Verscliilllge Tijdingen. tien 25 Blei aanstaande eindigt. Blen weet dat de helft van de zen raad alie vier jaren, den vierden Maandag van Mei ver nieuwd wordt: Passchendaele (2 raadsheeren), E. De Muelenaere en M. Verlez, te Moorslede. Poperinghe (1 raadsheer), E. Coevoet, te Yperen. Y-peren (5 raadsheeren), F. Bcke, E. Mergheifnck en I'. Boedl, te Yperen, S. Comyb, te Langhemarck, F. Bayart, te Becelaere. Ziehierde datums wanneer erCijbelschieting voorde Bur gerwacht is, telkens ten G ure 's avonds. De Maandagen 9, 1 Blei; 6,15 27 Juuij '11,25 Julij8, 29 Aug., en 5 Septemb. Zie hier dedatuins wanneer de muzieken der Pompiers en der linie in den Publieken Hof 's middags of te Verschavens buiten ten G ure 's avonds,in het zomer-saizoen,spelen zullen: 15 B'Iei, het Gde bij Verschaeve, buiten. 22, Pompiers, in den Publieken Hof en 't Gdc buiten. 29, de linie in den Hof; de Pompiers, buiten. o Junij, de linie, buiten. 12, Pompiers, Hof; linie, buiten. 19, linie, llof; Pompiers, buiten. 2G, linie, buiten. o Julij, Pompiers, in den Hof; het Gde, buiten. 10, het 6de, in den Hof; Pompiers,buiten. 17, linie, buiten. 24, Pompiers, Hof; het Gdo buiten. 31, de linie, Hof; Pompiers, buiten. 1 en 14 Augustij, Thuindagen (volgens het program.) 21, Pompiers, fiof; linie, buiten. 28, linie, llof; Pompiers, buiten. 4 Sep tember, linie, buiten. 11, Pompiers, llof; linie, buiten. Zondag avond, in de Casino, digt bij onze ijzerenwegstatie, had er een Concert plaats op eene plakkaart van 5 meters hoog aangekondigt. Het program bestond uit 15 stukken en een elastiek bijvoegsel. Vlaamsche en fransche kluchtliederen en romancen, duos, trios, ontbraken er niet. Het supplement of bijvoegsel leverde ons een zeldzaam muziek op: hel fourchet- ten-muziek. Vier liefhebbers, nemen elk eene tafelvork en een stuk papier en poetsen u Italiaansche en Duitsche muziek daarop naar, dat het een plezierwas.Men zegt dat het daar alle Zondagen zulk een spel is. Deze die nog niet gaan luisteren hebben, moeten gaan; het is waarlijk aardig. Op het oogenblik onder de pers te leggen, vernemen wij dat TOM, de witte moor, aldaar in levende lijven zijn debut gaat doen. liet eerste concert was aardig, het tweede nog aardiger en het derde zal zeker veel aardigerder zijn. Dinsdag is de genaamde Agatha Leonard, huisvrouw van IIendrikTiteca,te Comen, bezig zijnde met linnen tc wasschen aan den oever der Leije, daarin gevallen en verdronken. Kin deren die daar digt bij speelden, gaven het alarm; aanstonds werd dc vrouw er uitgetrokken, maar alle zorgen bleven vruchteloos, en zij kon niet weer tot leven geroepen worden. Dc ongelukkige was maar 52 jaren oud en iaat vijf minderja rige kinderen achter. Volgens eene brusselsche korrespondentie staat de te rugkomstdes kouings in verband met de aanstaande verlossing der hertogin van Braband. Ongelukkiglijk is het weinig waarschijnlijk dat de hertog van Braband in V kort zal kun nen wederkeeren. Hoewel de dagbladen melden dat de prins dezer dagen de roeifeesten te Cannes heeft bijgewoond, is de toestand zijner gezondheid op verre na niet zoo voldoende als men zou wenschen. Een blad van Luik zegt dat Garibaldi Belgic gaat komen bezoeken. Ilij is uit Engeland weg waar zijne intrede een echte zegepraal is geweest. Bij dc aankomst in dn statie te Nitne- Elms was er eene overgroote zaal gereed voor dc persoonen die van toegangsbiljetten voorzien waren. Er waren in 2 dagen meer dan 50,000 aanvragen gedaan in weerwil van den Imo gen prijs (fr. 25-25); doch de komiteiten hadden er niet meer dan 5,000 kunnen afleveren. Het publiek was grootendeels samengesteld uit damen in schitterende toilet. Blen denkt dat het getal der leden van de gilden, welke den stoel uitmaakten, 100 tot 150,000 beliep. In den namiddag van 10 april zag men in de gemeente Rosmalen (Holland) op een hoefde hond met een bebloeden muil van het konijnenhok komen. Vermoedende dat hij een konijn had gedood, begaf de boer zich naar het hok en vond aldaar, lot zijne niet geringe verbazing, twee lijken van pas geboren kinderen. Aan het eene ontbraken verschillige lede maten, die men later in eene daarbij gelegene drooge gracht half verslonden heeft terug gevonden. Een verschrikkelijk geval van dood door honger veroor zaakt, heeft zich te Weenen opgedaan. Een rijke eigenaar ging den 9 maart onpasselijk te bed.'S anderendaags was zijne keel zoo ontsteken dat hij het speeksel zelf niet meer kou door laten. Ondanks de zorgen van de voornaamste geneesheeren, bleef hij zoo 22 volle dagen liggen, en op den 1 april stierf hij letterlijk van honger, zonder zelfs een druppel water of me- decijn te hebben kunnen nemen. Zijn ligchaam was nog slechts een geraamte. Ziehier wat wij in een blad lezen nopens de lijfwacht der keizerin van Blexiko: De aanwerving van het Belgische le gioen, dat de garde der keizerin van Blexiko zal worden, is naar wensch afgeloopen. Dit korps draagt een uniform gelijk aan dat der fransche zouaven. De meeste officieren zijn voor nemens ook op het gebied van handel en nijverheid aldaar werkzaam te zijn, en dus doende mede te werken tol bevor dering van België's belangen. Het gebeurt al eens dat straatkapoenen zich vermaken het eene of andere met krijt op dc deuren der huizen te schrijven, waarom zij door de bewooners dikwijls verwenscht worden. "VB oensdag avond had zulk een kapoen zich wederom met dat werk geamuseerd in de Ezelstraat te Brugge, op de deur van een huis waar vele jonge dochters woonen hij had er namelijk opgeschreven Hier vraagt men vrijers! Dit heeft veel doen lachen. Iets wonders voor 18G5 Blen kondigt aan dat er in 18G5 eene komeet zoo digt hij de aarde moet naderen, dat zij onze planeet in gevaar zal stellen. Een troost nogtans dat de sterrekundige die ons dit wonder aankondigt, professor New- mager, van Melbourne, ons geeft, is dat, indien de beide lig- e ha men elkander niet inslorpen gelijk twee bollekens kwik die in aanraking komen, het looneel het heerlijkste zal zijn die het menschelijk geslacht nog ooit heeft mogen aanschouwen. Gedurende drijmaal vier-en-twintig uren zal het geen nacht zijn de dampkring gestadig doordrongen zijnde van een mat licht, schitterender dan de stralen der zon. Een telegraphisch berigt uit lloomen kondigt aan dal een konsislorie den 27 april plaats gehad heeft. Het is meer dan waarschijnlijk dat Mgr.Faict, vikaris-kapitularis, bisschop van Brugge zal benoemd geweest zijn, het regt van opvolging reeds gemeld zijnde in een brief van Zijne Heiligheid. Men schrijft uit Brussel, 25 AprilBI. Wicart, eerste te nor van het groot" opera te Luik, heeft, mits eene door hem te betalen schadevergoeding van 10,000 fr. de verbindtenis verbroken, die hij voor het aanstaande tooneeljaar met den di- rekteur BI. Bonnaud gesloten had. M. Wicart keert naar den muntschouwburg van Brussel terug, alwaar hem voor het aan staande tooneeljaar de somme van 45,000 fr. is toegezegd. Die zanger zal dus nog meer dan eens zooveel als onze minis ters winnen! Dat mag nog eene voordeelige broodwinning heetcn. u In de omstreken van Ryssel komt er een feit plaats tc hebben dat zonderling genoeg is om hier aangehaald te wor den. Eenen landbouwer, weduwenaar, trouwde, omtrent een jaar geleden, met een nog zeer jong meisje, zes maanden later wierd den zoon, welken dien weduwenaar van zijne eerste eerste vrouw gehad had, verliefd op de moeder der nieuwe vrouw van zijnen vader, die zelve nog in den bloei des levens was. Hij wilde er mede trouwen den vader aarzelt eerst zijne toestemming te geven, maar toch eindelijk moest hij toestaan; kortom, de jongeling en de weduwe zijn de verledene week in den eclit getreden. Den toestand waarin deze twee zonderlinge huwelijken zijn gebragl is vrij aardig: men ziet daar eenen vader die den schoonzoon van zijnen eigen zoon is geworden, en eene echt-

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 2