibaldi; de algemeene denkwijze is dat- het ilaliaansche gouvernement misschien eene alge meene vergeving aan de opstandelingen zal schen ken. Het is [thans ter aller kennis dat Garibaldi aan zijne mannen het bevel gegeven had op de ilaliaansche troepen niet te vuren. Men kondigt voor zeker de opsehorsing van den oorlog in Montenegro aan. Prins Nikolaus neemt de voorstellen van den Turk aan. De worstelingen tusschen de Noord- en Zuidcr Staten van Noord-Amerika blijven ongelukkig lijk nog voortduren. Bij ieder veldslag blijft er veel volk van wederkanten dood. Voorzitter Davis heeft- bevel gegeven dat al de officieren die gevangen genomen worden en overtuigd zullen zijn de zwarte regementen ge- kommandeerd te hebben, moeten voor den kop geschoten zijn. Frankrijk, Engeland en Ruissen. denken aan eene tusschenkomst om, als hel mogelijk is. de oorlog in Amerika te doen ophouden. Men spreekt dezer dagen veel van een artikel uit het O/ficc de Publicilé, van Brussel, ge schreven door Ai. Proudhon. een lïanschinan het artikel loopt meest op de vereeniging van Belgic met Frankrijk. Waerlijk men moet Proudhon zijn om zulkdanige flauwtjes voor den dag te brengen! Deze heef beloont op eene zonderlinge wijze de gastvrijheid welke hij hier genoten heeft tijdens zijn ballingschap uit Frankrijk DE TOEKOMST, Be Brieven voorde redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Rfxmude- «Trant, *S8, toegestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per trimester, fr. 1-00; per jaar, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhooging van het port. BEKEND5IAKINGEN 12 centimen den drukregel; De Plakbrieven en andere Bkrigien, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlijving gratis. Alle inschrijver, voor één jaar, heeft regt drijmaal een berigt van /es regels, zijn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlijven. nfettire insehreijers o/> flit teeeh- blatf, sul ten Hetzelve ran heften tot ileu eersten omlag ran October ISO, 2 gratis ontrattgen. Iv-ii schoon weder heeft de luis'tórlijke feesten v; n Hiicge, ter gelegenheid van het VIE Taalkoogres, begunstigd. Zondag laatst, ten 2 i/2 ure nanoen, zette de stoet zich in beweging. AVij meen en niet te misse u als wij zouden zeggen dat er bijna 200 maetschnppijen deel van maakten. Alen zal zich een gedacht der lengte van den stoet vormen als wij hier zullen zeggen dat het hoofd reeds op den Burg was toen men den wagen der maetschappij Uvea en Broedermin in de Steenslraal ontwaarde; men dient te Wéten dat de stoet zich spreidde langs de Groole Markt, de Vlamingstraat, de Akademiestraat, de tkademie- plaats, Biskaaijerplaats de St. Janstraat, de. Ridderstraat en de Hoogstraat naar den Burg. Alle deze straten waren zindelijk versierd. Hel zigt was waerlijk treffend eene afdeeling gen darmen te peerd opende den stoet, stadsschool-muzirk, de wilde baanbolders maatschappij, 'toostendsch muziek Euterpe de verschillige bolspelers, schutters en andere maatschappijen volgden er op; men bemerkte ook Yeptatie's kinderen van Blankenherghe, muziekgenootschap gekierd in zeemannen; de harmonie van Ledeghem en S1'' Cecilia van Dendermonde- eindeling volgden de Koor- en Tooneeiiriaatschappijeii. De vaandels van de maatschappijen de Wijngaardvan Brussel; Orphéique, van St.. Gillis; 'de Werklieden, van Gent; tb Echo, ari Antwerpen, waren merkwaardig; men ont waarde ook afdeelingen der maatschappijen Weldadige Broe derliefde, van Kortrijk; de Leeuw van Vlaanderen^ der zelfde stad de Toóncelmaatsehappijen van Poperinghe, Housselaere

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1