Politiscli overziekt. - Stads-meuy, s. - Kunsten en Wetenschappen. Bekende; akingen. Politisck overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAAR. ZATERDAG 1 NOVEMBER iouz. N° 52. Griekenland is in opstand: het voorloopig gou vernement heeft koning O i to en zijn stamhuis van den troon vervallen verklaard. Pruissen behoudt zijne tegen-konslitutioneele houding De gezondhicds-slaat van Garibaldi wordt thans als beter beschouwd In Noord-Amerika deurt het speeltjen nog altijd voort en het belachelijkste is dat beide partijen zich altoos den zegenpraal toeëigenen De laatste tijdingen uit Vera-Cruz, geven ons de verzekering der verandering van 't po litiek van generaal Forey. In zijne afkondiging van 25 September laatst, verklaart hij liet mcxikaansche volk vrij zijn eigen gouvernement te kiezen. De afzetting van generaal Almont bevestigd gedeeltelijk deze doenwijze. In Italië zijn de Napelsche Provinciën nu bijna geheel gerust. DG TOEKOMST, De brieven voor do redaklie, do boekon om in ons blad je gcplaatsl Ie worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING: Voor IJ peren, per'drie maanden, fr, 1-00; per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs niet verhoog van liet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle posl-dirckteurs. BEKENDMAKINGEN 12 ccntimen den drukregel; —de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Bcrigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot liet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigi van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Volks-Bibliotiieek. - Woensdagavond heeft de kommissie der Ylaamsche Ster, aangesteld tot inrichting der Volks bibliotheek, in haar lokaal eene vergadering gehouden, ten einde het reglement op te maken en goed te keuren. Deze kommissie heeft besloten hetopgemaakte reglement in den loop der aanstaande week aan de goedkeuring van stadsregering te onderwerpen. D. Maertens, die over acht dagen zoo hard gevallen heeft, is teenemaal hersteldhij heeft het ontstaan met eenen dag te kreupelen. S' Crispins-Dag. - Onze vlaamsche zeden heeft met zich dat het volk aan alle omstandigheden tracht een vermake lijk uitval te zoeken: van daar die ontelbare menigte Maat schappijen van allen aard die jaarlijks op hunnen patroon feestdag, in korps, in de eene of andere kerk eene mis gaan hooren, en dan samen eene geheele week in vermaken over brengen, Van dit getal is ons Schoenmakers-Gild die deze week wél luisterrijk zijn patroondag gevierd heeft; verscheidene dagen was er feest in de herberg de getemde Leeuwenalwaar deze Maatschappij haren zetel heeft. Velen zien deze ambacht-bijeenkomsten met onverschillig heid aan, en nogtans zijn deze broeder-feestende aandacht waardigeerst onder het oogpunt van den volksgeest, dan onder dit der oudheidskunde. Alhoewel weinig of niets der oudheidskunde bewerkende, hadden wij de gelegenheid verleden jaar de oude schriften, rekeningen, processen-verbaal, enz. van dit Schoenmakers- Gild te kunnen nazien, en waarlijk, ons dunkens, is er daar stof om iets aan onze Oudheidskundige-Maatschappij bij te dragen. Wij roepen hierover de aandacht van dezen die zich aan deze studie toeleggen. Wat nu het Gild in zijn eigen betreft, bemerken wij dat, ofschoon ons stadje klein is, bijna de helft der schoenmakers geen deel dezer Maatschappij nemen. Wij weten niet waaraan dit toeschrijven, maar wij wenschen uitganscher hart de ver broedering, door onze voorvaderen zoo breedvoi bewerkt, te zien aangroeijen. Wij treffen in Ilel Boterkuipje, van Dixmude, 50 Oc tober 18G2, een zeer vleijende brief aan, over de avondfeest der Vlaamsche Ster, van Zondag laatst. De schrijver, d'heer C. de Cgeeft een getrouw verslag dezer vertooning. 7,ie hier onder een brief die Dinsdag laatst onze redaktie is toegekomen Yper, 28" 8ber 18G2. Mvnheer de opsteller, Ik weet van goede bron dat in uwe hoedanigheid van voor zitter der Vlaemsche Ster, gy van den tooneel-avond van Zondag laetst enkelyk het datum en den naem der stukken zoudt aengestipt hebben en door eene misgeplaetste zedigheid geen lof zoudt toezwaeijen aen uwe medeleden, uit vrees dat het publiek het niet goed zoude vinden. Gedoog dat ik het in uwe plaets onderneem, en bid u, Mynheer, het hier onder- staende in uw nummer van Zondag te willen inlyven. De opening van het Tooneel-Saizoen heeft Zondag laetst in de Zael van Apollo, door de Maetschappy de Vlaemsche Ster, plaets gehad.

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1