Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Hekendmakingen. \Trr' Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 24" MEI 1863. N° 61. In weerwil van de neerslagen, welke de oproer lingen in hel, weslen van het koningrijk ondergaan hebben, blijven er hen voortdurend vrijwilligers uit het groothertogdom Posen toekomen, en zoo wel des nachts als des dags ziet men er van vcr- schilligcpunten naar het oorlogstooneel vertrekken. De Polen maken toebereidselen om een uiterste gevecht te wagenzij lubben eenen nieuwen op roep gedaan en ISO jongelingen uit Kalisch alleen, hebben dien beantwoord. De oproep van de tweede ban, dien der gehuwden, wordt insgelijks in ge reedheid gebragt,. I)c pogingen der drij mogendheden ten voor- dcele van Polen, helpen niet; men vreest voor oorlog. Aan de wetgevende kamers is er een jaargeld gevraagd, voor de weduwe en kinderen van den heere Pierre, onlangs overleden; gemclden heer was vijftien jaren lang Volksvertegenwoordiger voor het arrondissement van Virion, weinig bemid deld door de fortuin en laat dus zijne famillie be trekkingen in eenen bekrompen toestand achter, onze kamers hebben ISOOfr. met algemeene stem men toegestaan. Een nieuw krediet van SS0.000 fr. voor de uit voering der werken aan de haven van Oostende en de omgevingen van den zeedijk aldaar, is ander maal door het ministerie aan de kamers gevraagd. Gedurende deze verloopene week is in de Belgi sche Kamers der- Volksvertegenwoordigers de wet op de studie-beurzen aanveerdt met 01 stemmen tegen 36. Verschillige andere wetsontwerpen zijn nog aangenomen en het budjet van openbare wer ken voor 1863 is met algemeene stemmen overge gaan. Men houdt zich ernstig bezig met verschillige voorgestelde wetsontwerpen van publieke werken door het gouvernement voorgesteld. DE TOEKOMST, De brieven voor de redalkie, de booKen om in oris biadje geplaatst le worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden.INSCHRIJVING: Voor Uperen, per drie maanden, fr, 1-00 per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigtcn, ten bureele van dit Weeablad gedruKt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, dos overslags of anders. Alle intec- denaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit biadje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Bc nieuwe inschrijvers op DE 1-aTOEKOitSSÏ, Kiciicn het blad van beden tot op iaatmtcn Jfuaiaj grta- ti.H ontvangen. Zaterdag voormiddag had alhier in de beneden zaal ten Stadhuize, eene openbare conference plaats over land- en hofbouw, gegeven door den heer E. Van Biesbrouck, kanto nalen school-opziener. Deze eerste onderhandeling werd hij- gewoond door een gezelschap van ongeveer 1 OlNpersoonen, grootendeels uit landbouwers en eigenaars samengesteld, en waaronder zich een groot getal leden bevonden der landbouw- maatschappij onzer stad. De heer 'Van Biesbrouck spreekt over de grondbeginselen der landbouw-wetenschaphaar nut en baar doel; over den aard der gewassen, bare samenstelling en voedingswijze over de lucht, de aarde en het water, en over de verbetering van den grond, bij middel van bemesting, drainering, enz. Ilij moedigt de landbouwers bijzonderlijk aan zich te laten inschrijven als leden bij de landbouw-maatschappijen, opdat die maatschappijen, door hare geldelijke hulpmiddelen, zou den in staat gesteld worden vrijelijker te handelen en alzoo den landbouw meer en meer diensten te kunnen bewijzen. De Dorpsbode van Rousbrugge, na ons artikel van 17" Mei laatstleden, betrekkelijk de benoeming van den heer Arthur Van Elslande, in zijn biadje gedrukt te hebben, voegt er de volgende regelen bij Wij hebben alhier verscheide malen het genoegen gehad den jongen heer Arthur Van Elslande in onze kunstavond- stonden ais medewerker te bewonderen, hetwelk ons in staat steld te bevestigen dat de kunstkennis, als uitvoerder en kom- ponist, hem met ruime mate zijn toegedeeld. Wij wenschen de stad Thurnhout geluk met hem, wiens talent nog steeds zal aangroeijen. De Liberale Associatie, haren zetel te l.Tper houdende is reeds twee maal in den loop der verledene week bijeen ge komen, te weten Dinsdag, tothet vernieuwen eens deels baars besturende komiteit cn Zaterdag, tot bet kiezen barer kandida ten voor de kiezing van 9" Junij aanstaande.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1