Politisch OTerzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 8 FEBRUARIUS 1863. N° 46. In Polen neemt de ojisland verbazend toe rijk. arm. geestelijk en wereldlijk, allen werken te gelijk tot de vrijmaking van het ongelukkige vaderland, tot het afschudden van het russiseh juk. liet totaal der reeds op voet gestelde magt der opstandelingen, beloopt reeds op 20.000 man, die wel bevoorraad en aangevoerd zijn door russissche officieren. Op verschillige punten reeds behaalden deze benden merkweerdige uit slagen op de tegen hun gezondene krijgsmagt. ISIdii zegt dat de vermaarde generaal Wisozki in zijn Vaderland gedrongen is, en alle de bewe gingen van den opstand bewaakt en bestuurd. Na lang genoeg twist en hardnekkigheid zal het toch gelukken, zoo het schijnt, dat de Ka mers, liet gouvernement en den Koning van Pruissen in ccne vriendelijke overeenstemming gaan treden. De mexikaansclie oorlog kost aan Frankrijk meer volk en meer geld dan men eens zou kunnen denken hebben. Alweer nieuwe krijgs voorraden en hulptroepen zijn generaal Forey toegezonden Ilértog Ernest van Coburg de grieksche kroon geweigerd hebbende, is de afzetting van Z. M. Otlo door de Kamers gewettigd, en Prins Alfried van Engeland, in weerwil van alles, tot Koning van Grieland uitgeroepen. De bloedige gevechten, de moordende veld tochten blijven, eilaas! in Noord-Amerika nog altijd even woedend voortduren. Hoeveel men seden zijn reeds geslaglolferd, zonder hoop van cenc goede uitkomst te zien. Met eenc nationale fierheid halen wij hier aan dat Z. M. Leopold, onzen welbeminden koning geroepen is 0111 uitspraak te doeu over het konflikt tusschcn Brasilien en Engeland nopens hel stranden van schepen en de ge- vangzetling van engelsche officieren. De wijs heid van onzen vorst is gew aanleert tot in Zuid-Amcrika Reeds in 1853 verdt hij te W cenen de. Nestor der Europiaansche Vorsten genoemd, en onlangs wenlt zijne hoogc wijs heid in de grieksche zaak ook geraadpleegd. Onze Kamers houden zich thans onledig met het diskuteren van liet budjet van binnen- iandschc zaken. DE TOEKOMST, Do brieven voor de redaklic, do boekon om in ons bladje geplaatst to worden, moeten vraelilvi'ij den uitgever, Dixmuds-straat, 20, toe gestuurd worden.-- INSCHRIJVING Voor Uperen, per drie maanden, fr, 1-00; per jare, fr. 4-00, vóórop le betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verboog van liet port. Men schrijft in tiij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 eenlinien don drukregel; do Plakbrieven van Verkóopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van.dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, dos overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, hoeft regt driemaal eon bcrigt van zes regels, zijn beroep belretrende, onvergeld in dit bladje te laten inli jven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Wie klaagt dat wij hier weinig spektakels of andere aange name tijdkortingen hebben, zullen, ten minste deze dagen, eenigendeels voldaan zijn. Zondag laatst hadden wij een nmzick-avond in stads too- neclzaal; dit Concert werdt wel bezocht en is, ten voldoening van allen, goed afgeloopen. Ten anderen, viele er het eene of andere aan kritiek onderhevig, dan nog zouden wij zwijgen uit eerbied voor het edel doel waarvoor hetzelve gegeven is geweest: de weldadigheid. Dan hadden wij maandagavond de 5de vertooning van het abonnement der I laainsclie Stergegeven op haar eigen too- neel, de Zaal van Apollo. Zeggen dat er meer dan vijftig persoonen het genoegen niet gehad hebben, met hun geld in de hand, zich eene kaart te kunnen verschaffen, toont den bijval genoeg aan dat deze maatschappij bij hare stadsgenooten ontmoet; ook sparen de Liefhebbers niets om iedermaal te bewijzen dat zij waren voortgang doen en ernstg de zaak van 't Vlaamsch Tooneel behertigen. Er is nogmaals een brief aan ons bladje gezonden, waarin den schrijver, een waardeerder der poogingen der Vlaamsche Ster, in al te vleijende uitdrukkingen de avondstond van maan dag ontledigt en toejuicht; doch ditmaal kunnen wij ergeene inplaatsing aan verleenen, doordien men zou kunnen zeggen, dat wij, deelmakend lid van dezen Toon.eelkring, onzen eigen lof trachten te zingen Dit heeft gelukkiglijk nooit noodig ge weest het publiek is daar om over den waren vooruitgang te oordeelen.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1