Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 27" SEPTEMBER i865. 79. De fransche en engelsche drukpers burslelen hevig op de antwoorden van prins Gortschakoff. De fransche Monileur kondigt den brief af door het nationaal gouvernement van Polen aan prins Czartoriski gezonden dezelfde breidt de grieven en het plan der omwenteling op een breeden zin uit. De zaak tusschen Spanje en de vereenigde Sla- ten is gelukkiglijk vereffend. Onze Koning Leopold is door Spanjen aangesteld om dezelve, na onder zoek, zonder wederlegging in den waren zin te be- oordeelen. Al de vertegenwoordigers derAmerikaansche re publieken zijn bezig met eenen bond te maken ten einde deEuropeaanschc lusschenkomers uit Mexico te bannen. De aartshertog Maximiliaan van Oostcnryk wordt te Brussel verwacht. Deze samenkomst heeft, naar het schijnt, hoofdzakelijk plaats, om de kwestie van den keizerlijken troon van Mexico met Koning Leopold eens duchtig te bespreken. Het is bijna zeker dat Maximiliaan van Ooslcn- •ryk de Mexikaansche kroon aanneemt. Het Kies-kollegic van Nyvel is op 6" October toekomendeten 10 ure 's morgens, bijeengeroe pen ten einde overtegaan tot de kiezing van een lid voor de Kamer van volksvertegenwoordigers, in vervanging van M. de Chentinnes, overleden. Men zegt dat de liberale partij M. Le Hardy de Beaulieu zal voorstellen, terwijl de conservatieven M. Mercier, oud-minister van financien, die bij de kiezing van 9" Junij is gevallen, en vervangen door M. Mascart, zullen voordragen. DE TOEKOMST, De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, por drie maanden, fr, 1-00per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel; de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. De ijzeren weg van Oostende op Armentiers, door Gliistel, Thourout, Staden en Yperen, heeft deze week een grooten stap vooruit gedaan. De heeren Marchal en Ilerla zijn vlijtig aan 't werk om de linie uit te steken. Zij zijn tot Oostende begonnen en wij bemerken dat zij reeds Yperen voorbij zijn. Het is te hopen dat het Staatsbestuur deze onderneming zal aanmoedigen, en dat onze provincie in 't kort van deze nieuwe gemeenschap zal begunstigd zijn. Sieur Paul Dewaele, kanonnier onzer halve batterij burger- wagt, is Dinsdag met een vijftiental makkers de Schietingen van Brussel gaan bijwoonen en het gelukt aldaar eene magnifieke roose te schieten; men zegt dat dezelve maar 9 millimeters van het middenpunt inect. Proficiat! dit is een schutter die van den beginne blijkens van ervarenheid gaf.... Deze roos is geene lukschoot maar wel eene die men bij deze mag tellen weikc hij zoo menigwerf te Yper, bijna in iedere schijfschicting trof. Indien onze kanon niers den eersten prijs niet toekwame, zijn zij altoos een der eerste prijzen zeker. Wij zullen, denken wij, het binnen éene week kunnen mededeelen. Woensdag morgend galmde onze beijaard zijne vreugdige toonen doorde lucht,ter gelegenheid onzer onafhankelijkheids verjaardagsfeesten. - Donderdag met den middag en niet tegenstaande het wan kelbaar weder, was er groole monstering op onze markt door het 6de linieregement voetvolk onzer bezetting, ter gelegen heid der September-feesten. Ter zeiver tijde kwamen de mannen vooruit die zich in de jaarlijksche schietingen doen uitschijnen hadden en ontvingen hunne belooningen; een kwartier uurs daarna was alles ingerukt en de markt had hare voorige stilte bekomen. Luitenant-adjudant-majoor Quoilin bij het 6* regement is kapitein benoemd. Wij hebben Maandag laatst het genoegen gehad 't Stads- Theater van Veurne te gaan bezigtigen, wij maken er ons hertelijk kompliment over: Veurne is in bezit cener opregte Tooneclzaal. De verdeeling ervan is goed en zoowel voor de spelers als voor de aanschouwers laat dezelve niets te wen- schen. Dit klein juweeltjen is gebouwen in den trant der spek takelzalen van groote steden. Wij vinden veel gelijkenis met deze van Kortryk, uitgenomen dat er eene galerij min is.Wat

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1