Politiscli overzicht. - Stads-iiieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 26» JULIJ 1865. N» 70. In Mexico hebben de franschen de hoofdstad veroverd, waar Juarez zijne krijgsmagt verzameld had, doch indien de besmettelijke ziekten de fran schen niet weerhouden, zullen wij weldra van nieuwe veroveringen in dit verre gewest hooren spreken. De oorlog in Polen verwekt het meeste belang in Europa en men vraagt zich meer en meer: zal Frankrijk nog langer onverschillig blijven aan den noodkreet van Polen? zal Napoleon, den wensch van het fransche volk inwilligende,den degen voor de tweede maal tegen Rusland niet trekken? Ten gevolge der aanhouding van Mgr. Felinski, zijn er Zondag in al de kerken van Warschau pro- testatien afgelezen. De heerRyrenoski, die gelast was Mgr. Felinski te vervangen, heeft vrijwillig van die functien af gezien. Men heeft bevolen al de kerken, uit oorzake van den toestand des lands, met rouw te behangen. De klokken worden niet meer geluid. Fragott en Bogurz doorloopen het palatinaat Sandomir met de Poolsche gendarmerie, namelijk in het distrikt Stobnica. De antwoord van Russen is aan de drij mogend heden gestuurd. Dezelve verwerpt de voornaamste vraagpunten, dus maakt zij eene overeenkomst on mogelijk. Wat valt er nu die gouvernementen te doen, of wel Polen tot den laatsten burger laten martelen, ofwel den oorlog tussehen Oostenrijk met Frankrijk tegen Russen voeren. Engeland zal zijne knikkers uit de ronde houden. DE TOEKOMST, Dc brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor Uperen, per drie maanden, fr, 1-00per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs rnet verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkleurs. BEKENDMAKINGEN: 1"2 oentimen den drukregel; dc Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regl driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Woensdag 's morgens, ter verjaring van 's konings kroon- aanveerding, was er Te Deum in onze hoofdkerk, waar alle burger-en militaire overheden tegenwoordig waren; 's noens groote monstering door de voetvolk-bezetting. Wij hebben gelegenheid gevonden het nieuw uniform van 't peerdenvolk te beschouwen hetzelve is kostelijk maar nietschoon.Deoude kleeding was beter, zij was meer vaderlandsch, meer belgisch! Onder de verschiilige veranderingen van garnizoen die er tegen September zullen plaats hebben, vernemen wij dat onze bezetting (I l,te regiment) naar Antwerpen vertrekt en dat bet 6'' regiment, thans te Arlon, naar Uperen komt. Men verzekert ons dat er dit jaar geene wapenoefeningen voor het leger in het kamp van Beverloo zullen plaats hebben. Als de milicianen hun onderrigt zullen geëindigd hebben, zul len zij naar hunne regementen worden gezonden. De Maatschappij de Vlaamsche Ster, vertrekt heden ten 1 ure, met hare kooi afdecling, naar W'alou er is ginder een prijskamp voor zang. Dezelve Maatschappij heeft reeds hare 4de vergadering ge houden lot het nemen der schikkingen voor het Groot Ver- broederings-feest. Vele Maatschappijen zijn reeds ingeschre ven: het schijnt dat de beantwoording algemeen is. Om een gedacht te geven der aangelegenheid van 't Ver broederingsfeest van Thuindag aanstaande, zullen wij zeggen dat er dezer verloopene week een dag was op welken er 22 Maatschappijen zich opgaven Dezen namiddag, in onzen publieken Hof, geeft de muziek van het koips Sapeurs-Pompiers een concert, zooals volgt: 1. Ouverture des Puritains, Bellini. 2. Valse, un Rève sur l'Océan, Guug. 5. Fantaisie sur le Barbier de Seville, Rossini. 4. Papagena, galop. Het muziek van 't H" regement geeft heden namiddag iu het zomerlokaalder Concorde een concert samengesteld uit de volgende stukken i0 Ouverture du Lac des Fées, Auber. 2° Bouquet de Mélodies d'Aroldo. Verdi. 5° Choeur et Cavatine de Spermestra, Mercadante. 4" Evangeline, Polka, Mazurca, Schubert. 5° Pot-pourri sur la Juive, De Bersaques. 6° Les Gondoliers, Valse, Saeré.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1