Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. TWEEDE J A Af I ZONDAG 6n DECEMBER 4863- N« 89. Dc zaak van Schleswich-Holstein staat om ver effend te worden. Abd-el-Cader is bij het graf van Mahomet ge storven. In Mexico staan de zaken ook goed. Generaal Bazainc wint veel in achting hij de Mexikaners. Hij maakt hem gereed om een tocht tegen Juarez te ondernemen. In Frankryk is er eene leening van 500 milliocn gedaan, beschikt om de oorlogs onkosten van Mexico te dekken. Deze kosten zullen op 't einde van 1863 tot 210 millioentjens beloopen! De arme Polaken blijven nog altijd gebogen on der het ijzeren en onbarmhartig juk der vroede Russen. Dc gruwelijkste feiten roepen het me delijden van Europa in. Het vrede-kongres staat om in duigen te vallen. Engeland w ilt niet mede doen. Men schrijft uit Brussel aan de Meuse dat het Belgiesch Gouvernement Dinsdag avond zijne toe treding heeft gezonden voor het kongres, voorge steld door den Keizer der Fransclien. DE TOEKOMST, De brieven voor de redaklie, de boeken om in ons bladjc geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor lJperen, per drie maanden, Ir, 1-00per jure, fr. 4-ÜO, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het. port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Beriglen, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd lot bet verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. '._~ö~rr-n Begcne die zich op ons bladje ,\U\ 5ÜÜ-'5? Iaat abonneren voor Ï8©4, zal >!tu {ll, af tjc TOEKOMST, tot het cirnlc va sa December aanstaande, gratis ontvangen. Ha!.... ha!.... ha!.... Waarom lach' je, Tjosje? Omdat jour) hoedje ofwait. Staat 't maar zoo vast op joun hoofd! Je moe nie lachen, der is bij Poperinghe e meiden omme ewaid, me de meulenaare drin, zoo dat 't zoo danig aardig niet en is een hoedje te zien ofwaijen Bet hierboven staande hoorden wij Donderdag avond in het voorbij gaan, op de Groote-markt, door twee vrienden onder elkaar zeggen. En het is geene leugen, want meer waaijen hebben wij nooit geweten en builen dien molen, als het waar is, en dat hoedjen, zijn er God lof! geene andere ongelukken te betreuren. Hel weder verschilt merkelijk bij overeen jaar. Bah de menschen verschillen wel! Over een jaar vierden dc kanonniers de S,e Barbara-fiest met eene solemnele mis en cenen solemnelen soupé, maar wij hooien nu van niets. Het korps Pompiers, zoo als alle jaren, gaat Zondag 6" zich naar de 11 1/2 mis (in S' Maartens-kerk) begeven en daarna eene parade op de markt maken en 's namiddags zich vereenigrn in een likkeren diné, waar niets gespaard is. Zou men, mit dize gelegenheid, het Koninglijk geschenk niet wijden, misschien...Nu, wij zullen zien en in ons toekomende nummer onze lezers midedeelen hoe hel al gegaan is. Zondag laatst, inde tegenwoordigheid van eene volle zale schoon publiek, gaf de VLAAMSCHE STEIi ha re eerste ver tooning van het Tooneelsaizoen 1863-186A. Volgens hel algtmeen gevoelen, doet deze Maatschappij, bij elke optreding, nieuwen voorlgang. De Tooneelavond van Zondag beviel onze Yperlingen geheel wel. De juffer lief hebster Tooneeliste heeft bewezen dat men niet allijd van verre moet komen om zijn publiek te voldoen ook heeft men haar talent vereerd met tene openbare hulde: een allerschoon ste ruiker (bouquet) is haar, bij het opgaan des docks, door een donderend handgiklap vergezeld, aangeboden geweest. A la bonheur! dat noemt men het ware talent waarderen en aanmoedigen De liefhebbers dezer Maatschappij schijnen zeer gevleid over deze onderscheiding aan hunne Tooneelzuster bewezen. Zij geven heden 6" December, in hunne vertoonzaal de Salon d'Apolfon,nog eene avondfeest en omdat iedereen over hunne' stukken en uitvoering zou kunnen oordielen, staan hunne in- gangprijzen zeer leeg: 1 fr. 1" rang, 30 cent. 2° rang en 30 cent. 5" rang! De franschman zou daartegen zeggen; spec tacle d bon marchê. De Sterremannen willen door alle middels devolksleer betrachten en het Schouwburg,waar erze- deleereude stukken vertoond worden, in het bereik van alle beurzen stellen. (Zie onze 4'" bladzijde). Maandag, laat in den avond, zijn er twee heeren accijns bediende op den steenweg bij S' Jan door eenige beschonken boeren aangerand en nog al zware slagen topgebragt geweest, zoo verre dat er een dier heeren zijn dienst voor eenige dagen heeft moeten opschorsen. De beschaving is bij zommige menschen nog verre achteruit

De Toekomst (1862-1894) | 1863 | | pagina 1