Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Poüliscli overzicht. Stads nieuws. DERDE JAAR. ZONDAG 2-4" JANUARIJ 4864. N° 96. Yrankryk is hevig aan hel babbelen. Napoleon weet wel hoe bij zijn volk moei paaijen. De Duitsehers zullen als naar gewoonte veel leven houden en niets doen. Zoo het schijnt staan de zaken van Schleswig-Holstein op beteren; intus- schen trekken de Prussissche en Oostenryksche troepen op naar Holstein en bezetten hetzelve. liet nieuw Spaanscb ministerie is reeds gevormd en aan bet werk. In Italië staat men op heele kolen om er aan te vallen. Men zegt dat Garibaldi met algemeene stemmen op 20 plaatsen te gelijk zal herkozen worden. Van Polen spreekt men geen woord Ziet bier het oordeel van een der voornaamste dagbladen van bet land over den politieken toe stand, ten gevolge der kiczingen van Rrugge. «Wat bet liberalismus aangaat, bet is stellig ver minderd door denuitslag van 12". Maar die ver mindering vernietigd niet de regelmatigheid A an zijne grondwettelijke positie als besturende partij. Doe klein de meerderheid zij, zij bestaat in feite; boe talrijk de oppositie zij, bare parlementaire handeling blijft gelijk. Zijner dus veranderingen in den toestand gebeurd, bet is maar onder het oogpunt van den zedelij ken invloed en van de po litieke weerdigbeid, en onder dit dubbel opzicht beeft de liberale opinie bewezen dat zij van nie mand raad te ontvangen beeft. In afwachting van bet gedrag dat moet gevolgd worden na den uitslag der kiezing van Brugge, zal zij dus maar zich zelve en de belangen des lands te rade gaan. Onze wetgevende Kamers hebben zich dezer week tot verder vermaan uiteen gescheiden. De Senaat is bijeengeroepen togen Maandag 25" dezer maand, ten 2 ure. DE TOEKOMST. De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons kladje geplaalsl (e worden, moeten vrachtvrij den uitgever Dixmude-straat '0 toe gestuurd worden. INSCHRIJVING: Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00 perjare, fr. 4-00, vóórop te betalen Buiten stad" zelfde prijs met verhoog van hel port. Men schrij 11 in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direklcurs BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopineen, Verpachtingen enz en andere BerEten ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot hel verval van den dag der verpachting, des overslags of anders Alle inlee kcnaar voor één jaar, heelt regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladie te laten inlijven Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis ia de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden waar de verkoonimmn en? der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. B Een Koninklijk besluit van I!)" Januarij 1804 staat eene hulpsom van 500 fr. toe aan de kerkfabriek van den tl. Niko- laus onzer stad,- ten einde dezelve te helpen den aankoop doen cener kerkschilderij. Geheel de verledene week zijn er kommissiën met lijsten 1 ondgegaan ton einde handteekens in te zamelen voor het Concert-Bal, ingerigt door het Sinl-Sehastiaans-gikl onzer stad, ten voordeele der behoeftigen. Deze feest zal plaats hebben op 51" dezer, juist op denzelf den dag en in dezelfde zaal waar de maatschappij van Ant werpen de 4dc vertooning op liet Tooneelkundig festival alhier komt geven. Den heer Couvreur, bestierder jvan het fransch Tooneel-.o-e- zelschap, moest Einsdag en Woensdag der verledene week naar Yperen komen zijn abonnement voort zetten. Er is waar schijnlijk iets buitengewoons voorgevallen dewijl hij niet gekomen is. Men zegt dat hij zich voorsteld Dinsdeg en v\ ocnsclag aanstaande vertooningen te komen geven be- staande alleenlijk uit vaudevillen. Zondag laatst speelden de artetisten van den Rollenmauo op ons looneel. Men zégt dat zij het hommmahel wel gedaan hebben Wij waren in stad niet, anders zouden wij er breeder over spreken. Icdermaal wij zulke farcen tegenkomen, denken wij altoos op het oud bedeken De wereld wilt bedroqen zijn! De gladheid der straten te Yper heeft hij verscheidene onzer inwooners erge gevolgen gehaddrij zijn hunne beenen ge broken en een zyn arm. Zaturdag, 10" dezer, omtrent de herberg het Hoekje buiten de Dixmude-poort alhier, is sieur F. Lamote, koetsier voe rende van Yper op Veurne, bij zijne terugkomst met zijn rijtuig van hetzelve overreden geweest. Zoo het schijnt hield hij stil om een paksken af te geven en een kind zich in liet rij tuig bevindende trok aan de riemen van het peerd, waardoor de heest zich in beweging zou gezet hebben. Lamote snrono- op, wilde het peerd inhouden, maar de marehe-pied rukte hem omme en alzoo geraakte hij onder de wielenzijn been is

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 1