Verschillige Tijdingen. Donderdag namiddag, ten 6 ure, had het Concert plaats, ten voordeele der slagtoffers van den brand van 15 Mei (te Brielen) en 18 dito (te Yper, buiten), gegeven door de twee muzieken van het (ide Linie-regement en dat der Pom piers onzer stad. Hetzelfde moest plaats hebben in onzen pu- blieken-hof, maar door het koud en zuur weder werd hetzelve in de groote zaal der Halle gegeven. De stukken waren voor het muziek der Pompiers: 1°Pot-Pourri sur Dom Pasquale, (Vancalck). 2° Fantaisie sur Vopéra Faust (Ch. Otlo). En voor het 6dc Linie-regement: 5° Grande Mosaïque sur l'opé- ra Robert Ic Diable (Meyerbeer). 4° Pol/ca originate pour Carillon. Het is een gelukkig gedacht dat men daar gehad heeft: den ongelukkigen helpen door het publiek vermaak te verschaffen. Men zegt dat de opbrengst dezer feest tot 307 fr. beloopt. Aan de hoeken der straten zien wij plakbrieven die ons voor Maandag aanstaande eene buitengewoone vertooning aan kondigen ten voordeele derzelfde ongelukkige slagtoffers. Men zegt dat de Ster niets verwaarloosd heeft om haar weerdig te toonen van den bijval die hare lijsten ontmoet hebben (omtrent de 900 fr. 1), en zij zijn nog niet gesloten. Wij kunnen niet anders dan toejuichen aan de menschlie- vendheid zoowel der Ypersche Sterre als aan deze der inwoo- ners die zoo mild de maatschappij een goed werk helpt verrigten. Medegedeeld Den 17 Mei laatst werd M. P. Liebaert, geneesheer al hier, door het korps officieren der burgerwacht aangewezen als doktor-adjoint van het bataillon. Op Zaterdag, 25 Junij aanstaande, zal aihier de aan besteding plaats hebben van den steenweg van Luzerne naar Noordschote. Deze weg is 4,755m 25° lang, en hel bestek be loopt tot 108,000 fr. Wij lezen in La Célébrilé, (n° 18, 15 Mei 18(54) een Parysch Kunst-blad Salon de 18(54 M. Böhm zag het verleden jaar de Moulin de Champigny, door Knyf gezonden, en heeft ons op zijne beurt op de oevers der Marne (les bords de la Marnewillen bren gen. Het is een gelukkig gedacht van hem het landschap toont ons een hoekje dier weelderige natuur welke de omstre ken van Champigny kenmerkt. Nooit iets zuiverder, nooit iets zachter aan het oog. M. Bóhm heeft de natuur op heur beste oogenblik genomen. Deze weinige woorden, zonder laweit, zonder maaksel, ge ven ons de maat van den goeden indruk der schilderijen van M. August Bóhm, op de Tentoonstelling van 18(54. Het is voor Yper eene groote eer een barer kinders in de hoofdstad der kunstwereld zoohoog gewardeerd te zien. Maandag lest, 25 Mei, hebben geheel het land door de kiezingen plaats gehad voor de vernieuwing der helft van den Provincialen Raad.Wij laten hieronder den uitslag volgen van eenige plaatsen in onzen omtrek. Yperen. De vijf uittredende leden zijn weder herkozen. Veurne.M. G. Desmedt-Bernier is zonder tegenkanting, bijna met algcmeene stemmen, gekozen. Rousbrugge. Volstrekte meerderheid 233. Zijn ge kozen MM. Bieswal-Bricoult, liberale kandidaat, met 248 en Visart, katholijke kandidaat, met 240 stemmen. BI. Floor, af tredende lid, bekwam 252 stemmen het ander aftredend lid, 31. Viane, had geen nieuw mandaat willen aanveerden. Nieuport. 31. J.-B. De Grave is er zonder tegenkanting herkozen. Poperinglie. 31. Van Merris, liberale kandidaat, is ge kozen met 257 stemmen tegenover 120 gegeven aan den heer Devos, kandidaat der bewarende partij. Rousselaere. 3131. De Geest en Mahieu zijn, zonder te genkanting, herkozen. Brugge. De lijst der konservatieve partij is doorgegaan. Geboorte van cease koiiinglijk® Prinses. H. K. en K. II. mevrouw de hertogin van Braband is za- erdag namiddag gelukkeiijk van eene prinses bevallen. Het kanon heeft onmiddelijk de gebeurtenis aan de inwoo- ners van Brussel aangekondigd De eerste teekenen eener zeer aanstaande verlossing hadden zich in den morgen verklaard. De ministers, de voorzitters der wetgevende kamers, de hoo- ge ambtenaars, enz. hebben zich, van zaterdag middag af, naar het kasteel van Laeken begeven om het proces-verbaal van de verwachte bevalling te teekenen. De prinses heeft de voornamen bekomen van Stephania- Clotilda-Louisa-Herminia-BIaria-Charlotla. Het doopsel der jonge prinses zal, naar men verzekert, plaats hebben de toekomende maand, 't zij den dag van den verjaardag der geboorte van prinses Charlotte (7 junij) thans keizerin van 3Iexiko, 't zijden verjaardag der geboorte van den graaf van Henegauwen (12 junij). De koning, aan wie eene depeche onmiddelijk na de verlos sing der hertogin was toegezonden, heeft aanstonds het domeingoed van Ardennen verlaten en is naar Laeken terug gekeerd. Volgens den bullelijn, door den Moniteur van 31aandag, afgekondigd, is de toestand van mevrouw de hertogin, alsook der jonge prinses, zeer voldoende. Ter gemeente Argentan (Henegauwen) heeft er een voorval plaats gehad die ons het ongeluk van Santiago her- rinnert. Zondag laatst, was het de eerste kommuniefeest, de kerk was vol volk, toen, na de vespers er een spark het vuur aan het kleed van een kind mededeelde. Seffens stonden al de menschen overhoop. De meest benauwden viugtten weg, an deren doofden de vlammen uit. In de verwarring zijn er toch verschillige onder de voeten geraakt; drij kinderen zijn nogal erg verbrand. Verschillige ministeriëele cirkularis ven hel departement van oorlog, melden dat de milicianen van 185(5 op de kontrol zullen behouden blijven, dat ze pasporten voor den vreemde kunnen bekomen, en sedert 1 april laatstleden als vrij van dienst zulien beschouwd worden dat sedert hetzelfde tijdstip de milicianen van 1859 mogen trouwen en substitueeren voor de milicianen der twee laatste ligtingen dat de milicianen van 1857 voor al de klassen van militie mogen remplaceeren, en eindelijk dat de milicianen van 1858 dienst bij de douanen mogen nemen. Een gentsch blad heeft eenen brief uit Rome ontvangen, waarin vermeld wordt dat M. Faict tot bisschop van Brugge benoemd is, in vervanging van wij lent Mgr. Malou. Evenwel zal de officiëele benoeming waarschijnelijk maar in de maand September openbaar gemaakt worden. Den 4 Blei, ten 7 ure 's avonds, heeft eene windhoos groote verwoestingen in het zuiderlijk gedeelte van Carisez (Frankryk) aangerig; 14 inwooners zijn het slagtoffer dier verwoesting gewordenin een oogenblik zagen zij hunne wooningen van hunne daken beroofd, en werden hunne mu ren omgeworpen. Gemiddeld worden er jaarlijks in Parys 52,000 kinders geboren, dit is ongeveer 150 per dag. Een derde gedeelte hoort toe aan werkmeisjes, welke meestal in daghuur werken. Inde hospitalen worden er 6,500 geboren. Het getal der verlatene kinderen beloopt 5,000. De kribben van het depar tement hebben in 1863, 2,000 kinderenopgenomen die kribben hebben onwettige vereenigingen wettig doen maken. De kribben van S' Sulpice S'- Anloine, Batignolles en Neuilly zijn vergroot; die van S'-Antoine zal nog vergroot worden. Er worden verscheide nieuwe kribben in de voorstad van den Tempel, te Grenelle, Gentilly enz., gebouwd. De stichtingder kribben dagteekent van 1845. Een invalied, met de S'-Helena's medailje op de borst, ging een dezer dagen, tc Parys, naar het nijverheids-paleis dé Tentoonstelling van schilderijen zien. Aen de deur »ekomen zijnde, vraagt hij hoeveel het is. Een frank, werd'er hem geantwoord. 1 is goed, zegt hij, werpt 50 centiemen op tafel en begeeft zich naar binnen. Hola Mijn heef, gij geeft niet genoeg 1 Ja wel, Mijnheer, zie ik heb maar één oog...

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 2