L^i Verschillige Tijdingen. Toonecl nieuws. Officiële Akten. Rcgterlijke Jr iji IH munie; vele famillien die (ter dezer gelegeilheid feest vierende waren natuurlijk naar deze vertooning niet gegaan. Niet te min was het publiek zeer voldaan over dien avond. De liefhebbers en liefhebsters hebben allen te gelijk het hunne bijgebragt om luister aan den opvoer te brengen. De muziekale lusscftenpo- zcn werden ook met veel handgeklap begroet. Het stuk Zan-Kas, ecno Chineeserij, heeft vóóral aangenaam geweest. De muziekmeester der maatschappij hoeft zijn talent nogcens laten bewonderenhet publiek wenscht er hem geluk over enmaar eilaaseene onverwachte nieuwstijding' vliegt door de lucht. Is het waar dat van hooger hand hij gedwongen is de direktie der Vlaamse lie Ster te verlaten liet ware jam mer: dien jongeling was daarjuist in zijne plaats, en daar door in state zijn talent den liefhebber te laten waarderen. Dinsdag middag had er eene grootc montsering, voor de 2 bataillons voetvolk onzer bezetting, op de Groote-Markt plaats, ter gelegenheid van den 21" verjaardag der geboorte van Z. K. 11. den Graaf van Vlaanderen. Ken helder weder begunstigde deze plegtigheidook was liet getal nieuwsgierigen veed grooter dan na gewoonte. -Woensdagavond,ten 7 ure, is.er een betreurend ongeluk voorgevallen; een kind van omtrent 2 1/2 jaren oud, uit de herberg het Goude mandeken alhier, is op ren stoel digt bij de stoof geklommen en de pot met kokende pap op zich om getrokkenhet ongelukkig schepselken is van hoofde tot de voeten deerlijk met brandwonden overdekt. Het groot lot der Tentoonstelling ten profijte der nood lijdende, te Kortrijk in het Café Francais ingerigten bestaande in eene PENDULE van 1,000 fr.gegeven door Z. M. onzen Koning, is gewonnen geweest door Eugène Klingers (de zoon van den kantinier der voetvolkskazerne) te lJperen. Naar men meldt, zou er in de omstreken van Meulebeke eene afschuwelijke daad plaats gehad hebben. Een landbouwer had brood gebakken, en zou in den nog heeten oven zijnen koei- wachter gesteken hebben, omdat hij hem op eijerdiefstal be trapte. Toen hij verscheide uren daarna den oven is gaan openen, vond hij niets meer dan een verkoold lijk. - Vrijdag avond, rond 0 1/2 ure, is den bliksem op den kerktooren van Thourout gevallen, en omtrent 7 ure, is hij insgelijks gevallen op den looren der parochiale kerk van Thiclt, zonder groote schade veroorzaakt te hebben. Een vleeschhouwer uit het kanton Zurich (Zwitzerland), met naam Koetzl, had, een weinig ver beschonken zijnde, eene messteek zijne vrouwe toegebragt, dat haar het ingewand uit den buik hing. Deze ongelukkige is korts daarna in het hospitaal overleden. Zaterdag inorgend heeft de moorder zich in zijn gevang opgehangen: zoo dat hunne vijf minderjarige kinderen vader- en mocdcrlooze weezén worden door het ge volg van dronkenschap. Men spreekt te Brugge van een proces tegen een koop man, die aan eenen anderen koopman te Oostende konijnen leverde, waarin een schandelijk bedrog was, er lag namelijk een steen onder elk der levers van ieder tonijn, om dat zij zwaar zouden gewogen hebben. Bi.auw-Baard. Onder dien titel lezen w ij in de Gazel van Dendermonde Wie kent het vertelseltje niet van Bhiauw-Baard? N° 2, is dezer dagen te Beerlaere overleden... Geglimlacht, lezer? Welaan lees en oordeelt. Ziehier wat men uit vermelde gemeente schrijft v Den G" dezer overleed alhier Serafien Van der Sypt, oud 78 jaren K dagen, landbouwer, geboren te Destelbergen en woonachtig te Beerlaere, weduwaar in eerste huwelijk van Angelina-Francisca de Meyer, in tweede huwelijk ven Pelro- nila Verbrughe, in derde huwelijk vau Francisca de Schryver, in vierde huwelijk van Elionora Maes, in vijfde huwelijk van Rosalia Coens, thans echtgenoot in zesde huwelijk van Serafina Clous. En met al dat was Van der Sypt een braaf en eerlijk man. Men schrijft uit Antwerpen, 17" dezer Aan den bassin had gister in den namiddag een geval plaais dat veel heeft doen lachen. Een kerel wiens vingeren al te lang waren, was door eenen stadssergcanl aangehouden, toen deze hem echter de boeijen wilde aandoen, gaf hij den stadssergcanl eene zoo hevige oorveeg, dat deze ten gronde viel. Inlusscheu zette de dief het op een loopen, aan den hoek eener straat, zegde hij lot een zijner kennissen <i Loopt gij regis door ik zal links loopen. i> De stadssergeant twee kerels zien loopen, was van zijn stuk gebiagt. Hij liep een hunner achterna, greep hem vast, doch bevond welhaast dat het de onschuldige wasdc wezenlijke dader was niet meer te vinden. Wij lezen in den Volksvriend van heden. Men schrijft ons uit Poperinghe, I!)" Maart Onze vlaamsche tooneeimaatschappij de Viclorinen die, door het verlies van twee barer beste spelers, scheen te moe ten vervallen tot eenen slaat Van kw ijning of oudergang, heeft door hare vertooningen van Maandag en Dinsdag laatst bewe zen dat ijver en inoed allen tegenspoed kunnen overwinnen. I' is waar, de bres die gemaakt is geweest in de samenstelling van dit kunstgenootschap is jammerlijk, en het geen nog be- klagensweerdiger is, 't is dc onstandvastigheid van sommige mannen die, bovenmatig geestdriftig voor een oogenblik, van daag den naam verdienen van enfanls terribles, en morgen zoo koud worden ais ijs en het werk dat zij gesticht hebben plotseling met de grootste onverschilligheid zouden laten néér storten; maar deze wederwaardigheden, hopen wij, zullen geen voortdurend nadeel aan dc maatschappij toegebragt heb ben. De aanhoudende ondersteuning van haren voorzitter, die in de toouceloefening geen ander doel beoogt dan het zedelijk vermaak en dc ontwikkeling des kunstsmaaks onder de bevol king, is ons hiervan eene zekere waarborg. Lnkelijk aange moedigd door den ijver en de leerzucht der werkende leden, hij heeft gemaakt dat men in de bovengemelde vertooningen het verlies, welke de maatschappij gedaan heeft, maar weinig heeft kunnen bemerken, en dat zij zich aan de hoogte gehou den heeft waaraan zij te vooren geklommen was. In het blijspel Vader Gats, dc heeren ,1. Monlcyne, die dc rol vervulde van den vermaarden dichter, en A. Benoot, die Muc/cjelmcins ver beelde, hebben bijzonderlijk uitgeschenen door de natuurlijke afmaling der karakterschetsen dezer twee persoonagien. In Engeltje de Kohivvacktsteu, de heeren H. Raekelboom en voornamelijk E. Dehaene hebben wonderen van vooruitgang aan den dag gelegd, en in de Dochter van Dominique niet al leen M. Monteyne heeft de rol van Michel Baron meesterlijk gespeeld; maar de jonge akteur, A. Vandecasteele, heeft die van Lathorillière op zoo eene gelukkige wijze vervuld dat hij de vleijendste lofspraak van al de aanschouwers met regt ver dient heeft. Met een woord, gansch deze vertooning, opgehelderd door een voortreffelijk orkest, door rijke kostumcn,en bijzonderlijk door de uitmuntende talenten van Mev. Fauconnier, is met den besten ifttslag bekroond geweest, en de spelers hebben bijzon derlijk in het laatste stuk, het tooneelminnend publiek zoo behaagd dat zij, na hét vallen des docks, zijn wedergeroepen gevveestomeen h rhaaldeinaal met de levendigste toejuichingen begroet te worden. liet eerste gedeelte, van het bier-bovenstaande artikel is aan vele maatschappijen van allen aard toe te passenin het eerst alles vuur en vlam, en daarna de grootste onverschilligheid of nog erger, het overloopcn naar den kant van den vijand (Nota der redaktie.) Bij Koninglijk besluit van 20" Maart 18CÖ, is M. Struywe schepen benoemd te Brielen, in vervanging van M. Merlcvëde, waarvan het ontslag aanveerdtis Sedert Maandag laatst is het assisen hof van Brugge bezig met de zaak der Boude Bende. 33 getuigen zijn reeds onder- boord.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2