Stads-nieuws. - VerscliilligeTijdingen.-Kunst- en Tooneelnieuws. Bekendmakingen. Stads nieuws. TIERDE JAAR. ZOADAG o" .MAART 1863. N° 134. DE TOEKOMST, De brieven voor de redaktie, de boeken om in ons bladje geplaatst te worden, moeten vrachtvrij den uitgever, Dixmude-straat, 26, toe gestuurd worden.INSCHRIJVING: Voor Yperen, per drie maanden, fr, 1-00; perjare, fr. 4-00, vóórop te betalen. Buiten stad, zelfde prijs met verboog van bet port. Men schrijft in bij den drukker van dit blad, alsook bij alle post-direkteurs. BEKENDMAKINGEN 12 cenlimen den drukregelde Plakbrieven van Verkoopingen, Verpachtingen, enz. en andere Berigten, ten bureele van dit Weekblad gedrukt, zijn gratis ingelijfd tot het verval van den dag der verpachting, des overslags of anders. Alle intee- kenaar voor één jaar, heeft regt driemaal een berigt van zes regels, zijn beroep betreffende, onvergeld in dit bladje te laten inlijven. Er worden wekelijks Afdruksels van dit blad gratis in de voornaamste herbergen der gemeenten gezonden, waar de verkoopingen, enz. der in ons blad aangemelde goederen, plaats hebben. Zondag laatst was er fransch speetakcl in onze Stads-Too- neelzaal; het publiek scheen zeer voldaan. Maandag was er vlaamsche vertooning door de maatschap pij De Kunst is ons Vermaak, insgelijks in het Stads schouwburg. Wij moeten ons hier onthouden over deze vertooning ons oordeel te strijken, omdat -de uitgever, lid der Vlaamsche Ster, niet wil dat men het bladje zou beschuldigen van so- cietcits-gezindheid. Ten andere, het menschlievend doel (de liefdadigheid) verbiedt ons anders dan lof toe te zwaaien aan deze die het op zich nemen onze arme ongelukkige medebroe ders te helpen. Wij eindigen met te zeggen dat er in weerwil van veel zeg-uit en zeg-in, in het laatste stukje Smeke-Smeê veel vuur was. Wat zeggen van de vertooning van Dinsdag door den heer Van Doeselaer gegeven? Wei! extra wel! daar is alles wat wij weten vraagt eens aan de honderden menschen die deze vertooning bijgewoond hebben en zij zullen u zeggen welOok, wanneer Mej. Klei, Mevr. Verstraeten, MM. Van Doeselaer, Kerremans, Jambroes, enz., enz., op de planken komen, dan is alles gezegdOm kort te maken, mag men zeggen dat er in lang zooveel kans voor het publiek zich niet opgedaan heeft om goede vertooningen bij te wonen, voor- naamlijk deze van Dinsdag laatst. Maar er is een jammer bij, dat is dat het operctje Hoe schoon is de Natuur»door M. Van Doeselaer's verkoudheid, niet is kunnen uitgevoerd zijn, en dat het stukje Zoo zot als een Muts alhoewel goed gespeeld, niet veel in heeft. Het is te hopen dat een ander maal M. Van Doeselaer ons over dit verlies zal vergoeden. De Prijskamp voor het Peerdenras van Woensdag laatst heeft eene overheerlijke verzameling van dieren bijgebracht, welke de vreemdelingen met verwondering bekeken hebben en die ons overtuigt dat onze streek de beste van het land is voor het zwaar Peerdenras.Vele vreemde kooplieden bezochten onze markt; spoedige en talrijke aankoopen zijn er gedaan ge weest. Acht-en-zeventig peerden werden op onzen prijskamp aan geboden. De vierde prijskamp voor de tweejarige veulens was ook uitermate belangrijk en wij zijn met de liefhebbers een stemmig om te verklaren dat al de dieren, welke in dezen prijskamp deel namen, onder geene betrekkingen te wenschen laten. Zie hieronder den uitslag van den Prijskamp 1" Prijskamp. Voor men iën van zwaar ras, geschikt voor den landbouw 4° prijs, Kinderen Drgraeve, te Poelcapelle (Langemarck) 2", Vansteenkiste Désiré, te Langemarck. Accessit: 1, Bossaert, Jan, te Yperen; 2, Cappoen, Jos., id. 2" prijskamp. Voor ruinpeerden van zwaar ras, geschikt voor den landbouw. .Toye Lodewiik, te Houthem; 2'; Swyngedouw. Pieter-Jan, te Yperen. 8 Accessit: 1, Vandromme, Karei, te Poperinghe; 2, Decorte- Duytschaever, id.; 5, Dieryck, Pieter, te Ploegsteert; 4, Pat- tyn, Bernard, te Passchendaele. 3" prijskamp. Voor veulens van zwaar ras, van één jaar en m in. Eenige prijs. Vandamme, Amand, te Zillebeke. Accessit: 4, Muyssen, Engel, te Langbemarck; 2, Vander- meersch, Jan-Baptiste, te Neér-Waesten. 4e prijskamp. Voor veulens van zwaar ras, hebbende meer den één jaar, le klas. Merriën. I" prijs, Deturck, Engel, te Langhemarck; 2e, Deroo, Fre- dcrik, te Zillebeke. Accessit: weduwe Doom, te Langhemarck. 2° klas. Ruins. Eenige prijs. Leclercq, Lodewijk te Elverdinghe. Accessit: 4, Depoorter, Pieter, te Langhemarck; 2, Parret, Jan-Baptiste, te Yperen; 3, Lemahieu, Jan, te Vlamertinghe. De carnaval-dagen zijn goed vergaan alhier. Van gevecht of ruzie, geene. liet verzet heeft er niet ontbroken, want er was op drij vier plaatsen te gelijk hal en dat nog alle drij de dagen .Gedurende den dag zagen wij weinig of geen maskara- den, ten zij den jaarlijkschen man mei zijne drijpik aan en waar er zooveel jongens achterloopen al schreeuwende op maatgró....vader 'en mokke 'en mokke, grd....vader 'en mok....ke Deze mode valt geheel en al af;'s avonds in de estaminets ook maar weinig. Wat wij alhier te Yperen niet meer aantref-

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 1