Verschillige Tijdingen. Kunst- Letternieuws. Officiële Akten.- die sen sterkeren geur dan de gezuiverde Fetro! of Siester Olie heeft, is deze welke niet genoegzaam der naphte ontlast is. Deze olie neemt vlam wanneer men er eert brandend voorwerp mede in betrekking stelt. Om te ondervinden of de Mineraal Olie goed is om te ge bruiken, schenkt men er een weinig in eene telloor of onderste eener zjatte, tot op de hoogte van eenen centimeter, men laat er ten brandend sulferstik in vallen en de olie die vlam grijpt moet als gevaarlijk van de hand gewezen worden. In deze welke geen gevaar opleverd, moet het brandende sulferstik zich, als in gewoonc olie, van zeif uitdooven. DE LAMP. De lamp moet geheel digt zijn, zonder de minste opening, ten zij deze alwaar het brandgestel opstaat. Deze welke op dit punt twijfel geift of door 'tgebruik eenige zou opleveren, moeten verworpen wordenwant als er door eene andere opening gemeenschap tusschen den damp der olie en de vlam kan bestaan, is er gevaar. De lamp moet altijd meer olie kunnen bevatten dan er op eens kan verbruikt worden. De lampen moeten doorschijnend zijn, om altijd de hoeveelheid olie, daarin berustende, te kun nen kennen. Dezelve moeten uit geheel dik glas of klaar porce- lein vervaardigd zijn. Het brandgestel moet door eene soort van mastiek, aan de werking der olie niet onderhevig, digt gemaakt worden. De voet der lamp moet geheel zwaar zijn, ten einde de omvalling te vermijden. I1ET GEBRUIK DER OLIE EN DER LAMP. - Vóór men de lamp ontsteekt, moet men dezelve geheel met olie opvullen en ze zorgelijk sluiten. Zoo het gebeurde dat de lamp van olie ontbrake terwijl dezelve nog brandt, moet men, vóór men ze opent om er andere olie in te gieten, de vlam uitblazen en de lamp laten verkoelen. Indien hel noodzakelijk ware dat men onmiddelijk gebruik der lamp moest maken, zal men alsdan zorgen van het licht, die men noodig heeft om de opvulling der lamp te doen, op eenen grooten afstand te houden. Eindeling, als er een glas breekt, raag men niet wachten dc lamp uit te dooven, om de verwarming van het brandgestel te vermijdenwant eens deze verwarming op eenen zekeren graad te weeg gebragt, zal de olie doen doornen; deze voortgebragte doom komt langs de minste opening uit, kan vuur nemen, de lamp aan stukken doen springen en de brandende olie doen uitloopen. De pensioenen, van allen aard, op's lands schats groot boek inheschreven, zijn sedert 10 dezer bij alle schatsagenten, tegen betoog der gevvoone stukken, betaalbaar. De hertog van Brabant is op 18 Xber te Kairo aange komen. Na aldaar eene maand verbleven te hebben, gaat hij het hoog-Egijpte bezoeken. Een groot getal militairen die aan de versterkingswerken te Antwerpen arbeidden, zijn in verlof gezonden. Ons dunkt ns is dit een verkeerde maatregelimmers waarom zend men de milicianen niet naar hunne haardsteden terug gedurende het goed saizoen, wanneer zoo in stad als in het buiten werk in overvloed is, liever dan dien maatregel uit te voeren in den winter, wanneer bijna alle werken stil liggen? Dinsdag hebben al de nieuw gekozene en herkozen raads leden te Antwerpen den eed in het fransch afgelegd, behalve M. Van Ryswyck, die zulks in het vlaamsch deed. In deze zitting hebben de burgmeester, vier schepenen en vijf raads leden hun ontslag gegeven negen nieuwgekozeneleden hebben insgelijks verklaard hun mandaat niet te aanveerden. Den 30 Xber laatst, gaf de vrouw van Theodoor Van- hoeverbecq, beenhouwer te Maffels, het leven aan drie kinders. Te vooren had zij er vier ter wereld gebragt in twee dragtén zoo dat zij, in min dan drie jaren, moeder is van 7 kinderen In de Draaijersstraat te Luik, woonde sinds langen tijd eene oude jufvrouw, met naam F...,-alleen in een huis. Zon dag en Maandag waren hare geboren verwonderd te zien dat hare deur gesloten bleef en dat de jufvrouw nergens te zien was. Zou zij zonder iets te zeggen op reis gegaan zijn? Dit was moeijehjk aan te nemen en Dinsdag morgend werd de policie gewaarschuwd. Dc koinmissaris drong langs het venster in huis en boven vond hij het lijk der jufvrouw met de hand tu<- schen de zolderval opgehangen. Waarschijnlijk zal zij Zater dag avond op den zolder hout zijn gaan halen, de zware val moet onverwacht toegevallen en haren hand er tusschen ge vat zijn toen zij zi< h zelve wilde bevrijden, is zij ongetwijfeld van de ladder gesukkeld. Hoelang zij in dezen schrikwekken- den toestand gebleven is alvorens te sterven, weet men niet, maar haren doodstrijd moet schrikkelijk geweest zijn. De ge- buren hebben echter haar niet hooren om hulp toepen. Zij laat eene fortuin achter van ongeveer 110,000 fr. lletengelsche blad the Bailder heeft in zijn nummer van 13 Xber II., een artikel afgekondigd over het middel om do or de lucht te vliegen. M. De Groof, van Brugge, bevestigt dat hij, na eene elfjarige studie, hel middel heeft gevonden om in alle riglingen door de lucht te vliegen, en dat hij slechts geld noodig heeft om zulks te bewijzen. Het toestel dat daartoe be- noodigd is, zegt hij, is klein en zal den mensch toelaten zich naar goeddunken in de lucht te bewegen, met de snelheid van de zwaluw en de kracht van denarend. M. De Groof vraagt onderstand aan Engeland. Onlangs was er een verkenkoopman te Wieselburg, die zich aldaar begeven had om eene nog al groote som te ont vangen. Aldaar aangekomen zijnde met zijn zoontje, liet hij het kind in eene herberg en begaf zicli naar eene bijgelegene plaats. Het bosch doortrekkende, weid hij door eene geweer- scheut dood geveld de moorder verhaastte zich naar zijn slagtoffer om hetzelve te onlrooven, maar een grooten hond den koopman toebehoorende, viel hem op het lijf en na hem deerlijk aan stukken getrokken te hebben, liet hij hem niet meer los. Wanneer de misdaad ontdekt werd, vond men den moorder nog altijd door den bond neêrgeveld. Hij wilde zijns meesters moorder niet loslaten; men heeft genoodzaakt ge weest den hond dood te schieten. De moordenaar is twee uren daarna ook aan zijne wonden gestorven. De Ost Deutsche Post meldt aan zijne lezers het vol gende zonderling gebruik, hetwelk in noorderlijk Bohemen in voege is. Eik verloofd meisje, boe rijk zij ook zij, is gedwon gen de pluimen voor haar bed benoodigd, in hare stad en de omliggende dorpen te gaan bedelen. Deze bedelarij, welke som - tijds verscheidene dagen duurt, doet zij in gezelschap eener arme vrouw en in groote toilette. Zij wordt door elkeen goed ontvangen en brengt een grooten voorraad pluimen naar huis Zondag, na de hoogmis, werd in eene der zalen van het sta d- huis te Dixmude,in tegenwoordigheid van den gemeente-raad, de gouden medalje behandigd aan den heer doktor Denaux- Debreyne; onlangs bekroond in het koukoers door de maat schappij van geneeskunde te Gent, voor een werk op de sijphilis. Gedurende deze plegtigheid werdén eenige muziek stukken door het muziek der gemeente school uitgevoerd. Verleden Dinsdag, had er nogmaals in bovengenoemd Dixmude een pleglig feest plaats, ter herberg De Tafelronde, in de zaal d r rhelorika maatschappijNu, morgen niet, ter gelegenheid der huldebewijzen aan de achtbare heeren Debreyne hoofdman, Woets-Debreyne, onder-hoofdman, en Feys-Kes- teloot, tooneelbestuurder, als vijf-en-twintig jaren de plaats bekleedende van hoofdleden dier maatschappij. Onder de bijzonderste bijdragen tot die feestelijkheid be merken wij1° Hulde aan de drie Hoofdleden, woorden van mevrouw Van Ackere2° Dankwoord in naam der toon cel listen, door P. Wyllie-Tvtgat5° Breydel, alleenspraak door A. Blommeen 4° Bij de wieg van het kind des armendoor P. Wyllie-Tytgat. Door koninglijk besluit van 31 Xber 1802, i$ de luitenant kolonel Missotten, van t 3d0 jagers (e voet, tot den rang van kolonel verheven. De luitenant Braem, van 't 8" liniel-eg1, is kapitein van 3de klas benoemd. Zelfde besluit noemt tot luitenant dc onder-luitenant Tack, en tot onder-luitenant de adjudant onder-officier L'hoè'st, beide van 't 11» linie rog1. L

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2