Politisch oyerzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 18" OCTOBER i860. A" 82. De Fransche Kamers zullen den 5'n November aanslaande geopend worden. M. Billault is den 13" October, ten 7 ure des morgends, in zijn kasteel la Grésillière, bij Nantes, overleden.Zijne begravenis wordt op Staats-kas gedaan, in aanzien der diensten door dien door- luchligen Staatsman aan Frankryk bewezen. De Spaansche kiezingen worden onder de groot ste kalmte volbragt. Er zijn weinige kiezers. De Spaansche gazetten zeggen dat Juarez nog in Mexico beschikt over 18,000 strijdbare mannen, verdeeld in 6 korpsen. De nieuwe Koning van Griekenland is op weg naar zijne Staten. De Polakken, gevoelende dat zij verlaten zijn, nemen hunne maatregelsde Russen verdubbelen hunne vervolgingen. Men zegt dat de franschen zich uit Rome gaan trekken; de Paus heeft aan Spanje en Oostenryk in dat geval hulptroepen gevraagd. Men schrijft uit Konstantinopelen dat de Belgi sche Konsul, ten gevolge van een proces waar al leenlijk pcrsoonelijke belangen in het spel waren, vreedelijk beledigd is geweest door een aan de Grieksche bevolking loebehoorende. M. de Minister van het inwendig heeft aanZ. M. voorgesteld om het hulpfonds van 106,000 fr. af te schaffen en hel landbouwfonds, dat onvoldoende is erkend, te vermeerderen. De Koning heeft aan dit voorstel zijne goedkeuring verleend. DG TOEKOMST, De brieven voor de redakfie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden.INSCHRIJVING: VoorIJperen, per drie maanden, fr, 1-00perjare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van hel port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle posl-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureole van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Zaterdag, 17n dezer, ten 6 t/2 ure des avonds, in den Gouden Arend op de Groote Markt, zijn al deleden van de Liberale vereeniging aldaar uitgenoodigt om hunnen keus te doen der kandidaten voor de gemeente kiezingen van 27" Oc tober aanslaande. De uittredende herkiesbare leden zijn MM. Vanden Bogaerde, Theodore. Cardinael, Edouard. Becuwe, Charles. Vanalleynnes, Louis. Vanheule, Louis. Dan zullen er nog twee voortestellen zijn in vervanging van onzen achtbaren Minister, M. Alphonse Vanden Peereboom, en M. Legraverand, overleden. Men zegt dat de heeren A. Brunfaut-Bourgois, kantenfabrie- kant, en L. Missiaen, onderzoekingsregter, de twee zijn die tot den keuze aangeboden zullen worden. Men twijfelde bijna algenieenelijk of men aan het werk dei- Vaart ging beginnen, toen er Maandag op alle hoeken der straten onzer stad werdt uitgebeld dat dezen die aanmerkingen of reklamatien te doen hebben zich moeten bij de daartoe in gestelde kommissie vervoegen. Dinsdag in den voormiddag deed ons 6dc regement, muziek voorop, een uitstapken langs den kant van Gheluwe, half weg zijn zij door een hemelsch iveder overvallen geweest; het he- mclsch weder maakte tamelijk nat. Des avonds ten 6 ure, werd er serenade gegeven voor M. Folydoor Boedt ter gelegenheid zijner benoeming als Majoor- Kommandant onzer Burgerwacht. Maandag zal er al wederom feest zijn te Ypercn. Des namiddags ten 4 ure, zoo men ons verzekerd, gaan ver- schillige maatschappijen onzer stad, alsook de Sapeurs-Pom- piers, met hun muziek en de Burgerwacht onder de wapens, den Prijswinnaar, sieur Paul Dewaele, onzen stadsgenoot, die te Brussel in de Septemberfeest den eersten prijs van Schoon ste Roos behaald heeft, naar de statie gaan inhalen. Geen de minste twijfel of er zal veel volk naar gaan zien. Volgens hooren zeggen zou er een kou flikt bestaan hebben onder de halve batterij en de burgerwacht (voetgangers); ziehier de zaak: te Brussel, bij het treffen der roos, beslooteu de kanonniers, was het zake de scheut niet afgekampt was en men de l"c prijs behaalde, ten dage der inhaling, teYperen, een banket op te regten waarop men den Palmbehaaldcr zou uitnoodigen. De maatschappij cijbelschutters der Burgerwacht van haren kant had, bij het vernemen van het goed nieuws ook besloten den prijswinnaar ook een banket op te dragen den dag zijner luisterlijke verwelkoming. Dc eene zeggen dat aangezien alles reeds te Brussel geschikt zijnde, zij er niet meer kunnen van afzien, en de anderen zeggen dat het aan de Burgerwacht (voetgangers) is, een lid der halve batterij te vragen,maar niet

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1