Politisch oYerzicht. - Studs-nieuws. - Kunsten en Wetensehapj: Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE JAAR. ZONDAG 25» OCTOBER 1863. N° 83. Lisbonna is in feest over de geboorle van eenen Prins. De uitslag der Prussische kiezingen zijn zeer na- deelig aan 't ministerie. Déze nog te doen op 28" dezer maand, beloven niet voordeeliger te zijn. Hel nieuws uit Amerika, alhoewel uitgebreid, deelt ons bijna niets zekers mede. De oorlogvoe rende legers hebben nu de nederlage dan de over winning en alzoo blijven de zaken hangen. In Polen is bet hetzelfde, aldaar hoort men ook beurtswijze van overwinning en van vernieling, en de opstand verminderd van geen strooi. De kiezingen in Spanje geven 248 stemmen aan 't ministerie tegen 31 twijfelachtige en 34 der op positie. Rusland beeft aan Turkyë doen melden dal bij aldien bet gouvernement dc Polakken als oorlog voerenden erkent, hetzelve seffens den oorlog zal gedeklareerd worden. M. Delangle is eerste onder-voorzitter der Staals- Raad van Frankryk benaamd. De Keizerin der franse-hen is te Madrid met allen luister mogelijk ontvangen geweest. Er is uit Parys, opzigtens de poolsche zaken, eenegansche onverwachte lijding toegekomen. En geland moede geworden zijnde te wachten tot dat Oóstenryk zich verklaart, zou hel initiatief geno men hebben van eenc depeche naar Sl Petersburg te zenden, in antwoord op bel laatste officie van Rusland, en bewijzende de gevolgen welke lord John Russell er op bet banket van Blairgownie er uit getrokken beeft, te weten de vernietiging dei- waarborgen, welke hel gouvernement van den czaai' opzichtens het bezit van Polen in de bepalingen der Weener-traktaten zou kunnen vinden. De Belgische Kamers gaan open den Dinsdag 10" Novembre aanstaande. A Mrs les Sous-Officiers, Caporaux, Brigadiers et Gardes de la Garde Civique d'Ypres. Messieurs, Le corps des Officiers de la Garde Civique d'Ypres vient de m'appeler au cominandement du bataillon. En vous informant de cctte nomination, je crois qn'il est de mon devoir de vous faire con- naitre en même temps les sentiments qui me guide- ront dans l'excreiee de mes fonclions. Je voudrais vous persuader, Mrs, que si ma nouvelle position m'impose vis a vis de vous des devoirs qui sont de loi. je saurai remplir également ceux que commando une franche cordialilé. Je voudrais siirtout vous convaincre que ma position nouvelle ne chaiigera rienaux bonnesrelationsdans les quellcs jc me trouve avec le jdus grand nombre d'enlre-vous. Pendant quatorze ansj'ai porlé com- ïrie vous répaulelte dc laine, aujourd'hui, que je suis voire Chef, je n'oublierai pas que {'institu tion de la Garde Civique étant une institution DE TOEKOMST, De brieven voor de redaklie, de boeken om in ons bladje gcplaalst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Uixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHIUJV1NG Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1 -00 per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in hij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Zaterdag laatst, ten 7 ure 's avonds, kwam de liberale vereenigingin haar lokaal de Gouden Arend, groote markt, bijeen, ten einde te voorzien in de kandidatuur voor de kommunale kiezingen van 27" October aanstaande. Buiten de aftredende herkiesbare leden, die allen zonder onderscheid voorgedragen en behouden zijn, moesten er nog twee nieuwe in vervanging van onzen achtbaren minister, M. Alfonse Van- denpeereboom en M. Legraverand (overleden) voorgesteld worden. Het komiteit, zoo als wij in ons voorig nummer zeg den, stelde voorde heeren Brunfaut-Bourgois, kanlenkoop- man, en BI. Blessiaen, onderzoekingsregterdeze twee heeren zijn insgelijks met algemeene stemmen aanveerdt. Ziehier liet eerste dagorde door onzen nieuwen Majoor- Kammandant aan de Burgerwacht gezonden

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1