overzicht. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. DERDE JAAR. ZONDAG 40" APRIL 1864. N° 107. De bcrigten welke men uit Jutland bekomt hangen een droevig loonecl op van de verwoestin gen, welke de pruissische troepen daar onder eenc weèrlooze bevolking aanrigten. Middelerwijl dat liet platte land wordtgeruïneerd, dat men door de rekwisitiën de laatste levensmid delen wegneemt, wordt de stad Frederica door de bommen vernield. Europa staat verbaasd bij het vernemen dat de geallieerden Sonderbourg gebombardeerd hebben. Hel stadhuis en het derde der gebouwen zijn dooi de vlammen vernieldde stad is op vcrschilligc punten nog aan bet branden meer dan 80 inen- schen, waaronder vrouwen, grijzaards en kinderen geteld worden, zijn door deze ongehoorde vroed heid omgekomen. En dat gebeurd in liet midden der 19° verlichte eeuw. Ja onze eeuw is verlicht, maar hel is met den fakkel des oorlogs. Het gouvernement van Spanje wendt zich teenc- maal al den liberalen kant. Garibaldi is met de grootste begeestering door de Engelsche bevolking onthaald geweest. In Rome zijn er 5 Pauzclijke dragonders gestraft omdat zij ruzie gehad hebben met franschesoldaten. Het Belgiesch Senaat houdt zich ernstig bezig met alle de wetsontwerpen naar te zien en te aan voerden die in de Volksvertegenwoordigerskamer aangenomen zijn geweest. liet ministerieel kri- sis dcurt nog altijd voort. DE TOEKOMST, De brieven voor de reclaklie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij don uitgever, Dixmude-straal, 20, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING Voor IJperen, per drie maanden, fr, 1-00 per jare, fr. 1-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog' van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkleurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Bcriglen, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor cén jaar, heeft regt driemaal eem berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Door brieve van 6" dezer, is de Maatschappij de Vlaamsche Stel;, berigt, dat hare Tooneelzuster, Mejuffer Emebence Dkwekedt, den EERSTEN PRIJS komt te behalen als beste 1 oóneelspeelstgr in het boertig vak, op den Prijskamp die dit jaar te Veurne plaats bad, en uitgeschreven was door de maatschappij Arm in de borze en van zinnen jong. Allen lof der geheele wereld geeft zooveel luister aan het waar talent dezer Juffer-liefhebster niet dan deze welverdiende onderscheiding. l)e heeren leden der Vlaamsche Ster mogen zich gelukkig achten deze kunstenaares in hun midden te be zitten en Yper mag fier zijn deze Juffer onder hare kinderen te tellen. Wij twijfelen niet of de stad en de maatschappij de Vlaam sche Ster zullen de krachten te samen voegen om weerdiglijk den dag der bekrooning (op 24" April aanstaande) te vieren. Derlin derlin derlin derlin derlin Reeft er nie mand gevonden, en onderveste, 'ne frak en cenen porte-mon- nai? die verloren is geweest gehad g'had in eene der straten van Yper; die ze weêre brinkt zal wel geloond worden. En op een anderen hoek eenerstraet,idemderlin! derlin! enz. Wat is dat? vroeg iedereen is het mogelijk dat men zijn frak en ondervest verliest? eene porte-monnaie dat laat zich verstaan, maar een frak en eene ondervest 1Y is on- geloovelijk, deze kunnen toch van den rug niet waaijen! Zie hier nu, lezer, het fijne der historie: In den nacht lus- schen Zondag en Maandag was een jongeling die zich (in fraaijigheid) een redelijk stuk in zijnen kraag gedronken had en al sukkelen reeds diep in den nacht naar huis ging. De lucht zijne natuurlijke uitwerking op onzen beschonkene ma kende, werdl dezelvcn zoodanig dronke dat hij stronkelde en.... viel. Hij dacht zich zeker in zijn bed en sliep gerust voort, maar door de koelte werdt hij wakker, doch niet geheel cn droomde dat hij te huis was. Het verwonderde hem met zijne kleedercn in bed gegaan te zijn en begon ze uitte spelen, doch wanneer zijne ondervest af was, overviel hem weder den vaak cnhij viel op nieuw in slaap. Iloc lang hij daar lag weet niemand; nu, voor eene tweede maal door de koelte lot zich geroepen, en het een weinig klaar begon te worden, haaste hij zich op te staan en begaf zich half dood van koude naar huis, niet eens lettende dat hij zijne frak en ondervest liet liggen. Hoe een rnensch, die zich in fraaijigheid amu- seerd, kan varen 1 öSMss- Maandag avond zijn er eenige liefhebbers der Pompiers- muziek onzer stad eene serenade gaan geven aan een hunner kamaraden, de heer G. Moreau, ter oorzaak zijner trouw. Eenige vuurpijlen en andere pyrotechnieke voortbrengsels werden ter zijner eere losgebrand. r»»g>s><sb»

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 3