Vepschilligc Tijdingen. Op het middaguur ving men de prijsuitdeeling aan alle de burger en militaire overheden waren er tegenwoordig. De Voorzitter der Landbouwmaatschappij, M. II. Carton, arrond. komm., opende de plegtigheid door eene welgepaste aanspraak eu de medailjen in de Londensche Tentoonstelling.- behaald, werden vooral' den bekroonden toegereikt, zie hier De landbouwmaatsshappij van IJpercn, voor hare ver zameling nijverheidsplanten. De Grijse Poperinghe, hoppe. Delbaere Poperinghe, tarwe. Quaghebeur idem hoppe. Ricquier Waesten, koolzaad. Vandronnne Westoutre, hoppe. Vandermeersch Neèrwaesten, tabak. Vanleene Dichebusch, vlas. Vanderghote Elverdinghe, hoppe. Eervolle melding. Lesalfre, Gheluwe, tabak. Vermeulen, Becelaerc, vlas. PRIJZEN toegestaan ter gelegenheid der tentoonstelling van verbeterde landbouwwerktuigen, te IJperen Zilveren vergulde Medailjen. MM. Van Scheepdael, Brussel; Leclerc, Brugge; Van Maele, Thielt; Cungne, Lange- marek; Ilifllet, IJperen. Zilveren Medailjen MM. Verhalle, Ruysselede; Beun, Comen Vandermarliere, IS'eêr-Waesten Dastot, Thirimont; Lefever, Bixscliote; Ear- bier, Zwevezeele; Ilendrickx, Eeghem; R. Vandenhende, Steenhuize-Wynhuize; Boute, Hooglede; Désmedt, IJperen; Bronzen Medailjen. MM. Sanctorum, Ploegsteert; Gillebert, Meessen; Buissaert, Proven; Masschelein, Zillebeke; Coudrou Vlamertinghe Sc her reLa n gem a rek Medailjen toegestaan aan oude landbouwwerklieden voor lange en trouwe diensten. MM. Verhulle, P., Wytscbaete; Mazereel, Ign., Oostvlete- tcren; Verdru Locre; Gruson, A., Westnieuwkerke; D home, II., Neèrwaesten; Gauquier, K., Meessen; Vandevy- vere, P., Elverdinghe; Warlop, P., Becelaere; Dancoisne, J.- P., Waesten Van Elslande, J., Gheluwe; Braem, L., llout- hem. Prijskamp voor het peerdenras. I" Prijskamp. - Voor merriën van zwaar ras geschikt voor den landbouw. -1 Delanghe, weduwe, Langhemarck; 2 Degrave, L. Lan- ghemarek (Poelcapelle)3 Capoen, J., IJperen. 2 Prijskamp. Voor ruinpeerden van zwaar ras, geschikt voor den landbouw. I Decorte, P., Poperinghe; 2 Joye, L., Iloulhem 5 Leuri- dan, 1'Dickebusch. AccessitI Vansteenkie, L., Langhemarck2 Svssau, K idem. 3'' Prijskamp. Voor veul'ens van zwaar ras, geschikt voor den landbouw. Ic klas. Veulens van een jaar en min. Flattee"w> Langemarck2 Ghesquière, L., IJperen. Accessit: Van Eecke, A,. Zuydschote. 2° klas. 3 eulens van meer dan een jaar. I Vanden Brode, K., Bixscliote; 2 Syx-Taffin, Voorme- zeele; 5 Lecleire, L., Elverdinghe. Accessit: 1 Laumosnier, L., Neder-Waesten2 Svx. A Ilouthem. J 4° Prijskamp. EzelrasVoorde hengstezels. PrijsDujardin, Watou. AccessitHuighebaert, Ph iuydsschote. 3° Prijskamp. Voor merrieezels. Prijs: Mouter, weduwe, Watou. De Minister van Binnenlandsche Zaken herrinnert dat vol gens kon besl. van 5 Febr. 1863 en het Reglement van zelfde latum, het twaalfste Konkoers van muziekaal Opstel op 8 •Junij aanstaande geopend wordt. De deelnemers moeten zich laten inschrijven bij de Alge- meene Direktic van Kunsten en Wetenschappen, in het mi nisterie van 't Inwendige, vóór 3 Junij, ten 4 ure. Degenen die Brussel niet bewoonen, mogen, vóór dien dag, hunne vraag met de noodige bewijsstukken aan stadsregering doen geworden, welke met de inzending is gelast. De deelnemers moeten vaststellen dat zij belg zijn en op 7 Junij hunne dertig jaren niet bereikt hebben. In den nacht v n Vrijdag tot Zaterdag is er een brand uit geborsten te Vladsloo; het vuur heeft aanvang genomen in eene schuur toebehoorende aan den heer Lanoeve, vlaskoop- tnan in de welke men binst den dag vlas gezwingeld hadhet vuur heeft zich daarna medegedeeld aan eene vlasniijt van 4000 bondels, en aan eene schuur behelzende 3000 bundels vlas, al toebehoorende aan 31. Vlamminck. De beide schuuren waren verzekerd. Het verlies voor 31. Lanoeye beloopt tot 1670 fiven voor 31. Vlamminck tot 2083 fr. De oorzaak van dat onheil is toevallig. Eene kindermoord is in den nacht tusschen Zondag en 3Iaandag gepleegd. Zekere Barbara Svoen, van Ciercken, se dert acht dagen bij sieur Ph. Noliet, landbouwer, te Lange marck, woonende, had de meesteres kwade vermoedens, want zij in eens hare dienstmeid, te vooren zoo struis, merkelijk vermagi rd vondt. Na onderzoek in hare kamer, ontdekte men het pas geboren wichtje begraven in den aarden vloer. Zij had het, volgens hare bekentenis, bij zijne geboorte, de keel toegehouden. Deze ongelukkige moeder is in de handen dei- wet. -De Koninglijke kommissie van monumenten is gelast geweest met de naastbijkomende weerde van al de monumen tale kerken van het land op te zoeken en tevens te doei} kennen hoeveel er voor de volledige herstelling dier gebouwen zou benoodigd zijn. Deze kerken zijn ten getalle van 120 en derzelver weerde is 200 millioenen. Er zouden ongeveer 20 millioenen voor herstellingswerken noodig zijn. Ziehier do weerde waarop de voornaamste kerken, door de kommissie van monumenten geschat zijn. O. L. Vrouwe, te Antwerpen fr. 18,000,000 S' Ter Goeie, te Brussel10,000,000 0. L. Vrouwe, te Blechclen10,000,000 Kathedrale, te Doornijk9,000,000 S' Waudru, te Bergen6,000,000 Kapellekerk, te Brussel6,000,000 Sl Jacob, te Antwerpen6,000,000 S' Pieter, te Leuven3,000,000 De kerk op den Zavel, te Brussel 3,000,000 S'Pauluste Luik4,000,000 0. L. Vrouwe, te Hoei4,000,000 Den 9n dezer maand is nabij het Boesinghe-sas het lijk opgevischt geworden van David Ghyselen, in den wandel J\ oomtje van de Warande teWoumen. De hertog van Brabant wordt van zijne builenlandsche reis eerlang te Brussel terug verwacht. Bij zijne terugkomst, zal de Koning eene laatste operatie ondergaan, over welks uitslag doktor Langenbeck zeer garust schijnt te zijn. De ge zondheid des Konings boezemt dus hoegenaamd geene onrust in en men mag hopen dat Z. 31. welhaast geheel zal hersteld zijn. In de eerste dagen der maand Maart zullen de hertogin van Btaband en de graaf van Vlaanderen naar Engeland ver trekken, om het huwelijk bij te woonen van den prins van Wallis. De ontvangsten der ijzeren wegen van Wcstvlaanderen gedurende de maand Januarij gedaan beloopen tol 98,292 fr. 33 c., 't gene eene vermeerdering van bij de 11,000 fr. aan biedt op dezelfde maand van 1862. De toestand der talrijke fabriekwerkers te Gerit, ten ge volge der katoenkrisis wordt van dag tot dag erger. Deze groote stad en het geheel land heeft reeds veel gedaan 0111 verzachting in die armoede te brengen en daarom.zal er nog veel moeten gedaan worden.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2