Politisch overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. DERDE JAAR. ZO A DAG U" FEBRUAR1J 1864. ■N» 99. Sedert drij dagen is het nieuws over den Deenschen oorlog zeer schraal; de groote gazetten ratelen veel over het mogelijke van dit en van dat maar alles komt uil op een snelle marscli der Oos- tenryk-Prussischen en den nog snelleren aftogt van het Deensehe leger. Of het nu eene groote mogend heid is die Kristiaan alzoo handelen doet, daarover zullen wij niets gissen, maar altoos is het dal het sterke Dannewirke verlaten is geweest zonder eene scheut te lossen; 't schijnt ook dal de koning en de ministers van Denemerken daar niets over wisten en het door een buitengewoon besluit van den oor- logs-raad is dat generaal Melza de aftogt bevolen heeft. Het Deensch leger is, na aan de Oostenry- kers gevoelige verliezen te doen onderstaan hebben, van Oversee vertrokken om zich op de eilanden in veiligheid te stellen. In Polen neemt den opstand wederom nieuwe belangrijkheid. In Noord-Amerika is het nog altoos oorlog, maar beide legers zijn bijna naakt. President Lincoln moet haast herkozen worden. Die groote man die zich zoowel in vrede en oorlog wist te gedragen zal zeker niet meer herkozen worden ïn onslandekenstaande politieke zaken nogaltoos op denzelfden voet. Wij zullen meer weten wan neer onze kamers zullen beginnen werken. DE toekomst; De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons blndje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmucle-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor Upercn, per drie maanden, fr, t-00 per jare, fr. <1-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 eentimen den drukregelde Plakbrieven van Verknopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslag» of anders. Alle inlco- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvcrgeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar do verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. DE KARNAVAL TE VPEREN. Onze Karnaval is nog al tamelijk wel vergaan. Van verleden Zondag in den namiddag werden wij hier en daar eenige ge maskerde kinderen met hunne vaders pehiwmuts aan en een papier, met drij gatjes er in voor hun smoelken, gewaar. Dan het een of ander vies man die eenige centen mokken heeft ge kocht en deze te rafelen aan de jongens werpt. En zie, wij iierrihneren ons dit alle jaren gezien te hebben is dit nu alle jaren ook denzelfden persoon? dat weten wij niet,maar zeker is het dat het zoo is. Die masker, in een oude man verkleed, eene drij-pik op het hoofd, doorkruist alle de straten onzer stad,een duizend-tal jongens achtervolgen hem, op maat zingende: Grö.... vader en mokke en mokke, Gróvader en mok.... kc! hier en daar keertGrootvader zich omme en werpt eenige mok ken; dan ziet men bij honderden jongens hoop over hoop zich werpen en vechten om de geworpen mokken zich toe te eigeucn... en dit geduurd alzoo geheel den namiddag. 'S avonds was het weinig of niets; nergens geene maskers, ten zij in 't Barbelhof. Het was daar Balmaské. Den Maandag hadden wij iets beters: twee wagens, fraai gedekoreerd, vertrokken uit den ABC (eene herberg op de Botermarkt). Beide wagens bevatten een aantal zindelijke ge- kleedde personnaadjen, alle jongelingen van dezelfde maat schappij, zij hadden bij zich eenige liefhebbers muziekanten, die al rijdende aangename deuntjens speelden en hier en daar afstapten en de maskers een rondeken deden dansen.'S avonds al wederom Balmaské in 't Barbelhof. Den Dinsdag was het niets meer dan 's morgens eenige waggelende naar huis gaanders, die vergeten hadden hun kleedje af te doen en bleek en afgemat dén weg naar hun bed namen. Wat wij het meest bemerkt hebben is dat er dit jaar zoo veel ruzie overal is geweest (van die inzie waar de tusscheri- komst der policie niet noodig is geweest, maar nogtans niet belet eene lieele herberg om hoop te zetten). Wij weten niet waaraan het scheelt, maar over een jaar was het zoo niet. Assche-Woensdag was het alhier Peerde-feest en Prijskamp voor de verschillige soorten peerden en ezels, ter verbetering van 't ras, door de Landbouw-Maatschappij van ons arrondisse ment ingerigt. Alhoewel door het slecht weder vele boeren en kweekers het niet durven wagen hebben naar deze feest te komen was eventwcl dezelve allerbest voorzien. De verschillige peerden in den kamp muntten voornamelijk uit als weerde, want er zijn van dezelve verkocht geworden aan 1200 fr. die in den prijskamp nog geene melding ontvingen. Fransche en Engelsche kooplieden woonden dit feest bij en hebben er aanzienelijke aankoopen gedaan.

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 1