Vcrschilligc lijdingen. fen,zijn déze schoone gekostumeerde gezelschappen, die bijna in alle andere steden de aandacht getroffen hebben,én die nog over eenigejarenYperen op den eersten rang met andere steden plaatste.Sterft Vperen uit of wat is het?Nochtans was het eene schoone gelegenheid om ten voordeele der ongelukkige mede broeders iets te kunnen doen. De eerste inlijving der lotelingen van 1865 is bepaald op Dinsdag 2, Woensdag 5 en Donderdag 4 Mei aanstaande. Ingevolge zuilen aan de krijgsoverheid overgeleverd wor den Den 2 Mei. De lotelingen der arrondissementen Brugge, Oostende en Dixmude Den 5 Mei. De lotelingen der arrondissementen Veurne, Kortryk en Thielt Den 4 Mei. De lotelingen der arrondissementen Ilousse- laere en Vperen. De preconisatie van Z. II. Mgr. Hendrik Joseph Bracq, als bisschop van Gent, zal plaats hebben in het consistorie van Maart. Dc wijding zou daarna geschieden op I Mei op volgende en de Plechtige inhaling den dag nadien. Het belgisch brickschip Jan Van Eyck, kapitein Van Groenendaei, voor wiens verlies men vreesde, is op 23 ji. te Oostende aangekomen. De Oostendsche visschersloep n° 43 Jonge Valentino, stuurman Monteny, is Zaterdag te Oostende binnengeloopen, hebbende aan boord de vijf mannen de ekwipagie der engel- sche visschersloep Happy Returnpatroon John Hamiin, uitmakende, en welk vaartuig Vrijdag in den namiddag op eënigen afstand dezer haven was vergaan. De sloep Adolphe, patroon A. Van Welsenaere, is den 21 febr., in de nabijheid der haven Yarmouth, overzeild.Hare ekwipagie is gered en in de haven aan land gebracht. De echtgenoote van den werkman Felix Callewaert, te Kortryk, is Zondag laatst van eenen drijling bevallen; het zijn drij meisjes. De familie is arm de man bevindt zich, ten gevolge van het streng jaargetijde, zonder werk. T?.pn jymoiuiitowbn crKiitütJu hebben aan de ka— mer eene petitie gezonden, waarbij zij de verwerping vragen van het wetsontwerp op het eigendomrecht der fabriek-mo- dellen en teekeningen en voornamentlijk der schikking, welke in hetontwerp voorkomt en den duur op 10 jaren bepaalt van het eigendomrechtop al de werken tot de schoone kunsten behoorende, die op de nijverheid toegepast worden. Belgien is orider al de landen van Europa dat, hetwelk de talrijkste bevolking bevat, in betrekking met de ruimte,die het beslaat. Zoo tellen wij op ons grondgebied 161 inwoners per vierkanten kilometer, terwijl Engeland er maar 91 telt, Frankryk 69, Italië 85, Pruissen 66 en Oostenryk 54. Dat Belgie het bevolkste land van Europa is en gevolgent- lijk het rijkste, is reeds een titel, waarop het roem mag dra gen. Doch is er in de wereld, niet ergens een land meer dat meer bevolkt is dan het onze? China ging langen tijd door als het deel der wereld, waar de bevolking het meest opeenge hoopt is. Nu, Belgie overtreft hierin nog China, want met zijne 415 millioenen inwoners, een maal en half de bevolking van geheel Europa, telt China maar 120 inwoners per vierkan ten kilometer, terwijl wij er 161 op dezelfde oppervlakte hebben. Belgie is dus de brok grond het meest bevolkt der geheele wereld, en de statistiek bewijst daarbij, den nog gedurmen aangroei der bevolking, in 1830 telde Belgie maar 118 inwo ner per vierkanten kilometer; op bijna het derde eener eeuw heeft het 161 bereikt. Daar, op den grond, waar vroeger maar drij persoonen leefden, zullen er weldra vijf bestaan. M. Mullie, cuadjutor te Passchendaele, is onderpastor van 0. L. V rouwe-kerk te Poperinghe benoemd. Een blad van Antwerpen bevat eene erge tijding. Men zou vreezen voor de stevigheid der Congres-colom te Brussel. Reeds zouden er herhaaldelijk brokken steen van het boven deel neërgevallen zijn, en men zal verplicht zijn stellingen te maken, om den staat van liet gevaar te onderzoeken en her stellingswerken uit te voeren. Te Parys heeft men bij eenen armen man die dood was, in zijnen strooizak, eehe som. gevonden van 223,000 Ir., en onder eene plank van den vloer 900,900 fr. gevonden. Een neef, die bij eenen rijken meester knecht was, liet ft aanstonds zijnen dienst opgezegd. Ilij kan thans hem zeiven laten die nen. Een brief uit Mexiko, te Antwerpen aangekomen, meldt dat een groot de el soldaten der eerste Belgische expeditie door de guerillas vermoord zijn geworden. Men heeft ze in de bos- schen rond Mexiko opgehangen gevonden. Abd-el-Kader wordt tc Parys verwacht, hij komt den keizer dank betuigen voor de hem door dezen, locn nog pre sident, teruggegeven vrijheid, Abd-el-Kader is groot-kruis van het legioen van eer, welke onderscheiding bij heeft ver- verkregen nadat hij, tijdens de moord inSyricn,de christenen te Damascus beschermd beeft legen de woede der Muzelman nen. Hij zal aldaar met groole plechtigheid ontvangen wor den. In het dorpje Bossut-Gatlechin is dezer dagen eene vrouw van een zonderlingen tweeling bevallen. De kinderen zijn met de borst aan een gewassen, en hebben te samen maar een hoofd, doch vier armen en vier boenen. Men weet niet of dit natuurwonder in het leven za! kunnen gehouden worden. Onlangs is er te Parys een oude pakjedrager overleden die weinige tijd geleden, schotelwasscher was in een der hotels van het Palais-Royal. Deze man laat iets achter van ongeveer 250, 000 fr. in staats renten en 150, 000 fr. in oblgatien van ijzeren-wegen. Twee Savoyards en een kruideniers knecht zijn zijne erfge name zij zullen dus elk 135, 000 deelen. Het is daarom ook dat zij zich alle drij eens in onkosten gesmeten hebben; zij zijn samen in de Molenstraat, in een restaurant voor eik 55 cenlimen gaan verteeren. Mej. Fischer de vermaarde ïooneelspeelster-zangster is vrijdag te Marseille schielijk overleden. Eene oude dame bcvondl zich voor de eerste maal baars levens in een konvooi op den ijzeren weg. In volle vlug komt er een koopwarenlrein de trein waarin de oude dame zich bc- vondt, in stukken rijden. Eenige reizigers zijn op den slag ge- doodigd, anderen armen of beenen gebroken en vele waggons verbrijzeld. Wanneer een weinig de war gestild was, onder zocht men al de rijtuigen. Een bediende vindt in een waggon de oude dame, met den glimlach op de lippen, bezig met haar pakjes te schikken en hare toilet te herstellen, de andere rei zigers hadden in alhr ijl uitgesprongen. Wel madam! leeft gij nog? Zijt gij niet gekwetst? Is er niet dat u let? want er is een ongeluk gebeurd, drij zijn dood, velen gekwetst. Goede God, zegde de oude dame, ik wist het niet Ik meende dat het altijd alzoo ging toen het konvooi stil hield. Er was ne keer 'ne smid 'ne rijke smid, want er zijn rijke smids en arme. Nu, het was 'ne rijke smid. Die smid woonde op een kasteel in het Veurn-Ambacht en bad knechten, peerd en koetsen. Die rijke smid stak in zijn hoofd van zijn kasteel te verlaten, doch bij had zich niet geem van zijne koets, zijn peerd en zijnen knecht ontmaakt. Wat gedaan? Na eene studie van 14 dagen en zoo veel nachten, vindt bij iets, dat weerdig is der grootste economisten onzer eeuw. Onder de bescher ming van zijnen rijkdom wordt hij, zonder patent, verhuur der in rijtuigenZijn peerd en zijnen knecht zullen genoeg verdienen om den intrest van het kapitaal des rijtuigs en den kost van hen beiden te verdienen.Een waarlijk goed gedacht, ware het niet dat de gepatenteerde verhuurders er door lijden en alzoo met hun eigen geld de concurrentie worden gedaan. Dat de mwooners dezer streek ne keer naar hunnen repre sentant gingen om deze doenwijze aan te klagen, misschien zouden zij goeden raad kunnen bekomen. (Een Alvervighemnctre).

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 2