Politiseh overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politiseh overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 5» APRIL 1865. N° 54. Niet tegenstaande de tegenslag door Langiewits onderstaanzetten gedurig nog de opstandelingen hunne werkingen voort. Den 22" Maart, in Lilhu- anie. heeft generaal Narbutt (een aanvoerder der Polakken) 's nachts een heel kamp Russisschc overrompeld; 200 gevangene genomen, 72 Polak ken verlost en zich van een aanzienlijk oorlogsge- luig meester gemaakt. De Russen zouden bij deze botsing een groot getal dooden en gekwetsten tellen. Renden opstandelingen doorloopcn nog altoos de Palatinaien Kolisch en Lublin. liet gerucht verspreidt zich dat Russen toestemd van Polen tot Koningrijk te verheffen, mits het le ger, diehetzelfdezoudezijn als dat van Rnsscnlaiul. Frankrijk bewerkt een kongres ten dien opzigte; Engeland, Portugaal, Italië en Zweden voegen zich er reeds bij. Minister Magne neemt zijn ontslag. Nieuws uit Mexico meldt ons dal Forey met zijnen staf den 21" Orizaba verlaten heeft en zich op Puebla wendt. Orlega wacht hem daar met .24,000 man. Maandag laatst is den prins van llolstein, dooi de Grieksche volksvertegenwoordigers als Koning verklaard. Een opstand is te Sf Domingo legen de Span jaards uilgcborsl.cn. DE TOEKOMST, Brieven voor de redalkic, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vraclitvrij den uitgever, Dixmude-straatill. toe gestuurd worden. LNSCHKIJYIN'G Voor IJperen, per drie maanden, fr, l-'>0 per jare, fr. i-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde .prijs met verboog van bet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKKNDMARIN'GKN 12 centiinen den drukregel; de Plakbrieven van Verknopingen, Verpachtingen, enz. en andere Bcrigten, ten lmrcele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd lot bet verval van den dag der verpachting, des over.slags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, beeft regl driemaal een berigl van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Kr worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verknopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. W oensdag laatst, 1" April, had alhier de prijskamp voor het volle vee plaats. W ij besta tigden met voldoening den groo- icn vooruitstap dat er eiken jare gedaan is, zoowel in hoeda nigheid als in getal der dieren die de vcrsehillige dusdanige prijskampen bijwoonden. Wij telden er een 7ütal aan een iniildenprijs van 700 tot 800 fr. per kop. Velen zijn er van verkocht geweest. Mtslag van den prijskamp 1' prijskamp. Volle koeijen, gekweekt in 't besturend arrondissement, sedert ten minste zes maanden. 1' prijs, Coppin, Romanus, Ploegsteert; iR, Desramault, Auguste, idem; 5°, Delanote, Dominicus, Rousbrugge-lfariu- ghe 4", Dehcm, Pieter, llollebeke. 1" eeremelding, Desramault, Auguste, Ploegsteert 2% Ver- schaeve, Lodewyk, IJperen; 5e, Deconinck, Karei,Wijtschaetc; 4B, Vereecke, Francis, Elverdinghe. 2'- prijskamp. -Volle veerzen, hebbende meer dun twee tanden en in 't besturend arrondissemen gekweekt sedert ten minste zes maanden. Ic prijs, Leuridan, Fideel, Dickebusch2r, Desramault, Auguste, Ploegsteert; 5°, Vermeulen-Ronte, Roesinghe. F' accessit, Vanderhaeghe, Marcel, Elverdinghe; 21", toene, Eusèbe, Vlamertinghe; 5°, Debandt, Karei, idem. 3'' prijskamp. Volle veerzen, hebbende maar twee of min dan twee landen en in 't besturend arrondisse ment gekweekt sedert ten minste zes maanden. 1' prijs, Cardoen, Francis, Gheluwe; 2% Leuridan, Fideel, Dickebusch; 3'', Vereecke, Francis, Elverdinghe. 1" accessit, Coene Eusèbe, Vlamertinghe; 2°, Vannestc, Francis', Becelaere; 3°, Vanheule (kinderen), Vlamertinghe; 4°, Parrel, Pieter, Voormezeele; Se, Vandenpeereboom, J.-R., Ghcluvelt. 4° prijskamp. Geiten (boks). lc prijs, Oda, Servaas, Langemarck 2"', Vandaele, Albert, Becelaere. 3e prijskamp. Geiten. Prijs, Decoenc, Servaas, Boesinghe, en Slembroeck, Lode- vvijk, S' Jan. O1- prijskamp. Konijnen. Voorliet schoonste lot samengesteld uit vijf konijnen ten minste). Prijs, Hoornaert, Romanus, IJperen. Men ziet op onze 4de bladzijde de programma der zevenste en laatste vertooning van het tooneeljaar 1802-1865, door de VLAAMSCHF, STER gegeven in de Zaal van Apollo op Zondag aanstaande. Alhoewel laat op het jaargetijde, is deze maat schappij verpligt haar abonnement te voltrekken. Zeven ver tooningen op een winter-saizoen is, voor eene liefhebbers maatschappij te IJper, welke altoos hetzelfde publiek tcld en telkens door keus van stukken, goede uitoefening en andere aantrekkelijkheden meer cn meer het publiek van 'tvlaamsch tooneel aanlokt om hare vertooningen hij te gaan wooneu, een waren tour de force, men moet het bekennen. In ons volgende nummer zullen wij eens trachten de moeijelijkheden uit te

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1