Verschillige gen. BURGERSTAND Woensdag, rond vijf ure 's namiddags, vertelde men in de stad dat de Diligence van Veurne in de vaart was gevallen. Eene groote menigte snelde de Dixmudepoort uit, en daar ge komen zijnde, vonden zij niets De geheele historie was het peerd die verschoten hebbende, in het draaijen bij de herberg het Hoekje, met zijne voorbeenen in den dijk was ge slibberd: de reizigers hebben zich niet het minste bezeerd. rr Iedereen herinnert zich nog de historie van Mestriaux en Tesch. Volgens het hekeiblad LJilenspegelis er thans weer een dergelijk geval aan den gang. M. de minister van financiën wordt namelijk verontrust door eenen afgezettcn bediende der accijnsen. Naar men verteld zou er dan ook bevel gege ven zijn dat elke persoon van een verdacht voorkomen, en die den schijn zou hebben van voor het ministerie te blijven staan wachten aan te houden. - Ziehier, zegt l' Union libérale van Vervicrs, een feit welke het verstand van de peerden aantoond: Verleden zater dag rond half vijf ure nanoen, wilde een kind over de straat loopen aan de Groenplaats, toen een rijtuig met twee peerden bespannen aankwam, het kind viel cenige slappen voor het rijtuig. Iedereen dacht dat het met den kleinen gedaan was, maar de peerden, bij het kind gekomen, scheidden van den dijssel, en zonder het te raken gingen zij voorbij het kind dat, in het midden liggende, niet door de wielen geraakt werd. Het is op genomen zonder de minste wonde. Het assisenhof van Vendée (Frankrijk), heeft zich met eene ernstige zaak beziggehouden. Overeenige maanden isM. Olive, gepensioneerde kapitein, zeer geacht en bemind man, woonende te Napoleon-Vendée, 's avonds in het naar huis kee- ren, op den openbaren weg doodgeschoten. Vier persoonen zaten op den bank der beschuldigden, onder deze bevond zich de vrouw des vermoorden, die, om zich van haren echtgenoot te ontmaken,eene groote som zoude beloofd hebben aan dezen die het schelmstuk uitvoerde. Vrouw Olive, haar minnaar en den dader zijn toleeuwigdu- renden dwangarbeid veroordeeld en den aanstoker des moor denaars tot 8 jaren opsluiting. Men schrijft uit Parijs In het geheim komiteithadmen te diskuteren over het wets ontwerp betrekkelijk de bijzondere telegrafie. Er was geene kwestie van vermeerdering of vermindering van de prijzen der depechen, of van alle andere kleine verbetering. Men wil de autografisch telegraphie invoeren, namelijk die welke de de- peche weergeeft zooals zij geschreven is metal de materiële ka rakters. Men heeft op de banken der vergadering een portret van den keizer laten rondgaan, te Parijs gemaakt en naar Amiens gete legrafeerd, welk volkomen gelijkt. M. Casselle, de uitvinder van dit stelsel, heeft zulke stellige uitslagen verkregen dat het gouvernen'ément hem een zeker getal van zijne toestellen heeft gevraagd en hem het rept afpe- kocht heeft. u Er komt zich eene Liberale en grondwettelijke vereeni- ging van het kies-arrondissement Dixmude, te vormen. De grondbeginselen van het genootschap zijn Grondwettige monarchie, onafhankelijkheid van de burgerlijke magt. Het schrijft op zijn vaandel Grondwet, orde, vooruitgangopenbaren voorspoed. MM.de Liedekerkc-Beaufort en Thibault, klerikale volks vertegenwoordigers te Dinant, stellen zich weer op rang voor de naaste kiezing, tegenover MM. Rogier en Lauvaux, kandi daten der liberale vereeniging. - Wij hebben onder het oog het verzoekschrift door den Gemeente-raad van Nieuport aan de Kamers der volksverte genwoordigers gezonden. De voordeden welke deze stad kan trekken, uit het leggen eens ijzeren wegs komende van Gec- raerdsbergen, Audenaerde en Rousselaere, zouden ontelbaar en opbrengend zijn en misschien van Nieuport, door zijne lig ging een der beste koophandel-plaatsen van de Belgiesehe kus ten maken. Men spreekt, zegt le Journal du Havre, dat er groote waarschijnelijkheid is dat de keizer der franschen een bezoek in de loop dezer maand aan de koning Leopold zal afleggen. Verleden maand April 1863, zijn er 4,091 brieven, bij gebrek aan goed adres niet te regt gekomen; na opening, zijn er 2,860 terug of naar bestemming kunnen gezonden worden, 1,251 zijn in de scheurmand gebleven. ■asceten van planten en jonge vriichtboomen te verdrijven. Bloem van zwavel, Linde men in zeer fijne linnen of gaas, en bestuift of bestrooit daar de bladen en jonge uitspruitsels der planten mede. Men kan dit bestrooijen ook door middel eener fijne zeef doen. MENGELINGEN. In eene herberg waar ik dagelijks mijn glas lekkeren uit- jJ0| <1*3 ^Kinl.'nn link lil av-ft l /jtlrnrtln <v./\ a/J .-„„l ✓x. A drinken, heb ik mij dikwils goed verlustigd met een U 7 "v" ""J «UW kluchtenaar, die somwijlen de zonderlingste uitvallen had. Laatst, door de omstandigheden van den I'oolschcn op stand, rolde het kronkelende gesprek op de eigennamen der Polakken. Een van ons gezelschap merkte op dat het aardig was alle de namen aldaar meest op KI eindigden, en dat al de Polakken die hij gekend had dien KI vanachter hunnen naam hadden. Deze is eene mode gelijk eene andere, zegt de kluchtenaar, en gij bij voorbeeld, die nu Verpvoor naam hebt, zou in dat land Planckeski heetenGeheel het gezelschap schoot in eenen lach en iedereen was nieuwsgierig zijn naam op zijn poolensch te hooren noemen; de aardigste woorden kwamen daar ten voorschijn en, zoo men wel kan denken, werdt het lachen algemeen. Degenen die van ons ge zelschap niet waren, vervoegde er zich bij om ook hun naam eens op die w ijze te hooren uitspreken; onder andere was er een der dagelijksche klanten, altijd geheel vuil en onnuttig, dat wij somtijds van plaats veranderden om in zijne nabijheid niet te zitten, die hel ook waagde zich bij de nieuwsgierigen te voegen En ik, die DERX... noeme, hoe ware mijn naam op zijn Polensch? Uw naam, op zijn polensch, ware Smeerlapiski S anderdags was hij niet meer kennelijk, deze spreuk had op hem een heilzaam uitwerksel gehad, en de kluchtenaar die hem dien naam gaf zegt, zoo hij nogeens dezelven verpolen- schen moest, hij nu hem met alle regt Propreski noemen zou. In de kazerne. Kapitein. Zeg mij eens, Kareiwat moet de soldaat naast den koning het meeste beminnen Karei. Uw dienstmeisje, kapitein. van l tot 8 Mei 1863. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 2 te zamen 9. HUWELIJKEN. Bollaert, Ludovicus, vischverkooper en Huys, Elisa, kantwerkster. STERFGEVALLEN. Verhelst, Eugenia, 71 jaren, dagloonster, echtgenoote van Joannes Lemeigre, S' Jacobs nevens IJprc. Catteau, Catharina 80 jaren' naaijsler, echlgenoote van Franciscüs Debrauwër, Mcènénstraat'. erfaillie, Einelia 14 jaren, S' Jacobs nevens IJpre'.—Dovos Edou- ardus 50 jaren, herbergier echtgenoot van Francisca Uoosebecque S 1 telers nevens IJpre. Keerlc, Theresia, 70 jaren kantwerkster' ongehuwd, Tegelstraat. Gikiere, Josephus, 08 jaren Wever Wcdu- waar van Virginia Claeys .Meonenstraat. —Timperman Joa'nna 72 jaren, naaijsler, echlgenoote van Petrus Debcij, Meonenstraat Baert straat nUS' 63Jarep'wever' cchlSclloot va" Barbara Lcroy, Meenen- Beneden df. 7 jaren, geslacht I i 'Vrouwelijk td. 2» te zamen 5.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2