Politisch OTerziclil. - Stads-nieuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. DERDE JAAR. ZONDAG o" JUN1J 1864. N° 115. Het schijnt dat Denemarken de voorwaarden der Londensche vereeniging niet aanneemt en de vijandlijkheden welhaast zal beginnen. Marchalk Pelissicr, de gouverneur van Algiers, is overleden. Generaal Martimprez zal het interim doen tot het einde van den opstand van Tunis. De nieuwstijdingen uit Spanje doen aan ecne vriendelijke overeenkomst tusschcn dit land enden Peru hopen. In Spanje vreest men voor eene verandering van ministerie, doordien Esportero zich aan het hoold der progressisten gesteld heeft. In Noord-Amerika denkt men aan geene op- schorsing der vijandlijkheden, integendeel, men vecht meer dan ooit. Grant is in zijnen aanval te gen Lee mislukt. v Onze volksvertegenwoordigers zijn sedert Dins dag laatst aan het redekavelen. Het gaat er hard. Wij voorzien, is het zake de Éloile Beige de waarheid zegt, dat de katholijke partij een be sluit genomen heeft noch kredieten, noch budjet- ten, noch hoegenaamd geene medehulp aan hel gouvernement te verleenen. Dat dit woorden spel tot de ontbinding der Kamer moet geleiden. DE TOEKOMST, De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 20, toe gestuurd worden. INSCIllilJVlNG VoorUperen, per drie maanden, fr, 1-00; per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, /.elfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle posl-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12'centimen den drukregel; —de Plakbrieven van Verknopingen, Verpachtingen, enz. en andere Bcriglen, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle inlee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Niettegenstaande het er op regen uitzag, heeft de gewoon lijke jaarlijksche H. Sakraments-Processie rond onze straten plaats gehad. De kerkelijke stoet was geopend door eene afdeeling linie troepende haag was door soldaten van het zelfde regiment samengesteld. Onze Pompiers, met hun muziek, woonden volgens ge woonte de processie bij. Zij was gesloten door de Gendarmen onzer brigade. Met verwondering zagen wij dit jaar dat de mnzick der Knechten-school (Sloutsen) niet mede was. Het is spijtig, wij zagen nog al geern de doven-trommel op zijnen wagen: het was iets eigenaardigs. De vertooning van Maandag 11., gegeven door de maat schappij de Vlaamsche Ster, ten voordeele der ongeiukkigeii van de branden van lö Mei (te Brielen) en 18 dito (te Yper, buiten), is buitengewoon wel gelukt. Eene volle zaal gaf ons de maat hoeveel belang men in deze maatschappij stelt. Het bestuur is Woensdag, in den namiddag, de rondge- haalde soumie in de handen van Stads-regering gaan over handigen. De algemeene ontvangsten zijn fr. 1,103-97 De uitgaven66-G3 Dus fr. 1,057-34 over. Die uitslag was door niemand voorzien; ook zijn wij dien verschuldigd aan den onvermoeibaren iever der leden van de Sterre, die zelf de lijsten ten huize der milde gevers hebben rondgedragen. Sieur Dewaeghenaere, koster van S' Nikólaus-kerk en knecht bij het bureel der Burgerlijke Godshuizen onzer stad, is Dinsdag laatst, des namiddags omtrent 2 ure, in de Oude- lloutmarkt-straat, schielijk overleden. Die ongelukkige was reeds zes jaren door eene hertziekte aangedaan; hij voorzag zijn einde. Des voornoens was hij reeds bij M. Tyberghein, zijn geneesheer, gegaan, en die niet te huis vindende, is hij des namiddags teruggekeerd. Het is aldaar dat hij, bij de achterpoort van den voormelden doktor, is doodgevallen. De burgerwachten onzer stad zijn deze week vermaand geworden oin hunne geweeren in te leveren. M. Jansens, die opzettelijk, op verzoek van den Majoor-Komraandant, Mr A. Hynderick, van Brussel gekomen is, gaat ze overzien en deze- die in iets falen, verbeteren. Het was noodig, want sedert vele geweeren verbeterd waren, kon men er niets goeds meer mede verrigten. Donderdag avond is er een ongeluk gebeurd. Zekeren Verstrate kwam van Gheluwe terug waar hij eene levering vlas gaan doen had, hij zat zijdelings op zijn peerd, toen aan het Hoorn: gekomen, zijn peerd verschoot van eenen wagen met rood overtrek. Het beest sprong weg en viel in den gracht die op die plaats zeer diep is. Verstraete lag onder zijn peerd ge vallen; het beest klaasterde tot boven den weg, maar door overmaat van ongeluk, lag hij op de louingne, zoo dat dooi den schok het beest wederom van boven neder op zijn meester viel. Seffens was er hulp toegesneld en den ongelukkigen ver lost. Het beest heeft geen hinder, maar het is anders met den man, die in eenen deerlijken staat is.

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 1