Poiitisch overzicht. - Stads-uieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Poiitisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG !9n JÜLIJ 1865. N° 69. Middelerwijl men de antwoord van Russen af wacht, wordt er in Polen bij stroomen mensehen- bloed vergoten en de grootste gruwelen gepleegd: de Russische soldalen en den wreeden Mourawieff handelen als wilde dieren. In de vereenigde staten wordt den broederoorlog nog altijd even hardnekkig voortgezet, nu de eene en dan de andere hebben de nederlaag en altijd sneuven er een groot getal volk van beide zijden. Volgens nieuws uit Chang-IIaï, zou de oorlog in Japonic ook onuitvlugtelijk zijn. De Engelsche ad miraal vraagt hulptroepen uit Indie. De Paus heeft naar Keizer Alexander geschre ven, ten einde hem tot medelijden voor Polen op te wekken. De nieuwe koning van Griekenland durft zonder bescherm-troepen der vreemde mogendheden zijnen troon niet beklemmen. Men geloofd Maandag den inhoud van de ant woord, op de zes voorgestelde vragen, te kennen. Het is op voorhand gekend dat de Polakken niet willen hooren van overeenkomst: zij willen onaf- bangelijk van Russen zijn en hebben besloten zich tot den laatslcn le laten moorden zoolang een Rus hun grond betreed. Het nationaal gouvernement heerscht in volle inagt zonder dat men gelukt is den zetel te ont dekken. DE TOEKOMST, De brieven .voor de redaklie, <lc boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-slraat, 2(>, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per drie maanden, fr, t-00per jare, tr. 4-00, vóórop te betalen. Ruiten stad, zelfde .prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkleurs. BEKENDMAKINGEN 1 -1 centimen den drukregel; de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureelé van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot hel verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- .kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigl van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, en/., der in ons blad aangemelde goederen, plaals hebben. Wij hebben de programma onzer kermis ontvangenzie hier deszelfs inhoud Zaterdag, i" Oogst, Beijaardspel ter: G ure 's avonds; ten 7 ure, muziek in den Hof (Pompiers). Zondag, 2". Vinken gezang-prijskamp (Moskou) op het '-Minneplein, teir 6 ure's morgens; 's noens, muziek in den Hof (ll'le regiment); 's namiddags, ten 1 1/2 ure, het Ver broederingsfeest der Vlaamsche Sterverzameling op het Minnepleit!, stoet in stad,vereeniging op deEsplanade, aldaar kooren en muziek tot 7 ure; ten 8 ure, uitreiking der ver- schillige eermetalen in de Zaal van Apollo; ten 8 1/2 ure. Groot Bal, in hetzelfde lokaal voor allen die deel van het Vei- broederingsfeest genomen hebben. Ben zeiven dage 's namiddags, in het Hoekje, groote Iland- boogschieting, alsook grooten Trabolspelprijskamp, gegeven door de Eendragt, in den Doiphijn. Stoet. rS avonds, Concert in de Spektakelzaal, door Mej. Cuignet, eenige liefhebbers en het linie-regement, ten profijte van een ongelukkig huisgezin. Maandag, 5". 'S noens, muziek in den Hof (Pompiers); 's namiddags, ten 2 ure, op de llalle, Prijsdeeling voor de leerlingen der kostelooze gemeente-school, alsook voor de werklieden voor reinheid en goed onderhoud hunner huizen ten 5 ure, op de Esplanade, Kaartspel. S avonds, ten 8 ure, Groot Bal voor het S' Sebastiaans gild, in S' Sebastiaans-Itof. Dinsdag, 4". 'S noens, muziek in den Hof (ll"e reg') 's namiddags, prijskamp voor de Blaasbus (Zwarten Leeuw); ten 4 ure, op 'l Zaalhof, Schaartjen-knip en Schuiftafelkamp (Gouden Mortier). 'S avonds, ten 7 ure, Bal der Concorde, in haar zomerio- kaal, buiten de Heenenpoort. Woensdag, li". Van des middags tot i ure, groot mu ziek in den Hof, door het korps Pompiers. Donderdag, G" in de Hallezaal; na de deeling zullen de witmaren in stoet naar hunne woonst gevoerd worden. Zondag, 9". Groote Handboogschieting (Guillaumc- Tell)ten 5 ure 's nanoens, Prtjskamp voor uitgalming en ge zang, in de Concertzaal (Be Icunst is ons vermaak). Plakbrieven voor elke feest zullen afzonderlijk gedrukt worden. Gedurend de Gemeente-feest zullen het Museum en de- Boekzaal der stad, van 11 tot 12 en van 5 tot 5 ure voor het publiek gratis open zijn. Het nationaal vaandel zal uit den toren steken. Prijsdeeling voor d'Akademie, ten 3 ure Men verzekerd ons dat er ten naasten jare eene groot» - buitengewoone luisterrijke Thuindag-feest zal plaats hebben. belofte doelen wij in onze l-"1" bladzijde de bet GROOT VERBROEDERINGSFEEST mede, door de maatschappij Be Vlaamsche Ster, ter gele genheid der aanstaande Thuindag-kermis, uitgegeven. Veie Volgens onze programma van

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1