Vcrschillige Tijdingen. Kunst- Letternieuws. ftcgtcrlijkc Kronijk. Officiële Akten. In de eerste zitting zijn alle de uittredende leden herkozen geworden en in de tweede zijn de heeren Alphons Vandenpee- reboom, Leon De Florisone en den notaris Vanden Boogaerde als kandidaten aangenomen. De feesten beginnen alom aangekondigt te Worden; er zijn er zelfs die reeds plaats gehad hebben. Te Langemarck hadden wij Zondag laatst een Volksfeest die lang in het geheugen zal blijven, zoowel voor wat aangaat het groot getal schutters, als de manier op welke men aldaar onthaald werdt. Wij willen spreken der schieting met den handboog, waar, onder andere maatschappijen, deze van Krielen (Rooden Hert), vergezeld van haren Hoofdman, M. den Volksvertegenwoordiger Leon De Florisone, er zich naar toe heeft begeven. Wij hebben uit den mond van eenen schut ter dezer gild vernomen dat men zich nooit beter geamüseerd heeft. Ilet Fanfaren-muziek van Langemarck heeft ook veel bij- gebragt tot het verluisteren dezer feest. De heer H. Carton, onzen distrikt-kommissaris, die door zijne tegenwoordigheid dit feest vereerd had, is met M. De Florisone, zijn vriend, maar laat van Langemarck vertrokken. Dan hadden wij te Vlamertinghe een ander volksfeest: het Bolspel. Onze Maatschappij de eendragt heeft er zich met een groot getal bolders naartoe begeven en hebben het feest alleraangenaamst gevonden. Bolders en dorpelingen waren allen om het meest te vreden. Het gild der Eendragt, waarvan onzen stadsgenootM. Th. Ilennion hoofdman is, is afgekomeu met den prijs van grootste getal. Dan te Meessen was er een Concert en Bal, en het schijnt volgens 't zeggen dat het feestjen ook zeer brillant geweest is. Dit alles had Zondag II. plaats. Maar het is niet al De heer Leon De Florisone, Hoofdman der Maatschappij S' Sebastiaan, in den Rooden Hert (Brielen), willende het broederlijk onthaal te Langemarck eenigzins wederschenken, geeft eene som van 150 fr. ten beste, om op 51" Mei aan staande eene Luisterlijke Schieting in het gildhof den Rooden Hert te geven, aan al de gilden en liefhebbers van het omlig gende. (Zie onze 4° bladzijde.) De Bolders-maatschappij FUnion, van Meessen, geeft een kampstrijd uil op 7" Junij aanstaande. De Fanfaren der zelfde stad, waarvan BI. Jul Vandevyver President is, schrijft een Festival uit voor alle muzieh-genoot- schappen van 't land en den vreemde, op 28" Junij aanstaande. Dus ziet men wel als het zoo voortgaat, dat men dit jaar geene volksfeesten te kort zal hebben, en wij vinden het op dien voet allerbest.want hoemeer feesten, hoemeer broeder lijkheid en beschaving men onder het volk verspreid. Dat de mannen die dit alles zoo doen gaan er dank voor hebben: BI. De Florisone, onze Volksvertegenwoordiger, toont door zijne milde medewerking dat het woord volksvriend bij hem geen ijdel woord is en nooit zijn zal. Men kan zich aan De Toekomst met den post abonneren per 1/2 maand, aan fr. 0-44 c. 1 maand, 0-G3. 11/2 maand, 0-81. 2 maanden, 1-00. 2 1/2 maanden, 1-19. a maanden, 1-58. 5 1/2 maanden, 1-61.4 maanden, 1-84. 41/2 maanden, 2-06. S maanden, 2-50.Sl/2 maanden, 2-b5. 6 maanden, 2-76. (Het port is er mede- begrepen.) Er is te Londen eene maatschappij van vrome zielen opge- rigt, om de godslasteringen en het vloeken te doen straffen volgens eene nog niet opgeheven wet van de regering van Georges II. Bij die wet wordt een werkman met 1 sh. en een gentle man met 2 sh. geboet. Een inwooner van Buck, zekeren Scott, is wegens twintig vloeken tot 40 sh. veroordeeld. Hij is in hooger bcroed gekomen omdat hij twintig maal den zelfden vloek heeft herhaald en dus slechts tot 2 sh. kon zijn veroordeeld. De aanwervingen voor den poolschen opstand, zijn in ons land begonnen. Men noemt jongelingen van S'-Denys- Westrcm S'-BIartens-Laethem en andere gemeenten die reeds vertrokken zijn. God geve, dat die moedige jongelingen welke zieh in dien gevaarvollen kamp, voor eene som regt en vrijheid strijdende natie, wagen, naar de ouderlijke haardste den mogen terug keeren Twee huizen te Oost-Roosebcke, bewoond door Duthoit van Meenen, zijn de verledene week door onvoorzigtigheid de prooi der vlammen geworden. Zij waren niet verzekerd. Scha de voor de huraars 1225 francs. Het internationaal konkoers van vee-en landbouwma- chienen die, van 27 tot 51 dezer maand te Rijssel moest plaats hebben, is tot den 6 junij verschoven, voor wat de landbouw- machienen aangaat en tot 10 junij, voor wat fcde peerden ea andere dieren betreft. Verledene week is de kapel der II. Maagd, in de 0. L. Vrouwkerk te Verviers, door eenen brand vernield. Yen de kapel blijft niets meer over dan het beeld van de II. Maria, deberookte muren en stukken verkoold hout. De toren is geheel in assche gelegd; de klokken welke de vuurgloed niet had kunnen doen smelten, hangen aan de nog regtstaande overblijfsels. De schade wordt op 14,000 fr. berekend, Het gebouw was verzekerd voor 10,000 fr. door de algemeene verzeke- rings maatchaappij van Brussel. Dit is de tweede maal dat dit gebouw afbrand, den eersten keer gebeurde dit den 22 julij '1810, en eerst in 1818 kon er op nieuw dienst in verrigt worden. Men schrijft uit Chaux-de Fonds (Zwitzerland): «Meer dan 5000 vreemde schutters zullen deel nemen aan de groote schilling, welke bier zal plaats hebben Het grootste getal vreemde schutters zal uit Duitschiand komen; vele fransche, engelsche, en belgische schutters, hebben insgelijks hunne komst aangekondigd. De naburige steden Locle en Neuchatel liebbon de verbindtenis aangegaan, van een gedeelte dier gas ten te logeeren.» Blij. Prudence Lansens, in de letterwereld gekend door hare smakelijke schriftjes en wel bijzonderlijk door hare« Lotgeval len van tv.ee kunstenarenis lid benoemd der letterkundige maatschappij, onderden keuzin «Tijd en vlijd,» waarvan de zetel in de Iloogschool van Leuven is. De voorziening in kassatiein de zaak Kestelyn en konsoorten (de zaak gezegd der roode bende)\an Brugge zal waarschijn lijk den 8 junij voor het hooger-hof opgeroepen worden. liet assisenhof van Braband heeft den 15 dezer, de ge naamde Anna-Katharina V., dienstmeid te Brussel, tot de doodstraf veroordeeld, als overtuigd zijnde van haar kind vermoord te hebben. In het gehoor van Woensdag, heeft de burgerlijke regtbank van het arrondissement Brugge haar vonnis gege ven in de zaak der kamer van notarissen tegen zaakwaarne mers. Men weet dat de notarissen aan de zaakwaarnemers het regt betwisten van vendilien te houden van grondgoederen. De zaakwaarnemers hebben het proces gewonnen. Bij Koninglijke besluiten van 15" Mei, worden de medaljen wier aanduiding volgt, toegestaan aan de volgende akademien en teekenscholen, om aan de leerlingen gegeven te worden die zich het meest onderscheiden hebben in het schooljaar 1862-1863: Aan de koninglijke akademie van schoone kunsten te Brug ge, 4 vergulden en 18 zilveren medalien, waaronder 7 groote; aan de teeken-akademie van Kortrijk, 8 zilveren medalien, waaronder 5 groote; aan de teeken-akademie van Dixmude, 5 kleine zilveren medalienaan de teeken-akademie van Yeurne, 5 kleine zilveren medalien aan de bouwings-akade- mie van Nicuport, 3 zilveren medalien; aan de teeken-akade mie van Poperinghe, 3 kleine zilveren medalienaan de

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2