Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR ZO A DAG ii JANUARI US 1863. N° 42. Het nieuws van New-York is van den 17 Xber laatst. Men is te Washington bezig met cene nieuwe oorlogs-belasting gereed te maken van 300 millioenen dollaars. Men verwacht de af kondiging der sla ven vrijmaking met 1" Januarij. Men schrijft uit Palerma dat er 180 galei boeven aldaar ontsnapt zijn. Het koningdom van Griekenland isnogalloos even ver. Indien prins Alfried niet kan aan- veerden zal den keus moeijelijk vallen. De afstand door Engeland der Ionieensehe Eilanden slaat om verwezen tl ij kt te worden onder eenige voorwaarden door 'l engelsch ka binet voorgedragen. De krijgswerking tegen Mexiko blijft tot in Februarij, onder verschiilige voorwendsels, op geschorst. De fransclien vinden meer werk bij de mexikanen dan zij het gedacht hebben. Er is spraak van de overeenkomst der fransche en engelsehe kabinetten, om de zaak van Noord- Amerika te trachten eITen te maken. Alle de jongelingen van Polen worden, onder voorwendsel de militiewet uittevoeren, van hun land weggerukt. Een mi'ddel gelijk een ander om dat ongelukkig land te onderdrukken. Japonie is in opstand. De grootcn des lands nemen de teugels van 't, gouvernement in handen. De koophandels betrekkingen zullen er veel aan lijden; het waren juist dezelfde grooten die zich altijd verzet hebben legen de opening van dit land aan den koophandel. La France zegt dat het hoofd van het bel- giesch kabinet naar Lisbonna eene zending af gevaardigd heeft om koning Don Ferdinand te overhalen den troon van Griekenland te willen aanvaarden. Middel om de ongelukken in het gebruiken der Amerikaansche Olie te voorkomen. DE TOEKOMST, Do. brieven voor de redaklie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVINGVoor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00per jure, fr. t-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs niet verboog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 eentimen den drukregel; de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intce- kenaar voor één ja;..heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar dc verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Maandag namiddag, omtrent Z 1/2 ure, kwam een frissche jongman van een oojarigen ouderdom, van Armentiers naar Meesscn om zijne familie een nicuwjaarvvensch te doen. Aan Diepen daal gekomen zijnde, werd hij eensklaps aangerand door drie roovers; een van hun had eene spade waarmede hij den reiziger een slag toebragt die gelukkig-lijk werd afgeweerd door zijnen stok. Dc hoosdoeners hebben hemdan vastgenomen en hem trachten in het bosch te trekken, doch, door zijn te- genweeren er niet in gelukkende, hebben zij hem met geweld zijn regenscherm, zijn uurwerk en zijne geldtesch, 95 fr. be helzende, ontnomen. Het schijnt dat eenen heer drie manskerels, waarvan eenen eene spade droeg, omtrent St. Eloij ontmoet heeft en er eenen van zoude erkend hebben. Heeds zijn er twee als verdacht aangehouden. Het is tc hopen dat zuikdanige baanstroperij niet ongestraft zal blijven. Het gouvernement beeft aan den beeldhouwer Fiérs, van IJperen, de taak opgedragen een borstbeeld te maken van baron dr. Seutin, bestemd voor de geneeskundige akademie. Ziehier de beweging van den burgerstand onzer stad gedurende het verloopen jaar 1892 nilWULIJKGI100. mannelijk geslacht 224, vrouwelijk id. 247, CGKOORTEX «TKRPCiKVAa.I.KW Te samen 471 mannelijk geslacht 219, vrouwelijk id. 198, Te samen 417. Dus 54 geboorten meer dan sterfgevallen. De loting voor de militie ligting 1865, zal in de kantons van ons arrondissement plaats hebben als volgt Kanion Poperinghe, 5 Februarij; EJverdinghe, 4Februarij; Njeuwkerke, 5 Febr.; IJperen, 6 Febr.; Proven, 9 Februarij Langemarck, 10 Febr.; Waesten, 12 Febr.; Gheluvelt, 19 F.; en Wervick, 19 Febr. DE OLIE. -- De olie mag bijna geen kleur hebben en ge heel gezuiverd ziju der in zich behelzende naphten. De olie.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1