,v FolitiseSi OYerzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Poliliscli overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAAR. ZONDAG 7 DECEMBER 1862. N" 37. Men schrijft uit New-York, onder datum van 22 November, dat hel gerucht tegenwoordig ver spreid is, dat de leden van het Zuider gouverne ment, tijdens de opening van het Kongres, een brief zullen uitgeven strekkende lot hel bekomen van den vrede. Het oorlogs-budjet voor het toekomende jaar, is op 428 millioenen dollaars gesteld. De kandidatuur van prins Alfried van Engeland tot den troon van Griekenland, was maar eene en- gelsehe dweeperij om deze van hertog van Lucli- tenberg te verijdelen. Het ifaliaansch ministerie heeft zijn ontslag gegeven; deszelfs opvolgers zijn nog niet gekend. Gedurende deze week hebben de Belgiesche Kamers het budjet van financien voor 1863 zonder onderzoek aanvaard. Het voorstel van krediet van 345.000 fr. aan het departement van Binnen- landsche Zaken te verleenen ten einde mede te helpen in de uitgaven door het lager onderwijs ie doen, is insgelijks met algemeene stenunen aan genomen. De Antwerpenaren hebben de verledene week hunne gemeente kiezing gedaan; meest alle de kandidaten door den meeting voorgedragen zijn aanvaard. DE TOEKOMST, Do brieven voor do redaktie, de boekon om in ons blad je geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmiule-straat, 26, toe gestuurd worden.INSCHRIJVING: Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00; per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij idle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel—de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Beriglen, ten bureele van dit Weekblad gedrukt., zijn gratis ingelijfd tol het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dil bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons biad aangemelde goederen, plaats hebben. tSe nieuwe iiisehfijvci's op DE '2'<.HiMT3Ss'8'zuilen het blad van Sleden tot Nieuwjaar IS63 gi'atis ontvangen. Zondag laatst hebben wij de eerste vertooning van het abonnement door de Vlaamsche Ster uitgegeven kunnen bij- woonen. De Zaal van Apollo was, als gewoonlijk, proppend vol publiek, publiek die door zijne tegenwoordigheid de Maat schappij welke het bezoekt, vereert. De drie blijspelen zijn zeer aangenaam geweest en hebben veel doen lachenhet liedjen en de alleenrede zijn even goed uitgevoerd en toegejuichd geworden. De aanschouwers zijn allen eens om te verklaren dat zij met voldoening bij iedere voorstelling blijken van waar talent te bewonderen hebben. Vooral vinden zij bij de juffers liefhebsters een bewonderens- waardigen vooruitgang en velen van hun hebben na de ver- looning aan deze juffers hun kompliment gaan afleggen of aan de bestuur-leden last gegeven haar, in hunnen naam, een dus danig kompliment te maken. Ga voort, Vlaamsche Sier blijft volherden in uwe pogin gen, bet is voor eene geheiligde zaakHo Nationaal Vlaamsch Tooneel Wij zeggen Nationaal, omdat echte vlaamsche stukjes wel geschikt zijn om onze gebreken en belachelijkheden, alsook de verhevene en edele karakters te zcdcschetsen Voor eerst hadden wij Matroos, Soldaat en Sjouwerman, van Slecckx; wat schoone zedeschets Daarin ziet men liet on derwijs zegepralen over verwaandheid, hoogmoed en onge bondenheid: de pennelelike rmetzi\neha\s en losse voorstellen; de Matroos met zijne schoone kleéren en de Soldaat met zijn erfdeel, worden allen van de hand gewezen voor den armen Kaeiwerker, die, maar zijne moeder en Net beminnende, naai de avondschool heeft gegaan ten einde zijne geliefde, die niet geletterd is, te kunnen helpen hare rekeningen van gestreken linnen opmaken. Het tweede stukjede genaamde Pwas iets om af te wisselen, om te lachen. Daarin schetst de schrijver (M. Slecckx) het karakter eener dier oude zottemutsen, welke de mans, waarmede zij in echt zijn, door hare overtollige liefkozingen en grillen eerder een last dan eene gade worden. Bartholomeus, beenhouwer en herbergier, haar man, de eenvoudigheid zelve, had in de gazet gezien dat genaamde Ponder Napoleon I, op het slagveld gebleven en dood gewaand, nog in 't. leven was en alle oogenblikken kon terug komen. Hij meende dat het Pee te rs was, de eerste man zijner vrouw, en bij gevolg hij de plaats had moeten ruimen. Zijn vriend, een vetweider, komt hem aankondigen dat hij daar isDe vriend spreekt van een zekeren Frans die van Parijs terug keert om met Nelleken, Bartholomeus schoondochterte trouwen; de beenhouwer denkt dat het Peeters is dien hij beduiden wiltde eene spreekt van Frans, de andere van Peelers en verwarren in hun gesprek; toen eindeling Frans, die er intusschen is bij gekomen, de gazet beziet en er in vindt dat het artikel van een genaamde P...., van Bordeaux, spreekt en geenszins van Peeters. Ver wondering en blijdschap ontknopen 't stuk.

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1