Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 28" JUNIJ 1863. N° 66. In Frankrijk is er verandering in het Ministerie: M. Billault vervangt M. Walewski als Staats-mi- nister en is geroepen om met M. Rouher, Voor zitter van den Staats-raad thans benoemd de voorregten van de tegenwoordige politiek te ver dedigen. M. Baroche is Minister van Justicie. M. Boudet van 't Binnenlandsch M. Duruy van het openbaar onderwijs; M. Beliic van den Landbouw, Koophandel en Publieke werken, en M. de Morny blijft als Voorzitter der wetgevende Kamer. De gruw eldaden door den rus in Polen gepleegd beginnen indruk in Europa te maken. Engeland en Frankrijk hunne opmerkingen af gewezen ziende verontweerdigen zich en eene doffe dreiging begint te ronken. Keizer Napoleon heeft Montebello gelast zijne ontevredenheid aan Prins Gortscliakoff bekent te maken over deze barbaar- sche handelwijze. In Amerika, slaan de zaken nog altoos gelijk.Het belag vanVickxburg is nog niet geëindigd. De zui derlingen hebben groolen onderstand bekomen. DE toekomst; De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00 per jare, fr. 4-00, vóórop te. betalen. Buiten stad, zelfde prijs'met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 eentimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het- verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Zondag laats hadden wij de algemeene herkiezingen van alle de graden onzer burgerwacht. Meest al de voorige hoeren officierenen onder-officieren zijn in hunne graden gebleven. Wij zien geern deze handelwijzen in kiezingen zulks toont aan andere steden en bij den vreemde, dat er hier in IJperen eenen geest van goede overeenkomst heerscht, die men soms in andere steden moeite heeft om vinden.-Verder geven wij den uilslag der kiezingen. De Vlaamsche Ster, waarover wij reeds eenige weken niets te melden vonden, heeft dezer dagen een verzoekschrift de Stadsregering toegezonden om op de toekomende ïhuindag- feest eene Verbroederingsfeest te mogen inrigten, voor doel hebbende alle de Maatschappijen, gelijk van welken aard, van geheel het arrondissement IJperen op eenen gestelden dag hijeen te verzamelen Indien de stadsraad deze vraag in willigt, zou er zonder twijfel in lang geen schooner en zeld zamer feestplaats gehad hebben. Sprekende van de Vlaamsche Ster, dezelve komt van wege haren voorigen Orkestmeester, M. Arthur Van Elslande, thans Muziekmeester der Société Lyrique van Turnhout, drij mu ziekstukken van zijn vernuft, als opdragt, te ontvangen: een aan de Maatschappijeen aan de koorafdeeling en een aan den Hoofdman. Dit geschenk is aan allen zeer aangenaam en de leden der Vlaamsche Ster hebben in den loop der toekomende week eene bijeenkomst, ten einde dien heer hun genoegen en dank door eenen brief te betuigen. UITSLAG der Algemeene Herkiezingen, der verschillige Graden onzer Ypersche Burgerwagt, op Zondag laatst, 21"" dezer Voetvolk. Eerste Kompagnie. Kapitein, MM. J. Vandermeersch. Luitenant, F. Sursan. Onderluitenanten, E. Vandermeersch en L. Van Acker. Serjanten, L. Cardinael, G. Joos, P. Dupret en R. Breyne. Fourrier, J. Vandermeersch. Kaporaals, G. Brixis, D. Vandelanoitte, E. Baeckcroot, Ed. Hcnnaert, Ad. Van Eeckhout, G. Vuylsteke, D. Verbeke en J. Hahn. Tweede Kompagnie. Kapitein, B. Sonneville, (niet aanveerdende). Luitenant, Leo Cardinael. Onderluitenanten, II. Podevin en B. Decadt. Serjanten, P. Vandervenne, A. Podevin, E. Smagghe en A. Legrou. Fourrier, J. Verbrugghe (niet aanveerdende). Kaporaals, J. Vlaemynck, F. Leenknecht, L. Roffiaep. K. Dauchy. Th. Leclercq, G. Wailaert, P. Dejaeghcre en Ch. Be- gerem. Derde Kompagnie. Kapitein, M. Vandevelde. Luitenant, Ed. Ellebout. Onderluitenanten, D. B run fa ut en F. Ligv. Serjanten, Ch. Nuyttcn, L. Bouvier, Ch. Joos en .1. Vllaer. Fourrier, P. Woussen. Kaporaals, Ch. Baey, A. Degryse, H. Meraïni, E. Opsomer, J. Loosen, Ed. Vande Casteele, Ad. Deruelle en J. Smaden. Vierde Kompagnie. Kapitein, L. Spilliaèrt. Luitenant, Em. Vande Vyver. Onderluitenanten, Th. Hennion en Fl. Van AlleynneS. (De zen laatste aanveerdt niet).

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1