Politisch overzicht. - Stads-nicuws. - Kunsten en Wetenschappen. Bekendmakingen. Politisch overzicht. Stads nieuws. DERDE JAAR. ZONDAG 26" JUNY 1864. N° 118. Iedereen voorzag dat de vergaderingen der ge- volmagtigdcn in de zaak van Denemarken met Duitschland tot niets zouden gestrekt hebben, en inderdaad, niemand is in zijn vooruitzigt bedrogen. Zoo het schijnt zal de oorlog, Maandag aanstaande, wederom voortgezet worden. Zal Engeland par tij voor Denemarken nemen Peru en Spanje staan om handgemeen te wor den. De Japonnezen Ambassadeurs in plaats van zich naar Engeland, Italië, Duitschland, enz., te gaan, zijn den 25 dezer uit Parys vertrokken om zich reglstreeks in hun land te begeven. In deVereenigde Staten staan de zaken nog altijd op gelijken voet. In Algiers hoeft generaal Deligny iiv 'l zuiden van Oran de opstandelingen eene harde nederlaag doen onderstaan en de kern der samenzweering ontdekt. Onze Kamers hebben de afgeloopcnc week de budjetten van buitenlandsche zaken met 7,500 fr. vermindering, van oorloog (14.626,508 fr.) en het krediet (4,000,000 fr.) voor het houwen en meubelen der scholen gestemd. DG TOEKOMST, De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden. INSCHRIJVING: Voor Ijperen, per drie maanden, fr, 1-ÜO' per jare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verhoog van het port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 centimen den drukregel—de Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Beriglen, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn yrati» ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle ïntee- kenaar voor één jaar beeft" regt driemaal een bcrigl van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz, der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Zondag morgend, met 10 ure, was er reeds roering in onze straten. Langs hier een artilleur, langs ginder een ander garde civiek, allen in groote kleeding en allerzuidelijkst op- gcpoelsl begaven zich elk naar zijne vergaderplaats. Ten 1 1 ure waren alle onze gewapende burgers, 't zij Pom piers of Garden, op het Minneplein vergaderd en hebben zich onderscheiden, onder het kommando van den heer ridder A. Hynderick, hunnen nieuwen kommandant,door het uitoefenen van verschillige bewegingen. Vóór 1 uur was alles geëindigd. Des namiddags ten 2 ure was er in het Goudenhoofd-hotel bij M. Thiebault-Ferrix, een overschoon banket gegeven dooi de heeren officieren der Burgerwacht aan hunnen nieuwen kommandant. Het schijnt dat men uiterrnaten te vreden is ge weest over den heer hotel-houder die zijne gasten op eene vorstelijke wijze gediend heeft. Zondag namiddag was het feest te S' Jan (of Bertholo- mcus, of Iloogezieke). Deze gemeen te had eencn prijskamp voor Trabolspel uitgeschreven, waarop er bij honderden liefheb bers beantwoord hadden. Langemarck, die nergens ontbreekt, was er ditmaal ook, en dat nog met zijn muziek. De stoet had eene ovérgroote lengte, en na in de gemeente rond ge weest te hebben, begon de kamp. Het spijt ons dat wij de talrijke gemeenten niet kunnen opsommen die in denzelfden deelnamen. Eenige onzer Ypersche liefhebbers hebben wij al daar ontmoet, die ons bekenden dat zij harde partij gevonden hadden. Sedert het inrigten dier Trabolkampen vinden wij dat de liefhebberij zoo sterk aangroeit dat welhaast in alle pu blieke feesten, zulke kampen onmisselijk zullen moeten inge lijfd worden. Het is wel drij weken dat wij niets te zeggen vonden over eene onzer maatschappijen Rhetorica. Ditmaal zullen wij met genoegen aankondigen dat M. Camiel Bruyneel, een lid der Vlaamsche Ster, op den Prijskamp van Walou (Calcanus) zich nogmaals heeft doen onderscheiden door het behalen van den 2" prijs voor 't kluchtlied. Sieur Th. Verhaeghe (afzon derlijke liefhebber, ook van Yper) bekwam er den 2" prijs in de Deftige alleenspraak. Dez.e twee liefhebbers halen er eer af, doordien zij juist maar met twee Yperlingen den Prijskamp bijwoonden. (Zie ons Kunst- en Letternieuws). Maandag namiddag ten 2 ure was er, op de Esplanade, regt over de voetgangers-kazerne, groote inspektie voor geheel het manschap van de Bijschool, in onze stad gevestigd. Ten zelfden tijde was het ook erkenning van 4 onlangs nieuwe aan gekomene officieren. Gedurend het defileren, hadden wij gele genheid verschillige opmerkingen over de oude en nieuwe kleeding der soldaten te hooren maken, opmerkingen die aller- gegrondst warener waren nog vele soldaten die niet geheel uitgerust, zich met hunne verschillige oude bijblijvende kle dingstukken en hunne nieuwe ontvangene buitengewoon deden onderscheidenmen zag er kurassiers met hairen-mutsen, ja gers met casques, enz. Dit alles leverde een zeldzaam zigt op maar men zegt dat tegen ten halven der toekomende maand, men geheel onze kavalerie zal herschapen zien.

De Toekomst (1862-1894) | 1864 | | pagina 1