Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAAR. ZONDAG 21 SEPTEMBER 1862. N° 26. De gezondheidsstaat van Garibaldi is van erger tot beter geworden. Het is nu door het Italiaansch Gouvernement voor vast besloten de generaal en zijne aan hangers voor het een of ander assisenhof te doen verschijnen, om, volgens de beslaande wetten, als opstandelingen gevonnist te worden, v Laguéronnière had in la France over een kongres gesproken die door de vertegenwoor digers der mogendheden van Europa zou saam- gesteld worden, om eens de Ilaliaansche Zaak van nabij te onderzoeken en op eene voor ie dereen voldoende wijze ten einde te jagen. De Gazelle officielle van Turin zegt dat Italië ooit op geener wijze toestemmen zal om door wie het ook zijn mogte, over zijne on afhankelijkheid te laten beslissen, en dat het zelve altijd en in alle kongressen zijne natuur lijke uitbreiding en Rome lot hoofdstad zal vergen. De ohlknooping des oorlogs in Montenegro bevalt den Ruis niet wel; zijn minister te Constantinopelen moet tegen de aangenomene voorwaarden van Omer-Pacha protesteren. De laatste Konferentie over de Serbcnsche Zaken is geëindigt; deze stelt vast dat de Turken uit Serbie moeten trekken of hun ver blijf maar alleenlijk mogen in dc forleresscn houden; Het Ottomaansch en Serbensch leger zal van beide kanten vermindert worden. Wat nu de Vereenigde Staten betreft, loopt het gerucht dat de Noorderlingen eene harde klopping gehad hebben en dal de stad Was hington bedreigd is ingenomen te worden. In Pruisscn is de goede overeenkomst onder het Gouvernement en de Kamers gedeeltelijk onderbroken door het tegenstemmen op het aannemen des oorlogs budjet. Vier liberale dag bladeren zijn bij hunne verschijning door de policie genomen geweest. HE TOEKOMST, De Brieven voorde redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dlxmtzdlc- •traat, 26, toegestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per trimester, fr. 1-00; per jaar, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stadzelfde prijs met verhooging van het port. BEKEND3IAKINGEN 12 centimen den drukregel; üe Plakbrieven en andere Berigten, ten Bureele van dit blad gedrukt, bekomen ééne inlijving gratis. Alle inschrijver, voor één jaar, heeft regt drijmaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, in dit bladje te laten inlijven. nieuwe inschrvijers op flit week- blttfl, zullen hetzelve van heden tot den eersten Zondag rait October 1362, gratis ontvangen. EEN UITSTAPJEN NAAR ROUSBRUGGE. Zondag 11. heb ik een reisjen naar Rousbrugge ondernomenhetzelve was door een heider en schoon weder begunstigd. Ik stapte op den hotk der Marktaf, in den Gouden Arend, geloof ik, eene afspanning waar men uitermaten goed, beleefd en goed koop gedient is. Daar de stoet maar ten 1 1/2 ure begon en ik nog anderhalf uur lijd voor mij had, nam ik dezen te baat om eens bet dorp rond te wandelen. Waarlijk dat plekjen is niet slecht bi bouwt; zijne ligging op de fransche grenzen en den IJzi r die er doorstroomt, moet Rousbrugge veel voordeel voor dm koophandel aanbrengen. Het dorp het ft maar weinige uit gestrektheid in de breedte maer is uitnemende lang. De in woners zijn zeer beleefd en voornamelijk is ér het schoon ge slacht zeer beva ligen aangenaam; menzon zeggendalhare lieve gezichtjens allen door één en den zelfden kunstenaar gebij- teld zijn Van alle kanten zag men rijtuigen aankomen met handboogschutters opgepropt; verders nog rijtuigen met rhetorikers. Het gedruis en de levendigheid aangroei- jende, deed mij aan den stoet denkenik begaf mij naar de herberg de Brikerij, voorenaan het dorp, al den kant van Proven. Men was aldaar juist bezig met zit h te rangschikken. De stoet was waarlijk treffend schoon, en de mannen die zich daarmede bemoeid hebben verdienen lof. Vooreerst, zoo ik mij goed herrinnere, was de stoet geopend door het dorps-mu- ziek, dan volgden: een vaandrig te peerd, de Barbaristen en de Viktorinnen, beide van Poperinghe, de Vlamingen vooruit, van Gulleghem, de Van Duise's Vrienden, van Dixmude, onze twee ijpersche maatschappijen, de Fournier en de Sterre. Deze laatste was heel gelijk in kleeding en had daarenboven nog 2 schilden mede, waarop men een dertigtal ntedaljen, door de maatschappij reeds gewonnen, zag pronken, welke schilden ieders aandacht trof. De stoet heeft geheelde gemeente door-

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1