Verschillige Tijdingen. Kunst- dj Letternieuws. Tooneel nieuws. Officiële Akten. door het misloopen eens wagens met vlas geladen. De man is naar liet gasthuis gedragen geweest. f Wij vernemen dat er Maandag, Dinsdag, Woensdagen Donder dag, fransch spektakel in onze kommediezaal plaats zal hebben. Daarna zullen er maatregels genomen worden tot het geven van wekelijks eene vertooning, op den Donderdag. De Vcrbeccderlngs-Fccst. Zes en dertig Maatschappijen hebben zich opgegeven voor het Verbroederings-Feest in stoet bij te woonen. Daarin zijn niet begrepen de Maatschappijen van de Boldersstoet! Alles doet veronderstellen dat de feest allerluisterlijkst zijn zal. Ten 2 ure, groote monstering op het Minneplein door de kommissie ingerigt tot het toekennen der verschillige eerme talen. Korts daarna zal den stoet zich in bewegingstellen, sa mengesteld als volgt: De muziek der Pompiers, de stoet der verschillige Boldersmaatschappijen, dan de 3(1 vreemde ge nootschappen, waaronder 7 muzieken, elk met vaandels en Lenteekens, en eindoling de Vlaamsche Ster met de heereu kommissarissen. De volgende straten zullen doorfoopen worden 1 Elverdingstraat. 2 Leet. 3 Boesingstraat. 4 Nieuwe Hout markt. "5 Recollettestraat. (i Thouroutstraat. 7 Breedestraat. 8 Oude Houtmarkt. 9 Bixmudestraat. 10 Groote Markt (langs de Concorde). 11 S' Jacobstraat. 12 Nieuw-weg. 13 Hond- straat. 14 Groote Markt (west kant). 13 Rijsselstraat. 10 Lombaardstraat. 17 Sterrestraat. 18 Botermarkt. 19 Booin- gaardslraal. 20 Bolerstraat. 21 Tempelstraat. 22 Vleesch- houwersstraat. 23 S' Sebastiaanstraat, naar de Esplanade. Daar zal de stoet der Bolders zich afscheiden en al de Studen- lestraat elke naar zijne bolbaan zich begeven. De verschillige muzieken zullen op hunne beurt elk twee stukken spelen. De Pompiers-muziek en daarna de kooien der A laanische Ster openen het feest. Ten 7 ure eindigd men op de Esplanade. 'len 8 ure uitreiking der ver verschillige eermedailjen in de zaal der Vlaamsche Ster, in den Salon d'Apollon, in de Lom baardstraat. len 9 ure GROOT BAL vooral de heeren die in de Verbroederings-feest zullen medegedaan hebben. Groot Orkest en verlichting. Buitengewoone schikkingen van policie zullen genomen worden om alle vreemde aan de Maatschap pijen den ingang af te sluiten, HE lil GT. Maandag aanstaande, 5" Augustij, ten elf ure des voormiddags, ten Sladhuize alhier, Luisterlijke opening der Volksbibliotheek, door de heeren des Gemeente-raads dezer stad, in openbare zitting. Dinsdag laatst, omtrent Tl ure des avonds, ontstond er brand in de stallingen van sieur K. Baelde en J. Dacuvper te Poelcapelle. Twee koeibeesten van Decuyper en eëne 'van Baelde zijn er in gebrand, alsook veel rogge en vlas. Vrouw Baelde werdt Woensdag reeds aangehouden als phgtigaan brandsticht van de hierboven gemelde stallingen Zoo men zegt, bekent zij alles. Deze avouw leverde zich sedert etelgen tijd aan den ongelukkigen korten drank over. Het gemeente bestuur van Antwerpen, heeft, op voordragt van 21 zijner leden, met algemeene stemmen en eene onthou ding besloten, in het toekomende de stedelijke reglementen in het Viaamsch en in het Fransch aan te kondigen. Groote plakbrieven zijn in alle steden des lands gezon den, de feesten van Mechelen, ter gelegengeid van het'jubile van O.-L.-V. van Hanswyk aankondigende, die aldaar zullen plaats hebben op 15 Augusty en volgende dagen. Zeker is het iKitrr bij duizende menschen zich naartoe zuilen hegeven. Op de ijzerbaneii des lands zullen er voorname treinen ingenVt worden, ten einde den grootén toeloop te vergemakkelijken Dezer dagen is er te Orgeo (Luxemburg), eene ijselijke daad gepleegd. Eene jonge dochter had, hare zwangerheid voor iedereen kunnen verborgen houdende, na haar geliggen haar arm kindjen van kante gemaakt. Maar welhaast kwam het, door het openbaar gerucht, aan de ooren der Justitie, die, vergezeld door eenen geneesheer den staat der dochter ging onderzoeken. Niettegenstaande haar krachtdadig alloo- chenen werdt zij aangehouden. In het gevang is zij tot be kentenis overgekomen en heeft verklaard dat zij haar pas ge baren wichtjen aan de zvvijns geworpen had, die het levend verslonden hebben. Men herrinnert zich nog de afschuwelijke moord, die over eenige weken te Gent bedreven werd, door den ge naamde J.-B. Vanachter, die in klaren dage, zijne minnares, eene dochter van 23 jaren vermoordde. De ellendige verscheen dinsdag te Gent voor hat assisehof, maar de j urij heeft hem niet schuldig verklaard, en de moor denaar is in vrijheid gesteld geweest. Die vrijspraak heeft een pijnelijken indruk te Gent gemaakt, nog vermeerderd door de soort van ovatie welke zijne ken nissen hem deden wanneer hij het paleis van justitie verliet. Den engelschen geneesher Thompson, die zoowel den Koning geopereerd heejt, komt 100,000 fr. en het kruis van kommandeur te ontvangen. De ziekte des kouings heeft reeds meer dan een miljoen ge kost. -Al de veroordeelden in de zaak der Roode Bende heb ben donderdag het gevang van Brugge verlaten. De mannen zijn naar het gevangenhuis van Gent en de vrouwen naar dat van Namen gestuurd geweest, waar zij hunne straffen zullen onderstaan. Nogtans blijft de kleine Evarist Vanderzype nog te Brugge in het gevang; men verondersteld dat hij binnen eenige dagen naar het verbeteringshuis van Sint Hubert zal verzonden worden Zondag heeft de opening van den ijzeren weg van Brugge naar Blankenberghe plaats gehad. De vertrekuren in beide statiën, zijn geschikt om zich min of meer in overeenkomst te bevinden met de aankomsten en vertrekken der treinen van Gent, Oostende, Eecloo Veurne en Kortryk. AN ij vernemen dat in de inaend Augustij, door de zorg van stads-regering van Dendermonde, een wit marmeren steen met toepasselijk opschrift zal worden geplaatst aan het huis, waar wijlen de vlaamsche dichter Pucdk.ns-Van Duyse, in ge melde stad, is geboren. Voorts heeft de zelfde regering be sloten,dat eene nieuwe straat in Dendermonde naar den naam van Ylaaenderens meest genialen dichter zal worden benaamd. Op 25", 24" en 25" September aanstaande, zullen cr te Brussel, in den Cirque-Schowwbitrg, drijvertooningen plaats hebben, ingerigt door de tooneel-maatschappij de Morgen ster. In elke dier veriooningen zullen vier maatschappijen of toon.eeltroepen optreden, elk met een stuk iu één bedrijf (too neel- of blijspel). Elke maatschappij zal eene schadeloosstel ling van 200 Ir. en eene zilveren vergulde herinneringemedalie ontvangen. Demaatschappij Rhctorica van Veurne, onder kenspreuk: Arm in de borze en van zinnen jong, doet Zonda"-2" Augustij, met de medewerking van MM™1 Fauconnier en Deterre, de luisterlijke opening van den nieuwgebouwen Stads-theater, met de stukken: Ilrigilla (clrij bedrijven) en Peene" °V 0'P (een bedrijf)'bclde van M.,Van Onder de verschillige benamingen in bet Leopold's orde, ziet men als officiers: Kolonel De Jaeghcr van 't 2" regiment! Luitenant-kolonel I.econte en Majoor Reiue van T 11" - De gepensronneerde Majoor Eiseuloflel, enz

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 4