Kunst- c( Letternieuws. Verschillige Tijdingen. ongetwijfeld op 9 Junij aanstaande eenparig beves tigen. Van nu af aan tot den dag der kiezing zullen wij uit erkentenis voor bewezene diensten de twee namen dier kandidaten aan het hoofd van ons ne derig bladje plaatsen. Kandidaten voor het arrondissemeni IJperen, voor de kiezing van 9 Junij 1865 VANDENPEEREBOOM ALPH., aftredend lid. DE FLORISONE LEO, id. id. Dinsdag laatst, omtrent 2 lire namiddag, is er bij de her berg de Bascule, buiten de Heenenpoort, den as van cenen wagen, bespannen met 4 peerden en geladen met kalk, ko mende van Doornijk en bestemd voor Langemarck, gebroken gelukkig zijn er geene verdere ongelukken te betreuren. Woensdag hebben de heeren burgerwachten der 4dc kom- pagnie éene laatste pligt vervuld jegens eenen hunner makkers, J.-M. Leroy, korporaal. Een peloton van 16 mannen, waar onder eenige kannoniers, openden den stoetwy bemerkten onder de talrijke vrienden en kennissen eenige overheden der burgerwacht in uniform. i Dezer week zijn, door order ven den Majoor-Kommandant onzer burgerwacht, de geweeren afgehaald geweest om dezelve eene merkelijke verandering te doen ondergaan. Men zegt dat ze gaan geroyeerd worden, de hausse fixe ontvangen en het doelpunt, die te vooren op een der banden was, nu op den loop zal geplaatst zijn. Onze stadsgenoot, den heer Arthur Van Elslande, is thans bij de Harmonie Maatschappij van Thurnhout als muziekmees ter verbonden. De stad IJper verliest een harer beste muziekanten. De Maatschappij de Vlaamsche Ster, bij welke die heer, als mu ziekmeester, het bestuur had, is eene dezer welke een groot verlies onderstaat. Alhoewel nog zeer jong, heeft hij reeds de algemcene ach ting en bewondering verworven. Er is geen twijfel of welhaast zal hij te Thurnhout, door zijn goed karakter en schoon ta lent, de vriend van eenieder worden. Het Staats-blad, van 14", behelsd dat de algemeene her kiezing der burgerwacht plaats moet hebben op 21" Junij aanstaande. De gekozene officieren zullen op 50 der zelfde maand overgaan tot de noeming van een majoor, een batail- lons-geneesheer en een geneesheer-adjoint, en den 8 Julij, tot de opmaking der lijst van kandidaten tot de graden van luite- nant-adjudant-inajoor en luitenant-kwartier-meester. Op 2 Oogst zullen de heeren officieren den eed afleggen. De Jonge Tooneelliefliebbers van St.- Jans-Molenbeek hij Brussel, schrijven eenen prijskamp voor uitgalming en blij spelen uit. Voor de uitgalming, op Zondag 19", en voor de blijspelen, op Zondag 26" Julij 1863. Dezelve zullen plaats hebhen in den Prado, bij J. Jlu'laert, tc Molenbeek. De uilgalmingen van deftige en boertige vakken zijn in twee klassen verdeeld. Benevens de eermetalen zijn er geldprijzen uitgeloofd. Voor de blijspelen moet men minstens met vijf persoonen zijn. Alle mededingers moeten vóór 15" Junij hunne stukken inzenden bij M. Herman Michiels, in den Prado, te S'-Jans- Molenbeek. De maatschappij Reunion Lyrique van Mechelen, zal, ter gelegenheid van het jubilé van 0. L. V. van Franswijk, welke in de tweede helft der maand Augustij zal gevierd wor den, een groet zangkonkoers voor binnen- en buitenlandsche zangmaatschappijen, geven. De looneeimaatschappij de Troostverivachtsrs van Rousbrugge, heeft een aangenaam feest hare talrijke leden, op H. Sakraments-dag (patroondag), aangeboden. De notarissen van 't arrondissement Namen hebben, in zit ting van 1" Mei, besloten, eenen wensch uit te brengen, ten einde de herziening te bekomen der wetgeving wat aangaat het door de verbrekings- en beroepshoven erkende vermogen aan de zaakwaarnemers, onroerende goederen in openbare veiling te stellen. De koninglijke Akademie van schoone kunsten, weten schappen en letteren van België heeft aan M. Adolf Mahieu, de vijfjarige prijs van poëzij (5,000 fr.) toegewezen. 1,605 persoonen zijn met den pleziertrein vervoerd ge worden, die Maandag morgend uit de statie van Dixmude naar Brugge vertrok, ter gelegenheid der H. Bloed-processie. Te Keulen is sedert eenige dagen eene levende wonder koe te zien. Deze koe, den 17" Mei 1860 in Polen geboren, bezit twee behoorlijke gevormde koppen, en wel een stieren en een koeijenkop; terwijl de eene kop eet, drikt de andere. De visch- en kaasverkoopers der steden Brussel, Gent en Brugge hebben een verzoekschrift de Kamer ingediend, den vrijen invoer van den hollandschen gezouten visch, alsmede van den hollandschen kaas. De wateren zullen afgetrokken worden in de volgende vaarten en rivieren: vaart van Gent naar Brugge, van 1" Julij tot 9" September vaart van Brugge op Oostende, van 1Oogst tot 7" September; van Plasschendaele naar Nieupoort, van 1" Oogst tot 7" September; vanNieuport op Veurne, van 31" Mei tot 8" Junijden IJzer, van 1" Oogst tot 7" September. De waters van het kanaal van Nieuport op Veurne zullen slechts 1 meter afwaarts van het vaarpeil afgetrokken worden. Eene gentsche melkvrouw had in een huis dier stad de gewoone hoeveelheid melk besteld, wanneer de keukenmeid bemerkte dat zij niets dan zuiver water had gegeven. Zeg eens, riep zij, tot de boerin, gij geeft ons water? Ah sar- nipit! zei de boerin, zonder verlegenheid, ik heb vergeten er melk bij te voegen. Een tamboer der nationale garde van Parijs, omtrent 60 jaren oud, was zeer vroeg van zijnen vader gescheiden. Die laatste ging fortuin in Indie zoeken en sedert bijna eene halve eeuw had men niet meer van hem gehoord. Over eenige dagen deed de notaris M. Joseph II., den tam boer verzoeken, zich voor eene belangrijke boodschap in zijne wooniug aan te bieden. De boodschap was inderdaad belang rijk want de gelukkige soldaat vernain dat zijn vader gestor ven was en eene fortuin van 55 millioen had achtergelaten. De brave man ontving de tijdiug zonder veel beslag te maken. Hij verbleekte en beefde een weinig; zijne oogen wer den vochtig, toen hij aan zijne kinderen daclit, en dewijl hij poogde te glimlachen, riep hij uit ic Welnu, thans ga ik mijn trommel door eene groote trom vervangen. De korrespondentiën uit Konstantinopel, van 30" April, melden dat aldaar eene depeche is aangekomen, meldende, dat er den 22" dier maand op het eiland Rhodes eene aardbeving heeft plaats gehad, en dat er 2,000 huizen zijn ingestort. Het getal der slagtoffers was nog niet gekend. Het gouvernement heeft zich gehaast hulpmiddelen en tenten te zenden aan de ongelukkige inwooners, welke zich zonder schuilplaats be vonden. MENGELINGEN. Aan de deur van den hemel. Och! Sint-Pietcr, ge moest mij,als 't u belieft, binnen laten.Ik mag niet jongen; ge moet eerst naar 't vagevuur gaan. Maar Sint-Pieter lief, ik ben twintig jaar getrouwd geweest. Ha dat is wat an ders. Gaat dan maar door, gij hebt uw vagevuur al gehad.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2