Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. EERSTE JAAR. ZONDAG 14 DECEMBER 1862. N° 58. Het Mexikaansch Kongrcs is den 20 October geopend geweest. President Juarez heeft de zitting in persoone geopend. Uitsluitelijk handelende over den vreemden inval, heeft hij klaarlijk doen ver staan dat hij tot het einde toe uit alle zijne kracht er zich tegen zal verzetten, en roept daarom de vaderlandsliefde der Mexikanen in. Alle de ministers, generaals en diplomaten, waren hij de opening tegenwoordig. Volgens lij dingen van 20 Oct. zet men vurig de verdedigings werken te Puebla en Mexiko voort. Het Ilaliaansch ministerie is samengesteld als volgtMM. Farini, voorzitter, Pasolini, voor het buitenlandseh, Pisanclli, justitie; Minghetti, finan cien; Delia Rovere, oorlog; Bicci, zeemagt, en Menabrea, publieke werken. De Kamers zijn voor 18 December bijeenge roepen. Den 4 Dcc. zijn de kiezingen in Griekenland begonnen. De kandidatuur van prins Alfricd als koning van Griekenland, is reeds door meer dan 80,000 slem- men vastgesteldmaar de drie mogeudheden Ruisscn, Engeland en Frankrijk verwerpen dezen keus en bieden Don Fernand, de vader van den tegenwoordigen koning van Portugaal, als zijnen plaatsvervanger aan. Zoo het schijnt zal het bclgiesehe senaat den 15 dezer bijeengeroepen worden. Bmammm wm DE TOEKOMST, Do brieven voor de redaktie, de boekon om in ons bladje geplaatst (e worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden.INSCHRIJVING: Voor-IJperen, per drie maanden, fr, 1-00; per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-dirckteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureelc van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- Kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. De nieuwe inschrijvers op DE jTOEIiODST, zullen laeÉ blad van lieden tot JVlcuwjaar SSG3 grati* ontvangen. De herbergen welke tot nu toe ona blad gratis ontvangen hebben, zullen van Nieuw- jaar aanstaande geen meer ontvangen, dan dat dezelve een abonnement nemen. Gisteren acht dagen, was ons gewoonlijk zoo stille IJperen geheel en al aan het redekavelen over het verspreid gerucht dat men van Zondag af, 7 December, zou begonnen hebben met iedereen die zich in estaminet zoude bevinden, na 11 ure 's avonds, aan de boet te slagen te kalangeeren zoo als men alhier zegt Zie hier de zaakgedurende de StcCatharina- en de Sl Eloy- dagen, op welke veel ambachtslieden hunne jaarlijksehe pa troonfeest vieren, hadden er in verschillige straten en herber gen eenige ruststoorende tooneelcn plaats gehad. De hooge bestiering onzer stad had, om dit in het toekomende te voor komen, aan de policie bevel gegeven, na 11 ure 's avonds, streng op de ruststoorders en de herbergen te waken. Dit een algemeenen maatregel gcloovende, heeft de policie in dezen zin alle de herbergiers, zonder uitzondering, gaan verwittigen. Zondag, omtrent middag, kwam dit ter kennis van het stadsbestuur die, wetende dat dusdanige policie-maatregels maar voor kwaaddoeners, moedwilligaards en ruststoorders ingerigt zijn, zich verhaastte een tegenbevel te geven, ten einde al de ordentelijke herbergiers hunnen vrijen verkoop en de gewoone slijters hunne oude gewoonten te laten eene pijp rooken onder het drinken van een goed glas ijpersch bier. Nogthans wordt deze maatregel niet afgeschaft voor de kroegen waar er herhaalde malen twist en gevecht hebben plaats gehad of aanleiding hebben gegeven tot ruststooring. Verleden Zondag, omtrent 11 ure en half,' begaf zich het korps Pompiers, in groote kleeding, voorgegaan doorzijn Muziek, naar de kerk van St. Maartens, alwaar eene mis gele zen werd ter eere van de If. Barbara, zijne patroones; gedu rende de mis liet zich het muziek hooien door het uitvoeren van eenige der schoonste stukken uit zijn repertorium. Na de mis trok het korps door de voornaamste straten der stad naar zijn wapenmagazijn terug. 's Nanoens vereenigden zich de officieren, onderofficieren, muziekanten, brigadiers en pompiers, op een prachtig Banket, in het St. Sebastiaan-hof, alwaar zij Vereerd waren met de tegenwoordigheid van drie genoodigdon: de heeren Burg meester onzer stad, de Majoor-Kommandant der Burgerwacht en de Luitenant-Kommandant der Kanonniers (Burgerwacht).

De Toekomst (1862-1894) | 1862 | | pagina 1