Verschillige Tijdingen. Tooiieel nieuws. Officiële Akten. BURGERSTAND. »253 van daar, want zij is er de uitvindster niet vanmaar wij ne men deze gelegenheid waarom eens te meer ons gedacht over zulke slach van schieting te uitten. Ten 4 ure begraafde men het hespebeen: alle soorten van verkleedde dorpelingen vormen den stoet voorgegaan door 't gemeente mnzitk. Men deed een bezoek naar de voornaamste herbergen en 's avonds keerde men terug bij het fakkellicht. Maar wat wij bemerkten is dat alle deze feesten, alle deze pu blieke vermaken geschieden onder het beleid van één man, die overal tegenwoordig, van alles het leven, van alles de ziel is. Het is geene vleijerij die wij Mr V. B. toezwaaijen maar wel eene verdiende hulde die wij den man van vooruitgang over zijnen onvermoeibaren ijver bewijzen. Reninghelst was woensdag laatst ook in feest: men vierde er de plegtige instelling van het Korps Pompiers. Een dertigtal mannen, na eenige kundige exercicien uitge voerd te hebben, ontvingen elk het Diploma hun als Pompiers van Reninghelst aanstellende. Dit Dipioma is afgeleverd door het Kollegie van Burgemeester en Schepenen der gemeente, krachtens besluit van 5 Juny laatst. Twee brandspuiten en de noodige toebehoorten, maken hun bluschgetuig uit, zoo dus dat Reninghelst thans voorzien is van eene der nuttigste en noodigste instellingen. Wij spraken over ecnigen tijd van eenen brand die op deze gemeente plaats had. Een koornscheif door het vuur aange tast, werd door den moed van dit jong korps pompiers ge deeltelijk gered. M. Vandromme, scbepcne der gemeente, bevond zich daar en voerde het bevel over de pompiers die cr met hunne twee brandspuiten naartoegesneld waren. Dank aan zijn wijs beleid beliep de schade niet hoog; ook uit er kentenis werdter hem woensdag laatst, van wege het bestuur der Verzekeringsmaatschappij LES BELGES RÉUNIS een zil veren gedenkpennfg opgedragen als hulde en dankbetuiging over zijne edelmoedige zelfsopoffering in deze omstandigheid aan den dag gelegd. De Koornscheif was verzekerd door deze laatste Maatschappij, en de eigenaar van denzelven maakt eene eer te zeggen dat hij rijkelijk zijne schade door de Verzeke ring LES BELGES RÉUNIS vergoed is geweest. Dezer dagen zijn ongeveer 80 koolmijnwerkers van Bergen naar den staat Illinois, in Amerika vertrokken. Zij waren tot deze landverhuizing aangewakkerd door den heer Bochez, belg van geboorte en algemeenen agent der koolmijnen van den Illinois, welke hun gedurende drij jaren een groot loon heeft toegezegdook de reiskosten worden door hem betaald. liet is te hopen dat onze landgenooten het beter zullen lukken dan zoovele anderen, welke in die verre streken de wreedste misrekeningen hebben ondervonden, na door de schoonste beloften er heengelokt te zijn. De Czas deeld het volgende voorbeeld mede van de ge hechtheid, tusschen de hoofden van den poolschen opstand en hunne onderhooringen heerschende. Een dezer hoofden, M. Parczewski, had in het distrikt Lenczyca eene nederlaag ge leden, en bij bet terugtrekken werd zijn peerd getroffen en viel. De nissen naderden reeds, toen een nog zeer jeugdig Ian- cier, Konic genaamd, hem zijn peerd aanbood, om er zich mede te redden. Toen Parczewski dit aanbod weigerde, haalde Konic een revolver te voorschijn, zette dien tegen zijn voor hoofd, en riepKapitein, wanneer gij niet dadelijk mijn peerd aanneemt, schiet ik mij door den kop, want dan zal mijn peerd beschikbaar zijn Parczewski zag zich thans genoodzaakt, het aanbod van den jongman aan te nemen, die zich zoo doende, opofferde, want -weinige oogenblikken nadat zijn chef zich had verwijderd, werd Konic door de Russen ontdekt en onbermhertig neêrge- sabeld. Dergelijke trekken van zelfopoffering zijn overigens, sedert het uitbersten van den opstand, veelvuldig voorge komen. Een fransch blad meldt, dat er tegenwoordig in Frank- ryk 1,800.000 trouwbare meisjes zijn, die naar eenen man zoeken. Indien men van dit getal degenen afneemt, welke eene huwelijksgift hebben en aldus voorzeker zullen geplaatst worden en ook degenen die door hare zedelijke hoedanig heden belang genoeg inboezemen om eenen echtgenoot te bekomen, dan blijft er nog een groot getal over, dat van jaar tot jaar zal aangroeijen. Arme meisjes De luchtballon van Nadar is thans voltooid, hij is ver- veerdigd uit wit taf, dat meer dan 100,000 fr. kost. Het ge woon schuitje bestaat bij dezen ballon uit een huis van steen. Heden, 4" October, zal de ballon van het Champ de Mars te Parys opstijgen de heer Nadar zal van den heer Godart wor den vergezeld. De gemeente-raad der stad Dixmude heeft eenen brief ont vangen van wege den Vlaamschen tooneelbestuurder M. Verstraete, behelzende een verzoek om aldaar, met zijn troep tooneelisten, eenige vertooningen te mogen geven mits eene hulpsom op stads-kas te mogen genieten. Zondag, 4 October, eerste vertooning van het Tooneel- kundig festival van Veurne, door de Fonteinisten, van Gent, met: 1° de BLINDE, drama in vijf bedrijven, en 2° WAT LEELIJK SPOOK blijspel met zang, in één bedrijf. M. Raepsaet, a° regent te Mechelen, is bij Koninglijk be sluit van 28" September als 5C regent in de Middelbare school te Yperen benoemd, in vervanging van M. Bouillienne, voor eene andere plaats bestemd. M. TiJ^bax gaat als professor den heere Lanssens, te Acr- scliot, vervangen. Den heere Deceuninck komt van Aelst naar Yper M. Tubbax vervangen. van 25''" September tot 2en October ÏS63. GEBOORTEN" ®IaniieI|jkffeslacht 3) te zamen6. Vrouwelijk o) HUWELIJKEN. Roscamp, Florimondus, plafonneur, en Casier, Maria, kant werkster. Maes, Livinus, wever, cn Monteyne, Barbara, kantwerkster. Eefebvre, Petrus, barbier, en Mathieu, Xa- veria, kantwerkster. STERFGEVALLEN. Tyckaert, Korolus, 32 jaren, soldaat bij het 41° linie-reg', Vleeschhouwerstraat. Ilennion, Joannes, 11 jaren, llys- selstraal. Debouck, Sophia, 32 jaren, religieuse, Bolling- straat. Derathé, Coleta, 67 jaren, waschster, vrouw van Antonius Cortein, Meenenstraat. Beneden de 7 jaren,-?Janne'V-k 5tsk,ckt jj) te Zamen 6. 'Vrouwelijk id. 5) MARKTPRIJS VAN YPEREN. AARD 20 September. 'y October. DBR GRANE/V EiV'Z. verkochüe kwantiteit. middenpr. p. (QOkilo. vcrkochlte kwantiteit. middenpr p. 100 kilo Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardappelen Boter 93,900 15,500 2,50ü 1,400 1,200 12,000 25-12 10-25 16-00 18-00 20-00 4-75 225-00 104,200 14,400 1,400 1,800 400 11,500 24-25 16-23 16-50 18-00 21-00 4-75 230-00 I)e prijs van bet menagie-brood, voor de week van der» 3" tot 10" Oct., is gesteld aan 22 centiemen per kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 3