YcrscSïiüigc Tijdingen. gevallen is. In den namiddag liep het gerucht reeds in IJpere dat hij dood was... Dood!... gij zijt er wel mede: er is een partikuliere God voor de trommelslagersdeze verongelukken zoo gauw niet. Hij is het ontsnapt met een ligte kneuzing en een glas brandewijnaan zijn hoofd te strijken. Denzelfden dag had de schieting in den Hert plaats. Deze feest was zeer luisterrijk en talrijke liefhebbers woon den dezelve bij. De stoel was heel wel samengesteld. Omtrent 4 4/2 ure bezocht onzen heer Minister, Alphons Vandenpeere- boom, vergezeld van den Ondervoorzitter der Kamer van Volksvertegenwoordigers M. Ernest Vandenpeereboom en M. Henri Carton onzen arrondissements-kommissaris, het schiet- perk. Bij hunne intrede werden zij begroet met de levendigste belooging: een algemeene houra doorkruiste de lucht en de muzieken vingen het nationaal aria aan. Na dien blijk van openbare hulde hernam de schieting en deze heeren zijn er bij na tot het einde toe gebleven. De oppevogel is door een liefhebber van Gheluvelt geknipt geweest. Maandag laatst begon in onze S'-Jacobskerk de novene tot goeden uitslag der politieke kiezingen. Donderdag in den morgend, gebeurde alhier in onze stad bijna eene zelfsmoord. Een 12jarige jongen wilde zich ver worgen in zijnen winkel waar hij werkte. Het is een beetje jong zich te wdlen zelfsmoorden12 jaar! De oorzaak er van is ons niet gekent. In den loop dezer week hebben wij een brief, aan den heer Arthur Van Elslande, onzen stadsgenoot, gestuurd, in handen gehad. De inhoud dezes briefs was een verzoek dat hij zich zoude willen begeven naar den Havre (Frankrijk), alwaar er voor hem eene plaatse van i5l° hautbois is aan 4 50 fr, per maand. Dien jongeling vol opregte bekwaamheid, is thans als muziekmeester te Thurnhout verbonden, en het schijnt dat men aldaar van dien heer zeer te vreden is. Dus ziet men wel dat ware kunstenaars gene moeite hebben hun bestaan te vinden. Kiczing van 9n Jtumj 1333. VERVOER MET VERMINDERING VAN PRIJZEN. SPECIALE TREIN. BEllIGT. Ter gelegenheid der Kiezingen, een voorname trein zal van Poperinghe naar IJperen vertrekken, Dinsdag, 9" Junij aanstaande, ten 8 ure 50 minuten des morgens. Deze trein houd ook te Vlamertinghe stil. Op zelfde dag is er eenen afslag van 50 p. toegestaan aan allen kiezer die zich naar IJper, KoVtrijk, Thielt, Rous- selaere en Brugge begeeft, onder de volgende voorwaarden: De kiezer voorziet zich van een ordinaire koupon; hij moet hetzelve blijven behouden om het voor terugreis te doen dienen. liet koupon is maar alleenlijk geldig voor den dag- van den 9n. Hoogst noodig is het dat men zich voorzie van zijn kiesbiljet. Wanneet' er zich tegenstrijdigheden opdoen zoo als de vol gende, dan mag men met regt zeggen dat onze strafwetten, onder sommige opzigten, nog veel te wenschen laten. Bodewijk Cerisier van Blarengnies, is door het assisenhof van Henegouwen veroordeeld tot eeuwigdurenden dwangar beid, te pronkstelling en teruggaaf, om op de straat aan twee kinderen twee boterhammen ontnomen te hebben. De genaamde Bovie, direkteur des bergs van bermher-, tigheid van Leuven, is door het assisenhof van Brabant vcr- ooreeeld tot eeuwigdurenden dwangarbeid, te pronkstelling, teruggaaf en 4,000 fr. boete, voor schriftvervalsching en dief stal van 320,000 fr., ten nadeele van gemelden berg gepleegd. De straf is dezelfde, maar is de misdaad het ook? Geens zins. De eene steelt twee boterhammen, waarschijnlijk om zijnen honger te verzadigen, de andere steelt integendeel 520,000 fr. en vervalscht daarbij geschrift, en ten slotte worden beide lot dezelfde straf veroordeeld. Het verschil tus- schen de twee schuldigen is waarlijk al te groot. Men leest in een engelsch blad den Morning Ilerald ii De gezondheid van den Koning der Belgen is nog verre van voldoende te zijnen aan het hof is men zeer ongerust, aangaande den uitslag zijner pijnelijke ziekte. Maandag is M. Henry Thompson, de beroemde heelmeester van Wimpole street, naar Brussel vertrokken, alwaar men hem geroepen had. Men hoopt dat hij eenige verligtingen zal kunnen ver schaffen aan den doorluchtigen zieke en zijne dagen verlen gen. Jammerlijk, aangezien den groolen ouderdom van den monark en de moeijelijkheden welke zijne ziekte oplevert, heeft men geene hoop hem te behouden. De verzekerings maatschappij des Propriétaires Réu- nis, heeft besloten eene som van 290,000 francs te geven als schadeloosstelling voor de afgebrande S' Maartens-kerk te Kortrijk.Zoo als men weet had die ramp den 7" Augustij 1862 plaats. In het stadje Bensen (Bohemen) is voor eenige dagen een vreeselijke brand uitgeborsten, waardoor bijna het ge- heele stadje werd in assche gelegd. Van de 260 huizen zijn er slechts 6 staande gebleven. Men weet nog niet of en hoeveel menschenlevens men bij deze ramp te betreuren heeft. Men schrijft den brand aan kwaadwilligheid toe, vermits er reeds sedert eenigen tijd op verschillende plaatsen brandbrieven werden gevonden. Onder de voornaamste afgebrande percee- len belmoren het kasteel van graaf Thun, het postkantoor, de- school, de kerk en de brouwerij. Een schoenmaker van Antwerpen, weduwaar en vader van 3 kinderen, zag sedert eenigen tijd zijn spaarpotje mer kelijk verminderen zonder er de oorzaak van te kunnen gissen. Geheele dagen te huis aan zijn werk bezig, kon hij niet begrijpen hoe er dieven 't zijnen binnen konnen dringen en hem de vrucht zijns zwoegens ontvreemden. Zondag laatst is er een zijner kinderen, 40 jaren oud, door de policie aange houden geweest op 't oogenblik dat het bij eenen suikerbakker voor 2 fr. suikerijen kocht. Het heeft bekent dat het reeds zij nen vader eene sommm van 500 fr. bestolen had, om dezelve met zijne makkers te verdoen. De eerste algemeene vergadering der Associatie ter af schaffing der doodstraf heeft heden te Luik plaats. De bijeengekomene leden zullen zich bezig houden met het samenstellen des bestuurs. De gendarmerie van Lovegnes heeft op 28" en 29" Mei eene geheele bende kwaaddoeners aangehouden. Het waren 4 7 Beijersche landloopers, mannen, vrouwen en kinderen. Hun gedrag had de verslagenheid in de omstreken verspreid. In het arrondissement Sarrebourg (Frankrijk) is de oogst, die een allerschoonst uitzigt had, op minder dan dertig- minuten door den hagel vernield geweest, en 's anderdags waren er verschiliige plaatsen waarde hagelsteenen nog meer dan eene halve elle dik lagener waren er nog in ter grootte van een duivenei. De hoornen zien er uit als in den winter, zonder blaren verschiliige zonder lakken Veel wild en gevogelte is in de velden omgekomen. Vicr-en-dertig gemeenten zijn slagtoffers van het ongeluk- geweest men rekent de schade op meer dan 2 miljoen franks. Dadelijk is er van wege :t gouvernement 11,000 franks er naartoe gestuurd geworden en lijsten van inschrijvingen zijn in het departement (de Meurthe) geopend geweest.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2