Verschillige Tijdingen. Kunst- Letternieuws. Mijnheer de uitgever BURGERSTAND. Serjanten, W. Spilliaert, H. Boddaert, B. Desmedt en J. Tyberghein. Fourrier, R. Coffvn. Kaporaals, Fr. Liégeois, D. Vuylsteke, E. Leroy, Fl. Dela- cauw, A. Duflou, D. Desmarets, J. Mailliaerd en L. Wyckaert. Kanonniers. Halve-Batterij. Luitenant-Kommandant, A. Joye. Onderluitenant, ïh. Pollin. Wachtmeesters, H. Ceriez en F. Ilennion. Brigadiers, W. Dcwilde, A. Derulle, Ch. Gervoson en L. Wallaert. Als onpartijdige gazetuitgever leenen wij eene plaats aan den hieronder ons toegezonden brief IJpcren, 2h" Junij I860. Wanneer men rondom zich onregtveerdiglieden ziet begaan valt het iederen weidenkenden menseh eene pligt er de noodige rucht baarheid aan te geven, ten einde, in het vervolg, de vernieuwing derzelve onmogelijk te maken. Zondag laatst, 21" Junij 1863, ter gelegenheid der gemeente-ker mis van Dickebusch, was er aldaar groote vogelschieting. Buiten verschillige sehoone prijzen van oppervogel en zijdvogels, beloopendc op 300 fr. weerde in zilverwerk, waren er nog twee zilvere meda- lien, elke vat» 20 fr. in weerde voor verslkomende en grootste getal te winnen. Van alle kanten stroomde er een groot getal schutters naartoe, want het feest was luisterrijk wij ook met elf leden onzer Maatschappij (Brielen Rooden Hert) waren er naartoe gelrokken voorzien van de noodige getuigschriften, geteekend en gestempeld door burgemeester en schepenen onzer gemeente en den greffier der Maatschappij. Tot onze groote voldoening bevonden wij daar dat alle andere Maatschappijen maar samengesteld waren van 6 tot 7 liefheb bers. BravoLeve Brielen, Rooden Hert!., aan ons het eermetaal van grootste getalvan alle kanten drukte men ons de hand Proficiat! Wij zegepralen Ja, maar op eens krijgt de kommis sie,op het aanhitsen van een harer leden, een wonderlijke gril en be- weerdt dat het getuigschrift, doordien hetzelve door den Hoofdman niet onderteekend, van geener weerde is I... Maar, Mijnheeren, ge tuigschriften van den zelfden aard zijn te Langemarck, te IJper {Guillaume Teil), IJper, (Hoekjen), enz., overal voor goed aangeno men geweest. Ten anderen, een gelegaliseerd handteeken eens gref- (fers, die voor den hoofdman teekend, is zoo geldend als dit van den Hoofdman zelve. Wat meer is, ons gild, wier Hoofdman een volksver tegenwoordiger is, die voor de belangen des lands zeer dikwijls van zijne gemeente verwijderd is, kan bij iedere schieting geen getuig schrift door hem laten onderteekenen. De handleekening van een greffier!... allo gij lacht!... een greffier is bij ons aanzien als een poester (eene bijzondere eere voor den Heer greffier der Maat schappij van Dickebusch)De medalie behoort ons en wij geven dezelve aan wie wij liefhebben!... Het valt mij pijnlijk, Mijnheer de uitgevor, in het midden der 19" eeuw, zuikdanige feiten in het licht te moeten brengen het is voor mij onverstaanbaar hoe een aantal verstandige heeren, die de kom missie uitmaakten, zich zoover laten verblinden met door eene laffe beliefte in zoo eene handelwijze toe te geven. Ik vind mij genoodzaakt Mijnheer, van uw weekblad ge bruik te maken 0111 in den naam van't regten 't goed oordeel tegen de handelwijze jegens onze Maatschappij door de kom missie der schieting, van 21" dezer tc Dickebusch gehouden, te protesteren deze handelwijze is of wel een trek van per- soonclijke voorkeur voor Wervick en deszelfsvlas-koopmannen, of wel eener allergrootste domheidAltoos is het eene schreeuwende onregtveerdigheid/... Ik laat het weldenkend publiek er over oordeelen. In de hoop, Mijnheer, dat gij in het algemeene belang en het goed onthaal aan mijnen brief zult ver leenen, met denzel- ven, zonder de minste verandering, in uw nieuwsblad tewillen plaatsen, noem ik mij met eerbied, Uwen onderdanigen dienaar, E. C. Een uwer geabonneerde en lid van het handboogscliuttcrsgild van liriclcn (Rooden Hert). Kleinste knecht eener boerderij. Wij vernemen uit goede bron dat, wanneer verschillige heeren der kommissie zich op de plaats der uitreiking der prijzen begaven, dezelve reeds verdwenen waren. (Nota van de redaktie.) De krijgsverriglingen in het kamp van Beverloo zullen op het einde van Julij beginnen. Zeventien batailjons voetvolk, drij regementen peerdevolk en eenige batterijen geschut, zul len er tegenwoordig.zijn. Men leest in den Evening-Post. De wreede ziekte, waar de Koning van Belgie aan lijdt, w as voor de behandeling of de zorgen van de belgiesche doktors en geneesheeren niet geweken. De Koning is de verligting die bij thans ondervindt verschuldigd aan onzen landgenoot M. Henry Thompson van het universiteits-kollegie-gasthuis. Deze gentleman is er in ge lukt, met volkomen goeden uitslag, twee steenen te verbrij zelen. De Koning verklaart thans geene pijne meer te lijden en hij verkeert in eene opgeruimdheid, die hij sedert langen tijd niet meer kende. Het engelsche blad bedriegt zich in wat de belgiesche ge neesheeren betreft: zij zijn niet gevraagt geweest om over 's Konings toestand uitspraak te doen. Het is bij vreemde dok tors dat onze souverein aanhoudend verligting voor zijn lijden heeft gezocht. Men is in Belgie over die voorkeur grootelijks verwonderd geweest, even als men met regt verbaasd is, dat de fransche Moniteur over 's Konings ziekte beter ingelicht is, dan wel de belgiesche Moniteur. De Koning is door vreemde handen verzorgd, en het is door vreemde dagbladen dat wij tijdingen ontvangen van eene gezondheid, welke zoo dierbaar is aan het land. Zangfeest te Watou, wijk den Abeele, in het Boldershof, (tusschen Poperinghe en Steenvoorde) den Zondag, 26" Julij I860. De liefhebbers van Lierzang, van Belgie en van Franseh- Vlaanderen, worden tot gemelden zangkamp uitgenoodigt. Alleen vlaamsche zangen zijn toegelaten. Twee zilveren eerpenningen met verscheide andere geschenken zijn tot prij zen uitgeloofd. De woorden der zangstukken moeten den 19" Julij den se- kretaris, M. Vandenboogaerde Benoit, toegezonden zijn. Dezer dagen ontving den heer Lanssens, letterkundige te Couckelaere, eenen Vlaamschen brief van Z. K. H. den Groothertog van Saksen-Weimar-Eisenach.Dit schrijven is een ontegensprekelijk bewijs dat onze overrijnsche stambroeders, zelfs die van den verhevensten stand, de Vlaamsche taal aan- leeren, daarvan gebruik maken om aan de Vlamingen te schrijven, met gretigheid de vlaamsche schriften lezen en de vlaamsche schrijvers aanmoedigen. Hoe verre zijn van daar de verbasterde Vlamingen, die roem schijnen te stellen in de land taal te verachten, en de schriften, die in het vlaamsch ver schijnen, hoe verdienstelijk die ook mogen zijn, voor vodde rijen aanzien 1... va u 12 tot 28"" Jlunij 1X«3. GEBOORTEN - Mannelijk geslacht 7) tg Vrouwelijk 10) HUWELIJKEN. De Goek Benediclus daglooner, en Vansteenkiste, Sophia, rond- leurster. - Gillot, Carolus Ludovicus, olieslager en Dejaegher, Ame lia. hovenierster. STERFGEVALLEN. Verschave, Maria, 80 jaren, zonder beroep, weduwe van Joannes Poupart. Houtmarkt. Gosiaux, Joannes, 42 jaren, sergent bij het 72" ligne-regiment, ongehuwd, overleden Ie Drcu.x (Frankrijk) den t8" October 1801. Barroe, Joannes, 07 jaren, echtgenoot van Barbara Feryn, Meenenstraat. Kerkhof, Eugenius, 77 jaren, werkman, echtgenoot van Catharina Baekeland, Sint Jacobs nevens IJ pre. Mallet, Albert us39 jaren, koordendraaijer, echtgenoot van Josephina Mastcrlcet, Meenenstraat, —Pelgrim, Jacobus, 08 ja ren, weduwaar van Maria Dolagen, overleden te Parijs, den 24" Sep-, tember 1802. -- Bollaert, dementia, 13 jaren, kantwerkster, Mee nenstraat Keppel, Henricus, 19 jaren, moldcr, ongehuwd Meenen-

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 2