Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 1 FEBRUARIUS 1863. N° 43. Nieuwe aandringingen zijn door het fransch gouvernement gedaan ten einde eenc tusschen- komst in Noord-Amerika te kunnen bewerken tusschen de twee partijen. De laatste tijdingen uit Amerika doen ons den inhoud kennen van den brief van Jefferson Davis aan het zuiden-kongres gestuurd. Hetgeen er meest in doorslaagt is het vast besluit der zuider- staten van zich nooit te onderwerpen. Men zegt nu voor zeker dat prins de Linanges kandidaat voor den Griekschen troon is. Polen is in opstand, het doet wéér ccne pooging om het russische jok of te schudden en een vrij en onafhankelijk volk te worden. De oproer is van langsamerliand en met rijp overleg ingerigt, niette genstaande de spionnen, veroordeelingen, fusil leeringen en deportation naar Siberië. Volgens de laaste tijdingen blijft de revolution- naire beweging voort duren door de kleine burgerij, de mindere burgerklas, de kleine grondeigenaars en de geestelijkheid ondersteund zijnde. De grootc grondeigenaars en de hoeren onthou den zich van deelneming aan de beweging. De telegraph van Warschouw langs Mijslowitz is op nieuw onderbroken. De ijzeren weg bij Potrikan is vernietigd. Eene bende van 130 sterk is uit Polen in het distrik Biclsk getrokken. Overal verzameld men hoopen troepen. Kolonel Suckow, heeft de opstandelingen, die zich in dc bosschen Plocki, Kostelnoi, Stroumianska en Koznij ver scholen hadden, aangerand en hun op de vlugt gedreven, na hun 38 gevangen gemaakt te hebben, waaronder een priester, die schijnt dc aanleider geweest te zijn. De paus heeft aan den nicuwbenocmden aarts bisschop van Parijs doen zeggen, dal hij hem voor zijne aanstelling wenschte te spreken en hem ver zocht ten dien einde naar Rome te komen. Mgr Darboy is een der fransche bisschoppen, die hij de kanonisatie der Japansche martelaren niet te Rome is geweest, hij heeft echter liet adres der bisschop pen niet onderteekend. De Roomsche gendarmerie heeft verscheidene- hoofden van benden aangehouden. Dit bewijst dat het Pauzelijk gouvernement niet duldt dat de bri- gans op zijn grondgebied verblijven. De Belgiesclic Kamer heeft in eene korte zitting op 27en Januarij, liet wetsontwerp, den graad van majoor toekennende aan de regemcnls genees kundigen na tien jaren dienst, gestemd. De antwerpsche kiczingen vallen ten voordeelc der meetings-kandidaten uit. DE TOEKOMST, "Be brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVINGVoor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00 per jare, fr. .{-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zeilde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; do Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigfen, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot hel verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Ter gelegenheid der Peerdenfeest van Asschen-Woensdag, 18cn Februarij 18G3zal er alhier eene tentoonstelling van Landbouwwerktuigen en ee.ie prijskamp voor het Peer- denras plaats hebben. De tentoonstelling zal plaats hebben in de Hallen en open zijn op 18en Februarij ten 9 ure des morgens voor de leden der landbouwmaatschappij en voor het publiek ten 10 1/2 ure tot 1 ure des namiddags; als ook op 21CQ en 22cn Februarij van 9 tot 1 ure des namiddags. De tentoonstelling is bestemd voor alle de werktuigen die van eenig nut kunnen zijn in den landbouw het zij in het land of ten vreemde vervaardigd. Dc prijskamp voor het peerdenras zal beginnen ten 11 ure juist des voormiddags. DE PRIJZEN BESTAAN ALS VOLGT 1° Voor 7)1 erriën van zwactr ras, geschikt voor den Icind- louw. 1° prijs Eene zilveren medailje en een landbouw werktuig van 80 fr. 2° prijs Eenc zilv. med. en eene ploeg van 50 fr. 5° prijsEene bronzen med. en een garreel van 35 fr. 2° Voor ruinpeerden, id. lc prijs Eene zilv. med. en een landbouwwerktuig van 70 fr. 2C prijsEene zilv. med. en eene ploeg van 50 fr. 3° prijs Eene bronzen med. en een garreel van 25 fr. 3° Voor veidens, id.; le klas.— Eene zilv. med. en eenc

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1