Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Sliuls nieuws. EERSTE JAAR. ZONDAG 9 NOVEMBER 1862. N° 53. De grieksehe gouvernement-makers zijn in twee kampen verdeeld: de eene villen de Re publiek, de andere een Ivonstitulioneelen Koning; men denkt algemeenelijk dat dien laatstcn vorm van gouvernement zal aangenomen worden. Wal nu de keus, die er te doen is, aangaat, zijn de geesten ook veelerlei vcrschillig: de ecne willen prins Ypsilanti; de anderen den hertog de Leuchtenberg. Men spreekt nog van prins Alfried van Engeland en van den graaf van Vlaanderen, van België. Verders is er nog een afgezanlschap naar Italic bij de generaals Tuit en Klapka gezonden geveest om deze veldover sten het kommando over bel grieksehe leger aan te bieden, ten einde de grieksehe grenzen, ten nadecle van Turkije, te vergroolen. Deze hebben dit aanbod niet aanvaard. Ons dunkens is dat de Grieken zicli een konslilulioneel gouverne ment zullen aanschalTen, voor hoofd hebbende een prins van het eene of andere beerschende buis van Europa. Geheel Polen en voornamelijk Warschouw is nog altoos het voorwerp der vuigste onder drukking. In China zetten de opstandelingen hunne wilde verwoestingen voort. Op 26 September laatst heeft men te Canton eene samenzweering ont dekt, voor doel hebbende de stad te verbranden en de Mandarins te doodigen. Vele aanhoudingen zijn gepleegd. Er is spraak eener vriendelijke tusschcnkomst der Europische Mogendheden in Noord-Amerika. De Belgicsche Kamers zullen den 11 dezer, voor den gewoonen zittijd 1862-1865, geopend worden. DE TOEKOMST, De brieven voor de retlaklie, de boeken om in ons bladje geplaatst le worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmüde-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING: Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00: perjare, fr. 4-00, vóórop té betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van liet port. Men schrijft in bij den drukker van dil blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 een timen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopiugcn, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dil Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des ovcrslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dil bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dil blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Van Dinsdag af was er spraak in stad men waarschijnlijk 's anderdaags in den Moniteur de koninglijke benaming van den Burgmeester van IJperen zou zien. Slot het grootste ver langen wachtte men At oensdag het aankomen van den trein van 10 ure; iedereen was nieuwsgierigmaar welhaast was hol verlangen vcrwezentlijkl: onze beijaard gaf het vreugde- sein. In eens, als op een elektrieksche teeken, zag men de voorgevels der huizen in hun feestgewaad omhuld, de vador- landsche vlaggen wapperden alom; eene buitengewoon*: be geestering scheen bij de inwooners uit; iedereen maakte gereedschap om Mijnheer P. Beke, als hunnen nieuwen Burg meester te gaar. begroeten. Ten 12 1/2 ure ging geheel de Gtemeente-Raad zijne gelukwenschen doen, later in den na middag de verschillige diensthoofden der instellingen onzer stad de professors der Teeken-Akademie; deze van het stads- Kollcgie enz., alsook afdeelingen der Liberale Associatie en der Maatschappij de Vlaamsche Sier. !s Avonds was er algemeene verlichting; de armste inwoo ners zelfs spaarden niets om hunnen nieuwen vader eerc te bewijzen en hem hunne toegenegenheid te betoonen. Ten 7 ure was er serenade gegeven door liet Muziek van 't korps Pompiersten 8 ure door liet Muziek van 't dl® linie- regement; en ten 9 ure door de Koor-Afdeeling der Maat schappij de Vlaamsche Sier. Nu, I Jperen, proficiatGij hebt in Mr. P. Beke een ware voorstaner uwer regten gevonden, een behertiger van uw ge luk ontmoet. Zijne lange diensten en ondervindingen als stads Raadsheer en later als Schepen, zijn genoegzame waarborgen zijner bekwaamheden zijne volksliefde voorspelt u eene heil zame vaderlijke bestiering! Zie hier hetgeen wij sedert Vrijdag aan alle hoeken der straten, gedrukt in het vlaamsch en fransch, aantreffen: Lieve Medeburgers Ik voel mij genoodzaakt u al mijne dankbaarheid uit le drukken voor de blijken van achting en genegenheid die gij mij gegeven hebt ter gelegenheid mijner benoeming lot Burgmeester der stad IJperen. Veest verzekerd dat ik er gansch mijn leven eene herken- telijke gedachtenis zal van bewaren. Thans de eerste Magistraat onzer oude stad wordende, zoo ga ik nieuwe en gewigtige verpligtingen aan maar sterk door uwen goedwilligen steun, onderneem ik met vertrouwen de zware taak die mij opgelegd wordt, en ik geef u de verzekering

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1