Officiële Akten. BE SLECHTE Tl MARKTPRYZEN. Bij koninglijk besluit van 5 October, zijn aangeduid om gedurende drij jaren de bedieningen te vervullen van onder- hooringsregler in 'l arrondissement der regtbank waarvan zij deel maken: Brugge, M. Khnopff; Kortrijk, M. JoosVeurne, M. Denecker; IJperen, M. Messiaen. Bij koninglijk besluit van 7 8ber 1802 zijn de volgende heeren van liet 1 le regemeut voetvolk in graad verheven: De luitenant Van Mellaert, tot kapitein van 2e klasde onder luitenant Ferricx, totluitenant; de serjant-majoor Jaminé, en de serjant-fourrier Delfosse, tot onder-luitenanten. Bij koninglijk liesluit van 27 Maart 1859 is een hooge raad van handel en nijverheid ingerigt. Zie hier de leden die door de koophandelkamers onzer provintie zijn aangewezen om deel te maken van dezen raad gedurende den zittijd 1802 Voor Brugge, M. Julius du Jardin; voor Kortrijk, M. Buijse- Van Isselsteinvoor Oostende, M. Brasseur;voor Rousselaere, 51. Ch. de Brouckerevoor IJperen, M. P. Beke. lElSGELISGM. De krooning van Radama II,--als koning van Madagascar, heeft onlangs plaets gehad. Men spreekt van eene massa deko- ratiën dat deze vorst aan verschillige grooten van Europa zou gezonden hebben maar deze dekoratiè'n die zich aan den neus vastgemaakt dragen, zullen waarschijnelijk niemand aanporren om de bemagtiging voor het dragen derzelve bij den koning af te Vragen. Een poliecieman, te Londen, nam onlangs een jongen bij den kraag die bezig was meteen broek te stelen (annexeren). Met welk regt palmt gij dit kleedingstuk in Vroeg de policieman. Ik annexeer het, antwoordde de dief, omdat ik liet noodig heb om mijne natuurlijke grenzen te duiken 1 Eene vry alledaegsche, maer leerzame historie. 4" vervolg. 't Is me hier ook een boel van Schralensteinzeide de oudsteu als de secretaire klaer is, dan poets ik hem, daei' kan hy op aen Weldra kwam Hannes met het hout terug, en nu gingen zy met vereende krachten aen t werk, zoodat inderdaed de secre taire op den bepaalden tyd in elkander zat. Laet ze maer barsten voor myn part, als eene erwt, zeide de oudste:myn tyd zal ze wel uithouden. Ondertusschen rekende de jufvrouw haer' man voor, wat er zoo al voor den ledig geworden luijermand volstrekt onmisbaer was. Een heele ceel was het. Mr. Siech krabde bedenkelyk het hoofd. Nu, spoedig, ontvangen wy geld! zeide liv troostend en ging heenmaer men kon hem duidelyk aenzien, dat hy zelf niet zeer getroost was. De dag kwam. De secretaire werd te huis gebragtzy voldeed zeer goed, want zy zag er netjes uiten Mr. Siech keerde vro- lyk met het geld in den zak naer huis. Hy moest wel den koop man, die het hout geleverd had, voorbymaertoenhy by hem wilde ingaen, bezon hy zich weder en stapte voort, zonder zyne belofte gestand te doen. Ik kan morgen of overmorgen even goed betalen sprak by by zich zeiven. Hm Ilm hoorde hy nu achter zich, en toen hy omkeek, zag liv een' oud vriend, met wien hy in betere dagen menig pleiziertje genoten had. liet was dezen ook al niet meêgeloopen in dien tyd. Onder een onbeteekenend praetje wandelden de twee vrienden verder. Wat rookt ge daer lekkere sigaren, merkte Siech aen dc andere presenteerde hem ereeneen vuer. u Schande koopverzekerde de vriend, en bleef voor de herberg de Gonde Druif staen. Kom even meê in huis! vervolgde hy, in de open lucht kuntgy er zoo niet over oor- (jeelen. De beide vrienden cischten een glaesje punch omdat het koud was, en Siechvonddesigaernunogveel aengenamer. <i Als ik u met een kistje dienen kan, mynheer Siech! zeide nu de kastelein, ik heb er nog een paer, dan zal ik u met pleizier een van overdoen, ze zvn mooi en goedkoop. Mynheer heeft ze ook van my. Siech had de sigaren te veel geprezen, om neen te zeggen, en hy vond ze inderdaed heel billyk en naer zyn' smaek; hy legde dus zyne twaelf daelders op de tafel, betaelde zyn gelag en wandelde met zyn kistje sigaren onder den arm naer huis. u Wat brengt gy daer vroeg zyne vrouw, toen hy het kistje op de tafel zette. li Wel kunt gy niet zien Sigaren zyn het. Dolle koop Dat hadt ge wel mogen laten! bromde JuliaWe hebben nu net zoo veel noodig, en we zyn slecht by kas. ii 0 watii antwoordde de man, mag ik al geene sigaer meer rooken? Dat zou er mooi uitzien, waerlyk Onder de hand haelde hy tien blanke daelders voor den dag, die hy voor zyne vrouw op de tafel legde, met de aenmerking, dat zy die voor hare luijermand gebruiken kon, en dat zy nu ook met zyne sigaertjes wel vrede hebben zou. En dat had hy juist geraden. Het vrouwtje streek, witjes lachende, het blin kende geld op, kuste den goedhartigen man af, en was binnen een half uermè't mantel en hoed de straet op. In menigen win kel werd zy gezien, en na een paer uren kwam zy met eene nieuwe muts op het hoofd, en met eenen jongen by zich, die een zwaer pak droeg, weder te huis. Zoo vrolyk als thans was zy sedert lang niet geweest. ii Nu ben ik van alle zorgen ontheven, sprak zy tot haren Wilhelm, die in zyn' leuningstoel zyne sigaren probeerde, ii Bezie nu toch dat schoone linnen eens! voer zy voort, ii en hoe goedkoop ii Gy hebt ook eene nieuwe muts op merkte haer man aen: ii waren uwe andere dan niet meer goed? <i Hoe kunt gv toch zoo vragen! antwoordde zy, zy zyn allemael zoo ouderwetsch, dat het schande is. Gy zoudt my ook maer voor gek laten loopen. ii Het is maer, zeide hy, dat wy tegenwoordig zooveel noodige uitgaven hebben. Het is een slechte tyd. ii Sedert van middag, antwoordde Julia een weinig stekelig, ii is hy toch niet verslimmerd Uwe sigaren ruiken sterk, liet zy er nog eens op volgen, en daermede ging zy degekochte goederen in de kast sluiten. Wordt voortgezet. B5JK.GERSTAIV0 van 3 tot ©ctoHei'lSQ^. GEBOORTEN' Mannehjk geslacht 10 j te zamen Vrouwelijk 2) Slfswclijkeiï IDecart, Desiderius, stoeldraeijer, en Logie, Amelia, kantwerkster. 2. Talon, Josef, lintenwever, en Mahieu, Amelia, kantwerkster. 5. Barbez, Petrus, dag- looner, en Barbez, Isabella, dagloonster. Sterfgevallen 1. Gheijsen, Alfons, 19 jaren, hoorn blazer bij het I lc regement voetvolk, Vleeschhouwerstraat. 2. Slosse, Amelia, 26 jaren, kantw., ongehuwd, Recollettest. Bbksdende 7.iarkw, VrJuwéiijt808/^111 1 tezamen 3- VEÜRKE. Per 145 liters. Tarwe van ld, nieuwe Rogge Sucrioen Haver Z'ooncn 8 October. 56-00 tot 40-00 27-00 22-00 18-00 11-00 20-00 58-50 24-00 20-50 15-00 22-75 1 October. 00-00 tot 00-00 59-50 26-00 22-00 18-00 11-00 19-00 25-00 20-00 15-00 22-50

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 3