Officiële Akten. BE SLECHTE TYD. geboorten; l]} te woorden dat de opening van het nieuw versierd tooneel der Vlaatnsche Ster, doordien de dekoratiè'n,-door den heerBöhm geschilderd, nog niet voltooid zijn, maar in den loop dezer maand zal plaats hebben. Zoo wij uit goede bron meenen te weten, speelt de maat schappij de Ylaamsche Ster, om hare reeks vertooningen te beginnen, de drij volgende stukjes: lu Keizer Karei bij de Schoenlappers2° De blauwe Scbenenen 5° De Belgische Vrijschutters; in de tusschenpozen zullen er kooren of roman cen gezongen worden. Het gordijn en eenige gedeelten der dekoratiën die reeds voltooid zijn, wekken ieders verwondering opzoo schoon en rijk zijn dezelve.- Geen twijfel dan of zal de zaal van den salon d'Apollon van publiek krielen; want drij lieve stukjes door de liefhebbers der Ylaamsche Ster vertoond in eene meesterlijk gedekoreerde zaal, is een lokaas waarvan vele liefhebbers de gelegenheid zullen waarnemen. Door koninglijk besluit van Ti September 1862, is M. Die- gerick, oud professor bij het koninglijk atheneum van Antwerpen toegestaan zijne regten op jaarwedde te doen gelden. Kon. besl. van zelfden dag, noemt M. Lejeune, 2C regent te Marche, in dezelfde hoedanigheid te IJperen, in vervanging van M. Mouzon, die le regent te Schravenhagen benoemd is. M. Géron, 2e regent te IJperen, is in dezelfde hoedanigheid te Houdeng-Aimeries benoemd, in vervanging van M. Coumet, die lot iets anders bestemd is. M. Th. Lansens, 2e onderwijzer bij de lagere school te IJperen, is onderwijzer te Aerschot benoemd, in vervanging van M. Mertens, ontslaggever. M ÏNGE IN G E N Wanneer de vos de passie preêkt, 't is van boer wacht uwe ganzen;» anders gezegdals een zoogezegd eerlijk man over zijn goed betalen stoft, vraagt hem vóórop geld, anders loopt gij gevaar, na lang wachten genoeg, ecne blankenbergsche betaling te ontmoeten 1 Sir John Elley, een engelsch generaal, was over eenige jaren te Parys en zat in het Café Foi. Hij had de medailje van Waterloo op de borst. Een franschman, met groote knevels, bad de medailje in 't oog en zegde ten laatsten Mijnheer, die medailje gelijkt veel op een vijffrankstuk. 't Is mo gelijk, zegde Sir John, maer met dat al heeft dat vijffrankstuk u eeneu Napoleon gekost. Lene vry alledaegsche, maer leerzame historie. 3" vervolg. Zie Nr 24. De beide echtgenooten konden ook in het geheel niet vinden, dat zy achteruit gingen; het is waer, het gereedcgeld, dat vader nagelaten had, was van lieverlede opgeraekt; maer wat hadden zy zich daarvoor ook al niet aengeschaft in het huis houden Daerenboven hadden zy vier lieve kindertjes gekregen, bet een al mooijer dan het andere; nu, dat weet iedereen,"kin deren kosten geld. Ook zyn de tvden niet meer als vroeger, zeide Siechintegendeel die worden alle dagen erger. Eene kast, daer ik vroeger veertig daeklers voor kreeg, brengt me er tegenwoordig ernauwelyks twintig meer op; wy kunnen dus ook onmogelyk zoo veel geld overleggen als onze vaderen ge- daen hebben. Zoo waren spoedig genoeg by Siech tien jaren verloopen maer zy hadden menig spoor achtergelaten, er was veel veran- deid. In plaets van acht of tien knechts, werkten er nu maer tw.ee op den winkel. Het schitterend magazyn van Fr. Siech droeg altyd nog wel den grootsdien naemmaer het zag er zoo yi in uit, dat menmoeite had om met de weinige meubelen, die er stonden, nog eenige figuer te maken, en op de hout- zoiders lagen byna niets meer dan spaenpers. Ook in het woon vertrek was het anders dan voorheen: de pracht en de glans waren grootdyks geweken, de orde was lang weg, de vriendc- lyke gasten waren gediend, het klavier w erd niet meergehoord, het fransch en engelsch was tolael vergeten, de gezichten za gen er ook zoo vergenoegd niet meer uit, er viel zelfs wel eens een hard w oordje tusschen de echtelingen, en de anders zoo vrolyke jonge vrouw zat nu menigmael met het hoofd in de hand, die wel niet meer heel blank en zacht was, maer toch die schoone hoedanigheid niet door veel w erken had verloreu. Zoo zat zy eens aen het venster, toen haer man, een vrolyk deuntje fluitende, in de kamer trad. Wat scheelt u vroeg hy, zyne vrouw verbaesd aenzien- de, u Schreit gv Wat is het 'i Och, lieve God! zuchtte zy, Hoe kunt gy vragen wat my scheeltIk zy zweeg en er rolde eene traen over hare bleeke wang. Nu, zeg op dan, wat is er gebeurd vroeg Siech ongerust, 'i Wy hebben weldra weer zoo groote uitgaven le doen, en God weet nog hoe het gaen moet. Die woorden hadden eene zichtbare uitwerking op den man. Zyne vrolyke luim was voorby, en lang stond hy in gedachten voor zyne vrouw verzonken, die stil in haer voorschoot weende; eiridelvk brak hy het eerst liet zwygenKom, kom, geene ellende vóór den tyd Dat zegt gy altoos, Wilhelm zeide de vrouw nog schrei- jende maer er moet toch raed geschaft worden. Al het kindergoed is versleten, dat voor het laetste wurpje is nog niet betaeld waer moet het doen komen? Er werd aen de deur geklopt, een bediende trad binnen. De Baron laetvragen, zeide hy, of de bestelde secretaire zonder fnut vóór den eersten klaer zal zyn? Mr. Siech schrikte van die boodschap men kon het hem aen- zien, dat hy verlegen was. Ja wel, antwoordde hy einde- lyk,.eenigzins stotterend, ik zal er voorzorgenDe bediende vertrok; Siech vloog naer den winkel: de drommelsche kast w as hem geheel en al door het hoofd gegaen, it Is de secretaire klaer vroeg hy de knechts, ii Wel neen was het antwoord. Er is immers geen hont; gy zoudt er omgestuerd hebben, maer er is niet van gekomen. BIWaerom hebt gy het niet helpen onthouden? raesde de meester moet ik dan aen alles zelf denken tl lk ben by den houtkooper geweest, verontschuldigde zich de knecht, maer die moest u eerst spreken, zeide hy; ik heb u de boodschap immers weerom gebragt. De meester trok een lang gezicht, want hy wist maer al te goed, wat de houtkooper hem te zeggen had. De secretaire moet voor den eersten klaer zyn, dat heb ik u te zeggen. Toe, Hannes! zeide hy tot den jongsten, loopt gy eens naer een' ander, en zeg, dat hy Zondag het geld zal hebben. Flap sloeg de meester na deze woorden de deur achter zich toe en ging weder naer zyne vrouw. Goed dat hy niet hooren kon, wat de knechts zoo al achter zyn' rug van hem zeidenhy zou cr ook al niet opgevrolykt van zyn. Wordt voortgezet. BURGERSTAND vau2ï S«ïpt. tot 3 October 1S@S Huwelijken 1. I.ibberecht, Josef, slotenmaker, en Valatenstein, Cecilia, kantwerkster. 2. Depuydt, Eduard, landbouwer, en Swingedouw, Emerentia, naeister. Sterfgevallen i. Dewitte, Blondina, 83 jaren, kantw. weduwe van Carolus Mahieu, S'Jans-hospitaalstr. 2. Worm, Francisca, 52 jaren, dagloonster, huisvr. van Joanncs-Baptista Vanacker, Meenenstraat. Z. Coemelck, Petrus, G4 jaren, gepensionneerd brigadier der douanen, echtgenoot van Paulina Degruyter, Zaalhof. 4. Lieven, Benedictus, 77 jaren, tim merman, echtgenoot van Catharina Hoeydoux, Nedermarkt. S.Degroote, Petrus, 5! jaren, daglooner, echtg. van Sophia Lameire, Meenenstraat. 6. Noliet, Petrus, 44 jaren, dag looner, ongehuwd, Thouroulslraat. 7. Knockaert, Rosalia, bi) jaren, naeister, ongehuwd, Thouroutstraat. Een levenloos kind van het vrouwelijk geslacht.

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 3